Şimdi Ara

HTC One M9 ile 2TB depolama imkanı geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HTC One M9 ile 2TB depolama imkanı geliyor

Genelde microSD desteği ile gelen mobil cihazlarda en fazla 128GB'a kadar ek kapasite desteği sunulduğunu görüyorduk. Ancak LG G3 modelinden sonra HTC One M9 da bu alanda bir rekora imza atacak gibi duruyor.

Firmanın yaptığı açıklamaya göre One M9 modeli kutu içerisinde 2TB microSD kart desteği ile gelecek. Şimdiye kadar ki HTC cihazlarında böyle bir durum söz konusu olmadığı için firma açısından bir ilk olacak. 

2TB kart desteği ile devasa bir depolama alanı kullanıcıları bekliyor. Ancak tek engel şu ki henüz 128GB kapasiteyi geçebilen bir microSD kart geliştirilmiş değil. Önümüzdeki aylarda 200GB kapasiteli microSD kartların 400$ fiyat etiketi ile piyasaya çıkması planlanıyor. Veri aktarım hızları konusunda büyük gelişmeler yaşayan microSD kartlar kapasite konusunda biraz yavaş kalıyor. Yani 2TB kapasite için yıllarca beklememiz gerekebilir. 

Peki firmalar belki de cihaza hiç nasip olmayacak 2TB hafıza kartı desteğini neden ön plana çıkarıyor. Bunun cevabı da muhtemelen pazarlama stratejisi olacaktır. Bilindiği gibi büyük rakamlar her zaman tüketicide ilgi uyandırıyor.  

• Yasasinnnn...5-6 yil sonra kullabiriz artik.Quietly Brilliant

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 512 gb micro sd kart uretildi haberi yapan ekrem71 olunca şaşırmadım bu cahilliğe.

• quote:

Orijinalden alıntı: HTCquietlyBrilliant

512 gb micro sd kart uretildi haberi yapan ekrem71 olunca şaşırmadım bu cahilliğe.

Hic gulecegim yoktu

• quote:

512 gb micro sd kart uretildi haberi yapan ekrem71 olunca şaşırmadım bu cahilliğe.

Emin misiniz 512 GB boyutunda MICRO SD kar üretildiğine...?

SD kart olmasın o... Chip denen cahil dergiye inanmayın bence... Foto SD haber micro sd kart... Hey yavrum hey...

http://www.sandisk.com.tr/products/memory-cards/sd/extremepro-sdxc-sdhc-uhs-3/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi java -- 27 Mart 2015; 18:15:37 >
  • quote:

Link var mı konu ile ilgili
  • Once telefona adam gibi batarya koysun htc

• Ne yapsamda satsam telaşı..

• Şu anda 2 TB microSDXC kart olmasa da teknoloji buna imkân veriyor ve yapacaklar. Herhangi biri de bu 2 TB destekli cihazlardan bittiğini aldığında bu kartları kullanma imkânı olmuş olacak. Evet şu anda tamamen pazarlama yöntemi fakat o kadar da acımasız olmanın bir anlamı yok.

• 2tb oldugu icin hemen almam lazim

• Kutu içeriğine adam gibi bir 128GB kart koysunlar diyeceğim de kartın parasını da fazla fazla eklerler diye korkuyorum.

• HTC'nin ne yapmaya çalıştığını anlamak çok zor. Piyasada en büyük depolama 128gb sen 2TB destek veriyorum diyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

HTC'nin ne yapmaya çalıştığını anlamak çok zor. Piyasada en büyük depolama 128gb sen 2TB destek veriyorum diyorsun.

256 gb dahili hafızalı yapsaydı bomba gibi olurdu. Altı üstü 2 tane 128 gb lık minicik hafıza kartını dahili hafızaya çevirecekler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trcix01

Yasasinnnn...5-6 yil sonra kullabiriz artik.Quietly Brilliant

Sanmıyorum o kadar erken gelmez. 15 yıl sonra belki. Fiyatı korkunç olacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekrem71

quote:

http://m.chip.com.tr/haber/iste-sandisk-in-512-gb-lik-microsd-karti_49712.html

• HTCquietlyBrilliant; Editöre saldıracaksınız diye kendi kendinizi kötü duruma soktunuz. Biraz edep biraz da saygı lütfen.

• quote:

quote:

quote:

Bu linkteki SD kart yalnız. Başlık hatası var zaten haberde. Kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu linkteki SD kart yalnız. Başlık hatası var zaten haberde. Kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz.

HTC One M9 ile 2TB depolama imkanı geliyor
    Gozumle gordum kardeş gozumle

en fazla 128 gb var
    en fazla 128 gb va
    en fazla 128 gb v
    en fazla 128 gb .......

• Kim 2tb verisini güvenip küçük bir karta sıkıştırmak ister. Çok ileri teknoloji ve koruma çipleri içeren SSD'ler istisnadır. Ama bunlar küçük birer çip. Bozulduğunda yapacak hiçbir şey olmaz. Micro Sd kart ömrünü tamamlamış bir teknoloji hemen üstüne atlamaya hazırlananlar akıllı olsunlar. 2 TB SSD koysunlar cihaza entegre olarak göreyim onları ya da daha güvenli bir depolama teknolojisi geliştirsinler. Çünkü micro sd hele ki yüksek kapasitelerde güvenilir bir depolama asla olamaz.

• Aliexpress'te 10-15 dolara 2 TB micro sd kartta bulursun biraz daha araştır bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi java -- 27 Mart 2015; 21:56:59 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.