Şimdi Ara

Ustalara bir kaç soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ustalardan bir kaç konu hakkında yardım ve fikir istiyorum. Net oturma alanı 90 metrekare olan yalıtımlı yeni yapılan bir daire aldım. Evin tesisatı 1.resimdeki gibi çekilmiş. Bu tesisatı 2.resimde olduğu gibi kollektörlü sisteme çevirebilir miyim? Olursa tahmini maliyeti ne olur? Bu şekilde kollektörlü sisteme çevirmenin ısınma ve fatura olarak bana katkısı olur mu?
    Danfoss ra2000 vanalar tavsiye ediliyor. Anlayabildiğim kadarı ile sıvı sensörlü ve gaz sensörlü olarak iki çeşit. Bunların hangisi iyidir? Ayrıca alışma prensipleri nelerdir?
    Bu sorularıma cevap verirseniz çok memnun olurum.
     Ustalara bir kaç soru
     Ustalara bir kaç soru

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfy -- 22 Mart 2015; 23:59:47 >

• mfy M kullanıcısına yanıt
    Sistemi bozmaya gerek yok, maliyeti yüksek olur onun yerine kombiye yakın peteklere ve kullanmadığınız odaların peteklerine termostatik vana taktırın, kullanmadığınız odaları 2.kademeye diğer odaların vanalarını 3-4 arası ayarlayın.
    Mevcut tesisat siva alti mi siva ustu mu?
    Boru capi kac mm? 20mm yoksa 32 ve 25mm mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın disintegration
    Boru çapı salon içine kadar 32 mm sanırım, sonra biraz incelmiş, ilerilerde dahada ince, çapları konusunda emin değilim. Kademeli olarak çap küçülmüş. Ev şu an inşaat aşamasında, şap betonu atılmamış vaziyette, tesisat zemine çekilmiş.
    Sayın Zebza
    Cevabınız için teşekkür ediyorum. Bu termostatik vanalardan hangisini tercih etmeliyim, sıvı sensörlü mü, gaz sensörlü mü?
    Farkı nedir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfy -- 23 Mart 2015; 23:05:45 >
    Gaz sensörlü vananın tepki süresi daha kısa olduğundan (13 dk.) konforu daha iyidir, sıvı sensörlü vanada bu süre 20 dk.
    zemin altı pprc boru varsa ve ilk borular 32mm ise tesisatın sirkülasyonunda sıkıntı yaşamazsınız
    çünkü şap altından giden pprc borularda zorun dönüşler haricinde dirsekler kullanılmıyor ve evinizde büyük değil,mobil sistem en iyi kalorifer sistemdir ama sıva altı pprc kötü değildir,gaz sensörlü danfoss ra 2000 tercih edin
  • Şap betonu dökülmediyse kollektör yaptır bence eskiyi söktür yenisini yaptır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

Ariston Genus Premium Evo
    Bosch Condens 2500 W
    Buderus Logamax Plus GB062
    Demirdöküm Nitromix P 24
    E.C.A. Confeo Premix S

Bu kombilerin forumda önerildiğini gördüm. İçlerinden hangisini seçmeliyim. Peteklere temostatik vana ve oda termostatı düşünüyorum tavsiyeleriniz üzere. Birde brüt 120 m eve 20000 lik kombi yeterli mi?
    bosch condens 2500w ve buderus gb62 aynı kombi tek fark buderus ta sıcak su devresi 30kW
    dd nitromix hariç hepsini öneririm,buderus gb62 alırsanız buderus rc10,bosch condens 2500w....>bosch fr 10, eca confeo premix.....>eca lago fb modülasyonlu o.t, ariston genus premium evo...>sensys modülasyonlu oda termostatı tercih edin,kombilerin kendi oda termostatlarıdır
    kombiye yakın iyi ısınan peteklere ve mutfağa kaliteli termostatik vanalar:danfoss ra 2000
    Ariston Genus Premium EVO + Sensys oda kumandası + dış hava sensörü ilk tercihim olurdu, diğer tercihlerim sırası ile Bosch Condens 2500W / Buderus GB062 ikilisinden hangisini daha ucuza bulursanız, ECA Confeo Premix ve son sırada Nitromix (servisi yüzünden). 24kW (20000 kcal) kombi yeterli olur.
  • Çok teşekkür ederim cevaplarınız ve ilgileriniz için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.