Şimdi Ara

AKP Çok Fena Düşüyor.. (427. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.562
Cevap
66
Favori
517.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1406 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dolardaki yükselişin faturası kişi başı 2 bin TL

Dolar çiftçiyi de vurdu

İşsizlik oranı yüzde 11

Kredi faizleri arttı

On binlerce AKP’li torpille kadrolara alındı

AKP Çok Fena Düşüyor..

Kilosu 5 TL'ye çıkan "fakir tayını" patatesin ateşini Çukurova söndürecek. Bölgedeki üretimin birkaç güne pazara sürülmesiyle fiyatlar 3 TL ucuzlayacak

Faruk Çelik’in zorlandığı soru: 1.000 lirayla nasıl geçinilir?

AKP Çok Fena Düşüyor.. AKP Çok Fena Düşüyor.. AKP Çok Fena Düşüyor.. AKP Çok Fena Düşüyor.. AKP Çok Fena Düşüyor..

• Arkadaşlar gelin somut delillerle konuşalım. Değerler Global araştırma şirketleri tarafından hazırlanmış. Google üzerinde kayıtlı verilerdir.

NOT: Karşılaştırmalarımı zor durumda olan Yunanistanı baz alarak yaptım.İsterseniz siz sol taraftaki menüden diğer ülkelerle karşılaştırabilirsiniz.

Asgari Ücret Miktarı (EURO)
    https://www.google.com.tr/publicdata/explore?ds=ml9s8a132hlg_#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=minimum_wage&fdim_y=currency:eur&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=country&idim=country:tr:el&ifdim=country&hl=tr&dl=tr&ind=false

Yoksul Kişi Sayısı Oranı (Günlük 2 dolar üzerinden)
    https://www.google.com.tr/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=poverty_headcount_ratio&fdim_y=poverty_line:1&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=country:GRC:TUR&ifdim=region&hl=tr&dl=tr&ind=false

Eğitime yapılan kamu harcamaları, toplam (GSYİH'nin yüzdesi)
    https://www.google.com.tr/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=se_xpd_totl_gd_zs&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=country:GRC:TUR&ifdim=region&hl=tr&dl=tr&ind=false

Kamu Borcu (EURO Cinsinden)
    https://www.google.com.tr/publicdata/explore?ds=ds22a34krhq5p_#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=gd_mio_eur&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=country_group&idim=country:tr:el&ifdim=country_group&hl=tr&dl=tr&ind=false

Daha az vergi vermek için tüm satışları bildirmeyen şirketler (şirketlerin yüzdesi)
    https://www.google.com.tr/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=ic_frm_infm_zs&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=country:GRC:TUR&ifdim=region&hl=tr&dl=tr&ind=false

Güvencesiz istihdam
    https://www.google.com.tr/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=vulnerable_employment&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=country:GRC:TUR&ifdim=region&hl=tr&dl=tr&ind=false

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi todola -- 15 Nisan 2015; 15:27:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sorguçadam

quote:

Orijinalden alıntı: soyturk58

Bende ak partiye suriyeli konusu ve sözde açılımdan kızdığımdan bu seçim oy vermemeyi düşünüyordum ama senin irtica ve yobaz yazdığını görüncede sana kızıp tekrar akp ye oy atsam mı acaba sırf böyle insanlar sevinmesin diye düşünmeye başladım.

Mis gibi 4 sene he ? Bu ülkede chp mhp gibi partiler bakkal bile yönetemezler, Ak partinin en büyük şansı mualiflerinin böyle insanları kızdırıp akpye oy atmaya teşvik etmeleri bence...

Yaw he he.

eğer bu dediğinde samimi isen ve AKP ye oy vermeye devam ediyorsan kusura bakma o malum şeysin.
    MHP CHP bakkal yönetir yönetemez onu bilmem ama onlardan biri olsaydı şimdi ne bölücülük ne de gericilik olurdu.Bu kesin.

bölücülüğün panzehiri MHP
    Dinciliğin yobazlığın panzehiri CHP dir.

Artık bu ikisi türkiyenin başına geçmeli ki 70-80 senedir.tohumlanmış serpilmiş büyümüş irtica-dincilik ve bölücülük temizlensin

yaw arkadas sacma sapan yorumlari birakinda bi sogutmayin insani gericilikmis neyi kastediyosn gericilik derken namazi camiileri medreseleri tarikatlarimi neyi ?

Akp secmeni olmamama ragmen o haric herhangi parti olur dememe ragmen senin ve senin gibi dusunenler yuzunden iktidar olma ihtimali en yuksek parti ve ya partilere bilr oy veresi gelmio insanin namaz kilan ibadetlerini yapan insanlar oy verecek degil akp ye ama sacma sapan gericilik vs diyipte sivriltmeyin kendinizi insanlarin gozunde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuda ki yorumların hiçbirsini okumadım .Ben önceki bütün seçimlerde Ak partiye oy vermiştim halada savunurum ama bu seçimden sonra kesinlikle oy vermey düşünmüyorum ..Sebebleri ise ;

-Muhafazakar kesimin acayip derecede doyumsuz olması ,doymak nedir bilmemeleri .Bunlar sözde müslüman.Artık kara çarşaflıların bile jeepe bindiğini görür olduk

-Her türlü ihalenin şeffaf olmayan şekilde yeşil sermaye sahiplerine verilmesi

-Bu hükümetin kabahatinin olmaması.Bu hükümet dört dörtlük zaten hiç yanlış yok.Herkes bunları devirmek istiyor.

-Şu son 12 yılda ne kadar yancı,yalaka,şerefsiz türedi haddi hesabı yok .Tek amaçları var malı götürebilmek.Birazcık da kendileri götürsün değil mi?Bunların en başında yiğit bulut gelir

Doğanın ve tabiatın resmen anasını ağlattılar.Ne kadar cennet gibi bir yer varsa hepsini bademlere peşkeş çektiler.En güzel yerler vatandaşların elindn alındı.

-Açılım denilen gerizekalı süreçle birilerini biryerleri feci derecede kalktı.Artık Türküm demeye utanır olsuk ve Türküm demenin faşistlik oldugu günlere geldi.Artık her yerde zafer işaretleri yapanmı dersin,Ypg bayraklarının her yerde dalgalanması mı dersin..Resmen kendi vatanımızda parya olduk.

