Şimdi Ara

Eşcinsellik yasallaşmalı mı? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
3
Favori
6.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki

Eşcinsellik yasallaşmalı mı?

(En Son Oy Tarihi: 2.2.2020)
Giriş
    Yahu heteroseksüel denilince insanın aklına cinsellik mi geliyor ilk olarak ? Cinsel yönelim belirten bir kelime eşcinsel. Ne geçecek içinde başka. Eşcinsel kişiler uzaydan gelmedi onlar da heteroseksüel kişiler gibi sevip aşık olabiliyor hatırlatıyım. Bir kişi eşcinsel diye illa önüne gelenle yatıp kalkması gerekmiyor yani, direk cinsellikle ilişkilendirmeniz saçma.

Burada iki insanın, iki bireyin karşılıklı şekilde ve isteyerek bir ilişki içinde bulunmalarından bahsediyoruz. Pedofili olsun zoofili olsun bu hastalıklarla arasındaki farkı normal bir kişi direk anlar sanırım burada. Bir hastalıkla bir cinsel yönelimi karşılaştıramazsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 29 Mart 2015; 13:27:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pape

quote:

Orijinalden alıntı: G.U.Y

bence haklarina hic bir sekilde karsi cikmamali. Yani bana herhangi zarari yoksa ben neden dusman olayim ki?

ancak cocuk sahiplenmelerine karsiyim. sonucta bu cocugun kendi secimi olamayacak ve buyume surecinde sikintilar yasayabilir.

hangi hak arkadaşım, ne kadar iğrenç bir düşünce yapısına sahipsiniz anlamak mümkün değil. aynı cinsin bir arada olması öncelikle insanın yaradılışına, doğasına aykırıdır. Bugün bunu isteyen yarın öbürgün ensest ilişkileri de meşrulaştırmak isterse ne diyeceksiniz onun hakkıdır tercihidir mi diyeceksiniz? Din kitap ahlak herşeyi geçtim insanın doğasına yaratılışına aykırı olan birşeyi nasıl normal olarak savunursunuz anlamak mümkün değil

kuzenle evlilik eşcinsel evliliğinden çok daha zararlı ama din nikah düşer diyince normal dimi ensest değil,dinde erkek erkekle evlenebilir deseydi insan doğasına uygun olurdu dimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cübbesiz gandalf -- 29 Mart 2015; 12:41:02 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cübbesiz gandalf

quote:

quote:

bence haklarina hic bir sekilde karsi cikmamali. Yani bana herhangi zarari yoksa ben neden dusman olayim ki?

ancak cocuk sahiplenmelerine karsiyim. sonucta bu cocugun kendi secimi olamayacak ve buyume surecinde sikintilar yasayabilir.

hangi hak arkadaşım, ne kadar iğrenç bir düşünce yapısına sahipsiniz anlamak mümkün değil. aynı cinsin bir arada olması öncelikle insanın yaradılışına, doğasına aykırıdır. Bugün bunu isteyen yarın öbürgün ensest ilişkileri de meşrulaştırmak isterse ne diyeceksiniz onun hakkıdır tercihidir mi diyeceksiniz? Din kitap ahlak herşeyi geçtim insanın doğasına yaratılışına aykırı olan birşeyi nasıl normal olarak savunursunuz anlamak mümkün değil

kuzenle evlilik eşcinsel evliliğinden çok daha zararlı ama din nikah düşer diyince normal dimi ensest değil,dinde erkek erkekle evlenebilir deseydi insan doğasına uygun olurdu dimi

Sen ne diyorsun arkadasim ne sacmaliyorsun? Nerede savunmusum ben dediklerini bos konusuyorsun su an. Bunlarin hicbirisi normal degil ne kuzenle evlilik, ne akraba evliligi ne de escinsellik. Hepsi sapkinlik bunlarin baska birsey degil.

