Şimdi Ara

Aracın noter işlemlerini bitirdim ancak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Notere gittik, imzaları aldık, paramızı verdik.
    Noterde işlemler bitti.
    Satış sözleşmelerinden 2 tane vardı.
    İmzalı olanı biz aldık, diğer imzasız olanı da karşı tarafta da olması gerekiyormuş diye(satıcı öyle söyledi) verdik.
    Bugün sigorta-kasko için fiyat alırken şirketlerden aklıma takıldı.
    Bu işlemler olurken bir kağıdın arkasına zımbalı ruhsat yaprağı-galiba- vardı.
    O kağıt noterde mi kalıyor acaba? Eski sahibinin ruhsatı filan mı?
    Yoksa satıcıya verdiğimiz kağıdın arkasında mıydı? Hiç hatırlamıyorum gerçekten heyecan vardı baya.
    İlk araç,yaş 22 ve tüm işlemlerle kendim ilgilenmek zorunda kaldım. O dediğin ruhsatın zımbalı olduğu kağıt nedir,ne değildir?
    Bizde mi olması gerekiyordu?
    Teşekkürler

• Ruhsat noterde kalıyor. Siz yeni ruhsat çıkartıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanbabacan

Ruhsat noterde kalıyor. Siz yeni ruhsat çıkartıyorsunuz.

Çok teşekkürler.
    Bir sorum daha olacaktı bilgisi olan arkadaşlar için.
    Dediğim gibi ruhsatı çıkarmaya gitmeden önce sigorta işini halletmek gerekiyormuş galiba.
    Ben fiyat almak için bir tanıdığa sordum Axa'da çalışan.
    7 8 farklı şirketten fiyat alıp bana döneceğini söyledi, 1993 doğumlu olduğun için farklı farklı fiyatlar çıkıyor dedi.
    93 doğumluyum, araba 2005 model Getz, benden önceki sahiplerinin 4 tane kazası olmuş.
    Plaka 06. Bu koşullarda ne kadar bir rakam beklemem gerekir? Aldığım kişi 225 lira bir rakam ödemiş ve benden 4 5 yaş büyük bir bayan.
    Benden önceki sahiplerinin yaptığı kazalar benim sigorta bedelimi yükseltiyor mu?
    2 yıldr ehliyet sahibiyim bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: TwinExist

quote:

Orijinalden alıntı: erhanbabacan

Ruhsat noterde kalıyor. Siz yeni ruhsat çıkartıyorsunuz.

Çok teşekkürler.
    Bir sorum daha olacaktı bilgisi olan arkadaşlar için.
    Dediğim gibi ruhsatı çıkarmaya gitmeden önce sigorta işini halletmek gerekiyormuş galiba.
    Ben fiyat almak için bir tanıdığa sordum Axa'da çalışan.
    7 8 farklı şirketten fiyat alıp bana döneceğini söyledi, 1993 doğumlu olduğun için farklı farklı fiyatlar çıkıyor dedi.
    93 doğumluyum, araba 2005 model Getz, benden önceki sahiplerinin 4 tane kazası olmuş.
    Plaka 06. Bu koşullarda ne kadar bir rakam beklemem gerekir? Aldığım kişi 225 lira bir rakam ödemiş ve benden 4 5 yaş büyük bir bayan.
    Benden önceki sahiplerinin yaptığı kazalar benim sigorta bedelimi yükseltiyor mu?
    2 yıldr ehliyet sahibiyim bu arada.

Sadece sizin yaşınıza ve ehliyet yaşınıza bakılır. Ayrıca daha önce kazaya karışıp karışmadığınız bakılır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.