Şimdi Ara

Sol Şeridi Kapayanlar , Sabit Hızla Sollamaya Çıkanlar , Aynasına Bakmayanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
1
Favori
2.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her gün açılan " Tamponumun dibine kadar girdiler , aynayı öpüp geçtiler" tarzı konulara cevap olarak ben de bunu açmayı düşündüm .

Daha bugün yaşadığım 2 olayı anlatıyorum

Olay 1 ) Ömerli'ye gelmeden Yokuşlar var bilen vardır . Orada Sağ ve Orta şeritte genel de kamyonlar olur . Yaklaşık 500 metre geriden sol şeritteki arabaya selektör attım 2-3 kere çünkü sol şeritte gidiyor ama kamyonla eşit hızda benim hızımda yokuş aşağı indiğim için 120-130 var . Attım yaklaşıyorum adamın hala umrunda değil en son dibine kadar girdim korna selektör yaptım da hızını 5 km/h arttırdı sağolsun orta şeride geçti .

Olay 2 ) Bu sürücünün kadın olduğunu biliyordum yanlış anlamayın çünkü en hafif virajda fren yapıyordu zaten . Bu sefer de Şile'den Ömerli tarafındaki yokuştayım .
    Kadın sol şeride geçti ama hızı 90-91-92-93-94-95 diye artıyor . Tam 1 dakika da geçti . Şile yolunuda bilen bilir genel de araçların arkasına çok girilmez taş geliyor çünkü

Biraz da bu tarafından düşünelim konunun belki benim acelem var veya yok . Aynanıza 30 saniye de bir baksanız ne olacak ? Valla ülke de herkes sol şeritten gidiyor orta ve sağ şeritler daha akıcı . 80 i geçen atlıyor hemen sola . En solda 1 tane yavaş araba oluyor onun arkasında 5-6 araç konvoy tüm trafiğin durma sebebi yani araban yavaş veya yokuş performansı kötü ise biraz fedakarlık yap ya yokuşa hızlı gir ya da kamyonla arana mesafe koy ama sağ şeritte kal .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 26 Mart 2015; 19:28:18 >

• Dibine kadar girin tabiki hatta ufaktan da dokunun ki garanti olsun.. Hey Allahım ya..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mydoneoz1

Dibine kadar girin tabiki hatta ufaktan da dokunun ki garanti olsun.. Hey Allahım ya..

Hepsini okumanı öneririm . Olaylara Tek bir taraftan bakmak doğru değil .
  • Ben bu salaklarla her gün uğraşıyorum valla. Adam geçmiş sola sanki sahilde gezi yapıyor dingil. Eğer altımda F350 varsa tamponuna yapışıp sonrasında da yanından sıfır geçip korkutuyorum böylelerini. 7 küsür metre araçla üstlerine gelince bir daha soldan gitmeye tövbe edercesine kaçıyorlar :)

İnsan gibi yol istediğimde vermeyenlere elbette bu muamele.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canozpinar

Ben bu salaklarla her gün uğraşıyorum valla. Adam geçmiş sola sanki sahilde gezi yapıyor dingil. Eğer altımda F350 varsa tamponuna yapışıp sonrasında da yanından sıfır geçip korkutuyorum böylelerini. 7 küsür metre araçla üstlerine gelince bir daha soldan gitmeye tövbe edercesine kaçıyorlar :)

İnsan gibi yol istediğimde vermeyenlere elbette bu muamele.

F350 ile şeytan cok dürter aman yapmayın ah bir de Çelik bar takicaksin ona bir de ust tarafa 4 far daha ustune tır kornasi

Yeminle katil kamyonlar filmindeki gibi dolaşırsınız

• sol şeritte babasının tarlasında gidermiş gibi gidenin dibine kadar da giriyorum, selektör de atıyorum, makas da atıyorum
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Ön arka tamponla yan etekler krom zaten orijinalinde. Tavan üstünde, yan aynalarda ve farlarda da sabit turuncu ışıklar da var, tır havası veriyor. Her türlü trafik terörüne müsait.
  • Bundan ben de rahatsiz oluyorum fakat rahatsiz oldugum diger bir durum da su:

Duble yolda sag seritte hiz sinirinda (mesel90) seyahat eden araci gecerken seni hiz sinirini gecmeye zorlayan, arkandan surekli selektor yapan, arka tampona yapisan tipler var. Siz bence kendinizi bu acidan bi sorgulayin, ozelestiri yapin.

Tabi bunun yaninda sol seride sollamaya cikan araci gorunce hizi ne olursa olsun yavaslayip takip mesafesini koruyan, selektor yapmayan, seridin bosalmasini bekleyen "olgun" soforler de var.

• quote:

Orijinalden alıntı: uykr

Bundan ben de rahatsiz oluyorum fakat rahatsiz oldugum diger bir durum da su:

Duble yolda sag seritte hiz sinirinda (mesel90) seyahat eden araci gecerken seni hiz sinirini gecmeye zorlayan, arkandan surekli selektor yapan, arka tampona yapisan tipler var. Siz bence kendinizi bu acidan bi sorgulayin, ozelestiri yapin.

Tabi bunun yaninda sol seride sollamaya cikan araci gorunce hizi ne olursa olsun yavaslayip takip mesafesini koruyan, selektor yapmayan, seridin bosalmasini bekleyen "olgun" soforler de var.

