Şimdi Ara

HTC One M9, Galaxy S6 ve Edge fiyatları ve Vestel vergisi gerçekleri özel video (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
2
Favori
7.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vestel yanlış yaptı,sanki güzel alınabilir albenisi olan bir ürün ürettide biz almadık, gmd bile hiiiiç ismi namı olmadan sıfırdan discovery ile milyonu devirdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O kadar bagirdiniz yillarca metal metal metal diye!!!! Simdide ffiyati yuzunden agliyorsunuz. Ne parasi ediyormus apple? O para edenler yurt disindan getiriyorlar kullaniyorlar burada zarar etmeden satiyorlar. Telefoncular olu fiyatina aliyor. Resmen sacmalamissiniz mesut bey

• quote:

Orijinalden alıntı: ___Lawyer___

Erdi özüağ'ın Mesut çevik ile çıkması yerine Ender Yıldızı benim gibi birçok kişi tercih eder. Mesut çevik önyargısı ve anlamsız fikirleri olan bi insan neymiş Android'e ucuz diye para veriyormuş madem o kadar pahalanmış o zaman iphone alırmış. Kardeşim bu devir geleli en az 2 yıl oluyor en azından anroid cihazlar fiyat anlamadına iphone yaklaşalı.Ayrıca fiyatları aynı bile olsa birçok kişi yine gider Android cihaz olur bi işletim sistemlerinin farkını bi zahmet ben anlatacak değilim size. Ben kendim iphone 5 kullanıyorum ben bu kadar hayran değilim iphone'a nasıl gözleri parlıyor arkadaş ya. İphone 6 plus alırım diyorsun kendi fikrindir saygı duyarım ama kardeşim editörsün sen sanki aynı cihazlar gibi yorumlama iphone ekran noktasında batarya noktasında özellik ve sana suna bildiği imkanlar noktasında bugün z3 dende note 4 dende geridir. Daha yeni klavye değişikliği gelen ve sanki ilk defa iosda görünen birşey gibi pazarlayan son yıllarda androidi tekrarlamaktan başka hiçbirşey yapmayan bir telefondan bahsediyoruz. Ayrıca ben o kadar ekranlı telefon taşıyacağıö bi çoklu pencere desteği bile olmayacak e nerde bu ekranın sefası büyük göstermekten başka. Erdi bey sizde Ender beyle iken iphone hakkında eleştirel yaklaşıyorsunuz burda paket içinde hepsinden daha iyisini sunuyor diyorsunuz. Anlamakda zor anlam vermekte bize ios ile Android sistemlerini öğretenler kendileri bilmemezlikten geliyor ama Allah razı olsun yine video için fiyatlar noktasında katılıyorum

Muthis bir yorum. Agzina saglik Adam kendisini turkiyenin onde gelen sozu dinlenen birisi saniyor galiba. Demiyorcki apple bize iyi para ödedi. Iphone 6 1000 tl bile olsa androidden vaz gecmem. Siteyi yillardir takip ederim duzenli ama kalite bariz bir sekilde dususte.

• Ben bu ülkede profesyonel iş yapan yerli tek bir firma olduğuna inanmıyorum. Bunların derdi ülkeye ve insanına faydalı olmak değil. Türkiyenin lokomatifi inşaat sektörü çalışanların gömüldüğü mezarlıktan farklı değil, madenlerde kaybettiğimizin 10-20 katını inşaatlarda her gün istikrarlı bir şekilde kaybettik. Bkz: ali ağaoğlu. reklamlara çıkıp milyonluk evlerini halka hizmet diye satıyor, kaç tane arabası olduğunu kendisi dahi bilmiyor.

Fabrikalar sadece çinde değil, türkiyede de işçi sömürüsü yapıyor. İş kazaları oralarda da bolca yaşanıyor. İşçiler grev yapmak istiyor, devlet izin vermiyor. Hepsi iş birlikçi bunların.

Vestel'de bir tane aklı başında adam mı yok doğru düzgün telefon yapacak? Zaten yapmıyorlar ama iki tane özelliği sayamayacak ada mı yok? Ben yazayım: 5" 720p ekran, s615 işlemci, 2gb ram, 3000mah batarya, yazılım desteği. Yap fiyatı da 1000 lira, etrafımdaki herkese aldırmazsam adam değilim. Bunu ben biliyorum 600 tane mühendisi mi bilmiyor? öyleyse kov hepsini, bir tanesine acımam. Bu adamların iş yapmak gibi bir derdi yok. Çalışmak, üretmek isteyen adam yapar kardeşim.