Escinselligin savunulacak hicbir yani yok, ben sadece sunu dedim bugun iki erkek beraber olmak icin yasal hak istiyorsa yarin oburgun iki kardes te ensest iliski yasayip bizim hakkimiz saygi duyun dese bunlardami mesrulastirilacak? Bu ahlaksizliga saygimi duyulacak? Sonucta yasada iki kardesin birlikte olmasini engelleyecek bir durum yok degilmi?

Toplumlarin insanlarin ahlaki dedegerleri vardir, hersey yasa ile belirlenmez bazi seyler insanin dogasina aykiridir. Escinsellikte bunlardan birisi. Ahlaksizliklari savunmayin bana, iki erkegin opusmesini birlesmesini el ele tutusmasini, bu igrenclikleri savunmayin bana sakin..

• quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

Gerek anketin sonucuna, gerekse yorumlara baktığım zaman Forumda bi hayli İPNE olduğunu görüyorum....

Kimse darılmasın gücenmesin bu bir hastalık değil cinsel tercihtir.... Normal olanı değilde anormal olanı seçenlere çokta sempati ile bakamıyorum....

Eğer bakarsam bu sefer;

++ Başlık parası Vs. yollar ile 50 yaşındaki bir adamın 15 yaşındaki körpeyi satın almasınada sempati ile bakmak gerekir.... "Sonuçta onunda cinsel tercihi 15 yaşında körpe. Saygı duymak gerekir"Mİ diyeceğiz ??? ASLA..... ASLA.... ASLA....

Normal olan 50 yaşındaki adamın, ufacık kızın hayatını, psikolojisini mahvetmesi mi? Pedofiliye cinsel tercih diyorsan senin vicdanını seveyim ben.

Sen eşcinsel evliliğe saygı duyanlara İPNE diyorsan, pedofiliye sıcak bakan sana ben de çok güzel bir isim takabilirim ama forum müsade etmez.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sen ne diyorsun arkadasim ne sacmaliyorsun? Nerede savunmusum ben dediklerini bos konusuyorsun su an. Bunlarin hicbirisi normal degil ne kuzenle evlilik, ne akraba evliligi ne de escinsellik. Hepsi sapkinlik bunlarin baska birsey degil.

Escinselligin savunulacak hicbir yani yok, ben sadece sunu dedim bugun iki erkek beraber olmak icin yasal hak istiyorsa yarin oburgun iki kardes te ensest iliski yasayip bizim hakkimiz saygi duyun dese bunlardami mesrulastirilacak? Bu ahlaksizliga saygimi duyulacak? Sonucta yasada iki kardesin birlikte olmasini engelleyecek bir durum yok degilmi?

Toplumlarin insanlarin ahlaki dedegerleri vardir, hersey yasa ile belirlenmez bazi seyler insanin dogasina aykiridir. Escinsellikte bunlardan birisi. Ahlaksizliklari savunmayin bana, iki erkegin opusmesini birlesmesini el ele tutusmasini, bu igrenclikleri savunmayin bana sakin..

ben şunu eleştirdim insanlar herşeyi dine göre yargılıyor,eşcinsel evlilik kôtü çünkü dinde yasak,kuzenle evlilik iyi çünkü sünnet,bak ırakta 9 yaşındaki kızların evkiliğini yasal hale getirmek için yasa tasarısı getirildi,benim kızdığım buydu

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ben şunu eleştirdim insanlar herşeyi dine göre yargılıyor,eşcinsel evlilik kôtü çünkü dinde yasak,kuzenle evlilik iyi çünkü sünnet,bak ırakta 9 yaşındaki kızların evkiliğini yasal hale getirmek için yasa tasarısı getirildi,benim kızdığım buydu

Ben bunlarin hepsine karsiyim bahsettigin seylerin hepsi adiliktir benim gozumde. Hayatim boyunca insanlari dinine gore yargilamadim. Yaradana inanmayan ama ozunde iyi olan bircok insan gordum fakat escinsellik ve bunun turevi sapkinliklara hayir diyorum...