-Ekonominin anasını ağlattılar.Heryeri kendi adamlarına verince rekabet diye birşey kalmadı ve gıdadan tut yiyeceklere kadar fiyatı bindiren bindirdi.Dün bir kilo pattes aldım tam 6 tl oha yahu oha.

Daha varda şimdilik bu kadar yeter

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurlabirgun1907

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: soyturk58

Bende ak partiye suriyeli konusu ve sözde açılımdan kızdığımdan bu seçim oy vermemeyi düşünüyordum ama senin irtica ve yobaz yazdığını görüncede sana kızıp tekrar akp ye oy atsam mı acaba sırf böyle insanlar sevinmesin diye düşünmeye başladım.

Mis gibi 4 sene he ? Bu ülkede chp mhp gibi partiler bakkal bile yönetemezler, Ak partinin en büyük şansı mualiflerinin böyle insanları kızdırıp akpye oy atmaya teşvik etmeleri bence...

Yaw he he.

eğer bu dediğinde samimi isen ve AKP ye oy vermeye devam ediyorsan kusura bakma o malum şeysin.
    MHP CHP bakkal yönetir yönetemez onu bilmem ama onlardan biri olsaydı şimdi ne bölücülük ne de gericilik olurdu.Bu kesin.

bölücülüğün panzehiri MHP
    Dinciliğin yobazlığın panzehiri CHP dir.

Artık bu ikisi türkiyenin başına geçmeli ki 70-80 senedir.tohumlanmış serpilmiş büyümüş irtica-dincilik ve bölücülük temizlensin

yaw arkadas sacma sapan yorumlari birakinda bi sogutmayin insani gericilikmis neyi kastediyosn gericilik derken namazi camiileri medreseleri tarikatlarimi neyi ?

Akp secmeni olmamama ragmen o haric herhangi parti olur dememe ragmen senin ve senin gibi dusunenler yuzunden iktidar olma ihtimali en yuksek parti ve ya partilere bilr oy veresi gelmio insanin namaz kilan ibadetlerini yapan insanlar oy verecek degil akp ye ama sacma sapan gericilik vs diyipte sivriltmeyin kendinizi insanlarin gozunde

Dindar ile dinciyi ayıracak yaşta değilsin sana senin örneğinle bir örnek vereyim.

Dindar namazını hava atmak için millete göstermek için kılmaz.Gizlice kimseye görünmeden kılar.
    Dinci namazını herkese göstermek için reklam yapmak için kılar.Herkesin önünde kılar.

Şimdi namazı kılmak irtica mı değil mi?

• red01 R kullanıcısına yanıt
    ee devran değişti şimdide din maskesini kullanıp soyanlar var hak yiyenler var kaç tanıdğım sol görüşlü kişi torpille iş bulmak işin akp gençlik kollarına yazıldı şakirt rolü yaparak , pekte dindar olmayan bayan akrabam bir yere kapak atabilmek için uydurmadan türban taktı burası türkiye ben umudu kestim herkes kendi cebine ideolojisine çalışıyor bu ülkede x y parti farketmez....artık kapitlizmin allahı bir parti olduğu için,insanları çok kayırdığı için sınıfa soktuğu için,para çıkar nerde artistler patronlar orda partisine dondüğü için, savaş kaçkını gapsçı cahil suriyelilerle doldurduğu için ülkeyi, bu sefer akp ye oy atmıycam tahminen mhp ye atıcam (mhp yede bayılmadığı söyleyim adam yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Nisan 2015; 15:05:08 >

• Tek bir soru sormak isterim.Kendi tarafımızdan biri bir şey dediği zaman hemen inanıp ona dayanak ararken karşı taraf bir şey dediğinde yalancı olup gösterdiği kanıtlar bile yalancı oluyorlar ? Arkadaşlar tarafsız bir gözle yazılanları okudum. Hepsinde bizimki bunu yaptı sizinki ne yaptı. Sizinki şöyle zarar verdi bizimki şunu yaptı. En iyiyi bile eleştirmeden ileri gidilemez lakin eleştiri yaparken saldırgan olursan karşındaki kendini savunmadan edemez. Tüm partiler için tek bir şeyimiz var hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyız ve buradan başka yerimiz birbirimizden başka dostumuz yok. Dost acı söyler ama dosta yalancı denmez. Dost yanlış eder ama dostu ona sırtını dönmez.

Sözün özü kimi desteklerseniz destekleyin herkesin insan olduğunu, her insanın günü geldiğinde hataya düşebileceğini unutmayın !!! Ve yine söylemek isterimki biz Müslümanda olsak Hristiyanda Ateistte olsak öncelikle insanız o yüzden saygınızı kaybetmeyin. Tartışacaksanızda birbirinize hakaret etmeyin. Etmeye devam ederseniz doğruyu bulmak yerine yanlışa yönelirsiniz...

• Sevgili AKP' ye oy vermiş ve vermeyi düşünen arkadaşlarım 2001 de' ki krizde yazar kasaların fırlatıldığını hatırlarsınız eğer yaşı tutmayan varsa da googledan bakabilir.

Şimdi insanlar kirasını ödeyemiyor kendisini benzin döküp ateşe veriyor siz hala kriz yok ülke eyiye gidiy diyorsunuz bana bunu izah eder misiniz?

Unutmayın hakkı söylemeyen haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Tarafsız olarak bakın olaylara ve sadece düşünün vicdan sahibi olun biraz.

AKP Çok Fena Düşüyor..

http://www.milliyet.com.tr/kirasini-odeyemedi-valilik-onunde-gundem-2044515/

• quote:

Orijinalden alıntı: skidproof

Sevgili AKP' ye oy vermiş ve vermeyi düşünen arkadaşlarım 2001 de' ki krizde yazar kasaların fırlatıldığını hatırlarsınız eğer yaşı tutmayan varsa da googledan bakabilir.

Şimdi insanlar kirasını ödeyemiyor kendisini benzin döküp ateşe veriyor siz hala kriz yok ülke eyiye gidiy diyorsunuz bana bunu izah eder misiniz?

Unutmayın hakkı söylemeyen haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Tarafsız olarak bakın olaylara ve sadece düşünün vicdan sahibi olun biraz.

