Şimdi Ara

144hzlik monitörde 60fpsli oyun ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
2.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

normal 60hzlik monitöre göre çok daha kötü mü olur mesela benim 144hz benq monitörüm var ilerde lolde 60 fps sabitlicem o zaman normal 60hz monitöre göre çok daha kötü mü olacak?

sistemimde zaten bi sorun var oyunlarda kasmalar takılmalar oda çözülmüş değil.

i7 4790k - gtx 970 rog strix - z97-a asus anakart - 1000w fsp aurum power - 1866mhz cl10 8gb tek modül ram - 1 tb hdd - 120 gb ssd

bu sistem neden takılmalar yapıyor oda çözülemedi bi zaten.

Bu sistem bana kaç yıl yetcek bütün oyunlar ultrada oynayabilcek ?

bu sisteme 144hz monitör almakla kötü mü yapmışım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrNobody35 -- 25 Mart 2015; 15:59:53 >

• 60 hzde daha kötü olmaz ama niye 60 fpsye sabitliyosun onu anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turuncu Sakal

60 hzde daha kötü olmaz ama niye 60 fpsye sabitliyosun onu anlamadım.

sabitlemiyorumda ilerisi için diyorum.

sistemimde zaten bi sorun var takılmalar kasmalar yaşıyor idim servise verdim.

İleride mesela battlefield 6 çıkınca 60 fps görcem en fazla o zaman 60fps sabitlersem normal 60 hz monitöre göre çok daha kötü bi görüntü olucak dimi monitörüm 144hz diye?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrNobody35

quote:

İleride mesela battlefield 6 çıkınca 60 fps görcem en fazla o zaman 60fps sabitlersem normal 60 hz monitöre göre çok daha kötü bi görüntü olucak dimi monitörüm 144hz diye?

Daha 5 çıkmadı düşündüğün şeye bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Daha kötü görüntü olmaz. Ayrıca 144 fps alamazsan 80-90 fps alırsın. 60'a sabitlemene gerek yok
  • Daha kotu olacak evet, biz nasil 60hz'de 45'leri gorunce hissediyoruz siz de 144hz'te 80'den 60'a dusunce hissedeceksiniz. Oynarken 60'ta sabitlerseniz ve 60 alirsaniz muhtemelen 60hz monitore gore daha az akici gelecek cunku monitor 144 ile yeniliyor olacak. Ben bu sebepten oturu 144hz almadim.

Gerci vsync acinca monitor yenileme hizini da fps ile ayni seviyeye cekiyor, monitoru de indireceginden bir farkta olmayabilir. Ama vsync ile oynamak ayri bir eziyet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lamb0fGod -- 25 Mart 2015; 16:18:13 >
  • Tearing ve parçalanmalar olur. Yani daha kötü olur evet. Çünkü monitor 7 milisaniyede bir yenileme yaparken sen daha 16 milisaniyede bir yeni görüntü gönderecen.

Monitoründe G-Sync özelliği varsa hiçbir sorun olmaz ama
  • quote:

quote:

Dur hele ne yaptin yav :) daha battlefield 5'in 2016-2017 gibi cikmasi planlaniyor

• MrNobody35 M kullanıcısına yanıt
    sorduğunun sorunun cevabı olumsuz olsa bile çözümü basit.iki yılda bir kere ekran kartını yenilersin daha güçlüsünü alırsın.Sıkıntı yaşamazsın:)
  • Ghosting denilen sorunla karşılabilirsin ki lol de baya oluyormuş anladığım kadarıyla

Tearing yani kırılma yüksek fps düşük monitör yenileme hızında meydana gelir. Tearing şöyle olur ve gsynic olmayan monitörde bile fps limiti veya vsynic ile çözülebilir.https://www.youtube.com/watch?v=jVAFuUAKPMc
  • quote:

Orijinalden alıntı: Navhkrin

Tearing ve parçalanmalar olur. Yani daha kötü olur evet. Çünkü monitor 7 milisaniyede bir yenileme yaparken sen daha 16 milisaniyede bir yeni görüntü gönderecen.

Arkadaşlar yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen.Gsync ile ne alakası var?Gsync bazı sorunları düzeltirken bazılarını daha da ortaya çıkartıyor.Hazır olmayan teknoloji yani...Daha geliştirilecek.144Hz'lik herhangi bir monitörde Gsync'ın verebildiğini alırsınız zaten.

@MrNobody35
    Sorunuza gelirsek yüksek fps düşük hz değerlerinde birçok sıkıntı meydana gelir.144Hz'in farkını oyularda ortalama 100 fps civarı aldığınızda hissetmeye başlarsınız.Bütçenizi ayarladığınız taktirde bir adet daha 970 alırsanız o zaman 144hz'in nimetlerinden tam olarak faydalanabilirsiniz.GTX970 full hd 60 hz için güçlü,144hz için zayıf bir kart.Ama sli yaptığınızda rahatlarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 25 Mart 2015; 17:29:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AC Kiriklar

quote:

Tearing ve parçalanmalar olur. Yani daha kötü olur evet. Çünkü monitor 7 milisaniyede bir yenileme yaparken sen daha 16 milisaniyede bir yeni görüntü gönderecen.