Bu güne kadar yerli, bizden hangi firma ile alışveriş/iş yaptıysam tek temennim paramla rezil olmamak oldu. Sanırsın devlet memuru bunlar, zorla çalıştırıyorlar. Yok vergiymiş, yok çinmiş. Sana rakip koreliye rakip değil sanki bunlar. Gm güzel telefon yaptı, milyon sattı, bu millet üretene sahip çıkar. dh forumlarına takılan, bu işten anlayan adamlar kendilerine bir almışsa çevrelerine 10 tane aldırmıştır. Makul, güzel ürünü herkes tavsiye eder.

Yok kardeşim, tembellik yaparak, hak yiyerek, insan sömürerek, hırsızlıkla hiçbir şey yapamazsınız. Ben de size kuruş kazandırmam.

• sizi uzun zamandır bir arada görmemiştik

• Bende kendi çapımda girişimciyim şu Türkiye'de ki büyük firmalarda olan yatırım imkanları bende olsa almayacağım risk yoktur. Ama nedendir bilmiyorum o kadar büyük firma var ama teknolojik ürünlere yatırım yapılmıyor, varsa yoksa inşaat sektörü betona yatırım yapılıyor. Ve o kadar param olsa Türkiye'de üretim yapmak gibi bir derdim olmazdı bence öncelik markanın Türk markası olması. Marka Türk markası olduktan sonra en uygun nerede üretirsem orada üretirim. Apple buna en güzel örnek, ürünleri Çin'de üretiliyor ama ABD markası. Ölmezsem v yatırımlarım yerini bulursa bir 20 yıl sonra bende o kadar para kazanırsam Türk markası oluşturmaya çalışırım :)

• Galaxy s6 antutu 65.000 iphone 6 55 bin

Samsung galaxy s6 3500 tl değil ki kiyasliyorsunuz 2500 tl 1000 lira fark var

Gakaxy s6 kasası inceligi hızına rakip yok bence

• Bu firmalar kısacası gel asus vb. çin firmaları bizi piyasadan sil diye o firmalara kırmızı halı seriyor...

• Video bi bende mi 5 sn oynatip bitmiş gözüküyor

• Erdi bey'in dediklerine harfiyen katılıyorum. Teşekkürler bu konuyu tekrar açtığınız için.

• Ağzınıza sağlık güzel bir video olmuş.Kıyaslama konusunda birde şu var İOS platformu için tek seçenek var ve buna sahip olmak istiyorsan o fiyata razı olabilirsin, isteyenin de o parayı vermesi makul olabilir ama android de aynı işletim sistemi olup benzer özelliklere sahip bir sürü cihaz olduğunda m9 ve s6 gibi telefonlara para vermek işin lüksüne kaçıyor(ki bana göre android o parayı hak etmiyor verdiği destek ortada).Vergi konusunda yerli üretim konusunda ise milli duygular önemli ve bir şeylerin gelişmesi gerekiyor ama öncelik telefon olmamalı bence bir asır geçmiş hala bir araba üretemiyoruz(Türkiye'de yapılan montajlar cari açığın lehine olabilir ama kendi markamız olmadıktan sonra...)

• quote:

Orijinalden alıntı: apokhan

quote:

Erdi özüağ'ın Mesut çevik ile çıkması yerine Ender Yıldızı benim gibi birçok kişi tercih eder. Mesut çevik önyargısı ve anlamsız fikirleri olan bi insan neymiş Android'e ucuz diye para veriyormuş madem o kadar pahalanmış o zaman iphone alırmış. Kardeşim bu devir geleli en az 2 yıl oluyor en azından anroid cihazlar fiyat anlamadına iphone yaklaşalı.Ayrıca fiyatları aynı bile olsa birçok kişi yine gider Android cihaz olur bi işletim sistemlerinin farkını bi zahmet ben anlatacak değilim size. Ben kendim iphone 5 kullanıyorum ben bu kadar hayran değilim iphone'a nasıl gözleri parlıyor arkadaş ya. İphone 6 plus alırım diyorsun kendi fikrindir saygı duyarım ama kardeşim editörsün sen sanki aynı cihazlar gibi yorumlama iphone ekran noktasında batarya noktasında özellik ve sana suna bildiği imkanlar noktasında bugün z3 dende note 4 dende geridir. Daha yeni klavye değişikliği gelen ve sanki ilk defa iosda görünen birşey gibi pazarlayan son yıllarda androidi tekrarlamaktan başka hiçbirşey yapmayan bir telefondan bahsediyoruz. Ayrıca ben o kadar ekranlı telefon taşıyacağıö bi çoklu pencere desteği bile olmayacak e nerde bu ekranın sefası büyük göstermekten başka. Erdi bey sizde Ender beyle iken iphone hakkında eleştirel yaklaşıyorsunuz burda paket içinde hepsinden daha iyisini sunuyor diyorsunuz. Anlamakda zor anlam vermekte bize ios ile Android sistemlerini öğretenler kendileri bilmemezlikten geliyor ama Allah razı olsun yine video için fiyatlar noktasında katılıyorum

