Şimdi Ara

iphone 5 s sıfır alaçam değermi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler 2 bin lira butcem var ne eksik ne fazla biraz daha koy 6 al demeyin sizce almaya değeri 2 bin lira verip yardim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• illa ios telefon alacağım dersen tabiki değer ama kampanyaları takip et uygun fiyatlı bulmaya çalış
  • 2000bin diyorsun git temiz az kullanılmış 6 al alacaksan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim bende bugün 5s aldım senin gibi uzun araştırmalarımın sonunda 5ste karar kıldım iphone 6 arasında donanımsal yazılımsal elle tutulur bir fark yok sadece iphone 6 plusta var ayriyetten iphone 6 kasasının aşırı itici olduğunu düşünüyorum herkesin görüşüne saygı duyarım fakat ergonomik özelliğini yitirdiği için 5s aldım daha önce ios cihaz kullanmadım o yönde de endişelerim vardı fakat 1 günde alıştım cihaza cidden androidden kat ve kat daha iyi sakın android cihaz kullanan arkadaşlar iphone o kadar para verdi tabi iyi dicek falan sanmasın bunca sene samsung nokia sony markalarının son model telefonlarını kullandım iphone kadar iyi değil o yüzden düşünme al kardeşim tabi ben ergonomikliği fazla takmıyorum film izlerim oyun oynarım diyorsan iphone 6'da alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk5410

Kardeşim bende bugün 5s aldım senin gibi uzun araştırmalarımın sonunda 5ste karar kıldım iphone 6 arasında donanımsal yazılımsal elle tutulur bir fark yok sadece iphone 6 plusta var ayriyetten iphone 6 kasasının aşırı itici olduğunu düşünüyorum herkesin görüşüne saygı duyarım fakat ergonomik özelliğini yitirdiği için 5s aldım daha önce ios cihaz kullanmadım o yönde de endişelerim vardı fakat 1 günde alıştım cihaza cidden androidden kat ve kat daha iyi sakın android cihaz kullanan arkadaşlar iphone o kadar para verdi tabi iyi dicek falan sanmasın bunca sene samsung nokia sony markalarının son model telefonlarını kullandım iphone kadar iyi değil o yüzden düşünme al kardeşim tabi ben ergonomikliği fazla takmıyorum film izlerim oyun oynarım diyorsan iphone 6'da alabilirsin.

Abi o telefonda flash of clans ve 1 kaç oyun oynayacağım o yüzden sorun olmaz pek film izleyecek olsaydım telefon değil televizyon alırdım zaten

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• kaz1m K kullanıcısına yanıt
    Bana göre i6 ile hiç bir farkı yok sadece ekran ve pil.tasarım olarak tüm iphoneların içinde 5s rahatlıkla alabilirsiniz

• 6 varkene bu saatten sonra 5s e para verilmez
  • 5s de çok güzel bir cihaz limitin okadar ise tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: 33emre96

Bana göre i6 ile hiç bir farkı yok sadece ekran ve pil.tasarım olarak tüm iphoneların içinde 5s rahatlıkla alabilirsiniz

öyle bir fark varki zaten hızı yetiyo ama 5s de çok güzel bir cihaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarotan55

quote:

5s ini hunharca kullanmamissan su %25 daha yüksek grafik performansı dedikleri olayı hiç bir yerde Görmüyosun.

Hep yazdım yine yazayım. Ikisini de kullandım ama 5s kesinlikle önde benim için 6 dan. Tek elle tutulur olmasından tasarımındaki mükemmelliğe kadar.
    Temiz kullanılmış ya da kullanılmamış bir 5s le 6 arasında pek bir fark yok. Pili bi kaç saat fazla gidiyo. Ama sırf pil için o kadar fazla para koymakta hiç akıl karı değil bence.
    6 da yamulma olan arkadaşlar olmuş.ben yaşamadım ama cihazı elinizle tuttuğunuzda zaten size o sağlamlık hissini vermiyo. Aman büküldü mü aman eğilmesin derdiyle de yaşamak istemedim açıkçası. O yüzden iki gün kullandıktan sonra kardeşime verdim 6 yi.
    Tasarım olarak hiç ısınmadım zaten , Çin malı telefonlara benziyo. 5s i tuttuğunuzda o Apple sağlamlığını Apple kalitesini hissediyosunuz.
    Ayrıca neye dayanarak fark var demişsiniz aciklarsaniz sevinirim.
    Çünkü modern combat, asphalt 8, dead trigger gibi büyük oyunları test amaçlı açıp oynadık en ufak kasılma yok?
    Tek fark safari de çok sekme açınca bi iki sekmeyi fazladan tutuyor olması. O da 300-400 liralık bi fark değil bence.
    Eksik biliyosam duzeltin bilmediğim yönleri olabilir. Bunlar benim gözlemlerim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Leame

quote:

quote:

5s ini hunharca kullanmamissan su %25 daha yüksek grafik performansı dedikleri olayı hiç bir yerde Görmüyosun.