Arkadaşlar yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen.Gsync ile ne alakası var?Gsync bazı sorunları düzeltirken bazılarını daha da ortaya çıkartıyor.Hazır olmayan teknoloji yani...144Hz'lik herhangi bir monitörde Gsycn'ın verebildiğini alırsınız zaten.

Her koşulda 144 FPS kullanırım diyorsan evet, Gsync ile fark olmaz. Ama frame düşerse takılma hissi başlar. 60 FPS'yi 144 Hz'de görüntülemeye çalışmak var bir de 60 FPS'yi 60 Hz'de görüntülemek var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Ghosting denilen sorunla karşılabilirsin ki lol de baya oluyormuş anladığım kadarıyla

Tearing yani kırılma yüksek fps düşük monitör yenileme hızında meydana gelir. Tearing şöyle olur ve gsynic olmayan monitörde bile fps limiti veya vsynic ile çözülebilir.https://www.youtube.com/watch?v=jVAFuUAKPMc

ghosting dediğin nasıl birşey kardeş lolde takılmalar yaşıyordum bazende 144 sabitken durduk yere 45e düşüp anında 144e fırlayan fps :S

• quote:

quote:

Arkadaşlar yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen.Gsync ile ne alakası var?Gsync bazı sorunları düzeltirken bazılarını daha da ortaya çıkartıyor.Hazır olmayan teknoloji yani...Daha geliştirilecek.144Hz'lik herhangi bir monitörde Gsync'ın verebildiğini alırsınız zaten.

@MrNobody35
    Sorunuza gelirsek yüksek fps düşük hz değerlerinde birçok sıkıntı meydana gelir.144Hz'in farkını oyularda ortalama 100 fps civarı aldığınızda hissetmeye başlarsınız.Bütçenizi ayarladığınız taktirde bir adet daha 970 alırsanız o zaman 144hz'in nimetlerinden tam olarak faydalanabilirsiniz.GTX970 full hd 60 hz için az,144hz için zayıf bir kart.Ama sli yaptığınızda rahatlarsınız.

gtx 970 sli yapınca sorunlar oluşuyomuş 3k 4kdada sorunlar varmış gtx 970 kartlarında duydunuz mu bi bilginiz var mı bu konu hakkında ?

• Fps dusmesi bilgisayarinizda baska bir problem olduguna isaret, neredeyse ayni sistemi kullaniyoruz 150-170 altini hic gormedim. İlk once onu cozmek icin bir seyler yapmaniz lazim..

• MrNobody35 M kullanıcısına yanıt
    Ghosting bir takılma değildir öncelikle sadece düşük fps yüksek hz de oyun oynayan birinin hissedebileceği tepkimelerdeki gecikmedir.

Senin sorunun daha çok ınternet veya oyun kaynaklı gibi güzel kardeşim başka oyunlarda böyle düşme takılma yaşadın mı?
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    internetten olduğunu sanmıyorum tek kişilik oyunlardada yapabiliyor nadiren 0 pingli örnek : cs 1.6 half life 2 :deathmatch tek kişilik oda kurduğumda

ayrıca assasins creed 3'de hem takılmalar hemde 0 akıcılık yaşadım.Bu normal mi peki ac3de bu sistemle bu monitörle takılmalar ve kasmalar?
  • quote:

quote:

quote:

@MrNobody35
    Sorunuza gelirsek yüksek fps düşük hz değerlerinde birçok sıkıntı meydana gelir.144Hz'in farkını oyularda ortalama 100 fps civarı aldığınızda hissetmeye başlarsınız.Bütçenizi ayarladığınız taktirde bir adet daha 970 alırsanız o zaman 144hz'in nimetlerinden tam olarak faydalanabilirsiniz.GTX970 full hd 60 hz için az,144hz için zayıf bir kart.Ama sli yaptığınızda rahatlarsınız.

gtx 970 sli yapınca sorunlar oluşuyomuş 3k 4kdada sorunlar varmış gtx 970 kartlarında duydunuz mu bi bilginiz var mı bu konu hakkında ?

