Şimdi Ara

Boot Camp 'Boot Camp inceleme'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39
Cevap
4
Favori
1.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mac içerisinden gelen Boot Camp programı ile Mac bilgisayarınıza artık kolay bir şekilde Windows 7 ve 8 kurabilirsiniz. Boot Camp programı sizin için sabit diski bölümlere ayırır ve sürücüleri ile beraber depolama biriminiz üzerinden windows sürümünü kurar. Tek yapmanız gereken Windows 8 kurulum dosyalarını içeren depolama biriminizin mutlaka FAT 32 olarak formatlanmış olması. Kurulum sırasında bootcamp için ayrılan alana Windows kurmak için diski biçimlendirerek NTSF yapmanız gerekmektedir. Mac FAT32 olarak sabit diski kullandığı için Windows kurulum sırasında sizden biçimlendirme yaparak NTFS'ye dönmenizi ister. 

Windows kurulduktan sonra kapladığı alan yaklaşık 20GB boyutundadır. Kurulum için tüm ihtiyacınız olan şeyler ayrıntılı bir şekilde videomuzda.

• Güzel paylaşım...

• Gerçekten paylaşımların için teşekkürler ip6 bölümünüde hakkıyla yönetiyorsun tebrikler ve deavamını dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yengemin MacBook Air'ine Windows 8 kurdurdum ve inanın Windows'un bilgisayarlarından daha stabil çalıştı. Görünce inanamadım.

• Abi farklı kulvarlardada paylaşımlarnı bekleriz efenim bura donanım yazılım alanıdır başka kapıya diyenlerede aldırış etmeyin sonuçta sizin anlatım tarzınız seyirciyi ekran başında tutmaya yetiyor yoksa aynı bilgilere ulaşmamnın binlerce yolu var önemli olan sunuş farkıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tribal_dns -- 24 Mart 2015; 19:19:41 >
  • Güzel paylaşım bu konuları da en yakın zamanda bekliyorum:

1-Clean install nasıl yapılır.
    2-Kullandığınız video ve ses işleme programları ve basit kullanımları
    3-Macbook için antivirüs'e gerek var mı?

• Boot camp diye girdim hic alakasiz bisey cikti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler pc ye mac kuracam da virtualbox üzerinden güvenilir bir site biliyormusunuz indirmek için ya da virtual box yerine direk pcye kursam daha mı iyi olur garantisi gider mi forumda bazı kişiler garanti dışına çıkabilir yazmış bi de stabil olurmu virtual box

• Windows lisansı gerekiyor m bunun için ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lazeran kullanıcısına yanıt
    1. Bootable OSX USB yapabilirsin. Ya da Recovery Mod'da açarak da yapabilirsin. Makineyi açtığında çıkan çan sesinden sonra alt tuşuna basılı tutman gerek bunun için.
    2. Video ve ses işleme yazılımı kullanmıyorum.
    3. OSX için antivirus yazılımına gerek yok.
  • JerryDrake J kullanıcısına yanıt
    benim bildiğim konular bunlar sadece içerik olarka DHde olmasını istedim forumda bir çok kişi özellikle clean install konusunu soruyor ve sizin anlattığınız kadar basit değil. Aslında tek ilgilendiğim editörümüzün kullandığı video ses yazılımları.

Bu arada benden demesi bootable usb ile clean install yaparsanız recovery hdd'yi kaybedersiniz sonra geri getirmesi biraz uğraştırıcı. (biliyorum çünkü ben kaybettim)

Ayrıca OSX güvenlik açığı olarak windowstan 3 kat fazla güvenlik açığı olan bir işletim sistemi yaygın virüsü olmaması güvensiz olduğu anlamına gelmiyor geçen seneli SSL faciasında makinasını apple'a götürmek zorunda kalan 2 arkadaşım olmuştu yine de üzerine videı çekilebilecek bir konu olduğu için yorumumda belirtmiştim.
  • Tam tersinin videosunuda yaparsanız çok iyi olur.

• benim merak ettiğim osx tamamen yok olup sadece windows çalişabilir hale getirilebiliyormu,yapılabiliyorsa nasıl bir yöntem izlemeliyiz,ilgilenirseniz sevinirim.

• The Windows support software is not available.

• Aklıma half life geldi. Olsada oynasak şimdi :)

• Gereksiz işlem

• cok ender durumlarda işe yarayabilir ama bizzat denemiş 2-3 ay kullanmıs biri olarak, mac e windows kuracagınza hic kullanmayın daha iyi.

• boot camp maclerde 10.5 yani leopard ile intel işlemcilere geçildiginden beri kullanılıyor, yanlız maclere windows kurmayı çok zaruri bir ihtiyaç olmadıgı sürece tavsiye etmiyorum, biraz acaip gelecek belki size ama 2 defa aynı şey başıma geldi, windows bölümünü oyun için kurmuştum ve 1 gün geçmeden virüs girdi, işin enteresan tarafı bu virüs mac tarafınıda etkilemişti ve açılmıyordu, disk utility den çok uğraştım ve sonuçda hdd ye komple format atmak zorunda kaldım, windows kurmak isteyenler tekrar düşünsün..

• o zaman neden mac alıyosun tamamen saçmalık.
    illaki windows ta çalışan programlara ihtiyaç duyuyosunuzdur onun içinde parallels desktop u kurun. tüm windows uygulamarı mac in içinde çalışsın.

• imac 27'' te çalışırken çok işe yarıyordu, edius tan final cut'a, final cut tan ediusa dön ha babam dön... işe yarıyor...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.