Şimdi Ara

Meslek seçimi konusunda sıkıntı çekenler, içeri!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar onlarca konu açılıyor şunu mu olmalıyım bunu mu olmalıyım; neyi seçersem zengin olurum vs. bir çok soru soruluyor. Artık Allah rızası için üniversite bölümlerini "kısa yoldan köşeyi dönme" aracı olarak görmeyin. Hangi alanlara yatkınlığınız olduğunu bilmeden hukuk vs. psikoloji, tıp vs. mühendislik gibi karşılaştırmalar yapmak yersiz. Size tavsiyem acilen meslek testi yapmanız. Bize lise son sınıftayken rehberlik hocaları yaptırmıştı ve çok faydası oldu. Ayrıca parlakbirgelecek.com'a üye olanlarınız varsa oradaki meslek testi daha ayrıntılı ve güvenilir mutlaka o testi uygulayın. Her puan türünde size uygun meslekleri ve kişilik yapınızı analiz eden bir test. Bir işin ne kadar para getireceğine değil size neler katacağına bakın. Adam sayısal mesleklere yatkın sırf para getiriyor diye hukuka girmeye çalışıyor. Hukuka ilgi duyan ve başarabileceğine inanan arkadaşlara lafım yok, demek istediğim kar-zarar hesaplarıyla bir ömür geçmez. Kişilik - meslek testlerini mutlaka uygulayın ve kendi yolunuz hakkında bir fikriniz olsun, çevrenin beklentileriyle ömür harcamayın. Umarım yanlış anlaşılmam ve yardımcı olabilirim.

Test

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayzoku -- 28 Mart 2015; 23:03:24 >

• Muhendislik istiyordum,aynen devam..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsine ilgim var her türlü rahatmışım teşekkürler

• 5. Grup 110
    3. Grup 105
    4. Grup 100
    9. Grup 100
    6. Grup 95

İstediğim bölüm 6. Grupta Sosyoloji

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Management -- 30 Mart 2015; 16:31:08 >
  • En yüksek 10. Grup 75 Puan Bilgisayar Müh., Elektrik-Elektronik Müh., İnşaat Müh., Uçak Müh., Endüstri Müh., Metalurji Müh., Matematik, Fizik, vb.

Sonra 40 puanla 9. grup İktisat, Ekonomi, Maliye, Maliye Müfettişliği, Kamu ve Özel Sektör Yöneticiliği, Muhasebe, vb.
  • İlgi alanim bu kadar az mi
    Gercekci yanitlayim dedim ve sonuc olarak en yuksek 40 geldi sececegim meslek yok ya la

• quote:

Orijinalden alıntı: eno70

İlgi alanim bu kadar az mi
    Gercekci yanitlayim dedim ve sonuc olarak en yuksek 40 geldi sececegim meslek yok ya la

Bende de aynısı oldu , yav bunu işaretlesem kesin git bunu ol diyecek diye hani biraz ilgim olsada inadına hayır belki falan yazdığım için en yüksek 75 sonra 40-30 çıktı

• En yuksek puan 55 geldi buga girdim zamk

• Dogru bildi sayilabilir tm okusam siyaset yada isletme falan okurum diyordum kendimi taniyormusum ama saglik alanlarinin puaninin az cikmasina sasirdim

• Beyler şu parlak bir geleceğin testinte 90 civarı lira istiyor değer mi sizce yapan var mı

• orada paket sistem var, 3 testi yaptırmak için 90 lira istiyor. Siteye kayıt olduğun zaman kişilik envanterini bedava yapıyor, benim bahsettiğim test bedava olan.
  • up
  • meslek önerisi alınır tmciyim
  • Bende en fazla mor göründü. Yani ilgin var ama seçmeden önce bi kez daha düşün.
    Bence test doğru. Ben mesleğime karar veremeyen biriyim. Test bile "sen şu ol diyemedi"

• Arkadaşlar bende bu konuyla ilgili çok sıkıntı çektim kararsız kalmıştım. youtube da bi kanal var gelecekte ki mesleğim adında o kanalı izledim bazı meslek gruplarını tanıtıyolar ben merak ettiğim meslekleri açıp izlemiştim hem komik hemde bilgili diye düşünüyorum.https://www.youtube.com/channel/UC6tbB7UU3IKiAmaIFx152zQ burdan bakabilirsiniz. yardımcı olabildiysem ne mutlu.
  • The Management kullanıcısına yanıt
    İşletme 3. sınıfım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.