Şimdi Ara

site yayınlarken hosting için ayda 300 liramı veriliyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yakında kendi sitemi yayınlayacam yaınlamak için bildiğim kadarıyla hosting ve domain alıyorsun ve bunlar en fazla 120 lira tutuyor ama birisinden duydum ki her ay 300 lira hosting için mi demişti server için mi demişti veriyorum diye sizce bu nedir doğrumudur fiyatlar nasıl ? LÜTFEN YARDIM EDİN

• normal bir site kuracaksanız aylık degil yıllık 80 tl domain ve hosting üsreti ödersiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurrock

normal bir site kuracaksanız aylık degil yıllık 80 tl domain ve hosting üsreti ödersiniz..

Kuracağım site kendi web tasarımlarımı ve bunların demo halini yayinlayabileyecegim bir web sitesi olacak sorun olur mu ? Domain ve hosting almak için güvenilir adresler Biliyormusunuz ?
    biris domain için isimtescili.com gibi bir site söyledi bilginiz varmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilisimist.net yillik 3 tl den basliyor ve 20 tl de domain 23 ile 30 tl arasinda halledersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: denizuslu

Bilisimist.net yillik 3 tl den basliyor ve 20 tl de domain 23 ile 30 tl arasinda halledersiniz.

Kuracağım site kendi web tasarımlarımı ve bunların demo halini yayinlayabileyecegim bir web sitesi olacak sorun olur mu ? Domain ve hosting almak için güvenilir adresler Biliyormusunuz ?
    biris domain için isimtescili.com gibi bir site söyledi bilginiz varmı ?

NOT : ÜSTTEKİ ALINTI MESAJININ ÜSTÜNDEKİ ALINTI MESAJI YANLIŞLIKLA OLDU :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reto -- 23 Mart 2015; 18:12:58 >
  • reto R kullanıcısına yanıt
    Sunucu olarak demişlerdir size 300 TL diye. Madem kendi tasarımlarınızı yayınlayacaksınız ozaman size natro.com öneririm. 50 ve 100 dolarlık (senelik) paketleri uygun gelir size. Domainde ücretsiz bildiğim kadarıyla. İsimtescil.net domain konusunda benim tercihimdir ama hostingleri nasıl bilmiyorum. İkiside köklü ve güvenilir firmalardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AndroTurk

Sunucu olarak demişlerdir size 300 TL diye. Madem kendi tasarımlarınızı yayınlayacaksınız ozaman size natro.com öneririm. 50 ve 100 dolarlık (senelik) paketleri uygun gelir size. Domainde ücretsiz bildiğim kadarıyla. İsimtescil.net domain konusunda benim tercihimdir ama hostingleri nasıl bilmiyorum. İkiside köklü ve güvenilir firmalardır.

Hocam kendi tasarımlarımı yayinlayacam ve tıklandığında demo halini inceleyebilme imkanı olacak ve arada sırada da 1 2 video paylaşılır yanlış anlaşılmasın diye söylüyorum yani demek istediğim bu saydiklarim için bana kaç mb lazım benim tahminime gore 250 mb yetmezmi? Ve diğer soru demo halini paylaştığım tasarimlarim için de hosting alırken dikkat etmem gereken bişey var mı mesela her tasarım için başka bir klasöre gidecek hosting in buna izni varmı demek istiyorum sacmaladım sanki ama cevap bekliyorum saolun...

Demo sitelerinizin alt yapısı ne olacak? Örneğin Wordpress tema tasarımlarınızı sergilemek istiyorsanız veya php tabanlı sitelerinizin demolarını göstermek istiyorsanız size büyük web alanı gerekli. Ayrıca ayrı ayrı MySQL veritabanları açmalısınız. Ben bu şekilde yapacağınızı tahmin ederekten MySQL'i ve web alanı sınırsız bir hosting tavsiye ettim. HTML tasarımlarınızı göstermek istiyorsanız sınırsız bir web alanına gerek yok. Her demo için ayrı ayrı hosting almanıza gerek yok. Her demoyu ayrı klasöre koyarsınız kafanız rahat olur. Yine alt alan adıylada yapabilirsiniz. Basit bir anlatımla: Klasörler ile: reto.com/demo/tema1/ şeklinde veya Altalanadı ile: tema1.reto.com gibi alt alanadıyla yapabilirsiniz. Klasörleme işlemini FTP'den halledeceksiniz zaten basittir ama alt alan adıyla kullanacaksanız eğer hosting kaç adet altalanadı veriyor ona baksanız iyi olur. Ben natro'da çalışmıyorum ama sitelerimin hostingi orda. Birçok domainıda isimtescilden aldım ve hala ordalar. Natro ve isim tescil yılların firmalarıdır. Natro destek konusunda iyidir ama isimtescilden hiç hosting almadım nasıldır bilemiyorum. Ama güvenilir firmalardır. Farklı firmalarda vardır fiyat konularında daha uygun onlarada bakabilirsiniz. Natrodan örnek vermek gerekirse Kişisel plan: 500 mb web alanı 1 MySQL veritabanı veriyor ve fiyatı 60 tl civarı (domain ve hosting senelik) Kurumsal planda sınırsız ve 130 TL. Ben olsam sınırsız alırdım. Yarı yarıya fark var ama yinede kafam rahat olurdu. Yinede tabi sizin için ne uygunsa ona göre alın. Dediğim gibi yine sağlam ve uygun firmalarda var.

