Şimdi Ara

Giriş seviyesi ses sitemi tavsiyesi(Not:Çok bilinmeyenli denklem içerir!!!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    A: Apartman dairesi,40m2salon
    B: Bütçe(2000 tl civarı)
    C: Cogunlukla film amaçlı

X:DenonX-2000
    Y:Pioner vsx 528(ikinci el forumda 750 tl ye satan arkadas var)
    Z:Pioner vsx-329(Gsa Elek. te magnat 802 hcp set ile 2099 tl)

K:Magnat 802 hct
    L:Heco victa302+heco victa 102 center
    M:Magnat 802 hcp

Soru 1. Yukardaki A,B,C şartları göz önüne alındığında aşağıdaki kombinasyonlardan en uygun olanını seçiniz.

A) X+K(En çok istediğim fakat bütçemi aşıyor)
    B) Y+M( Bütçeme uygun ve de iyi performans alacağımı düşündüğüm bir set(bu düşünce tamamen içgüdüsel))
    C)Z+M(Uygun fiyata satılıyor ama nasıldır bilemiyorum)
    D)X+L(Kafamı en çok karıştıran kombinasyon.Deli gönül al bunu diyor,ilerde de 2 tane kule çakarsın misss)
    E)Hiçbiri

Not:Bu set secme islemi çok bilinmeyenli denklem kadar zor oldugundan bu yolla anlattım,gereksiz laf kalabalığı yaptıysam affola.

• drketen D kullanıcısına yanıt
    A) X+K Kalbinin sesini dinle Biraz sıkışırsın ama içine siner, tabi imkanları çok zorluyorsa yapacak bir şey yok.
  • Y-M.. şıkkı formdan radyo nickli arkadaşımız satıyor irtibata geçebilirsiniz
  • Pioneer VSX 329
    Pure Acoustic Nova 8
    Merhaba hocam en mantıklı secim magnat supreme 802 hcp set ve vsx 528 olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese tavsiyelerinden dolayi tesekkur ederim.Des_55 benimde aklima yatan ve ayirdigim butceye uyan kombinasyon vsx528+magnat hcp set.Aklima takilan Vsx329 ile vsx528 arasindaki fark nedir? Birbirlerine ustunlukleri nedir?

hocam aradaki farklar ise 528 de otomatik kalibrasyon var 329 da yok 528 de apple veya android platformlarında telefon veya tablet ile kumanda uygulaması var bu sayede tüm cihaza hakim olabiliyorsunuz bunun yanında 528 de spotify ve internet radio desteği var usb den flac wav gibi formatları çalabiliyor ama 329 sadece mp3 çalıyor geri kalan farklar ise giriş çıkış farkları
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

hocam aradaki farklar ise 528 de otomatik kalibrasyon var 329 da yok 528 de apple veya android platformlarında telefon veya tablet ile kumanda uygulaması var bu sayede tüm cihaza hakim olabiliyorsunuz bunun yanında 528 de spotify ve internet radio desteği var usb den flac wav gibi formatları çalabiliyor ama 329 sadece mp3 çalıyor geri kalan farklar ise giriş çıkış farkları

Daha ne fark olsun yani

• Bir daire salonu icin bence Bsikki cok ideal zaten cok yuksek seslere cikamazsiniz apartman oldugu icin. Orta duzeyli bir sistem isinizi cok rahat gorur.

• Bu kadar farktan sonra vsx329 almak ayip olur herhalde.

Merhaba hocam bencede vsx 528 almak mantıklı ama karar sizin

• Kombinasyon niye bunlarla sınırlı piyasada çok daha iyileri bulunabilir yeter ki zaman ayırıp gidin ve dinleyin.Pioneer veya denon demiyeceğim tamamen kulak işi kimin hangisinden zevk alacağı belli olmaz.Benim tercihim sinemada definitive olurdu geçen ikincielde bp10lardan oluşan güzel bir sistem vardı mesela.Tannoy,klipsch ve definitive hoparlörleri bir araştırın derim.

