Şimdi Ara

Samsung internetten satış konseptine önem veriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Samsung internetten satış konseptine önem veriyor

Xiaomi'nin sadece çevrimiçi perakende mağazasından yaptığı satışlarla Çin genelinde popüler olması ve yüksek satış rakamların ulaşması rakiplerini de harekete geçirdi. Lenovo internet üzerinden satış yapacak ayrı bir marka üzerinde çalışırken, Meizu da bazı modellerini internet üzerinden satmaya başladı.

Kargo firmalarının gittiği her noktaya ulaşabilen üreticiler bu sayede fazla satış noktası açmak, perakende zincirlerine bedel ödemek ve personel işe almak gibi maliyetlerden kurtuluyor, cihazlarını daha ucuza satabiliyor ve sürümden kazanıyor.

Çinli üreticilerin özellikle Asya'da internet üzerinden satış yaparak rakiplerine üstünlük sağlaması teknoloji devlerinin gözünden kaçmıyor. Sektörden gelen iddialara göre Samsung, internet satışları sayesinde Xiaomi'nin alt seviye pazarda başarılı işler yaptığına inanıyor ve benzer bir stratejiyi Asya'da kendisi de uygulamak istiyor. Bu sayede satışlarda gözle görülür bir artış yaşanması ihtimali var. Samsung ayrıca pazarlama ve reklam konusunda da Asya'daki varlığını artırmayı planlıyor.

Ancak bu strateji sadece Asya pazarlarına özgü kalacak. Gelişmiş ülkelerde bu tarz bir strateji belirleyerek perakende zincirlerini ve operatörleri kenarda bırakmak Samsung için bir dezavantaj oluşturabilecek nitelikte.

Aslına bakıldığında Samsung akıllı telefon pazarında Xiaomi'yi dörde hatta beşe katlıyor. Ancak firmanın pazarda yaşadığı durgunluğa çare bulmak ve erken tedbir almak adına küçük olsa da başarılı rakiplerinin stratejik hamlelerini izlediğini görüyoruz. 

• Yakında her şirketin bir kalesi olacak ve bağımsızlıklarını ilan edecekler. Devletler sadece haksızlıkları örtbas eden aracılar olarak varlıklarını sürdürecekler. Halk savaşları ile dünya nüfusu yarı yarıya azalacak. bunda çevreyi bu şirketler tarafından duyarsızca kirletme de çok etkili olacak. Yani gelecekte dünya çok güzel bir yer olacak. Şimdiden heyecanlanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

Yakında her şirketin bir kalesi olacak ve bağımsızlıklarını ilan edecekler. Devletler sadece haksızlıkları örtbas eden aracılar olarak varlıklarını sürdürecekler. Halk savaşları ile dünya nüfusu yarı yarıya azalacak. bunda çevreyi bu şirketler tarafından duyarsızca kirletme de çok etkili olacak. Yani gelecekte dünya çok güzel bir yer olacak. Şimdiden heyecanlanıyorum.

Hadi bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yakında her şirketin bir kalesi olacak ve bağımsızlıklarını ilan edecekler. Devletler sadece haksızlıkları örtbas eden aracılar olarak varlıklarını sürdürecekler. Halk savaşları ile dünya nüfusu yarı yarıya azalacak. bunda çevreyi bu şirketler tarafından duyarsızca kirletme de çok etkili olacak. Yani gelecekte dünya çok güzel bir yer olacak. Şimdiden heyecanlanıyorum.

Peki ya sen ölen tarafta olursan? Ne yapacaksın o zaman?

İnsanlık gittikçe bencilleşiyor ve robotlaşıyor.
  • umut_baris kullanıcısına yanıt
    Koca şirketler dedim ama spot ışıklar yine bireyin üstünde yandı. Niye hep birey yargılanıyor? Çünkü şirketlerin kaleleri var.

Ölen ben de olabilirim. Bu da bir ihtimal. Güçlü bir ihtimal çünkü gelecekten söz ediyorum. Kaç yıl yaşıyor bir insan herkes biliyor. Kıçımı yırtsam belki 100 yıl yaşarım.
  • quote:

Koca şirketler dedim ama spot ışıklar yine bireyin üstünde yandı. Niye hep birey yargılanıyor? Çünkü şirketlerin kaleleri var.

Ölen ben de olabilirim. Bu da bir ihtimal. Güçlü bir ihtimal çünkü gelecekten söz ediyorum. Kaç yıl yaşıyor bir insan herkes biliyor. Kıçımı yırtsam belki 100 yıl yaşarım.

Kale dediğin şey kapitalizm ve emperyalizm.

Kapitlaist olmayan şirket iflasa sürüklenir bu kadar basit.

İnsanlık için çalışan yok. Menfaat her şeyden önde.

Teknoloji o yüzden sayıklıyor aptal cihazlarla.
    Şirket demek kapitalizm demek zaten. Şirket kapital değilse zaten şirket değildir hayır kurumudur.

Kapitalizme karşı değilim. Ben de kapital olabildiğim sürece.

Ama ben kapital olamıyorum. Kapitalin askeri olmaya zorlanan bir köleyim.
  • quote:

Şirket demek kapitalizm demek zaten. Şirket kapital değilse zaten şirket değildir hayır kurumudur.

Kapitalizme karşı değilim. Ben de kapital olabildiğim sürece.

Ama ben kapital olamıyorum. Kapitalin askeri olmaya zorlanan bir köleyim.

Yanlış düşünüyorsunuz.

Siz zaten kapitalin askeri olmuşsunuz. Farkında değilsiniz.

İyi günler...
    Öyle olduğumu biliyorum. olmaya zorlanan demek zaten olan ve olmaya devam etmek zorunda olan anlamına geliyor.
  • Fiziksel satış oranları zamanla düşecektir,artık insanların zamanı kısıtlanıyor.Düşünün hayatın yoğunluğunda zamanını bir mağazaya gitmektense,park yada ormana gidip değerlendirmek isteyen insanlar çoğunlukta.Kaliteli ve bilinçli insanlar arttıkça zaman daha değerli hale geliyor ve tüketicilerin alışkanlıkları da değişiyor.

• Hadi hayirlisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kavga mı istiyon? Hadi hadi gel. Tenhada yakalarım seni.

Bilim Kurgu değil. Fazla brezilya dizileri yüzünden böyle oldum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.