• pape kullanıcısına yanıt
    ben olaya farklı yönden bakıyorum,homoseksüellerde cinsel yolla bulaşan hastalıklar daha çok yayılıyor diye karşıyım ama eğer gerekli önlemini alırlarsa kimseye zararı olmayan bişey,sapkınlık olduğunu düşünmüyorum,düşünceler istekler insan vucudundan bağımsız olamaz yani beyin yapısı nasılsa istekler de ôyle olur,bırakın insanlar nasıl olmak istiyorlarsa ôyle olsunlar,travestiler hiç bi işte çalışamadıklarından fuğuş yapıyor

• bir gün herkes eşcin..... yok lan o başka şeyin sloganıydı...

cevabım evet. Bu ülkede nice cahiller evlenip çoluk çocuk yapıyor, birbirini kesiyor, eşcinseller mi evlenemeyecek?
  • Evet evlenebilmeliler.

Bide şöyle düşünün toplum, aile baskısından dolayı evleniyor bir kadınla, bide çocuk yapıyor ondan sonra kendisi gibi "eşcinsel" biriyle takılıyor, beraber oluyor. Kadın ile çocuk öğrendiği an yıkılır resmen tüm aile bozulur...

Şükürler olsun bizim ailede öyle biri yok ama düşünsenize bir babanınız sadece toplum aile baskısından dolayı evlendiğini biri "sen gey misin? , o adam gey olabilir" vs denilmesine karşın "aha kadın aha çocuk ne geyi?" sorusuna karşın annenizle evlenip sizin dünyaya geldiğinizi düşünsenize bir ne kadar kötü bir durum kadın ve çocuk için...
  • quote:

Orijinalden alıntı: banasdde

quote:

Gerek anketin sonucuna, gerekse yorumlara baktığım zaman Forumda bi hayli İPNE olduğunu görüyorum....

Kimse darılmasın gücenmesin bu bir hastalık değil cinsel tercihtir.... Normal olanı değilde anormal olanı seçenlere çokta sempati ile bakamıyorum....

Eğer bakarsam bu sefer;

++ Başlık parası Vs. yollar ile 50 yaşındaki bir adamın 15 yaşındaki körpeyi satın almasınada sempati ile bakmak gerekir.... "Sonuçta onunda cinsel tercihi 15 yaşında körpe. Saygı duymak gerekir"Mİ diyeceğiz ??? ASLA..... ASLA.... ASLA....

Normal olan 50 yaşındaki adamın, ufacık kızın hayatını, psikolojisini mahvetmesi mi? Pedofiliye cinsel tercih diyorsan senin vicdanını seveyim ben.

Sen eşcinsel evliliğe saygı duyanlara İPNE diyorsan, pedofiliye sıcak bakan sana ben de çok güzel bir isim takabilirim ama forum müsade etmez.

ASLA...ASLA....ASLA DİYE PEDOFOLİ'YEDE KARŞI ÇIKIYORUM....

SEN YAZILANLARI NERENDEN OKUYOSUNDA BANA YORUM YAPIYORSUN..... ÖNCE NE YAZILDIĞINI OKU....

• böyle şeylerle uğraşmak bizi sürekli geriye götürüyor. biz böyle artık tartışılmaması gereken konularla uğraşırken başkaları neler neler yapıyor. bir insan bir başkasını rahatsız etmeden istediğini yapsın kardeşim. bunun hesabını soracak olan belli, sen cık cık etsen, ayıplasan, günah desen adam ondan vazgeçmeyecek ki. herkes herkesi rahat bıraksa, herkes gözünü açsa, eğitimine öğretimine bir önem verse...
  • Düşünün karınız ve çocuklarınızla bir yerde bir şeyler içmeye gidiyorsunuz yanda iki tane erkek bir biriyle öpüşüyor.
    Hoş bir şey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Auroth

quote:

Orijinalden alıntı: ictopbasli

Bakın, eş cinselleri anlamaya çalışıyorum, tamamen kendi seçiminiz olmayabilir ve bu şekilde doğmuş olabilirsiniz. Ama tabiatta eş cins birliliği diye bir şey olamaz. Bir dişi vardır, bir erkek. Sadece insan değil, hayvanlarda da aynı durum geçerli. Üçüncü bir cinse ihtiyaç yok.

