Şimdi Ara

projeksiyon yerine 84' 4k Tv'ye ne dersiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
2.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: joven

Lg bu paneli LCd TV beyaz Full LED değil nano full led
    Nano full led bir panel yüksek kontras üretemiyor
    clouding riski çok yüksek
    Vertical banding riski çok yüksek

İncelemelerde bunun tam tersi yazıyor ama. Ben dezavantajlarını okumadım. Varsa paylaşır mısın?
  • Görüntü diğer rakiplerine ve fiyatına göre bayağı bir ciddi güzel bence. Özellikleri de bayağı iyi aslında. 4 K projeksiyon fixed perdeyle birlikte ciddi fiyat tutuyor ve ampul ömrü sorunu, asma sorunu, gündüz veya hafif aydınlıkta performans düşme sorunu da cabası. Bir de bu ebatta bir tv gerçekten ev ortamında muhteşem durur bence.
  • Videoyu 20. saniyeden sonra seyreder misin? Ebat konusunda iyi fikir veriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=QLfEeEKKNq8
  • Tufan güzel konuya değinmişsin

Ben de 5-6 aydır bu TV'yi inceliyordum.

84 inç oldukça büyük bir ebat ayrıca 4K native çözünürlüğü olması da bir artı bu daha yakından daha net görüntü almak için avantaj olacaktır. Ancak ben bu TV 'nin satıldığı sitenin pek güvenilir bir yer olduğunu sanmıyorum. Panelin alınabileceği en uygun rakam sanırım 19.900 TL 'dir(Acayip pazarlıklar ettim ancak bu rakama kadar gelebildim ).

Bu arada her ne kadar mükemmel görüntü kalitesine sahip dahi olsa bu panel IPS ve native kontrastı 1.000:1 seviyelerinde . Bu da özellikle projektör kullanıcıların aşina olduğu karanlık mekan izlemelerinde çok vasat siyah seviyelerine mahkum olmaktır. Ancak ortamda 60watt kadar bir ışık kaynağı olduğunda panel üzerine yansıyan ışığı soğuran kaplama sayesinde oldukça iyi siyah elde etmek mümkün burada da gölge detaylarından feragat ediyorsun.

Diyeceksin ki gene de tercih eder misin?

Hem TV hem de sinemayı aynı ortamda seyretmek zorundaysam kesinlikle tercih ederim Hiçbir projektör bu TV'nin esnekliğine erişemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Tufan güzel konuya değinmişsin

Ben de 5-6 aydır bu TV'yi inceliyordum.

84 inç oldukça büyük bir ebat ayrıca 4K native çözünürlüğü olması da bir artı bu daha yakından daha net görüntü almak için avantaj olacaktır. Ancak ben bu TV 'nin satıldığı sitenin pek güvenilir bir yer olduğunu sanmıyorum. Panelin alınabileceği en uygun rakam sanırım 19.900 TL 'dir(Acayip pazarlıklar ettim ancak bu rakama kadar gelebildim ).

Bu arada her ne kadar mükemmel görüntü kalitesine sahip dahi olsa bu panel IPS ve native kontrastı 1.000:1 seviyelerinde . Bu da özellikle projektör kullanıcıların aşina olduğu karanlık mekan izlemelerinde çok vasat siyah seviyelerine mahkum olmaktır. Ancak ortamda 60watt kadar bir ışık kaynağı olduğunda panel üzerine yansıyan ışığı soğuran kaplama sayesinde oldukça iyi siyah elde etmek mümkün burada da gölge detaylarından feragat ediyorsun.

Diyeceksin ki gene de tercih eder misin?

Hem TV hem de sinemayı aynı ortamda seyretmek zorundaysam kesinlikle tercih ederim Hiçbir projektör bu TV'nin esnekliğine erişemez.

Siteyi öylesine link verdim.

Şu an pek çok yerde ve büyük mağazalarda hafta sonlarında 18.000.- Tl civarında. Dediğin gibi 4 K olması tabi ki ciddi avantaj. Seyretme açısı da son derece geniş. Genel görünümü de çok etkileyici. Görüntü baya bir iyi gibi. Siyah seviyesi konusunda bana bayağı bir başarılı gibi geldi.