Hep yazdım yine yazayım. Ikisini de kullandım ama 5s kesinlikle önde benim için 6 dan. Tek elle tutulur olmasından tasarımındaki mükemmelliğe kadar.
    Temiz kullanılmış ya da kullanılmamış bir 5s le 6 arasında pek bir fark yok. Pili bi kaç saat fazla gidiyo. Ama sırf pil için o kadar fazla para koymakta hiç akıl karı değil bence.
    6 da yamulma olan arkadaşlar olmuş.ben yaşamadım ama cihazı elinizle tuttuğunuzda zaten size o sağlamlık hissini vermiyo. Aman büküldü mü aman eğilmesin derdiyle de yaşamak istemedim açıkçası. O yüzden iki gün kullandıktan sonra kardeşime verdim 6 yi.
    Tasarım olarak hiç ısınmadım zaten , Çin malı telefonlara benziyo. 5s i tuttuğunuzda o Apple sağlamlığını Apple kalitesini hissediyosunuz.
    Çünkü modern combat, asphalt 8, dead trigger gibi büyük oyunları test amaçlı açıp oynadık en ufak kasılma yok?
    Tek fark safari de çok sekme açınca bi iki sekmeyi fazladan tutuyor olması. O da 300-400 liralık bi fark değil bence.

dediklerinize tabiki katılıyorum ben 6 plus kullanıcısıyım gerçekten memnunum arkdaşımda 5s var karşılaştırdğımızda kamera farkı ekran farkı hız farkı var gerçekten özellikle safari gezintilerinde çok farkediyor tabiki okadarda takılacak bişi değil o en önemliside bence şarj hocam full dolu şarjı birgünü rahatça çıkarıyorsunuz akşam onbir gibi takıyorum ozaman bile cihazımda %20-%25 gösteriyor cihaz gerçekten tasarım olarak donanım olarak hoşuma gitti ben çok oyun oynadığım için plus aldım gerçekten deydide ama dediğim gibi 5s de gerçekten güzel cihaz en önemli fazkı şarj meselesi

• 5s iyi, guzel ama 2.000 tl verilecek kadar degil.

İlla 5s diyorsan, ikinci el 1400 asagisina bulunabiliyor.
    2000 tl harcamak istiyorsan, ikinci el 6 da arayabilirsin.

Ama dedigim gibi 2000 tl 5s almak yanlis karar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

dediklerinize tabiki katılıyorum ben 6 plus kullanıcısıyım gerçekten memnunum arkdaşımda 5s var karşılaştırdğımızda kamera farkı ekran farkı hız farkı var gerçekten özellikle safari gezintilerinde çok farkediyor tabiki okadarda takılacak bişi değil o en önemliside bence şarj hocam full dolu şarjı birgünü rahatça çıkarıyorsunuz akşam onbir gibi takıyorum ozaman bile cihazımda %20-%25 gösteriyor cihaz gerçekten tasarım olarak donanım olarak hoşuma gitti ben çok oyun oynadığım için plus aldım gerçekten deydide ama dediğim gibi 5s de gerçekten güzel cihaz en önemli fazkı şarj meselesi

Yok hocam 6 plus için diyemem zaten onları. Ekran boyutuna göre o kadar ince bi telefona bu kadar iyi bi batarya koyacaklarini beklemiyodum apple dan.
    Önceki konulardaki mesajlarım arasında da yazmışımdır hep illa ki 6 serisine geçecekseniz 6 plus a geçin. Lakin 6 ile 5s elle tutulur bir fark yok.
    Ama arkadaş 2000 lira var demiş. Bende kendi görüşümü yazayım dedim.
    Oyun oynasam bile büyük ekranlı telefonlara alışamadım bi türlü. Ama teknoloji gösteriyo ki bundan bi kaç sene sonra mecbur edecekler büyük ekrana.
    Ama şu an 2000 liram olsa hiç düşünmeden 5s alırım ben.