Eşcinsel kişiler "kendi cinslerine karşı ilgi duyan" kişilerdir. Az okuyun be arkadaşım, eşcinselliği ayrı bir cinsiyet saymak nedir. Üçüncü cins ne ?

Biraz bile mantığın olsaydı adamın ne dediğini anlayabilirdin.
    Adamın dediği kadın-erkek cinsel ilişkisinden başka 2. bi' cinsel ilişki olamaz erkek-erkek yada kadın-kadın gibi.
    Adam bunu söylemek istiyor Türkçe'si bozuk ama biraz mantıkla söylediğini anlamak pek de zor değil.

Bu arada ben de eşcinselliğe karşıyım kendi cinsine ilgi duyabilirler bu elinde değil ama kendi cinsiyle cinsel ilişkiye girmeleri bana uygun gelmiyor bir de bunun dinsel boyutu var tabi eş cinsel ilişkiye girmek gibi şeyleri yoksa olabilir istediği kadar ilgi duysunlar.

Heleki bi' de Müslüman olup eşcinsel ilişkiye girmek çok yanlış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BF.Skinner -- 29 Mart 2015; 18:13:29 >

• Sex bir ihtiyaçtır ve giderilmesi gerekir......

Dolayısı ile senin iddia ettiğin gibi 2 eşcinselin ilişkisi sadece sevmek, hoşlanmak, ve yakın hissetmekle kalmaz.... İllaki o "platonik ve romantik yakınlaşma" sex ile son bulur. Veya devam eder.....

Çünkü SEX bir ihtiyaçtır ve giderilmesi gerekir...

Pedofoli sapkınlıktır ve bence ölüm cezası ile yok edilmelidir.... Bu konuda bu kadar net'im...

Eşcinsellik ise, bireyin kontrol edemediği bazı duyguların ve hormonal aktivitelerin sonucunda tedavisi olan bir rahatsızlıktır.... Ben anormal olan cinsel tercihleri belirtmek için mesajlarımda pedofoliyi filan örnek veriyorum.... Yoksa bir eşcinsel ile pedofoliyi aynı kefeye koymak gibi bir niyetim yok....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janjarre -- 30 Mart 2015; 8:16:22 >
  • janjarre kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlaşılmaya çok müsait bir yazıyı yanlış anlamışım, kusura bakma. Bir dahaki sefere kriptoyu çözmesi için bir adam tutar, çözdürdükten sonra okurum mesajlarını.

Eşcinsellere karşı anlayışlı olduğun zaman diğerlerine de anlayış göstermek zorunda değilsin ayrıca. Pedofiliyle/zoofiliyle eşcinsellik arasında dağlar kadar fark var. Birinde iki tarafın da izni var; diğerinde ağzı var dili yok bir hayvan, küçük bir çocuk... ne olduğunu anlamıyor bile. Burada da zaten 'vicdan' dediğim kavram giriyor devreye. Vicdanın varsa masum tarafı korumaya çalışırsın, yoksa her şeye göz yumarsın. Ama diğer tarafta deyim yerindeyse; alan memnun, veren memnun, buna karışmaya bir hakkımız yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magician.13

quote:

Eş "cinsellik" deyince insanın aklına ne gelmeli diye düşünmek sanırım yersiz olacak....

Bak güzel kardeşim;

Ben özgürlüklere karşı bir insan değilim.... Benim açımdan her insan kendi kültürünü yaşamalıdır... Doğal olarak İstediği dili konuşabilmeli,istediği dine tabi olmalı veya hiçbir dine tabi olmamalı,istediği kıyafeti giyebilmeli,kendi fikrini özgürce paylaşabilmeli, Vs. Vs. Ne devlet nede toplum bu özgürlüklere karışmamalı....