Kendim 970 sli ve Benq xl2720z 144hz kullanıyorum.970sli yapınca sorun oluyor diyenlerden kaçı 970 sli yapmış da yorum yapıyor?3,5GB'lık vram saçmalığının insanın zoruna gittiği gerçek ama bu 970'i çöp haline getirmez ki.Full hd için 144 hz 144 fps civarı aldığımda gerçekten zevk alıyorum oynadığım oyunlardan.4K'da ise AA kapalıyken 100 fps civarı alıyorum güncel oyunlardan.İnsanlar kaç fps almayı bekliyorlar da sorun oluyor diyorlar?Ayrıca ekran kartları oyunlara girince vramlerini gereğinden fazla kullanır.Tabiri caizze har vurup harman savururlar.Örneğin Crysis 3 4K,AA kapalı,parçacık,gölge ve ışık medium,diğer herşey ultrada 4K 50-80fps alıyorum.Shadow of Mordor 3K ultra 100Hz 100 fps oynuyorum.Etrafımda 20-30 ork biriktirince anlık fps düşmeleri oluyor.2K'da sorun yok.Tomb Raider 4K saçlar normal ayarında herşey ultrada 150 fps civarı alıyorum.Yani kartın 3,5gb vram kullanabilmesi onun oyunlardaki performansını şu an itibariyle aşırı düşürmüyor.Sentetik testlere göre kart alınmaz zaten.İnsanların unuttuğu şey ise şu.Hiçbir ekran kartı sli ya da cf halinde 4K için tam olarak hazır değil.970'in/970 sli'ın eti budu belli.4K'da ayar kısmadan oyun oynatacak kadar güçlü değil zaten.Başka bir örnek vereyim.Far Cry 4 full hd ultra 4x TXAA'da 80-130 fps arası alıyorum.Sen gidip Far Cry 4'ü 4K oynamaya kalkarsan tabii performans alamazsın.2 tane 970'in gücü belli zaten.Full hd de bile ortalama 100 fps veriyor.4K'da kaç fps almayı bekliyorsun?Yani Nvidia'nın yaptığı adiliğin tarifi yok.Ama insanların abarttığı gibi bir durum da yok ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 25 Mart 2015; 18:16:04 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

@MrNobody35

Kendim 970 sli ve Benq xl2720z 144hz kullanıyorum.Full hd için 144 hz 144 fps civarı aldığımda gerçekten zevk alıyorum oynadığım oyundan.4K'da ise AA kapalıyken 100 fps civarı alıyorum güncel oyunlardan.Örneğin Crysis 3 4K,AA kapalı,gölge ve ışık medium,diğer herşey ultrada 4K 80Hz 80fps alıyorum.Shadow of Mordor 3K ultra oynuyorum.Tomb Raider 4K saçlar normal ayarında herşey ultrada 150 fps civarı alıyorum.Yani kartın 3,5gb vram kullanabilmesi onun oyunlardaki performansını şu an itibariyle aşırı düşürmüyor.İnsanların unuttuğu şey ise şu.Hiçbir ekran kartı sli ya da cf halinde 4K için tam olarak hazır değil.970'in/970 sli'ın eti budu belli.4K'da ayar kısmadan oyun oynatacak kadar güçlü değil zaten.

ben zaten 4k takılmıyorum ki 1920x1080 oynuyorum her oyunu benq 24" 144hz 1ms monitörüm var.

Ama Oyunlarda bazen takılmalar yaşıyorum vatana götürdük 3 parçayı servise yollamışlar.Sorunun çözüleceğinden hiç umudum yok kaç aydır sinir oldum ya.

Lanet olsun hiç bulaşmamalıydım bilmediğim işlere bide vatan bilgisayar gibi 2.el iade parçaları tekrar satan bir yere

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@MrNobody35

Kendim 970 sli ve Benq xl2720z 144hz kullanıyorum.Full hd için 144 hz 144 fps civarı aldığımda gerçekten zevk alıyorum oynadığım oyundan.4K'da ise AA kapalıyken 100 fps civarı alıyorum güncel oyunlardan.Örneğin Crysis 3 4K,AA kapalı,gölge ve ışık medium,diğer herşey ultrada 4K 80Hz 80fps alıyorum.Shadow of Mordor 3K ultra oynuyorum.Tomb Raider 4K saçlar normal ayarında herşey ultrada 150 fps civarı alıyorum.Yani kartın 3,5gb vram kullanabilmesi onun oyunlardaki performansını şu an itibariyle aşırı düşürmüyor.İnsanların unuttuğu şey ise şu.Hiçbir ekran kartı sli ya da cf halinde 4K için tam olarak hazır değil.970'in/970 sli'ın eti budu belli.4K'da ayar kısmadan oyun oynatacak kadar güçlü değil zaten.

ben zaten 4k takılmıyorum ki 1920x1080 oynuyorum her oyunu benq 24" 144hz 1ms monitörüm var.

Ama Oyunlarda bazen takılmalar yaşıyorum vatana götürdük 3 parçayı servise yollamışlar.Sorunun çözüleceğinden hiç umudum yok kaç aydır sinir oldum ya.

Lanet olsun hiç bulaşmamalıydım bilmediğim işlere bide vatan bilgisayar gibi 2.el iade parçaları tekrar satan bir yere

Sizinki biraz şanssızlık...İnş en kısa zamanda bilgisayarınıza kavşursunuz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.