Şimdi Ara

ulaşılabilir hız hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    fibernet 24mbps kullanmaktayım ve hızımı 50mbps yapmak istediğimi ttnete belirttim.
    Bana ulaşılabilir hızımın 87mbps olduğunu ve rahatlıkla 50mbps kullanabileceğimi söylediler. Ne var ki modemimde ulaşılabilir hız 43-44mbps civarında görünmekte. Sizce sıkıntı nedir yada neden böyle?

• Bağlantı aldığınız fiber kabinine yakınsanız daha yüksek ulaşabilir hız olması gerekir, bina içi kabloları kontrol edin ek falan varsa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Bağlantı aldığınız fiber kabinine yakınsanız daha yüksek ulaşabilir hız olması gerekir, bina içi kabloları kontrol edin ek falan varsa.

ek falan varsa derken hocam?
    hat zayıflamam 0, sitede oturmaktayım.. sanırım her binanın altında bir kutu yok ama site için saha dolabı var.
    en temizi tilgin modem ile fiber almak ama şu şartlarda o da mümkün değil sanırım.. vdsl ile de 50mbps hızda sorun olmaz ama bu çelişkiyi anlayamadım..
    bina içi kablolarda sorun olması garip olur zira 3-4 senelik...
  • cagriyil C kullanıcısına yanıt
    Siz 50 Mbps istediğinizde port filan değiştirebilirler. Şimdi nasılsa 24 Mbps kullanıyor diye öylesine bir porta takılmış olabilirsiniz. Hat zayıflaması 3 olan bir kişi 50 Mbps alabiliyor, siz 100 Mbps bile alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Siz 50 Mbps istediğinizde port filan değiştirebilirler. Şimdi nasılsa 24 Mbps kullanıyor diye öylesine bir porta takılmış olabilirsiniz. Hat zayıflaması 3 olan bir kişi 50 Mbps alabiliyor, siz 100 Mbps bile alabilirsiniz.

anladım hocam, ben de tek ihtimalin bu olduğunu düşünüyordum.. bir ara kutuları mı ne değiştirmişti Telekom, ondan önce ulaşılabilir hız 90mbps falan gözüküyordu zaten ne olduysa ondan sonra oldu.. bu hafta paket değişikliği yapacağım, bakalım ne olacak. umarım kötü bir sürprizle karşılaşmayız :)
  • Port la falan alakası yok arkadasım. Senin zayıflaman 0 sa Sn Margin düşüklüğünü çok dikkate alma, adamlar sana 50mbit tanımladılar mı portun çıkış gücü bant Genişliği ile artacaktır. Saha dolabında 10 çeşit port yok. Ya vdsl ya ADSL port Kartı var. Dolabı kuran müteait firma huawei ile SÖZLEŞME yapmışsa tüm dsl kartları bu marka oluyo gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

Port la falan alakası yok arkadasım. Senin zayıflaman 0 sa Sn Margin düşüklüğünü çok dikkate alma, adamlar sana 50mbit tanımladılar mı portun çıkış gücü bant Genişliği ile artacaktır. Saha dolabında 10 çeşit port yok. Ya vdsl ya ADSL port Kartı var. Dolabı kuran müteait firma huawei ile SÖZLEŞME yapmışsa tüm dsl kartları bu marka oluyo gibi.

adam gibi 50mbps hızı alayım da ne olduğu nasıl olduğu önemli değil zaten...
    peki hocam Superonline ile ttnet arasında indirme hızı bakımından fark var mı / varsa bu neyden kaynaklanıyor?
    50mbps ile ne kadar download hızı almam lazım?
    Alırsın kardeşim teorik te 50mbit. Benim anlatmak istediğim müteait firma ihaleyi aldımı telekomdan outdoor dslamın kurulumu, garantisi Bakım ve onarımını üstlenmiş oluyor, ihale şartnameleri incelerseniz görebilirsiniz. Haliyle onlarda çalıştığı markanın dsl kartlarını kullanıyorlar ve genelde tüm portlar aynı standarta oluyor.
    Diğer Hız konusuna gelince superonline da işler biraz farklı. ister gpon olsun ister cat6 senin kullandığın Router a 100mbit geliyor senin tarifene göre router üzerinden Hız tanımlanıyor. Bu da kullanıcıya ne kazandırıyor, 0 kayıp. Yani superonline fiber de 50mbit tanımlı iken 5,8mb/s hıza ulaşabilirsin fakat dsl de modülasyondan dolayı Kayıplar olur. Fakat pratik kullanımda farkını görmezsin bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Alırsın kardeşim teorik te 50mbit. Benim anlatmak istediğim müteait firma ihaleyi aldımı telekomdan outdoor dslamın kurulumu, garantisi Bakım ve onarımını üstlenmiş oluyor, ihale şartnameleri incelerseniz görebilirsiniz. Haliyle onlarda çalıştığı markanın dsl kartlarını kullanıyorlar ve genelde tüm portlar aynı standarta oluyor.
    Diğer Hız konusuna gelince superonline da işler biraz farklı. ister gpon olsun ister cat6 senin kullandığın Router a 100mbit geliyor senin tarifene göre router üzerinden Hız tanımlanıyor. Bu da kullanıcıya ne kazandırıyor, 0 kayıp. Yani superonline fiber de 50mbit tanımlı iken 5,8mb/s hıza ulaşabilirsin fakat dsl de modülasyondan dolayı Kayıplar olur. Fakat pratik kullanımda farkını görmezsin bile.