Fakat zevk için anormal talepler ile gelip "bu benim özgürlüğüm" dersen ben sana karışamam ama yaptığınıda tasvip edemem, saygı duyamam, hiçbir ortamda bu anormal taleplerine destek veremem.... Özgürlük başka bir şeydir doğa kanunlarına aykırı davranmak başka bir şeydir.... Aksi takdirde "ben hayvanlardan hoşlanıyorum, kendimi eşşeğe yakın hissediyorum, onunla ilişkiye girmek benim özgürlüğüm olmalı" diyen insanlarada destek vermemiz gerekir... Ki dünyada bu örnekleride görüyoruz.... Eğer tüm bunlar sana normal geliyorsa ve sen buna insanların özgürlüğü diyorsan bence düşüncelerini değiştirmelisin. Çünkü bunlar sağlıklı düşünceler değil....

Doğaya baktığımız zaman hermafroditik canlıları çokça görüyoruz.... Mesela siyah kuğular,zürafalar,penguenler bunlara örnek olabilir. Yada deniz atı, tavuk gibi transseksüel canlılarıda bunlara ekleyebiliriz.

Fakat bu canlıları bana örnek gösteripte insanlarda cinsel tercihlerinde özgür olmalıdır Vs. Vs diye martaval okumak cahilliğin daniskasıdır.... Diğer canlıların davranış biçimleri insanlara örnek olamaz.

İnsan denilen mahluk kendi ırkının karşı cinsi ile münasebete programlanmıştır... Doğal olan seçim budur.İnsan neslinin devamı için bu doğal seçimide uymak gerekir...

Sence insanlar doğa kanunlarının hepsine uyuyormu?
    Ayrıca sana anormal gelen şey başkasına göre gayet normal.
    Saygı duymam demek bile hata.
    Saygı duymak zorundasın.
    Kimsenin tercihi de seni ilgilendirmez.
    Çeneni kapalı tut saygılı ol yeter.

Sen sus bakayım.... Büyükler yazışırken senin gibi küçükler alıntı yapıp araya girmez... Çocuksan çocukluğunu bil.....

• Sonra lut kavmi gbi helakmi olalim. İnşallah boyle bir durumla karşılaşmaya İslam alemi olarak

• Bana kalırsa eşcinsellik psikolojik bir rahatsızlık ve zaten genelde erken yaşlarda ortaya çıkıyor bu yüzden olmadıkları gibi davranmalarını bekleyemeyiz ve saygı duymalıyız ancak birçoğumuz gibi evlilik kurulmasına ve çocuk büyütmelerine karşıyım bunun Türkiye'nin böyle bir olaya hazır olup olmaması ile ilgili bir alakası yok. Fakat bunların karşı cins gibi giyinip hatta ameliyat geçirenleri var onlar saygı felan bile hak etmiyorlar uzak dursunlar benden mümkünse. Allah aşkına tamam gaysen gaysin bunu neden karı gibi süslenip püslenip işin i*neliğine kaçıyorsun? Git bul kendin gibi biri takılın sokakta da arkadaş sansınlar lakin bunlar diğer örnek bana göre çok ters
  • banasdde kullanıcısına yanıt
    Kriptocuya gerek yok...Az biraz beyin çalışırsa anlaşılır....

Eşcinsel eğilime karşı olan biri, Pedofoliye nasıl hoş bakar ???? Öyle apar topar laf yetiştireceğim diye anlamadan yorum yapmayın.......
  • quote:

Kriptocuya gerek yok...Az biraz beyin çalışırsa anlaşılır....

Eşcinsel eğilime karşı olan biri, Pedofoliye nasıl hoş bakar ???? Öyle apar topar laf yetiştireceğim diye anlamadan yorum yapmayın.......

Sana escinseller ne yapmissa artik yaran var gocunuyorsun sabahtan beri saga sola satasiyorsun bi susmak bilmedin

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.