Mesela bunun bir alt modeli ki gene 4 K o da 14.999.- Tl.

http://www.vatanbilgisayar.com/84lm960v-214-cm-ultra-hd-3d-led-tv3840x2160.html#ozellikler

4K projeksiyona bu paraları hatta daha yüksek rakamı vermek bana pek cazip gibi gelmiyor. Yok Fixed ekran perde vs. Yok ampül ömrü. Yok zifiri karanlık zorunluluğu. Yok tavana montaj zorunluluğu. vs. Olduğu için bana bu ebatta 4 k bir tv almak daha mantıklı bir seçim gibi geliyor. Kaldı ki, bu ebatta bir Tv'nin ev ortamında çok daha fazla ilgi çekeceğine eminim. Ohaa falan durumu yani. Tv dış ölçüleriyle neredeyse 220 Cm. Görüntü de gerçekten etkileyici.

• Kasim 2014'den beri 79' Sony kullaniyorum.http://store.sony.com/78.6-diag-x900b-premium-4k-ultra-hd-tv-zid27-XBR79X900B/cat-27-catid-All-Sony-HD-TVs

Bence hic dusunme.

TV forumlarina girersen bu ara uretilen hicbir TV'yi begenmiyorlar, belki kendilerine gore hakli sebepleri vardir ama ben cok memnunum.

• Bu mesaji da daha once yazmistim ama karar vermende etkili olabilir.

4K yayın yok diye 4K TV'ler gerçek performanslarını gösteremiyor deniyor ya, bence şimdiki performansları bile fena sayılmaz..

UHD 79' TV (Upscaling ile)

Full HD 52' TV

Bu görüntüler ise Mac'tan aktarılan görüntü karşılaştırması..

UHD 79' TV 4K goruntusu (burada Mac UHD'yi desteklerken, native 4K)

Full HD 52' TV'de 1920*1080p goruntusu.

• teknika kullanıcısına yanıt
    Tufan
    Teknosa ve Media Markt 'ta sıfır stok yok sanırım fiyat verdikleri paneller Teşhir ürünü olanlar.
  • 18000 tl fiyat inanilmaz iyi fiyat, Suudi satis fiyati su anda 44999 SAR (31342 tl)

http://www.extrastores.com/en-sa/TV/LED-TV/LG-84-Ultra-HD-Edge-LED-3872088
  • quote:

Tufan
    Teknosa ve Media Markt 'ta sıfır stok yok sanırım fiyat verdikleri paneller Teşhir ürünü olanlar.

Var. HI-DEF-MAN. Zaten teşhir ürünlerini ayrıca belirtip satıyorlar. Benim kastettiğim ürünler teşhir ya da yenileme değil. Teşhir zaten hemen belli ediyor kendini. Bu ay yeni modeller geliyor piyasaya ondan dolayı mağaza mağaza sırayla kampanyaya sokuyorlar. Yani ürün stok sıkıntısı yok! 21'lirakamlar kampanya dışı yerlerde.
  • asukrumercan A kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullan. asukrumercan. Ben de aynı fikirdeyim. Projeksiyona 20-30 Binli rakamlar vermek çok absürt geliyor bana. Üstelik bir sürü ıvır zıvır sorunu da var. Tv'ler zaten bu seneden sonra iyicene büyüyecek. Artık 55" bile evlerde standart gibi oldu zaten.
  • quote:

Esasen panel boyutu arttıkça nokta piksel aralığında ciddi bir Artış getirmektedir özellikle FHD projeksiyon
    Kullanıcıları bu durumdan muzdariptirler hatta 55 inch
    üzeri panelden sonraki boyutlarda bu durum hissedilmeye başlanır izleme mesafe ile bu durum giderilmeye çalışılsıda görüntüde ayrıntılara Önem
    veren Kullanıcılar için pek tat vermez