AKP Çok Fena Düşüyor..

http://www.milliyet.com.tr/kirasini-odeyemedi-valilik-onunde-gundem-2044515/

benzin parasını nerden buldu diyecek aktroller çıkacak şimdi seyret

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tulgacan

quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

quote:

quote:

He yavrum 50 milyon secmen senin cevrene gore oy veriyor demi? 18 sini gecende bi heves AKP nin inecegi hayallerini kuruyor. Sosyal medyada gaz vermekle kuru sıkmakla olmuyor bu isler.

Edit: Eksileyen muhalif grup, haziran gecesi bir yere kaçmazsiniz insallah yine? Malum 2 seçim aksamidir sizleri goremiyoruz forumda

Forum Ak Parti karşıtları ile dolu kardeş ben senin yerinde olsam muhatap alıp yazmam bile.

%80 85 i oy bile veremeyecek yasda, takilmiyoruz zaten, ama ortayada sert bir tas koyulmaliki takilip dusebilsinler

Farketmez kardeş biz 15 yaşındaki oy kullanamayanıda muhatap alırız ama burdakilerin çoğu işi farklı yöne çekmiş durumda. 40 yaşında oy kullananlardan farklı yaptıkları ettikleri birşey yok. Varsa yoksa Ak parti öZelleştirdi dolar yükseldi ekonomi battı ülkeyi sattı vs vs.

Sonrada çıkıp derlerki zulüm 1453'te başladı. Bu zihniyette insanları neyini muhatap alıcan ki.

Ak Parti Allah 1 dese "olur mu kardeşim öyle şey" der %75'i adım gibi eminim.

Zaten %75''ide dinle alakası yok. Kimliğinde yazıyo sadece islam diye. Ne anadan ne babadan din islam eğitimi görmüşler. Babası anası namaz kılmayana tabikide Ak Parti ters partidir.

Zaten ben müslüman olarak Ak Partiye karşıyım diyen çok az.

Olanlarda ya açılıma kızıyo ya asgari ücrete kızıyo ya emekli aylığına kızıyo ya özelleştirmeye kızıyo.

Ya adam çıkmış dolar yükseliyo diye 3 dönemdir oy verdiği Ak Parti'ye bu dönem oy vermeyeceğim diyor. Ya işte bukadar cahil olan bizden insanlarda var. Ama çıkıpta demiyoki ulan dolar normal artsa yuro'da 3,5 olmalıydı çoktan. Demekki bi anormallik var diyecek kadar düşünceye sahip değil.

Bu ülke insanı müslüman olarak kalmak istiyorsa başa müslüman dini bütün insanları getirmelidir. Hangi parti veya hangi isim olduğu çok önemli değil.

ak partili olunca musluman mi olunuyo ya da ona oy verince muslumanmi olunuyo anlayamadim ??

Oy veren samimi muhafazakar vermeyen ya dinsiz ya da islama soguk ..

Bu ne ya

Cık değil sen yanlış anlamışsın. Çünkü aramızda dinsiz hristiyan yahudi gibi dinlere sahip bazı değişik milletlerden olan hristiyan Ermeni asıllı T.C. Vatandaşı olan hiç namaz kılmayan ama müslümanım diyen insanlarda mevcut. Ben zaten ne chp ne mhp ye oy verenleri hakir görmezken, aramızda böyle insanların olup Ak Partiye oy vermeleriyle gurur duyuyorum. Çünkü bu parti tek bir parti değil. Neden %50 Ak Partili bunu görmek için 2000 yılların birkaç yıl öncelerine ve 2000''in ilk iki yılını çok iyi bilmek ve analiz etmek lazım.

Hiç ortada olmayan bir parti nasıl olduda Fazilet partisinden kopan tahmini 50 kişilik milletvekilinin oluşturduğu İstanbul'u kurtaran adam Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğindeki bir parti nasıl olduda önce %35 ve sonrada %50 lere ulaştı. Bunu iyi analiz etmek lazım. Bu partide herkesimden insan var. Özellikle ezilen insanlar hakir görülen ünv kapılarında kışla tel örgülerinde başörtüsüyle bekleyenlerin sessiz çığlığı var bu partide. Burda bi insana inanan iman etmiş bir insana olan inanç var.

Bu partide geçmiş yıllarda nice değişik partilere oy vermiş milyonlar var. Chp li savcı sayanda var, has partili numan da var anap lı ismini hatırlayamadığım parti lideride var. Buda değişik bir koalisyon birliğidir.

Ak Partiye karşı olanlar tüm bu parti çatısı altında birleşmiş dağınık yerlerden gelen tüm insanlara karşılar.

Aramızda hristiyanıda var müslümanıda.

O yüzden bu partiye oy veren müslüman vermeyen değil. Oy veren namaz kılıyo vermeyen peynamaz denek çok şok ucuz bir ürün olur.

Önce analiz edin geniş düşünün sonra oy verin ya da vermeyin.

Ama bir parti altında birleşip bu koalisyonu oluşturanların oluşturduğu o gücü o birliği görmezden gelmeyelim.

Nasıl ki mısırda müslüman yönetim istenmiyorsa be şuan hristiyan sisi başa getirildi ise, Türkiyede de müslüman yönetim istenmiyor. Türkiye müthiş güçlü bir ülke ve onun yönetimi hristiyan destekçisi olmazsa onu içerden ve dışardan yıkmak için gereken herşeyi yaparlar.

Kimliğinde islam yazanları başa geçirmeye çalışanlar o zayıf müslümanları kullanmak isteyen avrupa htistiyanlarıdır. Onlar açıkça kötü insanlardır.

Bu papa'nın bile soykırım lafını gündeme taşımasından nası bir kuşatmanın altında olduğumuzu çok açık göstermektedir.

Herşey bi yana, şunu soralım hepimiz kendimize. %99 diye tanir edilen müslüman nüfusuna karşın % sini tam bilmediğim derecede az dindarın yaşadığı ülkemizde acaba biz mısır sisi'si gibi sözde müslüman bir yönetimmi şatiyoruz yoksa özde iman etmil müslüman lider mi istiyoruz? Bunu kendinize soralım.inanın bu ülkenin çıkarşarına bağlı olan nice hristiyan ermeni ve diğer bazı gruplarda Ak Parti içerisinde birleşmiş durumda.