• 5s in tek eksisi batarya performansı bunun dışında 10 numara telefon.şarj çok kötü değil ama keşke biraz daha iyi olsaydı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yok hocam 6 plus için diyemem zaten onları. Ekran boyutuna göre o kadar ince bi telefona bu kadar iyi bi batarya koyacaklarini beklemiyodum apple dan.
    Önceki konulardaki mesajlarım arasında da yazmışımdır hep illa ki 6 serisine geçecekseniz 6 plus a geçin. Lakin 6 ile 5s elle tutulur bir fark yok.
    Ama arkadaş 2000 lira var demiş. Bende kendi görüşümü yazayım dedim.
    Oyun oynasam bile büyük ekranlı telefonlara alışamadım bi türlü. Ama teknoloji gösteriyo ki bundan bi kaç sene sonra mecbur edecekler büyük ekrana.
    Ama şu an 2000 liram olsa hiç düşünmeden 5s alırım ben.

aynen hocam bende olsam 5s alırım o cihazın en çok tasarımı hoşuma gidiyor dediğin gibi bi zaman sonra mecbur edecekler şimdiden alış bence

• quote:

Orijinalden alıntı: W.Amadeus

5s iyi, guzel ama 2.000 tl verilecek kadar degil.

İlla 5s diyorsan, ikinci el 1400 asagisina bulunabiliyor.
    2000 tl harcamak istiyorsan, ikinci el 6 da arayabilirsin.

Ama dedigim gibi 2000 tl 5s almak yanlis karar.

Kesinlikle katılıyorum.
    5S alınmaz demiyorum hatta 5 bile alınabilir. Seçim, insanın bütçesine göre değişiklik gösterebilir. Ama 2000 lira bütçeye ikinci el temiz bir i6 bence en doğru karar olur. Mümkünse 5S ile i6'yı aynı anda, yan yana görerek ve eline alarak incelemeli insan.. İ6'dan sonra i5S'in tasarım olarak daha ilkel geldiğini net olarak görüyorsunuz. İ5s çıktığında i5 sahipleri yine aynı teraneleri yazıp durdular; hız olarak hiç fark yok, touch ID için geçilmez falan fistan.. Şimdi bakarsanız da (genellemedir) i5S den aşağısı alınmaz diyorlar. İ6 nın yanında aynı zamanda i5 de kullandığım için söylüyorum ki (bütçesi uygun olan bir insan için) i6'nın yanında i5S'in (bence) esamesi bile okunmaz. O yüzden birebir görüp denemeden karar vermeyin.

• 6 alacak durumun yoksa al 5s gitsin, halâ çok güncel bir telefon
  • Bende 5s ile 6 arasinda kaldim. Paranin yrttigini al ben 5s aldim 1800 e yilbasindan once. Ama su fark yok diyen uyeleri anlamiyorum 4 ile 4s icinde oyle diyorlardi. Ama zamanla anlicaklar farki yeni ios surumleri cikinca :)

• papadoc. kullanıcısına yanıt
    Ben şu an için hiç bir fark yok diyorum ve sonuna kadar sözümün arkasindayim. Açın istediğiniz şekilde karşılaştırın bi fark bi donma bi kasma göremeyeceksiniz en büyük uygulamalarda bile.
    Dediğim şu an için geçerli bişey. Zaten ilerde mecbur geçecez dedim.
    Ama 4 ile 4s arasındaki farktan büyük bi fark var , o da 64 bit mimari. 5s ile 6 şu anda ram konusundan mimarisine kadar neredeyse aynı.
    Benim dediğim aradaki fiyat farkının değmez olduğu. Bütçem var çok şükür ikisini de denedim. Ben kesinlikle 5s dedim.
    Ama apple illaki sonradan çıkan modellerini satmak için güncellemeler getirecektir. Yani o %25 lik farkı belki bundan 3-4 sene sonra farkedeceksiniz.
    O zamana kadar 5s benim için.
    Ama tabiki herkesin kullanım şekli ihtiyacı farklı. Bi deneyip sonra almakta fayda var

• Leame kullanıcısına yanıt
    Hocam alkışlıyorum sizi hepsi doğru

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.