Şimdi Ara

BlackBerry son 9 yılın en kötü mali çeyreğini yaşıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
1.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• BlackBerry son 9 yılın en kötü mali çeyreğini yaşıyor

Yüzde 20 civarındaki payı ile bir dönem akıllı telefon pazarında liderlik kovalayan BlackBerry, pazarın nabzının iyi tutulamaması nedeniyle stratejik hatalar yaptı ve şimdi pazar payı yüzde 1 civarında. Firma eski günlerini mumla ararken daha da karanlık günler önünde olabilir. 

Son analizlere göre firmanın yılın ilk çeyreğinde elde edeceği gelirin 790 milyon dolar civarında olacağı tahmin ediliyor. Yıl bazında yüzde 20 düşüşe işaret eden bu rakam 2006 yılından bu yana elde edilen en düşük gelir durumunda.

BlackBerry Passport gibi beğenilen bir model çıkarmasına rağmen firma kar marjını artıracak kadar büyük satışlar yapamıyor. Bu da mobil cihaz bölümünün kendini düze çıkaramamasına neden oluyor. 

Uzmanlar yılın ikinci çeyreğinde 400 bin BlackBerry Classic satışı ile bir miktar hareketliliğin olacağını düşünüyor. Ancak firmanın donanım satışına devam etmesinin büyük bir risk haline geldiği yorumları yapılıyor. Bu bakımdan firmanın yazılıma yönelerek daha fazla kar getirecek projeler üzerinde  çalışması tavsiye ediliyor. 

• Böyle bir marka olduğunu unutmuştum
  • 16/9 full hd ekran
    10mp 1/2.3 inç kamera
    üst seviye müzik calar
    İnce ve kaliteli kasa ...

Geri kalan herşey bb10 da var zaten lakin ne tüketiciyi dinleyen nede vizyonu olan bir yönetimi var..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BB 10.3 ile iyi bir işletim sistemi oldular aslında,ama daha önce yaptıkları hataların cezasını çekiyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hala BB telefon alan var mı ya geliştiriciler dışında?

• Passport ürününü 2200'e Classic olan yeni modeli 1600 1700'e satarsan bizim ülkemizde birkaç iş adamından başka kimse almaz. Batsa da haberlerini de görmesek artık.

• Bir ara tam prestij markasaydı bb si olan adama dönüp bakar vay be derdik ne hallere düştü :D

• Android uygulamalari cListirdigi soyleniyor???

• quote:

Orijinalden alıntı: apokhan

Android uygulamalari cListirdigi soyleniyor???

Android uygulamalarını çalıştırıyor evet,Amazon AppStore yüklü geliyor artık ve apk desteği var .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • pasaport modeli bana göre çok başarılı bir telefon, lakin üstte bir arkadaşında dediği gibi alabilmemiz mümkün değil. fiyatta güzel bir strateji yapsalar da keşke alabilsek...
  • Yaşar tabi çağ dışı tasarımla ne bekliyordu ki ?

BlackBerry son 9 yılın en kötü mali çeyreğini yaşıyor
  • Talep ile arz bağlanmazsa tabiki batar

• Zamanında kazıkladı milleti ahı çıkıyor işte.

• hiç mi aklı başında adam yok bu firmada anlamadım ki kendi işletim isstemni kullanıyorsunda android tabanlı cihazda üret alt orta kısma hitap eden,fiyatlandırma politikası tam mezbelelik o fiyatlara çok daha iyi cihaz varken kaç kişi alır hala kendini tahıl anbarında zannediyor bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: fendur

Hala BB telefon alan var mı ya geliştiriciler dışında?

BB OS 10 kullandınız mı hiç?

Blackberry OS yeniden yazıldı.

Yeni tabanıyla onlarca uygulama arka planda açıkken bile gayet kararlı çalışıyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_101193430/tm.htm
  • Bu kötü durumlara rağmen biz kullanıcılarına halen yazılım desteğini kesmiyor ya, helal olsun. iPhone da kullandım ama BlackBerry kullanmadıktan sonra bilmeyene ne kadar anlatsak boş. Ne iPhone kadar kısıtlayıcı ne de Android kadar sersem. Hem stabil hem özgür. Daha ne olsun
  • F/P cihazı yaparsa piyasada tutunur. Yoksa iş yapmaz.
    Mesela ben çok fazla oyun vs oynamıyorum. Amazon app store fazlasıyla yeterli olur. İşletim sistemi hem stabil hem de güvenli. Ama fiyat olarak yüksek. Gerçi Türkiye'ye gelmiyor artık.

• o fiyata süt ineği alırız bb :)

• Android kullansın diyenler var hala. Nokia Android kullandı ' da ne oldu? Benim gözümde Blackbery ' i Blackberry yapan sağlamlığı ve kullandığı QNX işletim sistemi. Bunun dışında kullandıkları cihazlarda ''kamera ve ekran gibi'' görüntüleme sistemlerine biraz daha önem vermeliler. Markete ' de bir ayar çekmeliler artık. Market uygulama konusunda çok vasat durumda. Android ve İos ' ta ücretsiz olan uygulamalar BB World ' de halen paralı. Balackberry ' nin bunlara dikkat etmesi lazım. Blackberry 10 ile çıkmış Blackberry ve eşdeğer donanıma sahip birçok Android cihazı karşılaştırırsak Blackberry cihazlarının onlardan kat ve kat daha verimli ve stabil çalıştığını rahatlıkla söyleyebilirim. 4 senedir Android cihazlar kullanıyorum. Elime envai çeşit Andoid geçti ama Blackberry ' e geçtikten sonra Android ' in ne kadar hamal işi , hantal bir sistem olduğunun gayet farkına vardım. İphone ' a geçenlerde genelde böyle söyler. Ama son kullanıcı için uygulama silsilesi çok önemli. Firmanın Amazon Apps gibi marketlerle anlaşma yapmak yerine kendi mağazasına uygulama kazandıracak developer gruplarıyla anlaşma yapması gerekli bence.

• Google alsın bunları da

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.