Şimdi Ara

UZAK MASAÜSTÜ BAĞLANTISI NASIL YAPILIR...? (RESİMLİ ANLATIM) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
269
Cevap
7
Favori
663.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gerçekten eline sağlık çalışma için teşekkür ederim sana.Ben dediğin ayarları yaptım ve denemek için evin içinde ağdaki diğer bir makinadan diğerine bağlanmaya çalıştım olmadı.Acaba dışarıdaki bir makinadan mı denemem gerekiyor yoksa ayarlardamı sıkıntı oldu anlayamadım??
  • 3389 potuna yönlendiriceksin resimde var zaten.

Bilmeyenler için yararlı bir bilgi olmuş.
  • eline sağlık güzel paylaşım... Yolun başında olanlariçin iyi anlatım olmuş.... En önemli nokta senin de bahsettiğin gibi 3389 portunu yönlendirilmesi. Bu bazen yapılamıyor.... Modemlerden kaynaklanan karışıklıktan dolayı.........
  • Radmin 2.2
  • Çok teşekkürler paylaşım için, böyle birşey arıyordum bende.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tigris07

yav ben uzak masaüstü için portları açtım hatta 3390 portunuda açtım. benim modem zoom x5, Virtual Server kısmından port açılabiliyor.Suan için evde olduğumdan bilgisayara basit ipsi ile erişiyorum, modeme dışardan erişerek uzak masaüstü yapmak istiyorum örneğin bilgisayar kısmına 45.15.67.78:3390 gibi bir ip yazarak bağlanmak istiyorum. yani dışarıdan bağlanmak istiyorum.modemde yapmam gereken başka bir güvenlik ayarı varmıdır.
     UZAK MASAÜSTÜ BAĞLANTISI NASIL YAPILIR...? (RESİMLİ ANLATIM)

bağlanamıyorumda

öncelikle portu 3390 değil 3389'a yöneldireceksin.

zoom modemde bunu yapmak için NAT
    NAT option da TAT Rule entry yapıp yeni bir port ekleyeceksin

Uzak masaüzeri ile ilgili sorusu olan varsa bana danışabilir.
  • bixici bravo sana emeğine sağlık dostum fakat ufak bi sorum olacak han ipni yazıp girionya uzakmasa ustune peki bilgisayar kesinlikel açık olmalı ve ıp statikmi olmalı
    yoksa her sefernde değişiyor da saoll
  • ben ayarları yaptım ama gene bağlanmadı nedense
  • ellerine sağlık güzel olmuş
  • birisi speedstream (evimdeki) 4 kanallı modem, diğeri ZyXEL modem (işyerimdeki), oda yine kanallı. İşyerimdeki modeme hub, o hub'a da bilgisayarım bağlı. İki gündür modemlerin üzerinde yırtınıyorum ama bağlantı nafile. Her iki yerde de (hem işyerimde, hem de evimde) Yerel Ağ üzerindeki bir başka bilgisayarın masaüstüyle bağlantı kurabiliyorum ama internet üzerinden bilgisayarlarımı birbirine bağlamayı başaramadım. Aklımı yitirmek üzereyim, benim için çok önemli ve gerekli birşey. Hata nerede olabilir bir türlü bulamadım. Her iki modeme de bağlanacakları kendi bilgisayarlarının IPleri ile dış hat IPlerini alıp 3389 portunu açıyorum (yani TCP ve karşısında istediği kutucuklara port numarasını yazıyorum) ama dış hat IPlerini bir türlü beğendiremedim her denememde "ağdan kaynaklanan bir sorun var yada sunucu meşkul" uyarısını alıyorum. İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim...
  • Merhaba arkadaşlar
    Çalıştığım firmanın out-source modunda başka bir kuruluşun altındaki ofisinde çalışmaktayım.buraya gireli 1 hafta oldu.pek fazla istihbarat toplayamadım ağ ile ilgili.zannedersem VPN ve Web sense var.daha bi kaç bi katman falanda vardır ama...şu an için bilemiyorum...

-------Sorum şu---------
    iş yerimdeki iç ağdan evdeki adsli olan makineme remote bağlanmak istiyorum.hangi yolu denedimse olmadı.ya ben yanlış biliyorum yada bilmem gereken başka bişiler var.

bu konuda teknik bilgisi olan arkadaşlardan,tecrübeleri olan arkadaşlardan istirham ediyorum yardım edin...acaip sıkıcı günler bide msn falan kapalı çıldırtıyo...

her türlü yardımlarınız için çoooooooooooooook teşekkür ederim.
  • Merhaba,

Az önce deneyerek yaptım. Teşekkür ederim. Hemde 2 pc ile sırası ile önce ben sonra karşıdaki arkadaş bağlandı. Çok basit.

Güvenlik duvarı sorun olabilir kapatmalısın. Ayrıca ağbalantılarımda ayarları ve o ip adresini girmende gerekebilir.