Muthis bir yorum. Agzina saglik Adam kendisini turkiyenin onde gelen sozu dinlenen birisi saniyor galiba. Demiyorcki apple bize iyi para ödedi. Iphone 6 1000 tl bile olsa androidden vaz gecmem. Siteyi yillardir takip ederim duzenli ama kalite bariz bir sekilde dususte.

Teşekkürler ederim kardeşim bizim için bir güvence bir göz olurken bu bahsettiğimiz kişiler ve bir çok kavramı öğreten kişilerken adeta Android ile ios farkını ve göreceliğini çiğneyerek anlamsız bir yorum ile algı yönetiyorlar. " hem donanımı hem kasa kalitesi yönünden ikisi bi arada olan iphone 6+" bu sözün bilimsellikle zerre alakası yoktur. Bu cihazların hepsi iyi cihazlar burda Android ve ios kullanım deneyimi devreye giriyor ikiside siyah ile beyaz kadar farklı deneyimler nasıl ikisinde olanı bize i6+ veriyor anlamak güç diyorum ya bize öğretenler kendileriyle ters düştüler. Benim bir iphone 5 kullanıcısı olduğumuda belirtiyim burda tarftarlık görmek istemiyoruz bilimsellik istiyoruz objektiflil istiyoruz. Ender beyin yanındayken farklı burda farklı konuşam Erdi beyede güvenim azalmıştır. Ama fiyat noktasında haklılar emeklerine sağlık diyelim fakat neden s6 64 ile i6 + 64 fiyatları karşılaştırmak yerine s6ya göre pahalı olan s6 edge 64 ve i6+ 64 karşılaştırılıyor ve iphone sanki diğerlerine göre çok da makul algısı yaratılıyor gerçekten ironiktir bu arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ___Lawyer___ -- 19 Mart 2015; 23:30:35 >

• Apple Dh yi satın aldı da benim mi haberim yok.

• Ekonomi kötüye gidiyor. kasada para kalmadı. nerden para bulunur vergiden. vatandai ne fazla alıyor yakıt (dünyada galon fiyatı %60 dsütüğü halde halimiz belli her tarafı vergi) araba (anlatmaya gerek yok sanırsam) cep Telefonu v.b. muhtemelen sadece dilekçe istemişlerdir onleme calısması felan yalan gibime geliyor. (zaten maaş alırken gelir vergisi vs harcarken kdv ötv tüketim vergiis v.s. )

• quote:

Helal olsun gerçekten harika yorum. Durum aynen böyle,birçok kişiye tercüman olmuşsunuz.

• bu telefon fiyatları pahalı diyorsunuz da önceden çok mu ucuzdu?? 2 sene önce 770 liraya Xperia P aldım hala kullanıyorum. o zamanlarda 3gs 800-900 liraydı, 4'ü tam hatırlamıyorum ama 4s 1800-1900 lira falandı. basit bir ekonomi dersi almıştım, geçmişte aldığın ürünün gerçek değerini anlamak için enflasyon değerlerini de eklemek gerekir. iyimser olup %8 diyelim. 3 yıl önce 1 telefona 2200 lira veren aslında şuandaki para ile 2200 x 1,08 x 1,08 = 2566 lira vermiş. ee peki 3 yıl önce iphone'a 2200 lira veren yok muydu? vardı. o zaman aslında telefon fiyatları çok da artmadı, sadece "psikolojik" olarak artmış gibi görünüyor. Ancak bundan 3 yıl önce orta halli bir telefon isteyen 800-900'e galaxy wonder, ace 2 gibi telefonlar almak zorundaydı. o telefonlarda çok dandikti ve kullanıcıyı bezdiriyordu. üniversitede çoğu arkadaşımda wonder vardı, hiçbiri de memnun değildi. Şuan ise 700-1300 civarına çok çok cihazlar alınabiliyor. O yüzden pahalı telefonlara fazla prim vermemek gerekir. Kısmetse bu yılın sonlarına doğru yeni telefon almayı planlıyorum. Marka takıntım yok, herhangi bir marka olabilir ama büyük ihtimal zenfone olacak gibi duruyor.