teorikte alırsın derken dsl den dolayı yaşanacak kayıpları mı kastettiniz hocam?
    birde Superonline da bazı online oyunlar ve torrent için sıkıntılar olduğunu duymuştum. 200-300kb/s fark için evdeki yapıyı değiştirmeye değmez diye düşünüyorum..

Aslında bu şehir efsanesi. ilk cıktıgı zamanlardan beri kullanıyorum superonline. ping konusunda izmirden frankfurta 55 58ms alıyorum. torrent için link gönderin indirirken ss atayım kac mb ile indirdiğini. yıllardan beri hiç sorun yaşamadım. birkaç kişi bölgesel sorun yaşıyor gelip bunu bütün firmaya yamamaya çalışıyor. olay bundan ibaret. Full hız indirirken ping sorunu olamaması, bedava cihaz verip evine turkcell tv kurmaları, bedava bakkalı pideciyi ara diye 400dk vermeleri, saymakla bilmez avantajları superonline.
    Tek bir handikap var. Bunu söylemekten cekinmem. Mesela web te dolasıyorsun, yada forumda dolasiyorsun sayfalar Turk Telekom altyapısında daha hızlı açılıyor. Daha bi akıcı internet. Bunun nedeni de coğu domain firmasının Turk Telekom alt yapılı sunucularda barınması. Yoksa superonline ın kendi yurtdışı çıkışı var. Frankfurt oyun için daha iyi bağlanıyorsun, zamunda dan daha hızlı dosya cekiyorsun. Yani sonuca gelecek olursak DSL teknolojisi asrını tamamlamış ucuz bir teknoloji. Malesef bizim gibi 3. dünya ülkeleri daha bunu yeni kullanmaya başladı. Yinede bulunduğun konutta Gpon tipi fiber internet verebiliyorsa Turk Telekom şaşma kullan.

• quote:

Aslında bu şehir efsanesi. ilk cıktıgı zamanlardan beri kullanıyorum superonline. ping konusunda izmirden frankfurta 55 58ms alıyorum. torrent için link gönderin indirirken ss atayım kac mb ile indirdiğini. yıllardan beri hiç sorun yaşamadım. birkaç kişi bölgesel sorun yaşıyor gelip bunu bütün firmaya yamamaya çalışıyor. olay bundan ibaret. Full hız indirirken ping sorunu olamaması, bedava cihaz verip evine turkcell tv kurmaları, bedava bakkalı pideciyi ara diye 400dk vermeleri, saymakla bilmez avantajları superonline.
    Tek bir handikap var. Bunu söylemekten cekinmem. Mesela web te dolasıyorsun, yada forumda dolasiyorsun sayfalar Turk Telekom altyapısında daha hızlı açılıyor. Daha bi akıcı internet. Bunun nedeni de coğu domain firmasının Turk Telekom alt yapılı sunucularda barınması. Yoksa superonline ın kendi yurtdışı çıkışı var. Frankfurt oyun için daha iyi bağlanıyorsun, zamunda dan daha hızlı dosya cekiyorsun. Yani sonuca gelecek olursak DSL teknolojisi asrını tamamlamış ucuz bir teknoloji. Malesef bizim gibi 3. dünya ülkeleri daha bunu yeni kullanmaya başladı. Yinede bulunduğun konutta Gpon tipi fiber internet verebiliyorsa Turk Telekom şaşma kullan.

ne yazıkki gpon değil, onu da maliyetten kısmak için tüm siteye saha dolabı yaptılar sanırım.. yinede 50mbps olursa işimi görür. açıkçası Avrupa kupaları maçlarını da Telekom aldıktan sonra hazır tivibu varken değiştirmek istemiyorum.
    Superonline altyapısı sitede var gözüküyor ama imza toplamak gerek galiba..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.