Şimdi Ara

Bisiklet Aksesuarlarınız Nelerdir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bisiklet aksesuarlarınız nelerdir? Suluk olsun, elcik olsun, kask olsun, lamba takımı olsun, telefon tutucu olsun, paça bandı olsun, yani tek tek saymama gerek yok, bisiklet aksesuarlarınızın modelleri nedir? Memnun musunuz? Özellikleri nasıldır?

Birkaç aksesuarla ilgili tavsiye almak için soru açacaktım ilk önce ama sonra düşündüm ki genel bir soru sorayım. Konuya göz atan herkes faydalanabilir böylece.

• Aslında bu konuda açılmış başka bir başlık mevcut, lakin güncelleme olması açısından buradan devam edilebilir.

- Suluk/Kafes : B'Twin Triban
    - Km Saati : B'Twin Count 4 (Count 8 daha iyi)
    - Pompa : B'Twin 300
    - Gidon Sargısı : XLC
    - Kask : Prowell F59R
    - Eldiven : Solenre Jel
    - Sele Altı Çanta : Roshwell
    - Alet Takımı : Parktools
    - Far : Cree Ultrafire
    - Pedal : Shimano ClickR PD-T420
    - Ayakkabı : Shimano CT40

Bunlara ilave olarak aliexpress'te satılan alt kısmı kelepçeli bagaj ve SKS Velo 42 çamurluk almayı düşünüyorum.

Aksesuarımdan genel olarak memnunum, sadece far konusunda T6'ya geçmeyi düşünüyorum. Mevcut far çakarlı pozisyonda karşıdan gelenleri uyarmak için yeterli ancak aydınlatması pek de başarılı değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadettinz S kullanıcısına yanıt
    Baktım hepsine. Far konusunda t& nasıldır bilmiyorum fakat benim far da etkisiz ve ben de far bakcam bir ara.

Suluk nasıl; yaz sıcağında soğuk suyun soğukluğunu muhafaza ediyor mu? Benim eski suluktan memnun değilim, suyu hemen ısıtıyordu ve suyun tadı bir garip oluyor. 25 liralık şeffaf birşeydi zaten.

Kastan memnun musun?

Bahsettiğin ayakkabı pedala kilitleniyor di mi?
  • Elimde kalan aksesuarlarım şöyle:

-XLC Bike Computer. Standart bir kilometre saat. İstediğim herşey var. Işıklı olması da iyi. Zaten orası beni cezbetmişti. Çünkü önceki öyle değildi. Assize 8000 modeliydi. Bozuldu. Sensörün olduğu bölgedeki parçalar paslanmıştı sanırım, su kaçmış.

-Shimano Pro LS-02 Set Lights (Işık seti) Önü hiç aydınlatmıyor. Sadece uyarı amaçlı sanırım. Fırsat bulduğum bir ara ön ışığı değiştirmek istiyom. Arka ışıkla ilgili bir sorun hissetmedim.

-Süngerli sele kılıfı. Uzun turlarda kullanırım diye almıştım ama hep takılı, şehiriçinde bile kullanıyom. Aslında gereksiz bir parça, zaten benim sele silikonlu. Üstelik o süngerli kılıf yüzünden öne doğru kayıyormuşum hissi var. Fakat selede parçalanma gördüğüm için almıştım o kılıfı. Ağaç kabuğuna falan dayamaktan yıprandı herhalde.

-Pedal: Wellgo markası. Modelini bilmiyorum.. Önceki orijinal pedalı takla attığım için kırılmıştı, bisikletçi de bunu önermişti. Hiç memnun değilim! Sulu olduğu zaman kayma olabiliyor. O da çok sinir ediyor. Onu da değiştirmeyi düşünüyorum.

Kask, suluk, paça bandı, buff ve birkaç parçam daha vardı fakat dağıldı. Şimdi tekrardan alcam onlardan. Eski buff ım çok iyiydi. UV ışınlarına karşı %90 koruması vardı sanırım.

• Kask: Prowell 59R
    Arka bagaj: Sedona marka. Modeli bilmiyorum
    Işıklandırma: Decathlon'dan alınan ön ışık (şu küçük plastik olandan) ve 5 liraya aldığım arka kırmızı ışık

Kayda değer aksesuarlarım bunlar. Diğerleri standart bisikletin üstündekiler
  • Daha önce kullandığım Zefal suluğu bisikletimi satarken hediye vermiştim. B'Twin i ise daha birkaç ay önce aldığım için sıcak soğuk durumunu yeterli test etme imkanım olmadı.
    Memnun kalmazsam Tchibo'da satılan metal termoslardan düşünüyorum, boyut itibariyle suluk kafesine uyumlu gibi.

Cree T6 araba farı gibi güçlü ışık veriyor. Tek olumsuz yanı harici bataryası yüzünden kablo kalabalıklığı yaratması. 18-20$ gibi bir fiyatı var, belki alırım.

Kask'tan çok memnunum. Şu an kullandığım bisiklet ile eskiye nazaran daha yüksek hızlara çıkılabildiği için ilerde yol tipi kask düşünülebilir.

Bahsettiğim pedallar SPD türünde. Bir tarafı platform diğer tarafı SPD, böylece normal ayakkabıyla da kullanılabiliyor.

Bir bagaj düşünüyorum ama TR'de göremedim. Muhtemelen aliexpress'ten getireceğim. Bisikletin arka çatallarda bağlantı deliği olmadığı için kelepçeli tarzda olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sadettinz S kullanıcısına yanıt
    Kaska bakcam İzmir'e gittiğimde. Aliexpress'ten de bakabilirim aksesuarlara aslında. Önce bi' İzmir'e gideyim de, duruma göre bakayım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.