• 250 mb web alni ve 1 gb veya 5 gb trafik size yeter fiyati 5 tl civarihttp://bilisimist.net domain fiyatlari her ile aynidir isim tescillede ayni 3 adet hostum vardir burada cok guveniliir biryer. Tavsiye ederim siddetle ayrica linux host almalisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizuslu -- 23 Mart 2015; 22:49:26 >
  • Mesajınız çok açıklayıcı olmuş öncelikle cevap verdiğiniz için saolun yazınız sadece anlamadigim tek şey şurası oldu kurumsal plan da sınırsız ve 130 tl demişsiniz işte orayı anlayamadım kurumsal plan sınırsız olunca ne oluyor yani kurumsal plan nedir ki ?
    Mysql gerektiren demo atmayı düşünmüyorum şimdilik sadece html+css+jquerry karışımı demolar olur
    Peki şuanda hangi paketi önerirsiniz bana

• quote:

Orijinalden alıntı: denizuslu

250 mb web alni ve 1 gb veya 5 gb trafik size yeter fiyati 5 tl civarihttp://bilisimist.net domain fiyatlari her ile aynidir isim tescillede ayni 3 adet hostum vardir burada cok guveniliir biryer. Tavsiye ederim siddetle ayrica linux host almalisiniz.

Saolun hocam şuanda aklımda verdiğiniz site ve Natro.Com var ve ayrıca bi tanıdığım var ona da bu alternatifleri götürecem bakalım ne diyecek ...

Hosting paket şeklinde verilir, her pakete bir isim verirler, natrodakinede kişisel, kurumsal diye vermişler. Kurumsaldaki sınırsız web alanı, sınırsız mysql veritabanı vs. Yani bir çok özellik limitlendirilmemiş. Html siteler için kişisel yeterli gelir ordan alırsanız. Diğer arkadaşın dediği gibi Linux hosting alın, hızlıdır. Ortalama bir html iste içeriğe göre değişir fakat 20 mb filan tutar. Aslında bukadar tutmaz ama siz sonuçta demo bir site yapıyorsunuz, elbette resimlerin kalitesini yüksek yapmak isteyeceksiniz. Ayrıca video filan atacaksanız büyük web alanı gerekli. Yani videoyu hosttan oynatacaksanız. Ama Youtube'a filan yüklerim videoyu derseniz büyük web alanına gerek yok. Size tavsiyem Web alanının extra ücretle arttırılabilinecek bir hosting almanızdır. Fiyatlarını bilmiyorum ama mesela aşağıda gördüm, donanımhaber sadecehosting den almış hostu :) Oda gene kaliteli bir firma. Araştırın bakınsize en uygun neresiyse ordan alın. Ben şahsen site, hosting konusunda az buçuk bilgi sahibi olduğum için hosting firmalarıyla (şu zamana kadar 5 hosting firmasıyla çalıştım) sorun yaşamadım. Hosting alırken en önemli olan şey sitenin açık kalmasıdır. Site birkaç saat kapalı kalıyorsa o şirketten uzak durun derim. Aşağı yukarı her hosting firmasının hostu aynıdır. Tek farkları sunucularının sorunsuzluğu (sitenin 7/24 açık kalması, siteye hızlı erişim vs), aradabir destek alırken uzman kişilerin olup olmamasıdır. Sonuçta hepsi cpanel plesk filan kullanıyor.

Nacizane tavsiye: Domainı .com almaya çalışın, olmazsa .net alın. diğer uzantılarda almanızı tavsiye etmem. Yine googleda üst sıralarda çıkmak için ve fazla uğraşmamak için wordpress kurun sitenizi derim. Arama motoru dostudur çünkü. İlerde woocomerce ekletiside kurarsınız, paypal (paypal hesap ve kredi kartı) ile ödeme alırsınız. Html kurarım diyorsanızda anahtar kelimelere filan dikkat edin, üst sıralarda çıkın. Domain önemlidir bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndroTurk -- 23 Mart 2015; 23:37:35 >

• wordpress i şuanlik bilmiyorum ve hiç te bilmek istemiyorum zaten çünkü site dediğin herkese aynı temayi yapmakla olmaz herkese farklı özgün siteler tasarlanmali bence bunun için wordpress Joomla gibi tekniklere karşıyım ,video işine gelince video yi sizinde tahmin ettiğiniz gibi youtube a atarım ordan izlesinler hiç olmadi en fazla 2 video olur sitemde seo işine gelince doğru diyorsunuz meta Tagları anahtar kelimeler bunlari site icindeki yazilarda dagitmak vb bunun gibi teknikler üst sıralara çıkmak için çoook önemli bunun farkındayım en son asıl olaya gelince ise dediğiniz sitelere bakacam ama olur da bir sorun olursa özel mesaj atabilme iznim var mı size ?

Estağfirullah nezaman isterseniz yazın. İnşallah umduğunuz gibi güzel satışlarınız olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AndroTurk

Estağfirullah nezaman isterseniz yazın. İnşallah umduğunuz gibi güzel satışlarınız olur.

Teşekkürler ...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.