Lakin bu ülkenin menfaatinden yana değilsen ne müslümanlığının ne Türklüğünün hiçbir önemi yok.

İnsan olsun vatanperver olsunda ermeni olsun hristiyan olsun. Çünkü bunlar azınlık, her halukarda ülkenin çoğu müslüman.

Ama bzi muhakkak bir değer çerçevesinde bir çatı altında buluşabiliyoruz ve buluştuk.

O değerde vatanperverliktir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Şuursuz başlığı yine değiştirmiş ya la..
    Demiştim daha çokkk başlık değişir diye dunkof şakirt seni.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

He yavrum 50 milyon secmen senin cevrene gore oy veriyor demi? 18 sini gecende bi heves AKP nin inecegi hayallerini kuruyor. Sosyal medyada gaz vermekle kuru sıkmakla olmuyor bu isler.

Edit: Eksileyen muhalif grup, haziran gecesi bir yere kaçmazsiniz insallah yine? Malum 2 seçim aksamidir sizleri goremiyoruz forumda

Forum Ak Parti karşıtları ile dolu kardeş ben senin yerinde olsam muhatap alıp yazmam bile.

%80 85 i oy bile veremeyecek yasda, takilmiyoruz zaten, ama ortayada sert bir tas koyulmaliki takilip dusebilsinler

Farketmez kardeş biz 15 yaşındaki oy kullanamayanıda muhatap alırız ama burdakilerin çoğu işi farklı yöne çekmiş durumda. 40 yaşında oy kullananlardan farklı yaptıkları ettikleri birşey yok. Varsa yoksa Ak parti öZelleştirdi dolar yükseldi ekonomi battı ülkeyi sattı vs vs.

Sonrada çıkıp derlerki zulüm 1453'te başladı. Bu zihniyette insanları neyini muhatap alıcan ki.

Zaten %75''ide dinle alakası yok. Kimliğinde yazıyo sadece islam diye. Ne anadan ne babadan din islam eğitimi görmüşler. Babası anası namaz kılmayana tabikide Ak Parti ters partidir.

Olanlarda ya açılıma kızıyo ya asgari ücrete kızıyo ya emekli aylığına kızıyo ya özelleştirmeye kızıyo.

Ya adam çıkmış dolar yükseliyo diye 3 dönemdir oy verdiği Ak Parti'ye bu dönem oy vermeyeceğim diyor. Ya işte bukadar cahil olan bizden insanlarda var. Ama çıkıpta demiyoki ulan dolar normal artsa yuro'da 3,5 olmalıydı çoktan. Demekki bi anormallik var diyecek kadar düşünceye sahip değil.

Bu ülke insanı müslüman olarak kalmak istiyorsa başa müslüman dini bütün insanları getirmelidir. Hangi parti veya hangi isim olduğu çok önemli değil.

ak partili olunca musluman mi olunuyo ya da ona oy verince muslumanmi olunuyo anlayamadim ??

Bu ne ya

Cık değil sen yanlış anlamışsın. Çünkü aramızda dinsiz hristiyan yahudi gibi dinlere sahip bazı değişik milletlerden olan hristiyan Ermeni asıllı T.C. Vatandaşı olan hiç namaz kılmayan ama müslümanım diyen insanlarda mevcut. Ben zaten ne chp ne mhp ye oy verenleri hakir görmezken, aramızda böyle insanların olup Ak Partiye oy vermeleriyle gurur duyuyorum. Çünkü bu parti tek bir parti değil. Neden %50 Ak Partili bunu görmek için 2000 yılların birkaç yıl öncelerine ve 2000''in ilk iki yılını çok iyi bilmek ve analiz etmek lazım.

Hiç ortada olmayan bir parti nasıl olduda Fazilet partisinden kopan tahmini 50 kişilik milletvekilinin oluşturduğu İstanbul'u kurtaran adam Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğindeki bir parti nasıl olduda önce %35 ve sonrada %50 lere ulaştı. Bunu iyi analiz etmek lazım. Bu partide herkesimden insan var. Özellikle ezilen insanlar hakir görülen ünv kapılarında kışla tel örgülerinde başörtüsüyle bekleyenlerin sessiz çığlığı var bu partide. Burda bi insana inanan iman etmiş bir insana olan inanç var.

Bu partide geçmiş yıllarda nice değişik partilere oy vermiş milyonlar var. Chp li savcı sayanda var, has partili numan da var anap lı ismini hatırlayamadığım parti lideride var. Buda değişik bir koalisyon birliğidir.

Ak Partiye karşı olanlar tüm bu parti çatısı altında birleşmiş dağınık yerlerden gelen tüm insanlara karşılar.

O yüzden bu partiye oy veren müslüman vermeyen değil. Oy veren namaz kılıyo vermeyen peynamaz denek çok şok ucuz bir ürün olur.

Ama bir parti altında birleşip bu koalisyonu oluşturanların oluşturduğu o gücü o birliği görmezden gelmeyelim.

Nasıl ki mısırda müslüman yönetim istenmiyorsa be şuan hristiyan sisi başa getirildi ise, Türkiyede de müslüman yönetim istenmiyor. Türkiye müthiş güçlü bir ülke ve onun yönetimi hristiyan destekçisi olmazsa onu içerden ve dışardan yıkmak için gereken herşeyi yaparlar.

Kimliğinde islam yazanları başa geçirmeye çalışanlar o zayıf müslümanları kullanmak isteyen avrupa htistiyanlarıdır. Onlar açıkça kötü insanlardır.

Bu papa'nın bile soykırım lafını gündeme taşımasından nası bir kuşatmanın altında olduğumuzu çok açık göstermektedir.

Herşey bi yana, şunu soralım hepimiz kendimize. %99 diye tanir edilen müslüman nüfusuna karşın % sini tam bilmediğim derecede az dindarın yaşadığı ülkemizde acaba biz mısır sisi'si gibi sözde müslüman bir yönetimmi şatiyoruz yoksa özde iman etmil müslüman lider mi istiyoruz? Bunu kendinize soralım.inanın bu ülkenin çıkarşarına bağlı olan nice hristiyan ermeni ve diğer bazı gruplarda Ak Parti içerisinde birleşmiş durumda.

Lakin bu ülkenin menfaatinden yana değilsen ne müslümanlığının ne Türklüğünün hiçbir önemi yok.

