Şimdi Ara

Samsung SUHD televizyonlar önemli bir kampanya ile satışa çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung SUHD televizyonlar önemli bir kampanya ile satışa çıkıyor

Samsung'un yılın başlarında lanse ettiği ve pek çok önemli görüntü teknolojisi ile donattığı SUHD akıllı televizyonları ülkemizde de satışa çıkmaya hazırlanıyor. Samsung bunun şerefine önemli bir kampanya başlattı.

20 Mart – 5 Nisan tarihleri arasında, UE55JS9000, UE65JS9000 ve UE78JS9500 SUHD TV modellerinden birini ön sipariş ile satın alan tüketiciler Galaxy Note Edge modelini hediye olarak alabilecek. 

Samsung SUHD televizyonlar bazı önemli görüntü teknolojilerine ev sahipliği yapıyor. Bunlardan birisi olan nano kristal teknolojisi yarı-iletkeni farklı ışık renklerini boyutlarına göre düzenleyerek, renkler ve ışık verimliliğini en saf haliyle iletiyor. Böylece daha fazla renk, gerçekçi detaylar ve yüksek kontrast ile üstün bir görüntü kalitesi sunuyor. 

Ayrıca re-mastering görüntü iyileştirme motoru görüntülerin parlaklığını otomatik olarak analiz ederek, ekstra güç tüketimini en aza indiriyor, mükemmel kontrast seviyeleri sunuyor, çok daha koyu siyahlara sahip görüntüler üretiyor ve en net renkli görüntüyü sağlamak üzere parlaklık seviyesini geleneksel televizyonların 2.5 katına, renk ayar aralığını de iki katına çıkarıyor. Bunun yanısıra Hızlı Bağlantı (Quick Connect) özelliğiyle telefondaki görüntü tek bir tuşla televizyon ekranında görülebiliyor.

Ürünü satın alıp, fatura bilgilerini zamanında ve eksiksiz web sitesine yükleyen tüketicilerinin belirttikleri adreslerine Galaxy Note Edge hediyesi gönderilecek. Televizyonların fiyatları ise 10 000TL'den başlıyor

• 10.000 lirayı bir televizyona verecek adam hediyesine mi bakar arkadaş?

• Planlı eskitme son hız...

• Hediye falan hikaye zorla iteliyorlar işte satamadıkları edge yi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türk se bakar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 25 Mart 2015; 23:48:45 >
  • Clouding varsa bir .oka yaramaz , göreceğiz bakalım testlerini ...
  • Yanında s6 ,s6 edge yi versede kurtarmaz.

10000 TL dinlenmek için fazla para ya da reklam oynatmak için.
  • O 10.000 tl nin içerisinde zaten tvnin fiyatı + Galaxy Note Edge nin fiyatı + kar marjı var. Görende telefonu bedavaya veriyorlar sanacak. Oldum olası "yanında şu bedava" olayını sevmemişimdir. İstemiyorum telefonu, onun fiyatını düşün toplam tutardan öyle alayım.
    Gerçi o televizyon o fiyata da alınmaz ya neyse..
  • 10 bit panel yapalım curved yapalım bide 4k olsun 10k fiyat biçelim yanında 2klık telefon bedava olsun:) cahile satarlar ama yemezler samsung sen suanda kaliteyi sıfıra vurdun. 2015 fhd serisinin tamamı 8bit panele sahip kısacası ÇÖP

• 3 Ayfon parası

• Bir de bu paraları verip, olası bir problemde adına "yetkili servis" demeye dilimin varmadığı firmalarla ya da kurumsallıktan fersah fersah uzak Samsung Türkiye ile muhatap olma ihtimali var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lomax. -- 26 Mart 2015; 2:49:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gently weeps

10 bit panel yapalım curved yapalım bide 4k olsun 10k fiyat biçelim yanında 2klık telefon bedava olsun:) cahile satarlar ama yemezler samsung sen suanda kaliteyi sıfıra vurdun. 2015 fhd serisinin tamamı 8bit panele sahip kısacası ÇÖP

Ben panellerdeki bit değerini ilk defa sizden duyuyorum acaba bunun hakkında daha fazla şey öğreneceğim bir kaynak varmı ?
    Ben Google de bulamadım açıkcası büyük ihtimalle doğru şekilde arayamadım.
  • Bu fiyata Sony alırım her türlü daha iyi olur. Hiç değilse konuşmaları dinlemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusac

quote:

10 bit panel yapalım curved yapalım bide 4k olsun 10k fiyat biçelim yanında 2klık telefon bedava olsun:) cahile satarlar ama yemezler samsung sen suanda kaliteyi sıfıra vurdun. 2015 fhd serisinin tamamı 8bit panele sahip kısacası ÇÖP

Ben panellerdeki bit değerini ilk defa sizden duyuyorum acaba bunun hakkında daha fazla şey öğreneceğim bir kaynak varmı ?

