Şimdi Ara

Sıfırdan gitar çalmaya başlamak...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar 19 yasindayim somdiye kadar hic gitar calmadim, cok hevesliyim sesim de iyidir..ama soyle bi problem var ki, ben ilkokulda glut bile calamazdim, yani beceremeyebilirim..

Bir de kursa gidecek zamanim da yok, acaba baslasam internetten baka baka ilerleyebilir miyim..?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• öğrenebilirsin dostum hiç mesele değil ama sıkılıp bırakmaman lazım
  • Klasik ya da akustik gitar çalmayı internetten bakarak öğrenebilirsiniz kolayca. Ama elektro için biraz zaman ve bilgi birikimi gerekli. Gitarı alıp 2 haftada bırakacaksınız hiç başlamayın derim. Hevesiniz hiç azalmayacaksa zaman kaybetmeyin,hemen başlayın.

• Hocam aslinda ben azimli biriyim, ama ayni zamanda da sabirsiz biriyim, yani emek verdim mi hemen karsiligini almak istiyorum..acaba 1 ay gubi bir surede ne kadar ilerleyebilirim..?

• Hergün birkaç saat çalarsan akor geçişlerini hızlandırabilirsin. Notaların klavyedeki yerlerini öğrenip parmaklarını ısıtırsan çok rahat edersin. Ama her yaptığım hemen olsun dersen hüsrana uğrarsın. Pratik yapmak çok önemli. İlk zamanlar zor gelir yapamazsın karamsarlığa düşersin sonra bir bakmışsın çok rahat çalıyorsun.

• Her işte olduğu gibi gitar çalmakta biraz kişinin yeteneğine bağlıdır. Ancak bu gitarı öğrenemezsin anlamına gelmiyor. Örneğin matematikte işlem yeteneği iyi olan biri soruları daha rahat ve hızlı çözer. Yetenek örneği gitarda en çok öğrenim sürecini etkiler. Müziğe yeteneği olan biri notaları kulaktan çıkarabilir. Diğeri ise notaları öğrenir ve çalar. Müziğe yeteneği olan biri hissetmek için çalar. Diğeri ise duymak için.. Bu verdiğim örnekler klasik gitarda fingerstyle çalım tekniği için geçerli. Yoksa akor basıp ritim atacaksan havada karada öğrenebilirsin. Ama ben fingerstyle çalmalıyım diyorsan sen hissetmek için çalanlardan olmalısın.
  • Azimli olur ve pes etmezsen her türlü öģrenirsin hocam. Ben de flüt çalmayı hiç beceremem ama gitar, bateri, keman ve bağlama çalabiliyorum yani iş sadece istek ve azimden ibaret simdiden başarılar diliyorum

• Düzenli çalışırsan 3 ay sonunda akdeniz akşamlarını çalarsın
  • enoiciyiz kullanıcısına yanıt
    3 ay kismi saka heralde demi

• Hayır değil10 günde çalcak değilsin ya.3 ay iyi bir süredir hem.Kimileri 1 yılda iki akoru zor basıyor.Öyle bir anda olacak bir şey değil malesef.Sabırlı olman gerek.
  • Tamamen senin çalışmana bağlı istersen çok rahat bir şekilde yapabilirsin
  • Git netden selim ışık ın videolarını izle

• Daha flüt bile yazamıyorsun hocam hiç başlama
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.