Şimdi Ara

Tunçmatik'den inceliğiyle dikkat çeken EnergyCard şarj istasyonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tunçmatik'den inceliğiyle dikkat çeken EnergyCard şarj istasyonu

Akıllı telefonlar kadar mobil şarj istasyonları da artık günlük hayatımızın en önemli parçalarından birisi haline geldi. Bataryanın yetmediği durumlarda yardımımıza koşan şarj istasyonlarında taşınabilirlik de tüketici ilgisini çeken bir unsur.

Güç kaynakları ile yakından tanıdığımız Tunçmatik, bu ilgiye binaen EnergyCard 900 adında mini bir şarj istasyonu satışa sundu. Boyutları ile cüzdana sığacak kadar küçük olan EnergyCard ürününde microUSB veya Lightning kablosunun gövdeye entegre olarak gelmesi en büyük avantajı olarak öne çıkıyor.

Boyutları nedeniyle ürün içerisinde sadece 900mAh gücünde bir batarya yer alıyor. Enerjiye ihtiyaç duyduğunuz anlarda yüzde 10-20 civarında ekstra konuşma süresi sağlayabilen EnergyCard sizi bir müddet daha idare edebiliyor.

1 Amper güç girişi ile kendisini şarj edebilen ürün 0.8 Amper güç çıkışı ile de akıllı telefonları şarj edebiliyor. Bu bakımdan biraz yavaş şarj ettiğini söyleyebiliriz. Model 70TL civarında fiyat etiketiyle satışa sunuldu. 

• Ürünün boyutları nasıl paylaşır mısınız ?

• Firmanın kendisi de paylaşmamış boyutlarını

• Giriş : DC 5V 1A
    Çıkış : 5V DC /800mA
    Kapasite: 900mAh
    Pil : Li-Polymer
    Pil Şarj Döngü S.: ? 300 Defa
    Şarj Süresi : 2,5 Saat
    Boyutlar : 92,5 x 58,5 x 7,4 mm
    Ağırlık :50 gr.

• 900 mah?
  • Aynı markanın 3800 mah bataryalı bir ürünü var ve boyutları şöyle

100 x 59 x 11mm

Haberde adı geçen ürünün 900 mah bataryası var ve boyutlara bakın

92,5 x 58,5 x 7,4 mm

3 mm inceltmek için 3000 mah bataryadan vazgeçmiçler.
    Düşünce güzel.Kart boyutunda 5-7 mm kalınlığında 1500 mah olsaymış o zaman tadından yenmezmiş hemen alırdım.

Bu ürünü görünce bir araştırma yaptım.

96 x 62 x 6.6 mm boyutlarında 2300 mah lık codegen marka taşınabilir batarya buldum dikkatimi çekti alasım var iyice araştırayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 26 Mart 2015; 1:05:46 >
  • 900 mah kime yetecek???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tunçmatiğin paylaştığı teknik verilerde bir yanlışık olmasın, 900 mah gerçekten çok az.
  • abi neye gülüyosunuz 900mah?

çok acil durumda şarjınız bitti diyelim cüzdanınızdan kredi kartı büyüklüğünde bir şey çıkarıp telefonunuzu kullanıma açacaksınız ki 900mah ile 1.5 saat rahat ekran süresi alırsınız.

• Çıkış gücü düşük, kapasite düşük ve geniş yine de. İnce olması da öyle ahım şahım bir fark yaratmıyor bu haliyle yine de. Sony'nin çubuk yapılısını tercih edip 1,5 A çıkış ve 3000mah batarya taşırım, çok çok daha akıl karı çünkü bunun fiyatı da öyle çok düşük bir şey değil ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: burak939

abi neye gülüyosunuz 900mah?

çok acil durumda şarjınız bitti diyelim cüzdanınızdan kredi kartı büyüklüğünde bir şey çıkarıp telefonunuzu kullanıma açacaksınız ki 900mah ile 1.5 saat rahat ekran süresi alırsınız.

Bundan daha ince olup(6,6mm) 2300 mah batarya sunanlar varken sen buna 75 TL mi verir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

quote:

Bundan daha ince olup(6,6mm) 2300 mah batarya sunanlar varken sen buna 75 TL mi verir misin?
    canım bitanem güzel kardeşim,

ben bu bu kadar eder veya o ürün kötü o etmez falan demiyorum.

900 mah az bir rakam değildir, acil durumlarda fazlasıyla sizi idare eder diyorum. Alırsam da bunu kullanırken son çare olarak kullanırım, 10 dakika daha feyse girip takılayım nede olsa yedek bataryam var demem. ve sizin daha ince dediğiniz ürünü bilmiyorum, o daha iyi ise onu alırım tabi fakat böyle bir şeye şu an için ihtiyacım yok.

ben ne alırım diye sorarsan xiaomi 10000 kullanıyorum sürekli çantamda taşıyorum, ama yeni ince 5000likte gözüm var 60 lira galiba fiyatı, çinden 40 liraya geliyo, ondan alma niyetim var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

quote:

canım bitanem güzel kardeşim,

ben bu bu kadar eder veya o ürün kötü o etmez falan demiyorum.

900 mah az bir rakam değildir, acil durumlarda fazlasıyla sizi idare eder diyorum. Alırsam da bunu kullanırken son çare olarak kullanırım, 10 dakika daha feyse girip takılayım nede olsa yedek bataryam var demem. ve sizin daha ince dediğiniz ürünü bilmiyorum, o daha iyi ise onu alırım tabi fakat böyle bir şeye şu an için ihtiyacım yok.

ben ne alırım diye sorarsan xiaomi 10000 kullanıyorum sürekli çantamda taşıyorum, ama yeni ince 5000likte gözüm var 60 lira galiba fiyatı, çinden 40 liraya geliyo, ondan alma niyetim var.

Bende cüzdana koyacak bir şey arıyorum ama öyle bir şey bulamadım bu haberi görünce heyecanlandım ama baktım hem benim iphone dan daha kalın hemde 900 mah bataryası var.Hadi ince olsa şöyle 5 mm falan 900 mah kabul edilebilirdi.Bende burada bu boyuta rağmen bu kadar düşük kapasite koymalarına kızıyorum yoksa 900 mah anı kurtarmak için yeterli olur banada o lazım.Codegen 2300 mah bataryası var bununla benzer boyutlarda bundan daha ince çok az daha uzun ve 2300 mah yani onu almayı düşünüyorumç.

• şarj değiş şarz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.