Şimdi Ara

Clio Symbol Radyo Kodu İstiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
50.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün ufak bir iş için amcamın aracını aldım. Teybin sesini kısarken ve kanal değiştirirken ekranın yanıp söndüğünü ve kapandığını fark ettim. Tekrar açmaya çalıştığımda 4 haneli kod istediğini gördüm. Bu kod büyük ihtimalle yok ve amcam hiç radyo ile teyple uğraşmaz. Düzeltmek için de servise gitmeye üşenir. Bunu kısa ve zahmetsiz yoldan nasıl çözerim?

• 1- Teybin ayrıyetten kullanım klavuzu olması gerekiyor, orada yazar.
    2- Serviste uğraşmak istemiyorsanız sanayide teybi söktürün, muhtemelen teybin üzerinde kodu yazıyordur.
    3- Radyo kapalıyken 1 ve 6 tuşuna basılı tutun ve radyoyu açın. Elinizi tuşlardan çektikten sonra precode denilen bir kod gelecektir. Bu kodu bir yere yazın. Ardından Android marketten Martech isimli programı indirip, precodu yazın. Asıl gerekli olan kod çıkacaktır. Bu kodu girip 6 tuşuna bir süre basılı tutun.

Bu yöntemlerin hiç biri olmazsa servisten şifre almanız gerekiyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nk061 -- 25 Mart 2015; 0:14:26 >
  • Kullanma klavuzunda vardır. Yok ise servise iki dakika uğranmalıdır.
  • teypi sökmeye gerek yok renault code scanner programını indir kontağı aç 1 ve 6 tuşlara basılı tut gelen kodu programa yaz şifreyi verecek sonra teypbi manuel moda almak için kullandıgın tuşa basarak şifreyi yaz en sonda ona basılı tut
  • bu durum benimde başıma gelmişti ve bu konu hakkında detaylı bir yazı hazırladım sitemde
    çözümü anlattım hiçbir zorluğu yok
    Nasıl yapıldığını detaylı olarak anlattığım yazıma Şuradaki linkten ulaşabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekimnet -- 13 Ağustos 2018; 3:7:48 >
  • Kod meselesini yukarıdaki açıklamalarla çözersin ama teybin durup dururken kod istemesi başlıca bir problem. Teyp soketlerinde temassızlık var gibi... Besleme kesiliyor sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mekaniktr

teypi sökmeye gerek yok renault code scanner programını indir kontağı aç 1 ve 6 tuşlara basılı tut gelen kodu programa yaz şifreyi verecek sonra teypbi manuel moda almak için kullandıgın tuşa basarak şifreyi yaz en sonda ona basılı tut
    Teşekkürler, google aramalarda daha çok öne çıksın, clio 3 te bu yöntem işe yarıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.