Şimdi Ara

Windows 10'un fiziksel aktivite takibi görüntüleri ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Windows 10'un fiziksel aktivite takibi görüntüleri ortaya çıktı

Geçtiğimiz hafta Windows 10 mobil sürümünün LED bildirim desteğine kavuşacağını sizlerle paylaşmıştık. Bu kez ise Çin'in Shenzhen şehrinde sunum yapan WinHEC (Windows Donanım Mühendisliği Topluluğu) sunumunda mobil sürümün yeni özellikleri gün yüzüne çıktı.

Sunumda destek verilecek yeni sensörler açıklanırken paylaşılan listeye göz attığımızda :

• Barometre

• İnsan varlığını takip edebilen proximity,

• Sıcaklık,nem,karbondiotsit, UV ışınları vb. takibi için çevre sensörleri

• Nabız takibi vb. için biyometrik sensörler

• Yürüme,koşma vb. için aktivite takibi

• Yükseklik ve basınç ölçümü için Altimetre  

• Adım takibi için Pedometre

gibi sensörlere yer verildiğini görüyoruz. Bu şekilde bir çok sensöre destek verilmesi ise akıllı telefonunuzun yürüme,bisiklet sürme ve hatta araba kullanma gibi aktivitelerinizi takip edebilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca sensörlerin hangi cebinizde olduğunu ve akıllı telefonunuzu sırt çantanızda taşıdığını anlama kapasitesi bile bulunuyor.

Windows 10 mobil sürümün bu destek ile birlikte 30 güne kadar aktivite takibi ve yönetimine izin vereceği belirtiliyor. Ayrıca paylaşılan fotoğraflar arasında aktivite takip ekranı da görülebiliyor. Bu görüntülerde de yürüyüşün başladığı / durduğu anlar net bir şekilde takip edilebiliyor. Son gelişmeler gösteriyor ki Microsoft diğer mobil platformlar ile arasındaki ufak ancak önemli detayların bir çoğunu kapatmayı hedefliyor.

• Şimdi benim telefonumda barometre var bunu nasıl veya neyle kullanacağım
  • Bildigim kadarıyla barometre basınçtan yüksekliği ölçüyor. Dağa çıkanlarda ve Jeeplerde hatta Mitsubishi L200 de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elefue -- 23 Mart 2015; 23:30:07 >
  • Rezillik şu gorselliğe bak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oluruna Bırak!

Rezillik şu gorselliğe bak.

Oluruna bırak değişecektir Windows 10 çok farklı olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Şimdi benim telefonumda barometre var bunu nasıl veya neyle kullanacağım

şimdi barometreyi eklediler ya telefona herkez dağ bayır gezecek ben dahil .... :D yükseklere çıkanlar alçalan hava basıncını hissetmekle kalmayıp telefondada görecek

.... parayı benim yerime kazanan telefon yapsınlar tayfun kardeş .... :DDD
  • barometre ile altimetre yüksekliği vermektedir. Temelde aynıdırlar ancak Altimetre yüksekliği daha hassas ölçer.

Barometre hava basıncını İnç veya Milimetre olarak civa bazlarında veya milibarlar ile gösterir. Ancak Altimetre bunu deniz seviyesi üzerinde Fit veya metre olarak gösterir. Artan irtifa ile birlikte hava basıncı da muntazam olarak düşer.

• emir kustirika kullanıcısına yanıt
    Benim işime yarayacağından değil'de merak ettim nasıl çalışır diye

Bu arada hala şu Trole cevap veren varya birşey demiyorum artık Blocklayın gitsin arkadaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glorfindel1907 -- 24 Mart 2015; 19:51:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.