Faydalı bir konu teşekkürler,
  • merhaba
    arkadaşlar banada bu uzaktan bağlanma gerekli oldu fakat yapamadım nerde yanlış yapıorum acaba
    modem ttnet in verdiği pikatel usbli modem
    port ayarlarını da resimdeki gibi yaptım yanlışlıkmı var çözemedim
    windows un güvenlik duvarını kapattım,kullanıcıların uzak dan bağlanmalarına da izin verdim başka bi ayar dahamı var yoksa ben modemde yannışmı yaptım anlamadım gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isa6n -- 14 Aralık 2007; 11:57:05 >
  • hatalı yönlendirme yapıldı
    dıştan gelen aynı portları farklı pc'lere yönlendiremezsin. şu şekilde yap
    3387 3389 192.168.1.2
    3388 3389 192.168.1.3
    3389 3389 192.168.1.4
    bu sefer güvenlik açığına sebep olcak bence bir tanesini aç onun üzerinden gir daha iyi olur. hızda pek kaybın olmaz
  • benim modemde zxyel nasıl yapacagız peki bu pc iişiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii..................
  • quote:

Orjinalden alıntı: abraham01

Merhaba arkadaşlar
    Çalıştığım firmanın out-source modunda başka bir kuruluşun altındaki ofisinde çalışmaktayım.buraya gireli 1 hafta oldu.pek fazla istihbarat toplayamadım ağ ile ilgili.zannedersem VPN ve Web sense var.daha bi kaç bi katman falanda vardır ama...şu an için bilemiyorum...

-------Sorum şu---------
    iş yerimdeki iç ağdan evdeki adsli olan makineme remote bağlanmak istiyorum.hangi yolu denedimse olmadı.ya ben yanlış biliyorum yada bilmem gereken başka bişiler var.

bu konuda teknik bilgisi olan arkadaşlardan,tecrübeleri olan arkadaşlardan istirham ediyorum yardım edin...acaip sıkıcı günler bide msn falan kapalı çıldırtıyo...

her türlü yardımlarınız için çoooooooooooooook teşekkür ederim.

İşyerinde firewall vardır o yüzden çıkamıyorsundur... IT den rica et sana port açarlar ise bağlanabilirsin!
  • Airties RT205 modem yönlendirmesi
  • Bu arada arkadaşlar uzun zamandır bu konuyu takip atmiyordum bu kadar ilgi gördüğüne bilmiyordum baya bir soru soran arkadaşlar olmuş. Soru tarihlerine baktığımda biraz zaman geçmiş o yüzden hepsini teker teker cevaplamıyorum çünkü sorularına cevap bulmuşlardır diye tahmin ediyorum. Uzak masaüstü bağlantısı ile ilgili sorun yaşayan veya bilgi almak isteyen olursa lütfen buraya yazsın.
  • *3389 portu güvenlimidir (ms-wbt-server 3389).

Vista Help ; Uzak Masaüstü Bağlantısı için dinleme bağlantı noktasını nasıl değiştirebilirim?

Daha ileri düzede güvenlik için, 3389 numaralı standart bağlantı noktasını kullanmak yerine, Uzak Masaüstü Bağlantısı'nın kullandığı (veya "üzerinden dinleme yaptığı") bağlantı noktasını değiştirebilirsiniz. Oturum açtığınız zaman, uzak bilgisayarın adını, ardından iki nokta üst üste (:) işaretini ve istediğiniz bağlantı noktasını yazın (örneğin, Bilgisayar1:3390). Değişikliğin kalıcı olmasını istiyorsanız, ilgili yönergeler için Microsoft Yardım ve Destek web sitesinde Uzak Masaüstü için dinleme bağlantı noktası nasıl değiştirilir? bölümüne bakın.

1. Başlat'ı tıklatın, Tüm Programlar'ı tıklatın, Donatılar'ın üzerine gelin, İletişim'in üzerine gelin ve sonra Uzak Masaüstü Bağlantısı'nı tıklatın.
    2. Bilgisayar kutusunda bağlanmak istediğiniz bilgisayar adını veya bilgisayarın IP adresini, sonra iki nokta üstü üste (:) ve sonra da bağlantı noktası numarasını yazın.

Örneğin, adı "XPProBilgisayar" olan bir bilgisayarın 3390 numaralı bağlantı noktasına bağlanmak için şu bilgileri yazın:
    XPProBilgisayar:3390
    IP adresi 10.10.10.1 olan bir bilgisayarın 3391 numaralı bağlantı noktasına bağlanmak için şu bilgileri yazın:
    10.10.10.1:3391
    3. Bağlan'ı tıklatın.

*Ayrıca bağlanacağımız tarafında port yönlendirmesi yapması gerekiyormu

*Windows Güvenlik duvarı,Kaspersky anti hacker ve Kablosuz modemin Firewall ı açık.3389 u Hepsinde mi açmak gerekir yoksa sadece Nat bölümünden mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpclient -- 31 Aralık 2007; 15:29:15 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.