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=100241406&p=1

666azazel de sony philips ve lg nin konu baslıklarıda bulunmaktadır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gently weeps -- 26 Mart 2015; 8:26:03 >

• SONY varken samsung hikaye

• Ekrem quantum dots u sony 2010 yılından beri üst modellerinde trilominos panel olarak saymaktadır kim ev sahibi kim değil bilgilen önce

• quote:

quote:

quote:

Çok teşekkürler bakıyorum şimdi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Çok teşekkürler bakıyorum şimdi.

Rica ederim :)

• Ha Samsung, ha SONY, ha LG...
    Al birini vur ötekine...
    Neyin kavgasını yapıyorsunuz...
    10.000 TL'ye TV alınmaz. alınmaz. alınmaz.
    Alın teriyle para kazanan 10.000 TL bir TV'ye vermez...

Samsung 2015 seri >> 10.000 TL >> BOYKOTTT
    SONY 2015 SERİ >> 10.000 TL >> BOYKOTTT
    LG 2015 SERİİ >> 10.000 TL>> BOYKOTTT
  • Sn.Editör haber için teşekkürler+

Bayılıyorum şu Samy nin pazarlama stratejisine

Bazı arkadaşlar; yok yanın da şunu veriyor yok bunu veriyor olayına takılmışlar ve de haklılar ama bu iş genel de hep böyledir,kaldıki Samy o paraya
    bu paneli hediyesiz de çok rahat satar/satacaktır;hatta global pazar da artık son 5/6 yıldır "panel fiyatlarının oluşmasına da" sadece ve sadece Samy
    belirlediği için,dilediği fiyatları oluşturmaya ve de bunları da satma becerisini hep gösteriyor! adamlar adeta one-man-show yapıyorlar,kardeşi LGE
    ise onu izliyor ama bu işlerin taktiksel anlamda ve A dan Z ye her bir şeyinin oluşturulmasını Samy yapıyor,diğerleri ya taklit ediyor ya da onu izliyor v.s

"Kalite" den bahseden yok artık,ayrca siz hangi kalite den bahsediyorsunuz?? HW ise onu geçin;Samy/LGE bu konuda en "dandiği" ama en dandiği herifler
    başka faktörler ile örneğin acaip yakışıklı bir kasa yaparak yine çok rahat satıyor! veya içine akla gelmeyecek özellikleri koyuyor ki bunun da mucidi Samy dir
    yine malını satıyor üstelik diğerlerini de acaip geçiyor,turlar üstüne turlar bindiriyor

Servis ve MH v.s artık hemen her üretici de aynı sorunlu! Kore liler ise biraz daha fazla saç-baş yolduruyor bu konu da! ancak gelinen an itibarıyla en iyisi denen
    SonyEurasia bile ciddi rezil hale geldi!

Kısaca Samy "işi" acaip iyi biliyor,bu işin ahlaki veya ticari v.s kısımlarını adamlar aşmış,satış adetlerine bakıyorlar sadece ve piyasayı da tek başına domine ediyorlar
    rakibi filan kalmadı,hepsini sildi attı ve acaip solladı,sonuç olarak adamlar işte bu "işi" süper biliyorlar;günümüz de bunu bileceksin gerisi hikaye kalıyor zaten,öyle
    olmasaydı Pany PDP dükkanını kapatmazdı veya Pio gibi bir efsane yine Dükkan kapatmazdı çok yakın da Tosh da Dükkan kapatıyor ve diğer Japon Display ciler de
    çoktan Dükkanlarını kapatmışlardı!

Kore liler sazı almışlar ellerine istedikleri gibi çalıyorlar,bizler ne yazsak ne söylesek "boş" kelam olur! herifler kuralı da kendileri koyuyorlar,istedikleri gibi de oynuyorlar sonra!

++

"Q-Dot" yeni değil çok eski CRT zamanın da kalmadır yaw
    "Triluminios" da aynen öyle eski ve CRT den kalma!
    "Nano-Crystal" diye bir şey yok,var olan ise bunların anlattığı gibi değildir! (kaldıki bu NANO/USA firmasının ürünü ise o daha da başkadır!)

Not;"Nano" ismini bazı üreticiler çok farklı kullanıyorlar(daha doğrusu hileşi/yalnış bilgi ile insanları "yiyorlar")

NANO Pro./USA bu konuda teknoloji "bulan" en büyük ana üreticidir ve tüm ürünleri de Patentlidir!

Ve diğer bir çok "YENİ" diye gazladıkları teknik uygulamaların çoğu hatta tamamı CRT tabanlıdır!

Oled de örneğin PDP tabanlıdır
    TFT-LCD lerin de bu gördüğünüz "yeni" diye lanse edilen uygulamalar da CRT den çıkmadır!