• stakanar S kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam o bütçeye daha iyi bir kombinasyon çıkartın hem arkadaş faydalansın hem biz
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    Bütçeyi bilerek atladım hocam neden derseniz arkadaş ikinci el olarakta düşünmüş. Bütçe 2bin denmiş bende araştırın dedim ve bir hifi mağazasının sattığı teihir ürününü örnek verdim ve hatta gene forumdan bir arkadaş 1700liraya tsi200,tsi400 ve cs20 setini sattı. Sıfır olarak zaten herkes heryerde fiyatları görüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: stakanar

Bütçeyi bilerek atladım hocam neden derseniz arkadaş ikinci el olarakta düşünmüş. Bütçe 2bin denmiş bende araştırın dedim ve bir hifi mağazasının sattığı teihir ürününü örnek verdim ve hatta gene forumdan bir arkadaş 1700liraya tsi200,tsi400 ve cs20 setini sattı. Sıfır olarak zaten herkes heryerde fiyatları görüyor.

1700 hoparlöre verirse geriye kalan 300 lede Avr ve kabloları alır.Evet arkadaşın bütçeyi biliyormuşsunuz.

• aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    Hocam ben kendi fikrimi söylüyorum 40m2 de verim alması için benim görüşüm biraz bütçeyi arttırmalı.Siz benimle kafa bulasınız diye yazmıyorum buraya,arkadaş sormuş bende fikrimi yazıyorum.

• quote:

Hocam ben kendi fikrimi söylüyorum 40m2 de verim alması için benim görüşüm biraz bütçeyi arttırmalı.Siz benimle kafa bulasınız diye yazmıyorum buraya,arkadaş sormuş bende fikrimi yazıyorum.

Arkadaşım ben sizinle kafa bulmuyorum aksine siz burada öneride bulananlarla kafa bulıyorsunuz sanki.Buradaki öneriler arkadaşın bütçesi doğrultusunda yapılan öneriler,burada öneride bulunanlar daha yüksek bütçeyle daha iyi bir kombin zaten oluşturabilirler ama arkadaşın işine yaramaz zira özellikle belitmiş 2000TL civarı diye.Yoksa Sinema için ben ona İmzamdaki sistemi önereyim oldukçada memnun kalır sadece Avryi güncelleştirip bendeki Onkyo Tx-Nr 818 yerine 838 alır olur biter 40mt2 odayıda doldurur ama bu öneri arkadaşın hiçbir işine yaramaz zira sadece Avr bile arkadaşın bütçesinin çok üstünde.Zaten kendiside araştırıp bütçesi doğrultusunda bir liste yapmış zaten, yoksa oda sizin dediğiniz markalara bakmıştır herhalde....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydinsakaryali -- 30 Mart 2015; 10:05:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

quote:

Arkadaşım ben sizinle kafa bulmuyorum aksine siz burada öneride bulananlarla kafa bulıyorsunuz sanki.Buradaki öneriler arkadaşın bütçesi doğrultusunda yapılan öneriler,burada öneride bulunanlar daha yüksek bütçeyle daha iyi bir kombin zaten oluşturabilirler ama arkadaşın işine yaramaz zira özellikle belitmiş 2000TL civarı diye.Yoksa Sinema için ben ona İmzamdaki sistemi önereyim oldukçada memnun kalır sadece Avryi güncelleştirip bendeki Onkyo Tx-Nr 818 yerine 838 alır olur biter 40mt2 odayıda doldurur ama bu öneri arkadaşın hiçbir işine yaramaz zira sadece Avr bile arkadaşın bütçesinin çok üstünde.Zaten kendiside araştırıp bütçesi doğrultusunda bir liste yapmış zaten, yoksa oda sizin dediğiniz markalara bakmıştır herhalde....

Aaaa Aydın hic olmamış 2000 bütçeye krell pre power bw 800 seri tavsiye etmelisin yapma böyle kafa bulma insanlar la

• aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    Yok hocam ben de kafa bulmuyorum sadece demek istediğim bütçenin biraz üstüne çıkıp daha tatmin edici cihazlar alınabilir. Bu dediğim de yanlış birşeyde yok bütçe bugün 2bin ise iki ay sonra 3bin olur beklemenin kimseye zararı olmaz ama yine en doğrusunu arkadaş bilecek.Saygılar.

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.