Şimdi Ara

20'lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer? (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
8
Favori
484.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: b@d0

Merhaba arkadaşlar. Benim de 3 gündür ağrıyor. Yeni çıkıyor diye bakmıştım ama 3/4u çıkmış. Arka tarafı her gün biraz daha ilerliyor ama acı veriyor. Normalde hap kullanan biri değilim ama bugün ilk defa ağrı kesici aldım. Bu denli ağrı NORMAL midir yoksa hiç olmaması mi gerekir?

Normaldir ben disetlerimin ikiye yarildigina kadar hissetmistim üstelik 4 tane çıkardım duşun yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gollory

quote:

Orijinalden alıntı: b@d0

Merhaba arkadaşlar. Benim de 3 gündür ağrıyor. Yeni çıkıyor diye bakmıştım ama 3/4u çıkmış. Arka tarafı her gün biraz daha ilerliyor ama acı veriyor. Normalde hap kullanan biri değilim ama bugün ilk defa ağrı kesici aldım. Bu denli ağrı NORMAL midir yoksa hiç olmaması mi gerekir?

Normaldir ben disetlerimin ikiye yarildigina kadar hissetmistim üstelik 4 tane çıkardım duşun yani

Dişçiye gitmelik bir durum yok o zaman?
  • Merhaba 1 ay once gomulu dis cektirmistim iyilesti. 2 gun once yine gomulu dis cektirdim suan bogazim agriyor yutkununca neden boyle oldu doktora gittim duzelir dedi 2 gundur duzelmedi. Bogazima dokununcada agriyor

• Merhaba arkadaşlar , yaklaşık bir haftadır bu ağrıyı çekiyorum, sadece diş ağrısı olsa neyse.... artık boğazıma ve kulağıma vurmaya başladı ağrısı. Dün doktora gittim çekilmesi gerekiyor dedi randevu aldım ama çekilene kadar bu ağrıyı ve acıyı nasıl azaltabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

Arkadaşlar 20'lik dişim çıkıyor dünden bu ayan ağrıyordu ama farketmemiştim bugün aşırı derecede sancı yaptı ve diş çıktığını farkettim. Ağrı kesici alıyorum ama etkisi geçer geçmez yine başlıyor sızlamaya.

3 saatte bir hap yutar oldum yok mu bu ağrıdan kurtulmanın bir çaresi. Sınavlarda falan çok zorluyor beni sürekli ağrırken.

nasıl geçti hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adminastör -- 21 Kasım 2013; 12:28:02 >
  • Bu nasıl bir acıdır ya.bari tatile denk geleydin de daha rahat ederdim.simdi yurtta duvarlari yumrukluyorum

• hazır açılmışken sorayım

benim 20lik dişlerin alttaki 2 sinin yarısı çıkmış. üstteki 2 sinin ise ucu çıkmış sadece. ama hiç ağrı olmadı. ağrımadan çıkması şans mı yoksa bir poroblem mi?
  • Beyler yok mu ki başka çözümü olan ağrıdan kıvranıyorum yeminle

• bende dün doktora gittim ağız diş sağlığı merkezine 4 tane 20 liğini de alacaz dedi, taaa 10 nisana gün verdi. o zamana kadar nasıl dayanırım, hafta sonu olsunda özel yere gideyim diş ağrıyacağına para gitsin ne yapayım cerrahi olacak dedi, nasıl olacak bilmiyorum, şükür daha acımıyor benim dişler kardeş sadece diş etlerimin şeklini bozdu ağızımın içi karman çorman :) @kralYD
  • bedo42 kullanıcısına yanıt
    Çektin mi dışı hocam benim de ağrıyor büyük ihtimal 20lik diş bu

• bir tane sağ alt taraftaki 20 lik dişi çektirdim 20 dakika sürdü , 150 tl ye çektirdim özel diş hekiminde, uyuşturduğu için hiçbirşey hissetmedim şükür kolay geçti ameliyat, ancak sonrası çok kötüydü 8 saat boyunca YUTKUNAMADIM, yutkunmak ne güzel birşey miş , doğal olarak su bile içemedim, boğazımdan bir şey geçtiğinde boğazım kabul etmiyor deli gibi acıyor , ama sonra şükür uyuşmanın etkisi geçince yutkunma problemim düzeldi. cuma günü dikişleri aldıracam sonra 10 Nisan da devlette sol alt var 8 saat yutkunamaktan dolayı çektirmesem mi diyorum
  • Sağ alt taraftan cıkmaya çalısıyor 2 haftadır daha kaç hafta sürer ?

• diş ağrısı konusunda uzman doktor burada http://www.distedavi.com.tr/siddetli-dis-agrisi.html soruları cevaplamış umarım sorularınıza yardımcı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kahveciler1 -- 11 Eylül 2014; 19:43:13 >
  • van_hoijdonk kullanıcısına yanıt
    Geçmez hocam baskı yapıyorsa alttan çekilmesi gerekir

• Hort olcak ama eğer çektirmekte kararsız korkan varsa rahat olsun gömülü olmadığı sürece çekimde bir sıkıntı olmuyor.Çekim 5-10 dakika sürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sgallardo

Hort olcak ama eğer çektirmekte kararsız korkan varsa rahat olsun gömülü olmadığı sürece çekimde bir sıkıntı olmuyor.Çekim 5-10 dakika sürüyor.

gömülü olsun olmasın çekimde lokal anestezi yapıldığı için herhangi bir sıkıntı olmaz.
  • Gece gece uyutmadı yine,cataflam aldım birtane yarım saat oldu acı azaldı ama hala geçmedi,normalde geçerdi hemen bu ilacı alınca,yarın hemen randevu olacağım özelden,çok pis leş gibi bir ağrısı var...

• Nasil bi agriymis uyutmadi bi turlu gecirmenin bi yolu yok mu

• Diş ağrısı kadar berbat bişey yok, 20lik dişimden çok çektim ama doktora gittiğimde gerek yok çekmeyelim dedi
    Arada bir ağrı yapsa da eski usul rakı pamukla hallediyorum :)
  • Arkadaşlar 20 lik veya diğer dişlerimiz ağrı yaptığında en yakın dişhekimine gidiniz.
    Antibiyotik ve kuvvetli ağrı kesici verecektir.

Daha detaylı bilgi için :http://www.antalyadishekimi.com.tr/tr/m/tedaviler/agri.html
    vehttp://www.antalyadishekimi.com.tr/tr/m/tedaviler

Geçmiş olsun
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.