Şimdi Ara

Davul (bateri) yardıma ihtiyacım var

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni yeni davula merak sardım yeni başlayacağım sıfırdan öğreneceğim elektro davul alacağım ama karasız kaldım çevremde danışabileceğim kimse yok.
    Rolan Td 4 kp
    Yamaha dtx450k
    Yamaha dtx500k

bu üçünün arasında kararsız kaldım sizce hangisini almalıyım hangisi akustiğe daha yakın sesler verir ve daha kolay öğrenirim? yardımcı olan herkese teşekkürler.

• deliora1 kullanıcısına yanıt
    Dostum roland dan şaşma.Biraz daha bütçe ayırabilirsen Üst modellere yönel.Bende TD-9KX var.Sahnede de kullanıyorum.Elektro davulda Roland yamaha dan çok çok üsttedir.Kolay gelsin...
  • Gonadotropin G kullanıcısına yanıt
    hocam amfisiyle ve kick pedalıyla beraber 4000 lira gibi bi rakama geliyor bunu zar zor ödeyebiliyorum malesef daha üst bişey almam imkansız
  • Roland der geçerim hocam. Diğer arkadaşın dediği gibi Roland'tan şaşma.
  • Fairy Tail kullanıcısına yanıt
    hocam peki amfi olarak ne almalıyım rolan pm-10 düşünüyorum yada daha ucuz yollu öğrenmem için yetecek bişeyler var mı? birde kafam karıştı sizce td-4kp yeterli gelmez mi biraz daha bekleyip td-11k mı almalıyım? yada ikinci el almalı mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deliora1

hocam peki amfi olarak ne almalıyım rolan pm-10 düşünüyorum yada daha ucuz yollu öğrenmem için yetecek bişeyler var mı? birde kafam karıştı sizce td-4kp yeterli gelmez mi biraz daha bekleyip td-11k mı almalıyım? yada ikinci el almalı mıyım?

Hocam elektronik davulu amfiyle kullanmanı kesinlikle önermem. Kafaüstü kulaklık ile kullan elektro davulu. Ben 3-4 senedir elektro davul kullanıyorum amfiyle keyif alamazsın gerçekten. Modeller hakkında pek bilgim yok o yüzden yanlış yönlendirmeyeyim. İkinci el konusunda ise fazla kullanılmamış ise al çünkü bir süre sonra davulun padleri hassaslığını kaybediyor. Deneyip görerek almanı öneririm daha uyguna gelirse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fairy Tail -- 31 Mart 2015; 2:36:24 >

zaten çalışırken kulaklık ile çalışacağım ama arkadaşlarla beraber çalarken nasıl olucak ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deliora1

zaten çalışırken kulaklık ile çalışacağım ama arkadaşlarla beraber çalarken nasıl olucak ki?

Ha anladım hocam. Valla ben marshall gitar amfisine bağlıyordum dışarıya vermek için sesi , gayet işimi görüyordu. Ki zaten elektro davula özel bir amfi yok diye biliyorum. Herhangi bir gitar amfisi işini görücektir. Veya davulanahtarından falan araştırabilirsin bu konuyu. Orda bu konuyla ilgili bilgi sahibi insan çok fazla.
    roland pm-10 davul amfisi olarak geçiyor onu düşünüyorum davul anahtarına bir türlü üye olamadım malesef konulardada bulamadım
    Dostum 4000 tl zaten çok iyi rakam.Sahibinden ' den 3000 tl civarına temiz ikinci el TD-11 alabilirsin.Td-4 kp çok daha düşük seviye bir model.TD 11 veya TD-9 lara bak.Şu anda TD-9 üretimi yok fakat fiyat performans oranı en iyi modeliydi TD-9. Onun yerine TD-11 yaptılar bir kaç değişiklikle.Amfi işine gelince Roland ın davul amfisi olur.Fakat amfi ile nerede çalacaksın?Eğer evde çalmayı düşünüyorsan heleki apartmanda oturuyorsan amfi işini unut derim malesef.O amfi çok gelir çünkü gerek yok.Onun yerine PC hoparlörüne bağla yeter....
    İkinci el ile ilgili olarakta pad hassaslığını yitirmesi olayı arıza durumunda olur.Bir arızası yoksa modülden sensitivite ayarlarıyla hassasiyeti ayarlarsın hiç bir problem olmaz.Ayrıca elektro davulun en önemli parçası ''Modül'' yani beyindir.Bu sebeple modülü sağlam az kullanılmış bir ikinci el alabilirsin...Padleri keyfine göre daha sonra değiştirirsin zaten hatta paran olursa ''mesh'' pad yaparsın hem daha sensitive hem daha sessiz olur...
    Kulaklık içinde birşeyler yazayım.Öncelikle diğer arkadaşın dediği gibi kafa üstü dış sesi Geçirmeyen yalıtımlı kulaklıklardan alacaksın ki pad vuruşlarını duyma.Ayrıca gücü yüksek bir kulaklık al davul sesleri güçlü sesler olduğu için cızırtı yapmasın....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gonadotropin -- 31 Mart 2015; 10:45:27 >

• Gonadotropin G kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim günlerdir aradığım cevapları verdiniz kıvranıp duruyordum kulaklık olarak linkteki nasil yeterli gelir mi?http://www.muzikenstrumani.com/Roland-RH-5-Kulaklik_6331.html#.VRp8-dCDPqA

Amfi yerine bu hoparlörü kullanabilir miyim?http://www.vatanbilgisayar.com/logitech-z-623-2-1-thx-ses-sistemi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deliora1 -- 31 Mart 2015; 14:42:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TD11-K modelini şiddetle öneririm. Kendim kullanıyorum bana göre süper bir davul.

Kulaklığa gelirsek başlangıçta RH-5 işini görür. İleride daha iyi bir kulaklığa ihtiyaç duyarsın. Ayrıca RH-5 kullanıyorum
    İkiside işini görür dostum.Hoparlör için mp3 çalar girişi olması iyi olmuş.Giriş olması önemli ki davulu direk speaker a girebilesin , yoksa pc den geçiş yapman gerekir o da tepkime süresi sıkıntısına neden olacaktır eğer iyi bir ses kartın yoksa.
  • The Unforgiven T kullanıcısına yanıt
    td11k alacağım kafamdaki bütün soruları cevapladiniz gerçekten cok tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar yeni coverim bi bakarsanız çok sevinirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.