Şimdi Ara

İnternetim anlık kopuyor sorun kablo mu modem mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar. 2011 yılından beri TTNET'in verdiği kablosuz Huawei modemi kullanıyorum. Ancak son dönemde modemden mi yoksa kablo hattından mı olduğunu çözemediğim bir sıkıntıyla karşılaşıyorum. Filmlerde, online oyunlarda (WOT vb.) skype görüşmelerimde anlık kopmalar yaşıyorum. İşin ilginç yanı bu kopmaların hemen 2 3 saniye sonrasında internete hiçbir şey olmamış gibi girebiliyorum. Bu durum sık sık tekrarlanıyor.

Modem baya eskidi doğrudur ancak kablo da kapının arasında kalmasından dolayı, benim olmadığım bir kaç gün örtülerek sıkıştırılmış. Sorunu çözmem için hangisini değiştirmeliyim size sormak istedim.

Bu durumu çözmem için sorunun kablodan mı yoksa modemden mi olduğunu öğrenmem gerekiyor. Sizin bu konuda görüşünüz nedir? Sorunun hangisinde olduğunu kavrayabilen arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. Teşekkürler...

• pratik bi tahminle bence modem ağır basıyor.

ama şöyle yapabilirseniz en sağlıklı yol olur.çevrenizde 1 günlük ödünç modem alma durumu varsa alın ve kurun.ve 1 gün test edin.
    sıkıntı olmazsa yeni modem alın.
  • Modem arayüzündeki adsl hat değerlerini koy bir bakalım durumuna.
  • Hat değerlerim bu şekilde

İnternetim anlık kopuyor sorun kablo mu modem mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lasteagle -- 28 Mart 2015; 18:36:38 >
  • güncel!
  • lasteagle kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı yok pc yi kontrol et.
  • lasteagle kullanıcısına yanıt
    Hocam eğer modemin modeli hg521 ise sorunun modem olduğuna eminim. O modem kronik sorunları olan bir modem akla mantığa ayrıkı sıkıntılar çıkarabiliyor. İmkanın varsa başka modemle dene.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.