İnsan olsun vatanperver olsunda ermeni olsun hristiyan olsun. Çünkü bunlar azınlık, her halukarda ülkenin çoğu müslüman.

Ama bzi muhakkak bir değer çerçevesinde bir çatı altında buluşabiliyoruz ve buluştuk.

Yazinin tamamini okuyacaktm ama basortu kelimesini gordum ve okumayi biraktim senin icin cok onemli dimi basortulu girilmesi okula .. evet benim icinde en az senin kadar onemli meraklanma ama sen sadece basortuye takil baska da adim atamayin .. ya bisi soliymm ne olur akp ye oy verin siz ya yeminle bak siz ona verin abi oyunuzu

• Tulgacan kullanıcısına yanıt
    Hiç işin yokmu sizin Allah aşkına baya ciddi şeyler yazmışsınız hiç üşenmeden hemde lütfen karşınızdakilere tekrar bibakın isterseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

quote:

Orijinalden alıntı: mng1

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

iranın yerli helikopterinin yanına sunu koyup bakın. hiç teknoljik olarak takın duruyorlar mı
     AKP Çok Fena Düşüyor..

AKP Çok Fena Düşüyor..

bizim halkımız Batı'nın yaptıklarını satın alıp övünmekten başka bir şey yapmaz. volkswagen alır sanki kendisi üretmiş gibi tok kapı sesi var deyip kasım kasım kasılır. parasını verip alınan ürünle övünülmez. suudi arabistan da petrol parasını askeri oyuncaklara yatırıyor.

türkiye'de otomobil üretiliyor demişsiniz. Toyotanın kuruluş yeri Türkiye'de ben mi bilmiyorum. adama üreteceği yeri gösteriyoruz biz işin AMELELİĞİNİ yapıyoruz. amelelik keyif veriyorsa bilemem. sizin dediğiniz Almanya'da Opel fabrikasında çalışan Türk işçinin Opel'i ben ürettim demesi gibidir.
    İran araçlarında kendi motorunu kendi teknolojisini kimsenin ağzına bakmadan istediği zaman istediği kadar üretiyor.
    http://www.ikco.ir/
    hele sınır ötesi operasyonda abddnin cervabını beklemiyor. f16larımız vurur demişsiniz. f16 vurma kabiliyetine sahiptir ama sadece korkusuz mert Batı'dan korkmayan hukumetlerin elinde ise.
    APPLE da Çin'e işlemci yaptırıyor diyorsunuz ÇiN şirketi Apple şirketine ipadi örneğin Fransa'ya satamazsın diyebiliyor mu? cevap hayır yani apple amerikanındır. iran ürettiği askeri aracı istediği ülkeye verebiliyor mu cevap evet savunma sanayisi millidir. Fırtına obüsünü ve agusta Westlanddan çakma t129 helikopterini kardeş ülke azerbaycana bile satamıyoruz. demek ki MOTOR hayati bir parçaymış. demek ki abd izin vermezse kendim ürettim diye ortalarda gezdiğin ürünü bile satamazsın. bizim gibi geliişmemiş ülkelere eskimiş teknoloilerini transfer ediyorlar. bizim gibi askerinin başına çuval, geçirilip muavenet zırhlısı vurulup, gemide vatandaşları uluslararası sularda katledilip susmuyorlar. aşağıdaki linklerde İngiliz ve Abd askerlerini nasıl paketlediklerini izleyebilirsiniz belki ilham verir.
    http://www.trmilitary.com/viewtopic.php?f=66&t=1928
    https://www.youtube.com/watch?v=GMc0FKmrQQA

helikopterleri dış görünüşüyle karşılaştırabilmek büyük başarı. doktor olsanız hastaya bakıp teşhis koyarsınız. Lada Niva da çok çirkin ama arazide Hummer'ın geçemediği yerlerden başarıyla geçtiği TESTLERLE sabittir.
    teknik verileriyle karıştıkları savaşlarla değerlendirme yapılır. okuma yazma bilmeyen çocuklar gibi hikaye kitabının sadece resimlerine bakıyorsunuz. teknik verilerini bulun karşılaştırın.

laf olsun diye cevap yazmışsın kusura bakma.

helikopteri dış görünüşüne göre yargılamıyorum. ama dış görünüşe bakmak bile yeterli teknolojik kabiliyetini görmek için. bir insanın hasta olup olmadığını anlamak için illaki alanında uzman doktor olmak gerekmiyor. bazen bi bakarsın hasta olduğunu net şekilde görürsün. mülayim sert ve mülayim ters aklıma geldi. kemal sunal filmini biliyorsundur.

Tr yerli otomobil üretiyor demedim ülkemizde otomobil üretiliyor dedim.üzbinlercesi de avrupaya amerikaya ihrac ediliyor. bu hem iyi hem kötü. bu kadar büyük bir altyapısı olan bir ülkenim yerli otomobil üretmemesi üzücü. otomobil üretebilecek olanlar zaten TR de ortak üretim yapıyorlar yabancı şirketlerle. e haliyle bu insanlar yüz milyonlarca dolarlık ek masrafa ve riske girmek istemiyorlar. burda elini taşın altına sokması gereken devlettir. bazı hesaplamlar yaptırlar ve milyar dolarlık yatırım gerekli dediler. düşün sen SABANCI olsan KOÇ olsan durduk yere milyar dolarlık risk alır mısın . onlar zengin ama bu maliyetler onlar için bile yüksek. dahası bu maliyeti yaptıktan sonra başarılı olabilecğin kesin değil. yani paralar ucabilir. dediğim gibi bu büyük risk için devletin destek olması lazım ama tık yok. iki model ön plana çıktı. birincisi yabancı bir şrketi alalım millileştirelim. mesela saab gibi bir firma. ama bu seferde şöyle bir durum var. saab zaten satamıyor ki. milyar dolar verip satış yapamayan bir şrketi alamk ne kadar mantıklı. ikincisi ise aracı biz yapalım ama motor yabancı olsun dedin. burdan sonra noldu bilmiyorum . bu arada tekrarlıyorum yeri motor üretiyoruz. traktör için kamyon için ve yakın zamanda da tank için. sorun üretmek değil .fiyatı makül bir ürünü rekabet edecek teknoloji ile üretmek. lamborghini bile motoru ve s
    spansiyonları toplama. kalkıp yüzde yüz itanyaln olsun deseler belki de yeteri kadar güzel olmayacak. dediğim gibi belkği harika değiliz ama iranı da övmenin luzumu yok bu konuda.

