- x
!!! Franz Kafka [ ÖZET LAZIM ] Dönüşüm !!!
21 Cevap17161 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

327 Mesaj
13 Kasım 2006; 21:42:03 

Arkadaşlar yarın midterm var lanet türkçe den "Franz Kafka" nın "Dönüşüm" adlı kitabından bana özetini bulabiliceğim bi site verebilirmisiniz acill

3067 Mesaj
13 Kasım 2006; 22:48:05 

bende arıyorum öyle bişey

yarına okumuş olmamış gerekiyor.
@cNYs bilkent mi?

327 Mesaj
13 Kasım 2006; 23:37:08 

bilkent evet

3067 Mesaj
13 Kasım 2006; 23:59:07 

eee buldun mu? ben çaresizlikten okumaya başladım...

bide raporlar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tracy -- 13 Kasım 2006; 23:59:23 >

327 Mesaj
14 Kasım 2006; 0:20:26 

valla buldumda çok yüzeysel yarın sabah erken gelip bi bilgi havuzu yapmak lazım millet napcak merak ediyorum bölüm ne senin? bide hocanın ismi ne?

3067 Mesaj
14 Kasım 2006; 0:25:10 

quote:

Orjinalden alıntı: cNYs

valla buldumda çok yüzeysel yarın sabah erken gelip bi bilgi havuzu yapmak lazım millet napcak merak ediyorum bölüm ne senin? bide hocanın ismi ne?

bulduğunu gönderir misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tracy -- 21 Kasım 2006; 19:43:23 >

327 Mesaj
14 Kasım 2006; 0:28:33 

http://www.supermp3.org...ndex.php?f-346-p-2.html buyur inş yeterlidir sadece bunu bulabildim...

3067 Mesaj
14 Kasım 2006; 0:38:35 

2054 Mesaj
21 Kasım 2006; 12:35:38 

ya dönüşüm(değişim) zaten 40-50 sayfa bir kitap. özeti ne olacak ki? baştan okumak toplam bir saatinizi almaz. hem muhteşem bir kitaptır.

''gregor samsa derin uykusundan bir sabah devcileyin bir böceğe dönüşmüş olarak uyandı''. ne kitaptı ama....

1207 Mesaj
1 Şubat 2008; 22:30:35 

evet banada lazım,ama onu almancaya çevircem bide o var

Eğitim Birliği:
DAĞ, KOMD.OKL. VE EĞİTİM MERKEZ K.LIĞI / ISPARTA EĞİRDİR / ISPARTA

Usta Birliği :
İÇ GÜV.EĞT. VE TATB.MRK.K.LIĞI 40 INCI P.EĞT.A. 1 İNCİ P.EĞT.TB. 2 NCİ P.EĞT.BL. / ISPARTA MERKEZ / ISPARTA

358 Mesaj
2 Şubat 2008; 15:48:46 

quote:

Orjinalden alıntı: buffalo

ya dönüşüm(değişim) zaten 40-50 sayfa bir kitap. özeti ne olacak ki? baştan okumak toplam bir saatinizi almaz. hem muhteşem bir kitaptır.

''gregor samsa derin uykusundan bir sabah devcileyin bir böceğe dönüşmüş olarak uyandı''. ne kitaptı ama....

ben de 1 saate falan okumuştum.özet aramaya gerek yok kanımca

6647 Mesaj
19 Şubat 2008; 21:27:51 

Güzel kitap, forumdaşınız olarak okumanızı öneririm. Kafka'nın bu kısa(ama karmaşık) karamsar hikâyesi okumayı hak ediyor.

Özet istenildiğini öğrenince Lise sandım ve Lise seviyesinde de amma kasıcı kitapların özetlerini istemeye başlamışlar diyecektim ki Bilkentmiş:)

Kolay gelsin...

Herkes eşit olsun dediklerinde onların derdi beceriksizleri iyileştirmek değil, sizi beceriksiz yapmaktı.

Zekânı test etmek için buraya tıkla.

698 Mesaj
19 Şubat 2008; 21:45:30 

quote:

Orjinalden alıntı: cNYs

Arkadaşlar yarın midterm var lanet türkçe den "Franz Kafka" nın "Dönüşüm" adlı kitabından bana özetini bulabiliceğim bi site verebilirmisiniz acill

@Dave Mustaine
arkadaşım 2006 nin konusu, muhtemelen bitirmişlerdir 2 senede

6647 Mesaj
19 Şubat 2008; 21:54:40 

quote:

Orjinalden alıntı: extra-ordinary

@Dave Mustaine
arkadaşım 2006 nin konusu, muhtemelen bitirmişlerdir 2 senede

aaa niye böyle oldu yaw. Neyse belki kalmıştır o dersten(Tabi gönlümüz kalmamasından yana).

