Şimdi Ara

DH Metal Toplulugu (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.635
Cevap
65
Favori
934.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

blind guardian,manowar ve hammerfall dışındaki power grupları pek hoşuma gitmedi bugüne kadar
    bi de şu rebellion'a bakayım ardagoth,belki viking tadını alabilirim ve beğenirim(tabi grubun şarkılarını bulabilirsem)

Manowar - Sting Of The Bumblebee

Denemediysen Rhapsody'i dene. Hoşuna gidebilir.
  • Sanctus'un Rhapsody'i seveceğini pek sanmıyorum ama...yine de dinlemediyse,bir kulak vermeli...Ama Rhapsody'in müziği tam klasik Power Metal'dir,bir süre sonra tekdüze gelebilir.Yani bildiğimiz formül,taramalar,200 bpm twinler,senfonik düzenlemeler,"triumph","steel","winds","sword","magic" kelimeleri bolca kullanılır...Rhapsody severler,Luca Turilii'de dinlemeliler...

Bende Power Metal'e çok hasta değilimdir.Kaliteli bir tarz ama kendini tekrara düşmeye başladığı da gerçek...Bu tarzda Blind Guardian başta olmak üzere,Sonata Arctica,Kamelot,Helloween,Concerto Moon,Tad Morose,Stratovarius,Labyrinth... gibi grupları takip ediyorum.Ama her zaman tutupta,dinleyemiyorum.Bu arada ülkemizde Prog-Power olarak Dreamtone var,çok kaliteli bir grup...Ki Tom Englund ve Mike Baker'ın da yer alacağı senfonik bir proje gerçekleştirecekler yakında...Merakla bekliyorum.
  • ORKRIST

Melodik Black/Doom tarzında müzik icra ediyorlar.. Grup Slovakyalı.. ne zamandır şarkıları elimdeydi ama demek ki yeterince ilgi göstermemişim...Şu andada albümleri dinliyorum ve sanırım uzun bir sürede beni meşgul edecekler.. gruptan hoşlanmamın bir başka nedenide albümlerinin bütünüyle 'orta dünyaya' ve J.R.R. Tolkiene dayanıyor olması. Hatta 'The Ode : Fall Of Gil Galad' ın sözleri tamamen Tolkiene ait...
    Grubun iki albümü var, benim henüz ilkini dinleme fırsatım olmadı ama yapılan yorumlar ilk albümün daha başarılı olduğu yönünde.. Yinede beni bu albümleriyle etkilemeyi başardılar...
    Albüm hızlı ve melodik parçalar, brutal erkek vokal vegerçekten hoş bayan vokal üzerine kurulu.
    Türü sewiyorsanız bir yerlerden bulmaya çalışın...

Peter Gall (Grom) - Vocals/Synthesizer
    Lıdia Lacová (Lydia) - Vocals/Flute
    Karol Pallang (Khayo) - Lead/Rhythm Guitars
    Miroslav Škultéty (Pyros) - Drums/Percussion

DH Metal Toplulugu

DH Metal Toplulugu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charcharodon carcharias -- 26 Kasım 2006; 11:40:07 >
  • Dinlemeyen varsa Türk gruplarından Almorayı tavsiye ederim bence gerçekten güzel müzik yapıyorlar

