Şimdi Ara

Mobil oyun geliştiricisi Supercell karını ikiye katladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Mobil oyun geliştiricisi Supercell karını ikiye katladı

Bir dönemin sürekli yükselen şirketileri Zynga ve Rovio'nun artık kan kaybetmeye başladığı bir dönemde farklı alanları iyi değerlendiren geliştiricilerin karlarını katladığını görüyoruz. Supercell bunlardan birisi. 

Clash of Clans ile adını duyuran ve Hay Day ve Boom Beach ile ününü pekiştiren Supercell, geçen yıl Japon devi Softbank tarafından satın alınmıştı. Altın yumurtlayan tavuk misali Supercell gelirlerini katlamaya devam ediyor. 

Firmanın yaptığı açıklamaya göre 2014 yılında oyunlardan 1.55 milyar Avro gelir elde edildi. 2013 yılındaki 550 milyon Avroluk tabloya bakıldığında firmanın gelirlerini üçe katlamış durumda. Kar açısından ise firma yaklaşık 500 milyon Avroyu kasasına koydu. 2013 yılında bu rakam 250 milyon Avro civarında idi. 

Supercell'i uçuran elbette 2012 yılından bu yana en fazla gelir elde etme rekorunu elinde tutan Clash of Clans oldu. Hay Day ve Boom Beach de sürekli ilk 20 oyun arasında yer alıyor. 

Bu yıl 30 milyar dolar büyüklüğe ulaşacağı tahmin edilen mobil oyun pazarında Supercell lider firmalardan birisi olmayı başardı. Firmanın Super Bowl finalinde yayınladığı Liam Neeson'lı reklam da oldukça konuşulmuştu. 

Firma 150 çalışana sahip ve sadece yönetebileceği kadar oyun geliştirmeye çalışıyor. Böylece kaynaklarını çok fazla dağıtmıyor ve önemli güncellemelere zaman ayırabiliyor. Firma bu stratejisini sürdürecek. 

• Sonuna kadar hakediyor
    Verdiğim paralar helal olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batarya katili bir oyun ayrıca oyunu xmod ile oynayan çok kişi olduğu için artık tadı pek kalmamış....

• Hakediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tekno_gus

Batarya katili bir oyun ayrıca oyunu xmod ile oynayan çok kişi olduğu için artık tadı pek kalmamış....

Xmod ne gardaş

• Hep aynı tür oyunlardan gına geldi artık.

• 49 lvl Boombeach hesap satıyorum almayı Düşünen pm atsın ??

• Clash of Clans oynuyorum 71 lvl'im. zamanında bende taş almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingo_disco -- 26 Mart 2015; 18:25:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrandTurco

quote:

Batarya katili bir oyun ayrıca oyunu xmod ile oynayan çok kişi olduğu için artık tadı pek kalmamış....

Xmod ne gardaş

clash of clans ta kullanılan tek hile türüdür
  • quote:

Xmod hile sayılmaz ki çok bi fonksiyonu yok bende de kurulu ama kullanmıyorum

• hem boom beach hemde clash of clans oynuyorum ancak daha para ödeyip taş yada elmas almadım. çabuk yükselmek istiyorum diyenler vardır onlar para veriyordur..

• quote:

Orijinalden alıntı: bLind

49 lvl Boombeach hesap satıyorum almayı Düşünen pm atsın ??

PM alamıyorsun, bana pm at hesapla ilgili goruselim

• Clashda 74 lvl hesap satiyorum ilgilenenler pm

• başlıkta "karını" değil de "kârını" yazılsa daha iyi olur sanki. o şekilde okuyunca biraz tuhaf oluyor.

• Baslik sıkıntı sanki

• Karımı ikiye mi katladı?
    Karım yok ki benim. Eskiden vardı ama artık yok.

Sakın Kârını olmasın o...

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Karımı ikiye mi katladı?
    Karım yok ki benim. Eskiden vardı ama artık yok.

Sakın Kârını olmasın o...

Konuyu açan herhalde karşısındaki varlığın öküz değil insan olduğunu düşünüp "karını" yazınca karşısındaki varlığın ilk seferde anlayabileceğini düşündü...

• bu nasıl başlık ya net gelir diyin şuna yada bırakaın tdk yı şapkalı a koyun yakışmamış

• millet deli gibi oynuyor şu oyunu
  • vallaha clash'a hiç sarmak istemiyorum. En son bi klanlar oynamıştım, gece gündüz hesabı kontrol ediyordum manyaklık derecesinde.

Hayday favorim ama. Özellikle sürekli yenilikler yapıyorlar, mahalleleri sohbetleri falan
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.