Şimdi Ara

Gitar Hakkinda

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Gitara yeni basladim bir hafta olmadi daha. Suanda artik sevmeyecegim sevdan bir ates genclik marsini calabiliyorum. Sizs bazi sorularim olucak Oncelikle muzik kulagi testinde puanim 64 cikti low normal arasiymis bu deger sizce gitar calmami engeller mi? Suanda klasik caliyorum oner yavuzu izleyerek ama elektroya gecmek istiyorum cunku rock muzik yapmak istiyorum sizce hemen gecmeli miyim yoksa ilk once klasigi calmayi mi bçekliyim eger hemen alirsam test dusuk ciktigi icin calamayip bosuna para vermis olabilir miyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• paran varsa 1 sn bekleme geçmek için. bu arada ben müzik kulağının sonradan geliştiğine inanıyorum testini falan hiç görmedim ama şöyle bir durum var gitara başladığım ilk senenin sonunda basit şarkıların tablarını kendim çıkarmaya başlamıştım şimdi 5-6 yıl oldu hemen hemen her parçayı çıkarabiliyorum. ama gitara ilk başladığım zaman hiç bişey yapamıyorum size tavsiyem parmak antrenmanını gitar klavyesinde gezerek yapın kulağınız her notayı duyup alışssın
  • Calistopace kullanıcısına yanıt
    Peki elektroya baslarsam selim isik dersleri ve metod kitabi yeterli olur mu yoksa kursa gitmeli miyim?
    Kursa da gidebilirim ama evde ogrenebileceksem bosuna gitmek istemiyorum.Bir de ben rock calmak istiiyorum ss sx57 di yanlis hatirlamiyoaam o yeterli olur mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vurcumiller -- 27 Mart 2015; 19:00:21 >
  • evdede gelişebilirsin ama bence kursa gitmek daha sağlıklı çümkü hatalarını sana videolar söyleyemez. kursa başla bi süre sonra bırakıp videodan devamda edebilirsin.
  • bence kursa gidecekseniz önce video derslerine başlayıp sonra kursa gitmeniz gerek hocam çünkü bilmem kaç hafta sadece parmak antrenmanına para vermek zorunda bırakacaklar sizi şöyle iyice öğrenin bilgisayardan her şeyi sonra kendinizi eksik hissederseniz kursa gidip expert eğitim de alırsınız . sx gitar hiç kullanmadım ama genel olarak şunu duydum bu gitarlar fiyatına göre iyi performans sergiliyorlar o yüzden herkes tavsiye ediyor tabi amfi de çok önemli 9 Mart ta dore müziğe gittiğimde line 6 spider IV 15w amfi 480den 280 liraya düşmüştü hala öyleyse dore ye bir uğrayın kaçırmayın bu fırsatı başlangıç ve orta seviye için ciddi anlamda iyi amfi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calistopace

bence kursa gidecekseniz önce video derslerine başlayıp sonra kursa gitmeniz gerek hocam çünkü bilmem kaç hafta sadece parmak antrenmanına para vermek zorunda bırakacaklar sizi şöyle iyice öğrenin bilgisayardan her şeyi sonra kendinizi eksik hissederseniz kursa gidip expert eğitim de alırsınız . sx gitar hiç kullanmadım ama genel olarak şunu duydum bu gitarlar fiyatına göre iyi performans sergiliyorlar o yüzden herkes tavsiye ediyor tabi amfi de çok önemli 9 Mart ta dore müziğe gittiğimde line 6 spider IV 15w amfi 480den 280 liraya düşmüştü hala öyleyse dore ye bir uğrayın kaçırmayın bu fırsatı başlangıç ve orta seviye için ciddi anlamda iyi amfi

Evde calismak icin mikro amfilerden alsam yeterli olur mu oturdugum yerde dore yok.Sonra ögrenince normal amfi alsam?

• gayet tabi olabilir ama o tarz amfilerden çabuk sıkılacağınızı ve satarken düşük meblağlara satabileceğinizi unutmayın bu yüzden amfi de temiz ikinci el tavsiye ederim
  • Klasik gitara başlamak istediğinde tahmin etmiştim elektro gitara geçiş yapmak isteyeceğini ama bu kadar çabuk olacağını beklemiyordum , bütçeni söyle önerelim git al başla çalışmaya , klasikle zaman kaybetme.

Edit:%80.6 çıktı benimde , bahane gibi olmasında uykulu ve yorgunum biraz , baştan savma yaptım yarın bi tekrar yapacağım.

Edit2: Yaptım yine %80.6 demek yorgunluk veya uykusuzlukla alakası yokmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eddie Van Halen -- 29 Mart 2015; 15:35:05 >
  • Eddie Van Halen kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi adresten test yaptınız acaba atabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Psychosocial12

Hocam hangi adresten test yaptınız acaba atabilir misiniz?

