Şimdi Ara

Ne zaman iptal faxı yollamalıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 6 nisan 2014 de medimarkt şampiyonlar paketi üyeliğimi başlatdım.2.Mayıs 2015 de de aboneliğimin bitdigini söyledi digitürk müşteri hizmetleri.Digitürkde fatura kesim tarihi her ayın 3 ü olduğu için.ekstra fatura çıksın istemiyorum.İptali 2 mayıs 2015 den önceki fatura kesim tarihim olan 3 nisanda mı yapmam lazım yoksa nisan ortasında fax çekip 2 mayısda biten üyeliğimin 3 mayısda kapanmasınımı beklemeliyim..Fikirlerinizi bekliyorum

• nisan ayı içinde fax çekmen lazım, zaten 03.05.15 tarihinde üyelik iptali olur. dikkat etmen gereken konu son güne bırakmaman elinden geldiğince erkenden fax ı çek. işlemlerin onayladığına dair sms geliyor cep telefonuna gelmez ise 2 gün sonra mhz yi arayıp teyit edersin. 06.04.15-.03.05.15 tarihleri arasındaki yayın dönemi için paketlerinin nasıl fatura işlemi yapılacağını da öğrenmeni tavsiye ediyorum
  • teşekkür ederim hocam... bana fatura çıkmaz 2 mayısaca dilekçe yollarsanız dediler ama ben güvenemedim sözlerine. paketlerin nasıl fatura işlemi yapılacağı derken anlamadım hocam.açabilirmisiniz..
  • voyager_71 V kullanıcısına yanıt
    belirli kampanyalarda (bunu mhz den öğrenebilirsin) ay ortasında geçiş yapıldığı için 1 yıl sonra paketlerin indirimli fiyatları ay ortasında biter ve ayın tamamlayan günlerini güncel paket fiyatlarından hesaplanarak faturalandırılır.

örneğin; başlangıç paketin ayın 6 sına kadar 12.99 dan hesaplanır geriye kalan 25 gün 19.99 dan hesaplanır ve ona göre faturalandırma yapılır. yada ücretsiz paket kullanıyorsun 6sından sonraki 25 gün güncel fiyattan hesaplanır ve bir sonraki ay faturalandırılır
  • Bu dediğiniz durumu bugün iptal için aradığımda görürdü deilmi.yoksa farklı menüden baglanıpmı sorayım...Valla adamların sözlerinede güvenmediğimden 1 ay önceden bile iptal etmeyi düşünmeye başladım...Teşekkür ederim bigilendirip görüş paylaştığınız için
    müşteri temsilcisinin dikkatini çekti mi, gördü mü yada söylemeye gerek duymadı mı onun için bir şey diyemem o yüzden tekrar sorman da fayda var.
    yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
    digiturk iptal akislari degisti, yanlis bilgi olmasin. Faksin isleme alindiktan sonra 24 saat icinde yayinlar kapaniyor ve 1 hafta icinde uyelik iptal oluyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonOfTurk

digiturk iptal akislari degisti, yanlis bilgi olmasin. Faksin isleme alindiktan sonra 24 saat icinde yayinlar kapaniyor ve 1 hafta icinde uyelik iptal oluyor...

Hocam ne zaman boyle bisey oldu boyle bisey olma imkani yok cunku bir daha ki fatura kesim tarihine siz ucreti pesin oduyorsunuz ve yayini izliyorsunuz 1 ay boyunca sizin dediginizim olması imkansiz.

• SonOfTurk kullanıcısına yanıt
    Ayın 1 i yada 2 sinde yolladiysaniz sizin için boyle olmuş olabilir değişiklik olsa faturalarda da belirtilirdi.

• gefe16 kullanıcısına yanıt
    Btk da zaten var olan bir madde bu.. iptal talebinden sonra 1hafta icinde islemlerin yapilmasi gerekiyor, butun sirketler icin gecerli
    imkansiz birsey degil yani, iptal talebi yaptiginizda size aktarilacak bilgi bu yonde...

