Şimdi Ara

Microsoft da mobil ödeme sektörüne adım atıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Microsoft da mobil ödeme sektörüne adım atıyor

Google, Apple, Samsung derken teknoloji dünyasının en önemli oyuncularından Microsoft da mobil ödeme sistemleri sektörüne adım atmaya hazırlanıyor. Firma ilk hamlesini Windows 10 ile birlikte yapacak.

Çin'deki WinHEC etkinliğinde açıklanan bilgilere göre "dokun ve öde" şeklinde bir çalışma mantığına sahip olacak mobil ödeme sistemi uyumluluk açısından benzersiz bir anahtar gerektirmeyecek ve NFC teknolojisi üzerinden çalışacak. Bu sayede VISA, Mastercard ve American Express platformları ile doğrudan uyumlu olacak. Microsoft yeni sisteminde cihazı bir kredi kartı gibi gösteren Host Card Emulation yazılımına yer veriyor.

Windows 10 ile birlikte parmak izi okuma veya göz taraması gibi biyometrik sensörlere izin verecek olan Microsoft, bu sayede mobil ödeme sistemine ekstra güvenlik katmanları da kazandıracak.

Microsoft'un mobil ödeme sisteminin ilk etapta rakipleri kadar yaygın kullanıma sunulmayacağı belirtiliyor. Ancak firma sistemini 190 ülkeye de yaymak istiyor. Bu bakımdan hızlı bir şekilde ödeme sistemini standart POS terminalleri ile uyumlu hale gelmesi için çalışmalar yapılacağı ifade ediliyor. Şimdilik sisteme ait herhangi bir görsel bulunmuyor.

• bu sene haber yapılacağı aklıma gelmezdi

• Bomba gibi geliyor bakalım.
    Elimizde mi patlayacak yoksa hedefi bulacak mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi sen eksiktin.. Microsoft yaparsa olur çok yaygın bi ağı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zahmet olmasin .. Onlar simdi Yorulurlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.