bizim batıya bağımlılığımız f16 ile sınırlı değil.. %100 yerli ucak olsa gene operasyon yapmaz bizimkiler. tabi eleştirirken acımasız olmamak lazım. biz nasıl ki batıya bağlıysak iranda rusya ve çine arkasını dayamış durumda.teknoloji devi israil bile abd olmadan fos .

dostum bak. benim en uyuz olduğum noktalardan biride motor konusudur. askeri teknolojilerde her bir teknoloji önemlidir. yani motor önemli gerisi fos diye bir şey yok. diğer taraftan yüzde yüz yerli helikopterimiz olsa motoru bile türk olsa batı izin vermediği sürece satamazdık.bölgede güç dengesini değiştirecek ve savaş riskini çıkarak silah satışına sıcak bakmazlar kolay kolay.

yapma gözünü seveyim ingiliz askerlerini paketledi diye süper güçmü oldular .en fazla reklam yaptılar. yarın bir gün abd operason yaparsan görürürüz süper iranı. iran güçlü bir devlet ,saygı duyulacak bir devlet. ama bu tarz demogojik olaylar ile şişirmeye gerek yok. bizdeki olumsuzlukların tmelinde yöneticilerin zayıflığı var ve küreselleşmenin getirdiği ekonomik bağımlılık var. yani irana göre çok dezavantajımız var. şran ise küresel değil bu yüzden dışardan etkilenmesis kolay değil. onunda en önemlis sıkıntısı petrol fiyatları.

En basta iran milleti zihniyet veaddi olarak geri diyordunuz simdi saygi duyulavak bir devlet siyorsunuz.
    Mavi marmarayi vurarak İsrail de çok iyi reklamını yaptı o zaman.

Tüm Batı'ya karşı devrim yapmış ve basarili olmuş bir halka ancak hava bombardımanı yapabilirler. İran halkı karada armut toplamaz.

zihniyet olarak geri. orta çağ kafasındalar. onu taktir etmiyorum. ama ısrarla direniyorlar ,boyun eğmiyorlar batıya kolayca .

mavi marmara israilin olduğu kadar hükümetin ve yardım kurulusunun da hatası. israil bu katlimada prestij kayybına uğradı yine. iyi anlamdan reklam yapmadı. diğer taraftan akp lierde gidecekti ama son dakikada vaz geçtiler mavi marmaraya binmekten. neyse burası teferruat. önemli olan bu kadar gereksiz zorlamaya gerek yoktur. mavi marmara yardım için değil yardım adı altında israile meydan okumak için yapıldı. çok büyük hataydı. israilin saldırgan politikaları bilindiği halde bu şekilde bir gereksiz zorlamaya gidilmesi masum insanların canına mal oldu. gemiye giren komandaolara ise ellerindeki delici kesici cisimleri saldırarak askerleri dahada tahrik ettiler. sonuç ortada. burda tek suclu israil değil. bu da israile reklam yapan bir durum değil.

irana havadan operasyon yapılsa zaten işi biter. içerde zaten kaç kere ayklanma oldu. millet ayaklanmak için bahane arıyor. iran rejimi çok da sağlam değil.

ne yıkılmaz rejimmiş. 30 senedir sayıklayan sayıklayana. demek ki çok kişiyi rahatsız etmiş.sizin zihniniz sömürgeleşmiş. baş kaldırma güdünüz kaybolmuş. siz batıya boyun eğmeye devam edin. ABD bizi de avlayınca aklınız başınıza gelir. nerede bağımsızlık benim karakterimdir diyen Atatürk'ün milleti. Allah inananlarla beraberdir. örneği aşağıda.

http://www.islamidavet.com/2010/04/25/ilahi-yardimin-tecellisi-tebes-zaferi/

http://www.akpartiforum.com/1980de-amerikan-askerlerinin-iran-tebes-colunde-mucizevi-kum-firtinasi-ile-yokolusu-t146083.html

evet dini rejimleri veya baskıcı rejmleri sevmiyorum. laiklikten yanayım. ama iranda bağımsızlık ile rejimin dorğudan alakası yok. arabistanda irandan daha baskıcı ama amerikan kuklası. vietnam dinszi ama abd ye boyun eğmediler. bağımsız ülke olmak ayrı konu kendine halkına baskı yapmak ayrı konu. biz hem baımsız bir ülke istiyoruz hemde halkına zulmetmeyen bir ülke istiyoruç iran halkına bu kadar baskı yaparken bunu sırf dindar diye evecek değilim. ya da dinsiz bir devlet olsa halkına baskı yapsa yine övmem. bu konuda önceki mesajlarımda yazdım. gelişim için dini statükonun ve ailesel statükonun kalkması şart.. iran dinci statükodan arabistan ise suudi ailesinden dolayı gelişemiyor. umarım ölmden bu iki ortaçağ rejiminin yıkıldığını görürüm. bu arana abd ye kafa tutan iranın arkasını dinsiz ruslar ve çinlilere dayadığınıda unutmamak gerek .

saygılar.

halkına zulmetmek derken örnek verebilir misiniz? sizin zulüm tanımınıza mini etek giyememek,içki içememek,zina yapamamak mı uyuyor? önceki şah rejimi çok mu demokratikti. zulüm yok muydu? iran istihbaratı işkenceler yapmıyor muydu?