• SonOfTurk kullanıcısına yanıt
    Birkaç kez iptal talebi yaptığımda aktarılan bilgi su yönde oldu : Gelecek ayin 2 sine kadar olan donem için ücreti peşin odediginizden gelecek ayin 2 sine kadar fax çekerek iptal talebinizi iletmelisiniz.Bedelini de odediginizden ayin 3 unde yayinlariniz kesilir ve bu tarihten itibaren 60 gün boyunca haklariniz saklı kalır. Eğer üyeliğe devam etmek istemezseniz 60 günlük sure dolmadan ekipman iadesini gerceklestirmeniz gerekir yoksa ekipman bedeli tarafınıza faturalandirilir.
    Sizin dediginiz olay ode-izle değil izle - öde mantığında çalışır faturalar ay sonunda kesilse olur ay başında kesildiğinde zaten o ayin parasını aldıklarından dolayı yayını kapatmazlar kapatilarsa bu seferde parasını alıp kapattılar diye konu acarlar burda.

Digiturk -Dsmart ode-izle olarak çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gefe16 -- 27 Mart 2015; 14:45:58 >
  • soylediklerinizde hic bir yanlis yok bu zamana kadar bu sekilde yapiliyordu ancak degistirilmis..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SonOfTurk -- 28 Mart 2015; 6:57:42 >
  • yanlış bilgi veren olmus doğru bilgi de bir kezde ben belirteyim. her ayın 3 de yeni aya geçer ve fatura kesilir. iptal etmek istediğinde ayın 2 sine kadar onlara ulaşmıs olması gerekir. iptal faxı çektinden de 24 saat içinde sms gelir ve daha sonra sizi ikna etme süreçleri başlar. bence yeni ay girmeden önce yeni fatura dönemine birkaç gün varken iptal faxı çekin gelmedi ulaşmadı gibi durumlarda yeniden fax çekebilmek için zaman olsun ve unutmayın iptal faxı çeken kazanır!
  • daha öncede belirttiğim gibi verdiğiniz bilgiler yanlış değildi.
    fax çektiğinizde bir sonraki ayın 3ünde yayınlar kapanıyordu ancak artık değişti, ayın 3üne iptal istiyorsanız bunu fax ınıza detaylandırmanız lazım yoksa 24saatte yayınlar kapanıyor.
    ön ödemeli sistem olduğu için faturaya ne oluyor; o kısmını müşteri hizmetleri ile görüşmek lazım
    bu bilgilyi de voyager_71 arkadaşımızın sorularını cevapladığım için daha sonra yanlışlık olmasın ve forumlara güven azalmasın diye aktardım kendisi yada üyeliğini iptal etmek için arayan diğer arkadaşlarımıza bu bilgiler verildiğinde onlarda bu yazıyı hatırlatacaklar

iyi forumlar...

• bende konu sahibi arkadaşla aynı durumdayım. geçen sene 5 nisanda kurulum yaptırdım. mh bana o zaman mayıs başında bitiyor taahhüt dedi. ayın 2si bitti mesai saati. dilekçe falan göndermedim. sanıırm öbür ay kol gibi fatura gelecek bana :)
  • En az 1 hafta once cek faxi..

• mh ıle konustum . 2 mayıs'ta abonelıgım bıtıyor. 1 mayıs'ta cekebılırsınız dedi.
  • Bu olayı net şekilde bilen var mı?Benim de 2 mayısta bitiyor,faxı ne şekilde ne zaman çekmeliyim?Bir de hangi numaraya fax çekilecek bilgi verir misiniz arkadaşlar?
  • ben yetkili bayide tahaddüt bitiş tarihimi öğrendim o gün gittim kapattım .

faxda bile çakala yatan şirkete karşı riske girilmez
  • belki yarın belki yarından da yakın.

her ayın 2sinden önce düzenli iptal edin. 3üne sarkarsa 1 ay daha döşüyorlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.