Klasik rock enstrumanlarının yanında keman flüt yaylı tambur ve soprano vokal örgüsünü müziğine başarılı bir şekilde adapte eden ve ülkemizin senfonik metal tarzındaki ilk temsilcisi olan Almora grubu 2002 yılında çıkardığı debut albümü ile büyük başarı yakaladı. Zihni Müzik etiketi ile çıkan "Gates of Time" adlı bu albüm, Türkiye'de bir çok radyo t.v. dergi ve gazetede yer buldu ve bazı basın organları tarafından 2002 yılının en iyi on albümü arasında gösterildi. Almora grubu ayrıca 2002 yılı İstanbul Kemancı müzik ödülleri kapsamında "Yılın Yeni Topluluğu" ödülüne layık görüldü. Bunun yanında "Gates of Time" albümü yurt dışında da ilgi görürken, Ürdün'de 2003 yılının en çok satılan yabancı metal albümlerinden biri oldu.
    Topluluk ilk albümünden sonra çeşitli festivallerde Dio, Kreator, Tankard ve Opeth gibi önemli gruplarla aynı sahneyi paylaştı.
    Almora 29 Ekim 2003 tarihinde yine Zihni Müzik etiketi ile yayınlanan "Kalihora's Song" adlı ikinci albümü ile tekrar müzikseverlerin karşısına çıktı. Çıktığı günden itibaren yurtiçi ve yurtdışından olumlu tepkiler alan albüm yüksek bir başarı grafiği yakaladı.
    ...Ve topluluğun 3. ve son albümü "Shehrâzad", Zihni Müzik etiketi ile 22 Eylül 2004 Çarşamba günü piyasaya çıktı. Çalışmaları Mayıs-Ağustos 2004 tarihleri arasında tamamlanan albümün miksajı ve masteringi Serdar Öztop tarafından yapıldı. Albümün prodüktörü ise aynı zamanda grubun gitaristi ve şarkı yazarı olan Soner Canözer. Daha önceki albümlerinden farklı olarak bazı parçalarda korolara da yer veren Almora'nın yeni albümünde toplam 9 parça bulunuyor. Albümün geneli İngilizce sözlü şarkılardan oluşuyor. 1993 yılında Sivas katliamında hayatını kaybeden aydınlarımız için yazılmış olan "Güneşin Ozanları" albümdeki tek Türkçe sözlü parça.

Alıntı.....

www.almora.net siteleriymiş ayrıyetten

Moonspell-Of Dream And Drama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ruxano -- 26 Kasım 2006; 12:04:59 >
  • burda metal dünyasını yakından takip eden arkadaşlar var, bu yüzden ufak bir sorum olacak;

ben biraz eski kafalı olduğumdan internette pek fanzin, dergi takip etmesini sevmiyorum.. eskiden Şebek, Non Serviam vardı zevkle takip ettiğim. Hala böyle dergiler varmı piyasada takip edebileceğimiz?
    Neden bilmiyorum ama benim o yazıyı elime alıp okumam lazım, sonra kütüphaneme kaldırmam lazım
    dedim ya eski kafalıyım diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charcharodon carcharias -- 26 Kasım 2006; 12:33:08 >
  • NS ve Şebek artık yayınlanmıyor bildiğim kadarıyla...Ben en çok Zor'u takip ediyorum fakat ne yazık ki çok uzun aralıklarla ve düzensiz çıkıyor ama doyurucu bir dergi...Sonra RockStation var (bana pek doyurucu gelmedi.),Ağrı Kesici var,daha piyasaya oynasa da Yüxexes var.Metal müzik satan dükkanlarda daha fazla underground fanzin/dergi bulunabilir.Ama bence şu an en iyisi Zor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kolcu4

Dinlemeyen varsa Türk gruplarından Almorayı tavsiye ederim bence gerçekten güzel müzik yapıyorlar

