Şimdi Ara

iOS kilit şifresini çözen yeni bir yazılım gün yüzüne çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iOS kilit şifresini çözen yeni bir yazılım gün yüzüne çıktı 

Geçtiğimiz günlerde deneme yanılma yöntemi ile iPhone şifrenizi kırabilen kutunun haberini sizlerle bu bağlantıda paylaşmıştık. Bu kez ise fiziksel herhangi bir müdahale gerektirmeden şifreyi çözebilen TransLock uygulaması gündeme geldi. Ancak bu kez uygulamanın şifreyi çözebilmesi için diğer yöntemden farklı olarak iPhone'un jailbreak'li olması gerekiyor.

TransLock Jailbreak yapılan cihazlarda güvenlik açığı bulunabileceğini gösterirken , uygulamanın çalışma mantığı fiziksel kutu ile benzer bir şekilde işliyor. iOS kullanıcılarına 10 kez yanlış parola girme limiti verirken uygulamanın geliştiricisi Majd Alfhaily bu limiti ortadan kaldırmayı başardığını belirtiyor. Limit ortadan kalktıktan sonra ise TransLock uygulaması her 5 saniyede yeni bir şifreyi deneyerek doğru olanı bulana kadar bu işleme devam ediyor.

Yayınlanan videoda 0014 şifresi belirlenirken Translock uygulaması açıldığı andan itibaren yaklaşık 2 dakika sonra şifre kırılmış oluyor. Ancak daha yüksek rakamlar şifre olarak belirlendiğinde programın çalışma süresi 14 saate kadar çıkabiliyor. TransLock uygulaması henüz yayınlanmadı ancak geliştirici kısa bir süre sonra yayınlayacağını açıkladı.

• bu gidişle 4 rakamlı şifreyi yakında kaldırırlar

• desen kilit var
    parmak izi var
    yüz tanıma var

kırsada olur zaten

• Sizlere gerçekçi geldi mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkanse

desen kilit var
    parmak izi var
    yüz tanıma var

kırsada olur zaten

Kaçınız onu kullanıyor.

Sirinin böyle olduğu işletim sistemi diğerlerinde nasıldır kim bilir?

• Yakında bunun "Jailbreak'li olmayan" sürümü de çıkar.

O zaman "Gün geçmiyor ki, Apple'ın güvenlik açığı çıkmasın" yazarım yine..

• bu dort haneli sifre olayi cok sakincali bence. ben direkt rakam ve harflerden olusma kombinasyon kullaniyorum. neyseki touch id ile benim gibi kullanicilara kolaylik geldi; her defasinda sifre girmek de ayri dert cunku..

• arkadaşlar açık kaynak kodlu yazılım sonuçta illa açığı var ama kişilerin bilgileri sık sık çalınıyorsa ve bunun için çözüm yapılmıyorsa sıkıntı vardır adamlar bunun gibi programlar çalışmasın bir yama yazarlar sümük gibi kalırlar

• quote:

Orijinalden alıntı: dreek

arkadaşlar açık kaynak kodlu yazılım sonuçta illa açığı var ama kişilerin bilgileri sık sık çalınıyorsa ve bunun için çözüm yapılmıyorsa sıkıntı vardır adamlar bunun gibi programlar çalışmasın bir yama yazarlar sümük gibi kalırlar

İosun neresi açık kardeşim androidle kariştiriyorsun

• Herşeyin kırılması mümkündür. asla olmayacak diye bişey yok. Zehir gibi beyinler var yazılımın üstesinden hertürlü gelinir. :)
  • Buna gerek yok ki telefonun IMEI ve modeline göre evrensel açma kodları var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıra geldi icloud iptal etmeye.

• Hiç jailbreak kullanmadım zaten ama guvenlik ne olursa olsun önemli üstüne dusulmeli böyle olmazki

• ya arkadaş laf olsun diye haber yapıyorlar.. Jailbreak zaten telefonun orjinalliği ile alakası olan bir şey değil sonradan yapılan ve cihazı garanti dışı bırakan bir olay. Geçen günki haberde iste ios sürümü düşük olan tgelefonları kırabiliyordu, sonuçta sınırsız bir deneme sende olsa o sabır emin ol sende kırarsın:P:))))

Neticede arkadaşım telefonu kutudan aldığın gibi kullanıyorsan ve güncellemeleri yapıyorsan korkma şifreni kıracak bişey yok:))
    İşte bir platformda güvenlik zaafiyeti olmadığı için böyle ufak tefek şeyleri bulup bir şekilde güvenliği ile haber yapıyorlar. (ünlü olaylarına değinmiyorum bile çünkü apple la uzaktan yakından alakası yok cihaza kurulan uygulamanın serverlarının hacklenmesi neticesinde gerçekleşen bir olay Sonuçta birisi facebooku hacklese faturasını microsofta samsunga yada apple a kesemezsiniz...)

• Şifreyi kırabileceğini pek sanmıyorum ama gene de deneyip görmek gerekir.
  • serkan78689 kullanıcısına yanıt
    tamam sen yazdın anlaşılan sen yaptıysan sorun yoktur
  • Manyak bu adamlar ya

• ne olduki şimdi bi cacık anlamadım parolayı koydu en son gene parola girdi hurafe bunlar hurafe inanmayın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.