Alttan alıyorsan fincanı evete getir.

Herkes eşit olsun dediklerinde onların derdi beceriksizleri iyileştirmek değil, sizi beceriksiz yapmaktı.

Zekânı test etmek için buraya tıkla.

1959 Mesaj
19 Şubat 2008; 22:40:13 

Özeti boşverin arkadaşlar gereksiz olur 100 sayfalık kitap için. Kitabın anlatmaya çalıştığı tek birşey var, o da insanın kendi içinde zaman ilerledikçe değiştiğini göstermek...

77 Mesaj
24 Ocak 2009; 10:54:13 

quote:

Orjinalden alıntı: mad skillz

Özeti boşverin arkadaşlar gereksiz olur 100 sayfalık kitap için. Kitabın anlatmaya çalıştığı tek birşey var, o da insanın kendi içinde zaman ilerledikçe değiştiğini göstermek...

Hocam sana teşekkür ediyorum. Ömrümde gülmediğim kadar senin sayende güldüm. Hakkında kütüphaneler dolusu bir dünya kitap, makele,inceleme vs. yazılmış, enstitülerde dönem dersi olarak okutulan bir kitaptan senin çıkardığın tek sonuç bu mu!?
Yav gülmekten kalp krizi geçireceğim.

3687 Mesaj
30 Nisan 2009; 18:29:48 

banada bu kitapla ilgili görüşler lazım..
okuyanlar fikirlerini yazabilirmi

49 Mesaj
1 Mayıs 2009; 1:37:54 

özeti :
"Gregor Samsa, bir sabah bunaltıcı düşlerden uyandığında kendini dev bir böceğe dönüşmüş olarak bulur. İlk başta gördüklerinin gerçek olduğunu inanmak istemez ancak yatağından kalkmak isteyince buna inanmak zorunda kalır. O artık dev bir böcektir. Her sabah işe gitmek için bindiği tren saat altıda hareket etmektedir; bu yüzden en geç saat beşte uyanmak zorundadır. Ancak saate baktığında saatin hemen hemen yedi olduğunu görür. Kalkmak istemektedir ama artık ona yardımcı olacak kuvvetli bacaklarının yerinde birbirinden bağımsız hareket ediyormuş gibi görünen onlarca bacakçık bulunmaktadır.

Annesi oğlunun uyanamamış olduğunu sanır ve kapıya vurmaya başlar. Kilitli kapının arkasından oğlunu uyandırmaya çalışır. Gregor kalktığını söyleyerek annesini savuşturur ancak sesi çok garip çıkmaktadır. Annesi onun hasta olduğunu düşünmektedir. Gregor büyük uğraşlarla yatağından kalkar, yeni vücuduna alışması hiç de o kadar kolay olmayacaktır. Saat sekiz civarında patronu eve gelmiştir ve çok kızgıdır. Gregor’a birkaç soru sorar ancak Gregor artık konuşamamaktadır. Sesi hayvan sesi gibidir. Kapıyı zorlukla açar. Patronu onu görünce korkudan evden kaçar; annesi ise bayılmıştır. Babası onu sopa darbeleriyle odasına geri sokar.

Kız kardeşi Grete Gregor’a değişik yiyecekler getirir. Artık Gregor kokuşmuş yiyecekleri tercih etmektedir. Annesi onu görmeye bile cesaret edememektedir. Babasından defalarca dayak yiyen Gregor’un vücudu oldukça zayıflamıştır. Vücudunda oldukça ciddi yaralanmalar oluşmuştur. Yemek dahi yiyememektedir. Aile meclisi toplanır ve sonuçta Gregor’ u evden atmaya karar verirler. Hizmetçi kız aileye şöyle seslenir:
-Boş yere zahmet etmeyin, Gregor öldü. Az önce Gregor’u çöpe attım"

ayrıca tiyatro oyununada gidebilirsen fikir sahibi olursun. kadıköy haldun tanerde izledim en son.. şu sıralar üsküdar sahnelerinde oynanıyor olabilir.

"sen ne biçim bir insansın gregor"

What if u sleep...?

1129 Mesaj
1 Mayıs 2009; 19:54:13 

60 sayfa bişey zaten burada vakit geçirene kadar okurdun.

205 Mesaj
17 Mayıs 2009; 8:22:14 

kitabın kendisi özetinden daha kısadır

Avrupa Birliğine Hayır GENÇLERBİRLİĞİ'NE EVET

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Ocak 2010; 21:56:14 

Saol bende yarın vericektim özetini gooogleden araştırırken bizim forum çıkdı.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Ocak 2010; 22:29:46 

Hocamız demişti vaktinde güzel kitaptır diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap] » Kitap » !!! Franz Kafka [ ÖZET LAZIM ] Dönüşüm !!!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.391