Afrika'da dinsiz bir sürü kabile, açlıktan kırılan budist ateist ülkeler var. ne kadar gelişmişler değil mi?

mini etek giymek bir haktır.içki içmek bir haktır ama olayı bu kadar basite indirgememek lazım. iranın insan hakları konusunda özellikle kadın hakları konusunda karnesi rezil durumda. tek tek yazacak halim yok. azıcık dünyadan haberi olan insan iran ve arabistanın insan hakları karnesinin en kadar kötü olduğunu bilir. Şah rejimide övmedim bu arada. sürekli söylemdiğim sşeyleri söylemiş gibi yazıyorsun. otomatiğe bağlamışsın. ama muhtmeeln şah rejimi blie bu kadar baskıcı değildi.

dinsiz kabile görmedim. iyi kötü hepsinin bir tanrısı var. ama konu bu da değil. ben herkes ateist olsun toplum gelişirde demedim. ben dini statüko gelişme engel dedim islam ülkeleri için. söylmediğim birşeyi söylemişim gibi yazmazsan güzel olur.

bu iranın kadın sağlık bakanı
    http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2009/09/090903_iran_women.shtml

bu da kadın büyükelçi

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/28735119.asp

karneleri hangi kuruluşlar dağıtıyor? Batı kaynaklı olmasın.

haha iki kadın geldi ya tamam sorun yoktur.yani sacma bir iddiam var ama hala savunmaya devam edecem diyorsun ki silah sektröünden nerelere getirdin bizi. bakalım burdan nereye gececez. iran arabistan deyince gercek islam bu değil desen daha iyiydi acıkcası. google a iran kadın hakları yasaklar falan yaz. bir dünya haber çıkar. iki kadın değil 200 kadın göstersen milyonlarca kadının ikinci sınıf insan olarak görüldüğü gerçeğini değiştirmez bu durum.

batı kaynaklı yayınları kesin doğru kabul ediyorsunuz. kadınlar ikinci sınıf vatandaş olsa nasıl bakan büyükelçi olabilirler?
    Avrupada kadına şiddet oranlarına hiç baktınız mı?

hocam kusura bakmada kafayı mı çektin yahu. hayır -gercek islam bu değil- diyeni duydum da bu kadarıda fazla iddialı. yahu avrupada kadına şiddet olabilir. tecavüz olabilir. hatta sayıca burdanda fazla olabilir. önemli olan yasal düzenlemeler sosyal haklar. ayrıca iranda arabistanda kadınlar hangi hakkını kullanaıbiliyor ki de gercekci bir kıyaslama bekliyorsun batıyla. almanyada tecavüze uğrayan kadın hakkını arayabilir. ama arabistan iranda veya ortadoğuda bu o kadar kolay değil. yani verileri kendine göre yormaya çalışıyorsun ama içleri acısı ortadoğunun hali görünen köy . klaıvauza gerk yok. ben kalkıp yahudi kitapları okumuyorum ki tek taraflı olsun. ayrıca zeka olarak da geri değilim kim neyi ne kadar çarpıtıyor anlarız. ama batı yanlılarınnın iranı arabistanı kötülemek için ekstra caba sarfetmesine gerek yok. keşke kaın olsnda iranda 5 yıl yaşasan. devletin baskısından kacanlar hep abd ye kanadaya almanyaya kacıyor. arkadaş niye kimse arabistana irana kacmıyor yapma gözünü seveyim . iran ve insan hakları konusunda bu son mesajım. zaten bu sacma konuyada sen getirdim. islamcılar bile bu kadar sacma bir şey savunmaz kolay kolay. islama ters dir uzatmaz.

tecavüze uğrayan iranlı kadınların hakkını arayamadığını neye dayanarak söylüyorsunuz? tebriz emniyet müdürlüğü mü yaptınız? savuna sanayisi konusunda sadece bakarak mühendisten çok bilgiye sahip oluyorsunuz bu da onun gibi mi?
    böyle bir iddiayı ancak şu üç durumdaki insan söyleyebilir
    1:iranda tecavüze uğrayıp hakkını arayamamış kadın. ya da böyle birini tanıyan kişi
    2: iranda polis memuru olan kişi
    3: kaynağı olan kişi

bu durumlardan hangisi size uyuyor?

iranda tecavüzcü idam edilir. tecavüze uğrayan kadın hakkını aramaktan neden korksun? videolardan tecavüzcülerin akıbetini görebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=WXeJfzuE45M&oref=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DWXeJfzuE45M&has_verified=1

http://ohaber.com/videogaleri/tecavuzculer-boyle-idam-edildi-v-6155

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/102447/Tecavuzcu_once_kirbaclandi_sonra_idam_edildi.html

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/41601/iran_da_2_tecavuzcu_idami_daha.html
    bu da dünya tecavüz sıralaması

http://www.nationmaster.com/country-info/stats/Crime/Rapes/Per-capita

• quote:

Arkadaşlar çevremde AKPye oy vermiş deli gibi savunan insanlarla arkadaşlarla arada bir konuşuyoruz.
    Şu ana kadar neredeyse tamamı AKPden vazgeçmiş.
    Çoğu MHP diyor.Geriye kalanlar kararsız ama AKP değil diyorlar.
    Her geçen gün umudum bir nebze de olsa artıyor.

Bu gidişle MHP %25leri zorlar.
    AKP %40 altına bile düşebilir.

Artık 12 senenin acısını seçim gecesi çıkarmak bize düşüyor.Sanra mis gibi 4 sene oh.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    [Dolar Yükseldikçe AKP Düşüyor]
    tarih 15 nisan 2015
    dolar kuru 2,68 küsürlerde.
    her geçen hafta artış gösteriyor.
    Artık irtica ve yobazlığın pis cesametini amerikan doları bile kaldıramıyor
    Dolarda artan her kuruş AKP aleyhine negatif yüzdelik puan olarak yansıyor hadi hayırlısı.

Sorguçadam eğer tezinde ciddiysen sana meyden okuyorum bakalım trollmüsün değilmisin amacın ne?
    Ben diyorumki akparti %45 in altına inmez ve iktidar olur eğer olmazsa bu foruma bidaha yazmıcam üyeliğimi silicem. Sen bu tezinle benimle böle bir iddaya girecek cesaretin var mı ? Laga lugaya gerekte yok varsa vqr yoksa yok de yeter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan_harputlu -- 15 Nisan 2015; 15:27:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

Partinizi savunun anlarım, ama bu nedir? Maalesef Türkiye yurtdışından ciddi rakamlarda ithalat yapan bir ülkedir, biz sattıklarımız ile aldıklarımızı karşılayamıyoruz. Cari açık buna diyoruz, son zamanlarda düşsede hala biz eksi cari veren bir ülkeyiz. En basitindan petrol, doğalgaz, otomobil ve teknoloji ürünleri.

Nasil yani :s

• ............. BİR MİLLET UYANIYOR ...................

.......................... KRAL ÇIPLAK ............................

Erdoğan bu anket yüzünden mi mitingleri iptal etti?