Hacı tam uyumaya gidiyordum sabah atarım kusura bakmazsan..
    Sorun değil

• Kimse anasın karnından müzik kulağı ile doğmaz. Müzik kulağı müzik ile ilgilendikçe, enstrumanlar ile vakit geçirdikçe kendi kendine gelişir, bilinçli şekilde çalışırsanız daha hızlı ve sağlam gelişir. Daha önce müzikle ilgilenmemiş olan hiçkimse gitarı ilk kez eline aldığı gibi kulaktan akor yapamaz, duyduğu akorun veya notanın ne olduğunu söyleyemez vs... Bunlar zamanla olan şeyler.

Misal gitar çaldıkça müzik kulağını gelişirmek için hiçbir çaba sarfetmesenizde elinizdeki gitarın akordunun tam olmadığını, yarım aralıktan az dahi olsa bi bozukluk olduğunu bi süre sonra hemen anlarsınız. Tabiki bilinçli olarak kulak geliştirme egzersizlerini çalışırsanız çok daha iyi bi noktaya gelirsiniz. O yüzden bu testleri yapmanın şimdi sırası değil. Gitarı alın 1 sene 2 sene adam gibi çalışın, sonra halen daha gitarın entonasyonunda sıkıntı olduğunu, okuduğunuz herhangi bi tabda yanlış yazılmış parça ile uyuşmayan kısımlar olduğunu, minor major gamda yürürken yanlış perdeye bastığınızı vs. anlayamıyorsanız o zaman kendinizi yargılayabilirsiniz.

Herşeyde müzik kulağı demek değildir. Ritim duyun gelişmedi ise, oturup nota değerlerine dikkat ederek metronomla çalışmadıysan, metronoma ayak uyduramıyorsan duyduğun akorun fa minor mü do major mü olduğunu söylemenin sana hiçbi getirisi olmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 29 Mart 2015; 5:25:02 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Eddie Van Halen

Klasik gitara başlamak istediğinde tahmin etmiştim elektro gitara geçiş yapmak isteyeceğini ama bu kadar çabuk olacağını beklemiyordum , bütçeni söyle önerelim git al başla çalışmaya , klasikle zaman kaybetme.

Edit:%80.6 çıktı benimde , bahane gibi olmasında uykulu ve yorgunum biraz , baştan savma yaptım yarın bi tekrar yapacağım.

500-600Tl gibi bi bütçem var. Bşangıç olarak Sx sst57 ve marshall ms-4 almayı düşünüyorum.Yapacağım müzikle uyumlu mudur acaba? Veya siz de önerebilirsiniz. Ama 2. el olmasın mümkünse.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vurcumiller

quote:

Klasik gitara başlamak istediğinde tahmin etmiştim elektro gitara geçiş yapmak isteyeceğini ama bu kadar çabuk olacağını beklemiyordum , bütçeni söyle önerelim git al başla çalışmaya , klasikle zaman kaybetme.

500-600Tl gibi bi bütçem var. Bşangıç olarak Sx sst57 ve marshall ms-4 almayı düşünüyorum.Yapacağım müzikle uyumlu mudur acaba? Veya siz de önerebilirsiniz. Ama 2. el olmasın mümkünse.

500-600 tlye şuanki dolar fiyatıyla güzel bişey alamazsın seni daha çok soğutur.

• quote:

Sorun değil

Buyur dostum.

http://jakemandell.com/tonedeaf/OnlineScreen450.swf

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Vurcumiller

quote:

500-600 tlye şuanki dolar fiyatıyla güzel bişey alamazsın seni daha çok soğutur.

Forumdaki arkadaslar sx sst57 nin fiyatina gore cok iyi is yaptigini soylemis.

Teşekkürler dostum

• quote:

Teşekkürler dostum

İlginç kısım sabah bidaha yaptım yine %80.6 çıktı.
    Hahah degisikmis o da

• Vurcumiller kullanıcısına yanıt
    Şimdi gelelim. Klasikten başlayıp elektroya geç mevzularını diyen arkadaşları gerçekten anlamıyorum. Direk elektrodan da başlana bilir klasiktende. Önemli olan senin ne yapmak istediğin. Eğer Heavy Metal yapmak istiyorsan onu yap. Eğer klasik çalmak istiyorsan onu çal. Kulak mevzusuna gelince; kulak mevzusu şöyle bir şeydir. Ne kadar çok çalışırsan o kadar ilerlersin. Şahsen benim öyle, yetenek ilerletile bilirdir. Paran varsa istediğinden başla
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.