Şimdi Ara

Apple Watch üretim hacmi beklentisi yarıya düştü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple Watch üretim hacmi beklentisi yarıya düştü

Apple'ın gelecek ay piyasaya süreceği akıllı saati Apple Watch için 15-20 milyon arası yıllık satış tahminleri yapılmaktaydı. Apple da üretim hazırlıklarını bu yönde yapıyordu. Ancak işler pek de yolunda gitmiyor gibi.

Daha önce gündeme gelen bilgilere göre Apple aylık 2.5-3 milyon civarında üretim planlıyordu. Şimdi ise üretim hacmi beklentisi 1.2-1.5 milyon arasına gerilemiş durumda. Bunun en büyük sebeplerinden birisi LG.

Saatin ekranında cam yerine tercih edilen plastik OLED ekran LG Display tarafından tedarik ediliyor. Bununla birlikte LG Display üretimde zorlanıyor ve pOLED ekranların üretim verimliliği ancak yüzde 30-40 seviyelerine yükselebildi.

Bunun yanında saatin birleştirme işlemini üstlenen Quanta Technologies de düşük verimlilik oranlarına sahip. Genelde dizüstü bileşenleri üreten firma daha küçük bileşenler sözkonusu olduğunda zorlanmaya başladı. Bazı kaynaklar ayda 300 bin saatin üretiminin bile zoraki bir şekilde yapılabileceğini düşünüyor.

Bu sorunlar nedeniyle Apple'ın yeni bir tedarik ortağı arayışına girdiği ve Foxconn'un Apple Watch üretimine dahil olabileceği konuşuluyor. Bu sayede Apple istediği üretim oranlarına ulaşabilecek.

Şimdilik cihaz satışa çıkmadığı için stok durumları hakkında bilgi sahibi değiliz. Zaten ilk etapta belirli ülkelerde satış olacak. Bu bakımdan Apple'ın bir süre stokları idare edebileceği düşünülebilir. İkinci ve üçüncü dalga satışlarda üretim sıkıntısı çözülürse stoklarda da bol bol Apple Watch bulunacaktır.

• Bizde yedik.

• Lg kendi telefonuna ekran uretsin ilk once g3 lerin bazilarina japon ekrani takip yollamislar bir cihaza 2 farkli renklere sahip ekran takip kullaniciya sunmadan satmasi kullanicininin kafasinda buyuk sorun isareti demektir...

• Tabi canımmmm.. öncelikle bi piyasaya çıkaralım bakalım durum nedir ona göre LG'ye sipariş veririz hesabı..

Apple ürettiği saatin beklediğinden az ilgi ve talep gördüğünün farkında.

Apple'ın marka imajına güvendi ama 1 günü bile çıkaramayan saat isterde Rolex olsun yinede satmaz.

Müşteri artık verdiği paranın karşılığını istiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi kere saat sekil olarak cok yetersiz, Moto 360 in yaninda oyuncak gibi duruyor.

Apple Watch üretim hacmi beklentisi yarıya düştü
  • Herşeyden önce tasarımdan kaybediyor. Eskiden hesap makinalı saatler vardı, onlara benzetiyorum tasarımı. Hacimli satış yapamayacaklarını anlayınca ona buna bok atmaya başladılar, bütün mesele bu aslında.

• bi dahaki saati yuvarlak yaparlar sanırım
  • Foxconn da calisan iscilere acimaya basladim ne halt varsa adamlar atliyor hemen bildigin iskence

• Akilli saat kullanan akildan yoksundur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Askerde koluma taktığım Casio bile daha güzel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.