Ve son olarak dünyanın bugüne kadar üretilmiş(daha doğrusu bulunup sonra ticari olarak çeşitli sebeblerden çıkarılamayan) "SED" panel de aynen CRT tabanlıdır!

gibi bir çok geçmiş te bulunan teknolojiler ile bunları uygulama v.s tekniklerini herifler yeni "diye" sunuyorlar!

Ama SAmy gibi bir ana üretici işi süper bildiği için herifler bu konularda da nokta atışı yapıp herkesi vuruyorlar

Ben uzun yıllar hem LGE hem de Samy de çalıştım;işi de onlardan öğrendim,adamlar akla hayale gelmeyecek işleri becerdiler

Son olarak yukarı da bir arkadaş "-bit" değerinden bahsetmiş,bu konuda hem uygulama yapmış(Modül üretiminde çalıştığım için teknik olarak konuya vakıfım)
    hem de senelerdir işlerin içinde olarak konu hk.eskiden beri çok fazla çeşitli başlıklarda bunu yazdım,son olarak hangi başlık bilmiyorum yine değindim ve "teknik
    hilelerini" de orada anlatmıştım,geçmiş msg larım dan bulabilirsiniz çünkü özellikle "-bit" değeri ve "Hertz" değeri olarak insanları acaip "yiyorlar" bu yiyenlerin de tek bir tanesi
    bu işin üretim aşamasında çalışmamış veya montaj v.s işlerinde çalışmasış v.s inanılmaz yalnış "panel efsaneleri" yazılıyor veya satıcılar v.s sallıyorlar,bunların hiç birisi
    teknik olarak doğru değildir,insanlar pratik de bir panel de öncelikle "HIZ" ister ki resim kalitesi bile buna biraz bağlıdır ama onlara şu kadar Hertz b kadar çekirdek diyerek
    pratik de kullanıcıya ana gerekli olan HIZ dan bahsetmezler veya bunların HIZ ile alakası olduğunu sanarlar dolayısıyla adam 1200Hz panel ister oluyor yada o olmazsa
    800Hz yeter diyor!! bunu maalesef üreticiler de servis ettikleri bu bilgiler ""doğru bilinen yalnışlar"" olarak sizlere geliyor!

++

Samy nin son 2015 model J9x serisini dışardan epeyi takip ediyorum,yine acaip gaz verişmiş olduğunu görüyorum ama panel elime geçmediği için net bir şey söyliyemiyorum
    ama satır aralarından acaip gaz verildiğini de şak diye anlıyorum,fiyat da zaten bundan dolayı çok yüksek oluşturuldu!! Samy bu bilgileri ve bazı detayları v.s çok güzel servis
    ediyor(devamını sanırım tahmin edebiliyorsunuz)

Paneli kağıt üstünden izlediğim halde bir çok tutarsızlıklar dikkatimi çekti! açıp incelemek gerekiyor,bazı noktalar da bana göre "sallama" bigiler var,bunu da zaman içinde
    anlarım nasılsa,ancak panel yine de çok güzel diyebilirim(95x den bahsediyorum)zira bu panel FALD tipli görünüyor ama bana "çakma" gibi geliyor,içini açıp bakmam lazım
    doğru da olabilir>>zira panel Direct-LED(Full-array-led olarak görülüyor ancak 95x serisi böyledir diğer seriler EDGE-LED dir!!!) ancak "LocalDimming" moturu varmı veya
    bunu nasıl yapıyor v.s kısmını da teknik olarak izlemek gerekiyor paneli açarak,Samy ye ben hiç güvenmem çünkü onları çok iyi bilen birisi olarak

95x serisi şayet Full-arrayLED+LD motorlu ise o zaman OK dir şu anda kağıt üstünde böyle görülüyor! ayrıca panel "kalın"(derinlik boyu)yabancı bir yer de bununla ilgili olarak
    sanırım bazıları kalın diye sormuşlar cevap olarak da FALD panel olduğu söylenmiştir!(normal de böyle oluyor ama teknik olarak incecik FALD panel üretmesini becermek
    ayrı bir çalışma yani berceri gerektiriyorki bunu da dünya da bir tek Sharp becermişti efsane XS1 serisiyle bir de ondan önce Hitachi vardı daha da incesi! üstelik o panel
    LED değil CCFL idi!

Ben sadece 95x serisine odaklanmıştım bu sebebler den,onu da ilerleyen günler de çözeriz rahatlıkla ama öncelikle "normal kullanıcı yorumları" gerekiyor,sakın dalgaya düşüp de
    Uzman/Test v.s yerlerden "ticari gazlanmış bilgileri" okumayın ltf!

Teknik olarak 95x biraz öne çıkıyor ve şimdilik bu konuda rakipsiz gibi görülüyor,her ne kadar Pany TFT-LCD ler den FALD panel çıksa da "az-çakma" oldu o panel aynı şekilde
    LGE nin ki de az-çakma FALD paneldir,Phil de öyle sayılır...

Saygılar

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.