Taraf gazetesinden Hüseyin Özay'ın iddiasına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “teşekkür mitinglerini” iptal etmesinin altından,
    kendine sunulan ankette, 400 milletvekili istemini AKP’lilerin yüzde 44’ü, halkın da yüzde 72’si yanlış bulması çıktı.

Erdoğan’ın sahalardan çekilmesinde anket sonuçları etkili oldu. AKP’ye yakın iki şirketin, son olarak yaptığı anketlerde çıkan sonuçlar Saray’ın ve AKP’nin hoşuna gitmedi.

Ankette, AKP’lilerin yüzde 44’ü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim meydanlarına çıkmasına ve 400 vekil istemesine doğru bulmadığını bildirdi.

Halkın da yüzde 72’si Erdoğan’ın 400 vekil talebinin yanlış olduğu şeklinde beyanda bulundu. Yine aynı anketlerde, başkanlık sistemine yönelik desteğin azalması dikkat çekti.

Ankette, AKP tabanında başkanlık sistemine destek verenlerin oranı yüzde 60’a gerilerken, Türkiye’nin tamamında ise başkanlık sistemini istemeyenlerin oranı yüzde 65 oldu.

DAVUTOĞLU’NA ŞOK

Ankete, vatandaşlara hükümete kim yönetiyor sorusu da yöneltildi. Ankete katılanların yüzde 82’si bu soruya Cumhurbaşkanı Erdoğan yanıtını verdi. Geçen ay ise, ankete katılanların yüzde 79’u bu soruya yine Erdoğan yanıtını vermişti.

Yani bir aylık süre içinde, Türkiye’yi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yönelttiğine yönelik düşüncenin ağırlık kazandığı görüldü. Ankette, Türkiye’yi Başbakan Ahmet DAvutoğlu’nun yöneltiğine yönelik cevapların ise çok düşük olması dikkat çekti.

‘SÜMEYYE’YE SUİKASTE AKP’LİLER BİLE İNANMADI’

Anket şirketleri, Erdoğan’ın Merkez Bankası’na yönelik eleştirilerini ve Sümeyye Suikasti’ne yönelik iddialarla ilgili eğilimleri de ölçtü. Buna göre, doların yükselmesinde Erdoğan’ın etkisi olduğunu düşünenlerin oranı AKP tabanında yüzde 35, halk nezdinde ise yüzde 50 çıktı.

Yani halkın yarısının doların yükselmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eleştrilerinin rolü olduğunu düşündüğü belirlendi. Erdoğan kızı Sümeyye Erdoğan’a yönelik ortaya atılan suikast iddiaları da inandırıcı bulunmadı. Suikaste AKP’lilerin yüzde 52’si, halkın da yüzde 74’ü inanmadı.

Kaynak: Hüseyin Özay/Taraf Gazetesi

AKP Çok Fena Düşüyor.. AKP Çok Fena Düşüyor..

• Hala bir din muhabbeti alıp gidiyor, kardeşim herkes kendi dinini içinde yaşamalı, devletin dini olmaz insanın dini olur, siz daha bunu anlayamıyorsunuz.

Hırsızdan dindar olmaz bunu da unutmayın.. Ayrıca o kadar dindarlarki başdanışmanları Ermeni etyen mahçupyan
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan_harputlu

quote:

Arkadaşlar çevremde AKPye oy vermiş deli gibi savunan insanlarla arkadaşlarla arada bir konuşuyoruz.
    Şu ana kadar neredeyse tamamı AKPden vazgeçmiş.
    Çoğu MHP diyor.Geriye kalanlar kararsız ama AKP değil diyorlar.
    Her geçen gün umudum bir nebze de olsa artıyor.

Bu gidişle MHP %25leri zorlar.
    AKP %40 altına bile düşebilir.

Artık 12 senenin acısını seçim gecesi çıkarmak bize düşüyor.Sanra mis gibi 4 sene oh.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    [Dolar Yükseldikçe AKP Düşüyor]
    tarih 15 nisan 2015
    dolar kuru 2,68 küsürlerde.
    her geçen hafta artış gösteriyor.
    Artık irtica ve yobazlığın pis cesametini amerikan doları bile kaldıramıyor
    Dolarda artan her kuruş AKP aleyhine negatif yüzdelik puan olarak yansıyor hadi hayırlısı.

Sorguçadam eğer tezinde ciddiysen sana meyden okuyorum bakalım trollmüsün değilmisin amacın ne?
    Ben diyorumki akparti %45 in altına inmez ve iktidar olur eğer olmazsa bu foruma bidaha yazmıcam üyeliğimi silicem. Sen bu tezinle benimle böle bir iddaya girecek cesaretin var mı ? Laga lugaya gerekte yok varsa vqr yoksa yok de yeter.

Kesinlikle varım.

Bir şey belirteyim eğer AKP bu kadar şeye rağmen %45 oy alıp tek başına iktidar olursa herkesten özür dileyeceğim.
    ve kesinlikle forumdan kendimi uzaklaştıracağım.Tersi durum senin için geçerli yani %45 oy alamazsa sen özür konulu bir topic açacaksın ve kendini uzaklaştıracaksın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu ne ya

Yazinin tamamini okuyacaktm ama basortu kelimesini gordum ve okumayi biraktim senin icin cok onemli dimi basortulu girilmesi okula .. evet benim icinde en az senin kadar onemli meraklanma ama sen sadece basortuye takil baska da adim atamayin .. ya bisi soliymm ne olur akp ye oy verin siz ya yeminle bak siz ona verin abi oyunuzu

hıhı sadece başörtü adam dağı taşı deldi her ile üni yaptı her ile modern hastaneler yaptı ilaç bulamayan parası yetmeyen ilacını rahatlıkla aldı profosyonel ordu kapsamında birçok kişiyi iş sahibi yaptı bir çok kişiye tokiden ev sahibi yaptı doğalgaz nedir bilmezken doğalgaz kazandırdı işsizlik maaşı verdi sodes işkur kapsamında birçok kişiye meslek edinme kursu açıp üstüne para verdi ve sayamadığım birton şey. Ah keşke eskiye sizin gibileri göndersekte şöle yağ ekmek sıralarında bekleseniz. Dedenize sorun anlatsın benim dedem anlattı.

• 
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.