Sizi o konulara alalım o zaman onlar her gun açılıyor orta veya sag şerittekine karışmam ama sol seride geçtiği an Selektor atarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 26 Mart 2015; 20:21:37 >

Duble yollara karisiyor musun? Bilelim de

korna selektör yapınca inatlaşıp aynı hızı koruyup şerit değiştirmeyenler de var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferrero_

korna selektör yapınca inatlaşıp aynı hızı koruyup şerit değiştirmeyenler de var

Oyle yapanları geçersem eger sağdaki kamyonla aynı hizada gidiyorum 5 dakika falan

Cidden sol şeridi kapatan biri degilim gerektiği zaman basarım ama cogu zaman orta şeritte gidiyorum saga bile geciyorum mesela aynadan bakıyorum zor durumda kalacak fren yapacak en saga geciyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 26 Mart 2015; 20:39:06 >
  • Ozellikle sehir ici 3 seritli yollarda dikkat ediyorum. Orta serti ve sag neredeyse bombos ama sol serti tren...
    uzunları açıp yıldırmak ve basıp geçmek en iyisi uğraşmaya değmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sheldon-Cooper

Ozellikle sehir ici 3 seritli yollarda dikkat ediyorum. Orta serti ve sag neredeyse bombos ama sol serti tren...

Aynen oyle orta şerit daha akıcı ve sinir olmuyorsun . Kimseyi küçümsemek haddim degil ama insan kendi arabasinin sınırlarını , yapabileceklerini bilmeli .

• Sollama şeridine çıkıyorsan bence maksimum hız sınırına ulaşmak zorunlu olmalıdır. Yoksa sağ şeritten kamyon 30la yanında birisi orta şeritte 40 la, sol şeritte vatandaş ise 50 ile bunları geçmeye kalkarsa al sana sıkışık trafik ve arkadan gelen hız sınırındaki adam için kaza riski. Bir de sol şeride sinyal vermeden bir anda atlamıyorlar mı en uyuz olduğum durum
  • He deyip geçecektim yazmayacaktım ancak yinede yazmak istedim. Diğer konuyu sindiremeyip buraya böyle bir konu açtıysanız hepimiz biliyoruz ki haklı olsanız da olmasanız da bahsettiğiniz olayların dışında da sol a geçip gaza yüklenip öndekinin dibine girip selektör atıyorsunuz. Allah bilir o ayarsız zenonlu farlardan da vardır sizde kim bilir. Tabi ki haksız yere solda saçmalayanlar olacak ancak siz sadece bunları görüp önünüze gelenin dibine girip selektör atamazsınız. Yaptığınız yanlışın farkında olmadığınızı pekala biliyorum. Size bunun sebebini sonucunu anlatacak değilim. Altına her araba alan kendini yolların efendisi, otomobil yarışçısı sanıyor. Keşke biraz daha bilinçli bir toplum olsaydık. Umarım başkasının hayatını kaybetmesine sebep olmazsınız. Bol şanslar...
    Hocam kesinlikle haklısınız. Bende cok gıcık oluyorum. Sollayacak ama hizi neredeyse yanindakiyle ayni bazilari hic sollamiyor sol seriti kapatip diger aracin hafif arkasindan gidiyor. Sollamayi bitirip saga gecmek icin illa selektor yemek isteyenleri saymıyorum bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: Daytona1070

He deyip geçecektim yazmayacaktım ancak yinede yazmak istedim. Diğer konuyu sindiremeyip buraya böyle bir konu açtıysanız hepimiz biliyoruz ki haklı olsanız da olmasanız da bahsettiğiniz olayların dışında da sol a geçip gaza yüklenip öndekinin dibine girip selektör atıyorsunuz. Allah bilir o ayarsız zenonlu farlardan da vardır sizde kim bilir. Tabi ki haksız yere solda saçmalayanlar olacak ancak siz sadece bunları görüp önünüze gelenin dibine girip selektör atamazsınız. Yaptığınız yanlışın farkında olmadığınızı pekala biliyorum. Size bunun sebebini sonucunu anlatacak değilim. Altına her araba alan kendini yolların efendisi, otomobil yarışçısı sanıyor. Keşke biraz daha bilinçli bir toplum olsaydık. Umarım başkasının hayatını kaybetmesine sebep olmazsınız. Bol şanslar...

Keske he deyip geçseydiniz .

Bu bir çekememezlik degil belki tamponuna giren adamlardan cok kendilerine de bir bakılması . Ayrıca Yazdığım olaylarda tampona kadar girmedim ama aynaya bakmaktan aciz insanlar

• Konu başlığında, özelliklerini saydığın trafik özürlüler..

İnanın, sol şeritte dibinize kadar girip sizden yol isteyen sellektörcülerden daha tehlikelidir.

Dibinize giren 1 taneyse, bunlardan en az 5 tane var trafikte.. Oranı en az bu.

Trafiğin normal akışını aksatan da, trafiği yavaşlatan da, trafikte normal insanları sinirlendiren de, sellektörcülüğe zorlayan da, bana göre sol şeritteki bu tip şöförlerdir.

Sellektörcüyü adam etmek kolay, ilgilenmezsin, en fazla sağından geçip gider ama bunlar...
    Bunlar burnundan kıl aldırmaz. Herşeyin en doğrusunu bildiğini sanır.
    Baktın yol vermiyor, bunun sağından geçip gitsen de bunlar o sol şeridi kapatıp bildiğini okumaya, geriden gelen trafiği tıkamaya devam eder..
    Bence trafikte öncelikle bunlar adam edilmeli. Bunlar sol şeridin sollama şeridi olduğunu öğrenirse, bunlar trafikte adam olursa zaten sol şerit boşalır, ortada kimsenin dibine girip sellektör atan da kalmaz.
    Bilmem yanılıyor muyum ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 26 Mart 2015; 22:24:47 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.