Şimdi Ara

Plastik Samsung Muhabbeti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar. Hep merak etmişimdir. Telefonlarda malzeme kalitesi neden bu kadar çok büyütülüyor? Yani samsung plastik yapıyor tamam ama sağlamlıktan da taviz vermiyor ki. Yanlış anlamayın ben samsung fanı değilim.zaten kendim sony kullanıyorum ama anlam da veremiyorum. Mesela bi arkadaşım da iphone 5 vardı hafifçe.yere düşürdü hemen telefonun sağ üst köşesi soyuldu. Benim z1 telefonum da çizilmişti. Ama plastikte çizilme.gibi bir problem.yok ve kuzenim de s4 var yanlışlıkla düşürmüştü ve araba telefonun üzerinden geçmişti bir şey olmamıştı telefona. Ve bir kaç kere de sinirlenip yere sertçe attığını hatırlıyorum yine bir.şey olmamıştı. Ve telefonun plastik olması telefonun hafif olması yönünden de bir artı. Evet sorum gayet basit. Plastik telefonlar neden bu kadar aşağılanıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.si plastik telefonlar nasıl çizilmiyor önce bunun cevabını alayım 2.si eline alınca plastik olan mı kalite hissiyatı veriyor diğeri mi örneğin iphone ya da htc yi eline al samsungu bir daha elinde tutasın gelmez 3.sü plastikle metale aynı parayı vermek zoruma gidiyor 4.sü bende kaç defa iphone u düşürdüm hiç birşey olmadı

• Elimde z1 var. Evet plastik metale göre daha zor çizilir. Telefonu eline aldığında nasıl bir hissiyat istiyorsun ki sen? Dediğim gibi z1 kullanıyorum ve telefonun daha sert ve ağır olmasından başka bir işe yaramıyor camdan ve metalden yapılması. Ben tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum. Telefonların gümüşü, altını çıksa. "Altından aldığın hissi gümüşten alıyor musun?" diyeceksiniz. Önemli olan kullanım bakımından sana sağladığı kolaylıklardır. Benim sorum şu: Kullanım açısından metalin plastiğe göre artısı ne? Eline daha mı rahat kavrıyorsun? Metal cinsel isteğini mi arttırıyor? Ne yani olay?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SharpBayonet_05 -- 29 Mart 2015; 4:10:22 >
  • SharpBayonet_05 S kullanıcısına yanıt
    Plastik kasa ile alüminyum kasanın farkı anadolla sac kaportaya sahip araba gibidir. yıl olmuş 2015 halen çok ileride teknolojiler ile malzeme kalitesi artırabilinirken bu dandik kasaları elimize dünya paraya aldığımız ve biz çok kaliteli malzeme yaptık diye iddia edilen bu zerzavatları tutuşturuyor olmaları sizi üzmüyor sanırım.

• _RapiD_ kullanıcısına yanıt
    Arabayı telefona benzetmek size mantıklı geldi mi?

• SharpBayonet_05 S kullanıcısına yanıt
    Bu bir metafor aradaki farkı anlatmak için teşbihte hata olmaz.

• _RapiD_ kullanıcısına yanıt
    Tamam da arabada kasa her zaman önemlidir hocam. Allah korusun küçük bir kazada bile ölebilirsiniz. Burada telefondan bahsediyoruz. Durum çok daha farklı.

• Herşey kullanım kolaylığı değildir. Firmalar tasarım ekiplerine boşuna mı dünyanın parasını saçıyor? Kullanım kolaylığı aşmış fakat göze hitap etmeyen bir ürünü kim satın almak ister? Çelik veya aluminyum herneyse, her halükarda metal malzemeler plastikten daha güzel ve kaliteli hissi uyandırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi what_tha -- 29 Mart 2015; 9:50:51 >
  • sonuçta bütün telefonlar yere düşünce pert, plastik muhabbeti genelde insanların elinde duran bir cihazın daha kaliteli olmasını istemesinden kaynaklanıyor
  • Bende sizinle aynı fikirdeydim bi zamanlar
    Metalin gereksiz hatta plastik hafif olduğu için daha Lüzumlu görüyordum
    Gel Gör ki iPhone kullanmaya Başladıktan sonra standartlarımdan biri haline geldi metal kasa olayı
    Bi defa cidden hissiyat farkı var tabi bu sadece Metal olmasıyla da sınırlı değil yüzeyinin fırçalanmış Olması da ele ve kullanıma hitap ediyor
    Misal arkadaşımda mac Pro var bende de Lenovo y500 ikisinde aliminyum kasadan oluşuyor(gerçi mac yekpare bi kasaya sahip)
    Ancak onun yüzeyinin hissi bile benim PC'ye göre inanılmaz
    Ha bide metal ağırlık falan diyoruz da ben iPhone 6 kullanıyorum Ağırlığı 129 gram
    4.7 inç sınıfındaki bi çok plastik alaşımlı telden hafif
    Son olarak takip ediyo iseniz samsung plastik konusunda çok ısrarcı bi firma Olmasına rağmen 6. Amiral gemisinde metal,cam bi kasayı tercih etti
    Ama şunu da eklemeden edemeyeceğim
    Inceledi iseniz ASUS zenfone 2 nin tanıtımını
    Asus arka kapakta metal hissayıtı veren bi alaşım kullanmış
    Söyledikleri doğru ise baya baya bilmeyenin ya da duymayanın eline versen farkı anlayamaz diyorlar tabi gelsin ben yine kendim bi elime Alıp bakmak isterim
    Demek istediğim bu tarz bi farklı yöntemler de eğer hissiyat açısından sıkıntı yoksa hem ağırlık hem maliyet açısından kullanıcıya elverişli olacaktır kanaatindeyim

Edit.şöyle bi daha düşündüm de oda Olmasın lan
    Madem ben Kullanıcı olarak paraya kıyıp 2-3 bin lira.bi telefona veriyorum
    Oda üreticiyse kıysın paraya adam akıllı malzeme koysun
    O kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talhayarici -- 29 Mart 2015; 11:50:56 >

• sen plastik kullan hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Isı tahliyesi konusunda avantajı var metal kasanın ; diğer herşey bence önemsiz, bir ilüzyondan ibaret desen bile, bu bir gerçek mesela.
  • Tekin G. kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle psikolojik başka bir şey değil.

• Adamlar plastik 5C yaptı. Onun bile plastik kalitesi, hissiyatı bir farklı idi.
    Bu heriflerin (Apple) nasıl bir tasarım ekibi varsa işlerini iyi yapıyorlar. Tahtadan bile yapsalar iyi yapacaklar.
    Diğerlerine de adam gibi kopyalamak Düşüyor artık. MacBook gibi alüminyum görünümlü bir Sürü laptop var. MacBook Air çakması bir Sürü ÇÖP var.
    Neyse! Materyal Önemlidir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.