• Huawei candır, gerisi heyecandır.

• Vestel'in sadece telefon, tablet kısmı yöneticiliğini bana versinler ve kenara çekilip izlesinler. Maaş falanda istemem. Türkiye içerisindeki yıllık iPhone satışını geçmezsem bana da kefelon demesinler.

• quote:

Erdi Özüağ'ın Mesut Çevik'le çıkması yerine Ender Yıldız'la çıkmasını bende kesinlikle isteyenlerdenim. Mesut Çevik'in aynı konuda yaptığı neredeyse 180 derece farkı olan zigzaklı analizleri çok sevimsiz ve anlamsız oluyor. Analizine katılmakla birlikte şunları da eklemek istiyorum.

Erdi Özüağ'ın tepe modellerin çıkış fiyatına verdiği tepki ve bunu üreticilere bağlaması beni şaşırttı. Samsung Galaxy s4,s5, s6 modellerinin 32GB modelleri yanlış hatırlamıyorsam benzer fiyattan, 600-650$ dolardan piyasaya çıkmıştı. Buradan da görülüyor ki bu tepe modellerin Türkiye satış fiyatlarının artmasında Dolardaki kur artışının büyük etkisi var. Dolarla kıyaslanırsa bu günün 2.500TL'si 1 yıl öncesinin 2.150TL'sine eşit. Ve hatta yine yanlış hatırlamıyorsam 32 GB‘lık Galaxy S5 2.299 TL'den piyasaya çıkmıştı ki kur artışını dikkate alırsak 32GBlık s6 aslında 32GB'lik s5'den ucuz. Erdi Özüağ'ın bunu atlayıp analizini yanlış temele dayandırarak geliştirmesi beni şaşırttı.

Diğer taraftan, videolardan gördüğüm kadarıyla E. Özüağ'ın telefonları güncel oluyor. Önceki telefonu note3'tü şimdiki telefonu da note 4. Yanı iPhone'la benzer fiyat kategorisinde olan ürünler. Bu da videoda söyledikleriyle çelişen bir husus oldu. Yani videoda iPhone'u tercih ederim derken gerçek hayatta tercihini note serisinden yana kullanıyor olası şaşırtıcı.

Not:Yazımı samsung üzerine kurdum ama, LG G2 gibi bir kaç model hariç diğer marka ve modeller de bu kapsam da değerlendirilebilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: apokhan

quote:

Teşekkürler ederim kardeşim bizim için bir güvence bir göz olurken bu bahsettiğimiz kişiler ve bir çok kavramı öğreten kişilerken adeta Android ile ios farkını ve göreceliğini çiğneyerek anlamsız bir yorum ile algı yönetiyorlar. " hem donanımı hem kasa kalitesi yönünden ikisi bi arada olan iphone 6+" bu sözün bilimsellikle zerre alakası yoktur. Bu cihazların hepsi iyi cihazlar burda Android ve ios kullanım deneyimi devreye giriyor ikiside siyah ile beyaz kadar farklı deneyimler nasıl ikisinde olanı bize i6+ veriyor anlamak güç diyorum ya bize öğretenler kendileriyle ters düştüler. Benim bir iphone 5 kullanıcısı olduğumuda belirtiyim burda tarftarlık görmek istemiyoruz bilimsellik istiyoruz objektiflil istiyoruz. Ender beyin yanındayken farklı burda farklı konuşam Erdi beyede güvenim azalmıştır. Ama fiyat noktasında haklılar emeklerine sağlık diyelim fakat neden s6 64 ile i6 + 64 fiyatları karşılaştırmak yerine s6ya göre pahalı olan s6 edge 64 ve i6+ 64 karşılaştırılıyor ve iphone sanki diğerlerine göre çok da makul algısı yaratılıyor gerçekten ironiktir bu arkadaşlar.

Dogru soze ne hacet...

Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez hesabi.... parayi veren dudugu calar.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.