Ben pek de normal tv seyretme amaçlı düşünmediğim için pek bir sorun olacağını zannetmiyorum. Kaldı ki, Hd filmler'i zaten yukarı örnekleme konusunda da ciddi başarılı bu ürünler. Görüntüleri hiç de azımsanmayacak seviyede detaylı ve etkileyici. Üstelik elektrik tüketimleri de şaşırtıcı seviyede normal sınırlarda.
  • asukrumercan A kullanıcısına yanıt
    asukrumercan. Japonya da radyoaktif serpinti halen devam ediyormuş. Onun için artık Japon malı ürün almaktan çekiniyorum. AVR veya diğer elektronikler ya da araba vb.. Radyoaktif serpinti cihazların üzerinde kalıyor mu? bilmiyorum. Ama psikolojik bile olsa, Japon ürünlerini çok sevmeme rağmen almaktan çekiniyorum. Geçen bir saat almıştım. Aldıktan sonra mekanizmasının Japon olduğunu okudum ve sırf o yüzden hemen sattım. Aslında bu konuyu iyi bir öğrenmek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknika

quote:

Tufan

Var. HI-DEF-MAN. Zaten teşhir ürünlerini ayrıca belirtip satıyorlar. Benim kastettiğim ürünler teşhir ya da yenileme değil. Teşhir zaten hemen belli ediyor kendini. Bu ay yeni modeller geliyor piyasaya ondan dolayı mağaza mağaza sırayla kampanyaya sokuyorlar. Yani ürün stok sıkıntısı yok! 21'lirakamlar kampanya dışı yerlerde.

Bu mesajımı biri beğenmemiş. Allah Allah. Ne var bu mesajda?
  • quote:

Işte bu sebeple panel boyutu 65 ve üstü düşünenler için 4k panel daha akla yatkın tabi izleyecekleri kaynaklar
    Kısmen HD ağarlıklı FHD bulanabilirse 4K :)

Unutmadan TV'nin upscale performansı HD ve özellikle
    FHD kaynaklar için resim kalitesi bir kıriterdir.

Joven şimdi anlamadım ben. Görüntü büyüyünce bozulmasın diye büyük ekran mı? Almayalım. Ya da bu ürünü mü? Almayalım. Bu fiyata başka alternatifi varsa, söyle mesela.
  • quote:

asukrumercan. Japonya da radyoaktif serpinti halen devam ediyormuş. Onun için artık Japon malı ürün almaktan çekiniyorum. AVR veya diğer elektronikler ya da araba vb.. Radyoaktif serpinti cihazların üzerinde kalıyor mu? bilmiyorum. Ama psikolojik bile olsa, Japon ürünlerini çok sevmeme rağmen almaktan çekiniyorum. Geçen bir saat almıştım. Aldıktan sonra mekanizmasının Japon olduğunu okudum ve sırf o yüzden hemen sattım. Aslında bu konuyu iyi bir öğrenmek lazım.

Büyük ekran tv nin keyfi başka oluyor , daha birkaç gün önce bir arkadaşım 65 VT aldı ...

Saat demişken , daha yeni saat aldım bende japon malı

• quote:

Orijinalden alıntı: ersin.clk

quote:

Büyük ekran tv nin keyfi başka oluyor , daha birkaç gün önce bir arkadaşım 65 VT aldı ...

Saat demişken , daha yeni saat aldım bende japon malı

Aynen Ersin.

Bu arada saati güle güle kullan. Ya bu radyoaktif mevzusunu iyi bir araştırıp öğrenmek lazım. Hatta biri araştırsın yazsın. Radyoaktif serpinti cihazlar ve eşyalar üzerinde kalıyor mu? Çünkü sonuçta tüm Japon malları ciddi radyasyona maruz kaldı. Hatta söz konusu saat olunca direkt vücudumuza devamlı temas halinde. Ben cep telefonu gibi elektromanyetik radyasyondan bahsetmiyorum tabi ki. Radyoaktif serpintiden bahsediyorum. Bir zahmet detaylı bir arkadaş araştırsın şunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknika -- 30 Mart 2015; 10:29:30 >

• Ohoo
    Japonya'da sızıntı var diye Japon malı ürün almıyorsunuz ama Fukushima çevrende Mikro işlemci ve bellek üretimi yapan vadisi bulunuyordu.
    Tüm Dünya'da hatta Çin'de bile üretilen elektronik cihazların içinde bu çipler yer alıyor.
    Nükleer kaçınılmazsa keyf almaya bakın
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Koldaki saat daha büyük tehlike gibi geliyor bana. Ama dediğim gibi bu radyoaktif serpinti eşyalar üzerinde kalıyor mu? Onu bir araştırmak lazım.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.