Klasik rock enstrumanlarının yanında keman flüt yaylı tambur ve soprano vokal örgüsünü müziğine başarılı bir şekilde adapte eden ve ülkemizin senfonik metal tarzındaki ilk temsilcisi olan Almora grubu 2002 yılında çıkardığı debut albümü ile büyük başarı yakaladı. Zihni Müzik etiketi ile çıkan "Gates of Time" adlı bu albüm, Türkiye'de bir çok radyo t.v. dergi ve gazetede yer buldu ve bazı basın organları tarafından 2002 yılının en iyi on albümü arasında gösterildi. Almora grubu ayrıca 2002 yılı İstanbul Kemancı müzik ödülleri kapsamında "Yılın Yeni Topluluğu" ödülüne layık görüldü. Bunun yanında "Gates of Time" albümü yurt dışında da ilgi görürken, Ürdün'de 2003 yılının en çok satılan yabancı metal albümlerinden biri oldu.
    Topluluk ilk albümünden sonra çeşitli festivallerde Dio, Kreator, Tankard ve Opeth gibi önemli gruplarla aynı sahneyi paylaştı.
    Almora 29 Ekim 2003 tarihinde yine Zihni Müzik etiketi ile yayınlanan "Kalihora's Song" adlı ikinci albümü ile tekrar müzikseverlerin karşısına çıktı. Çıktığı günden itibaren yurtiçi ve yurtdışından olumlu tepkiler alan albüm yüksek bir başarı grafiği yakaladı.
    ...Ve topluluğun 3. ve son albümü "Shehrâzad", Zihni Müzik etiketi ile 22 Eylül 2004 Çarşamba günü piyasaya çıktı. Çalışmaları Mayıs-Ağustos 2004 tarihleri arasında tamamlanan albümün miksajı ve masteringi Serdar Öztop tarafından yapıldı. Albümün prodüktörü ise aynı zamanda grubun gitaristi ve şarkı yazarı olan Soner Canözer. Daha önceki albümlerinden farklı olarak bazı parçalarda korolara da yer veren Almora'nın yeni albümünde toplam 9 parça bulunuyor. Albümün geneli İngilizce sözlü şarkılardan oluşuyor. 1993 yılında Sivas katliamında hayatını kaybeden aydınlarımız için yazılmış olan "Güneşin Ozanları" albümdeki tek Türkçe sözlü parça.

Alıntı.....

www.almora.net siteleriymiş ayrıyetten

Moonspell-Of Dream And Drama

bir ara bakıcam.siteden biraz daha bilgi alayım dedim ama hiç bişey açılmıyo sadece anasayfa var
  • sitelerini değiştiriyorlarmış yakında aktif olur

Moonspell-Everything Invaded (taktım bu aralar bu şarkıya )
  • bende moonspell ile soilwork a taktım

soilwork-nerve
  • ardagoth,slovakyalı grubun ismi orkrist mi yoksa o k değilde c mi olucak
    k ile arattığımda bişey bulamadım,gerçi c ile yazıncada bişey bulamadım

bu arada ben sağlam bir Tolkien hayranıyım
    Yüzüklerin Efendisi ile ilgili çıkmış tüm kitapları okudum(Kayıp Öyküler 2 hariç)
    hatta Yüzüklerin Efendisi'ni iki kere okudum
    Bu orckrist adını hatırlayamadığım bi cüce efendisinin baltasının adıydı sanırım ve anlamıda Orkbiçen'di galiba
    yoksa karıştırdım mı?

Şu an birşey dinlemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanctus Diavolos -- 26 Kasım 2006; 15:00:01 >
  • Ben de bir türlü ulaşamadım ya buradan takip ettim ama nette bulamadım

trivium- dying in your arms
  • metallica - creeping death
    theory in practice - void of origin

creeping death bilinen bi şarkı ama bilmeyen dinlesin, void of origin de çok güzel olmuş öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi squ@dron -- 26 Kasım 2006; 15:22:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: squ@dron

metallica - creeping death

?
  • yok malasef, isim doğru.. Orkrist olacak yani..

akşama ilk albümlerini indiricem, o zaman tekrar yorumumu yazarım.. yinede eğer bulamazsanız, msn ya da başka bir şekilde halletmeye çalışırız
  • ben bişey sorca mşimdi bizim opeth e bi yerde otyep diyolardı hangisi doğru?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fear Factory

ben bişey sorca mşimdi bizim opeth e bi yerde otyep diyolardı hangisi doğru?

ben opeth i bildim bileli OPETH'tir
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

quote:

Orjinalden alıntı: Fear Factory

ben bişey sorca mşimdi bizim opeth e bi yerde otyep diyolardı hangisi doğru?

ben opeth i bildim bileli OPETH'tir

otyep de ne be?
  • Megadeth,Metallica,Death,Pantera,Slayer(Son albüm Christ Illusion çok güzel bence) dinlerim.Bu aralar Kreator dinliyorum ve beğendimi söyleyebilirim.
    Üye olmasamda buraya girip yazılanları takip etmeye çalışacağım.
  • bencede christ illusion 10 numara bir albüm.
  • MNEMİC dinleyeen warmıdır?Tavsiye ederim...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.