- x
Bulaşık yıkama teknikleri
28 Cevap1212 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Kasım 2006; 12:33:19 

evet arkadaşlar,

öğrenci evinde ben bulaşıkçı başıyım
fakat zor gelmeye başladı daha önümde 3 sene var en az
bana kısa bi şekilde;

- en kısa sürede

- en sağlıklı

- en ekonomik

- en kolay

bulaşık yıkama yöntemini sölermisinz ....ya bardak çanak olunca çok kasmıoda....arkadaşlar bi doluşuo bazen eve ..... geyik meyik derken elemanlar gidio bi bakıorm mutfaa girilmio .....işte o zamanlar çok kötü oluo.... ...hele birde bir önceki günden tencere tava varsa way halime

kısaca böle, varsa bilen arkadaşarlar tartışalım....hem forumdaki diğer arkadaşlarda yararlanır

Öenmli Not : Bulaşık için sıcak su yok

74 Mesaj
13 Kasım 2006; 13:01:10 

evde kural koyarsınız önceki günden bulaşık kalmayacak diye
bardaklar kaşıklar kategorize edilir beraber yıkanır ise daha çabuk biter

bulaşığı hemen yemekten sonra yıkamayacaksanız tabaklara biraz su dökün kaşıklarıda çukur bir tabak içine suyun içine koyarsanaız çözülür yemek artıkları kurumaz...
en kral bulaşıklarr yarım saat sürer yanına bi de arkadaş al sen köpürt o durulasın....

tabi önce tel temizlik topları yada ayrı bir bulaşık bezi ile yemek artıklarını (hiç bi şey yoksa elle) temizle yani hafif sudan geçir yemek artıkları kalmasın çünkü kalınca köpürttüğün bulaşık bezi yemeklenir .Zaman kaybı bir köpürtmede tabak ve kaşıkları bitiremezsin mesela.

önce hepsini sabunlarsın yıkanacaklar solda olur sabunladıklarını mutfak taşının sağına koyarsın sonra duruladıklarınıda tekrar sola bir tepsiye yerleştirir ve raflara öyle dizersin ...

şimdlik bu kadar

90 Mesaj
13 Kasım 2006; 13:05:25 

bulaşık için sıcak suyu ocakta çaydanlıktada ısıtabilirsin işinde baya zormuş ııy o yağlı tencereleri tavaları yıkamak benım midemi bulandırıorr....

bu işin kolay yolu yok en iyisi gidip ikinci el bulaşık makinası alın (ekonomik olmadı heralde )

*_*AsHeS to AsHeS*_*

°`°º¤ø*(¯`•¸ ஐOh my dreams it's never quite as it seemsஐ¸•´¯) *ø¤º°`°

74 Mesaj
13 Kasım 2006; 13:06:23 

ayrıca bence bulaşıkcı başılık yanlış bir olay yemek yapmayı hiiç öğrenemz sin .Bide zor gelir sürekli bulaşık bıkar insan. Değişmeli nöbetçi olursunuz günün yemek ve bulaşıkları için

158 Mesaj
13 Kasım 2006; 13:08:21 

Yıka yıka nereye kadar. O işin sonu yok hoca. Ömür biter bulaşık bitmez.

Plastik tabak, çatal-kaşık kullan kirlenince atarsın..

Uzaklaştırılmış
13 Kasım 2006; 13:26:15 

cvp yazan herkese tşkler

@legend42 walla ben baya iyi yemek yaparım ama buda yemekle uğraşmak istemiorm yani yemek daha zahmetli,"kalk yemek yap" muhabbeti hoşuna gitmio...o yüzden bulaşıklara ben dalıorm

@Angelsg üstad naptın ya ben yıkıorm onları ...walla şeytan diyo git al bitane

@outlaw13 onuda denicez...şimdi onun hesabını yapıorm aylık plastik harcaması ve bunun karşısında su, scoth bright, deterjan parası....bakalım nolcak

158 Mesaj
13 Kasım 2006; 13:31:25 

quote:

Orjinalden alıntı: snoopcess

cvp yazan herkese tşkler

@outlaw13 onuda denicez...şimdi onun hesabını yapıorm aylık plastik harcaması ve bunun karşısında su, scoth bright, deterjan parası....bakalım nolcak

İstanbuldaysanız Tahtakale deki toptancılardan ucuza temin edebilirsiniz.

90 Mesaj
13 Kasım 2006; 13:35:01 

hihihi ben bulaşık makinası konusunda şaka yaptım gerçi daha 3 seneniz varmış ikinci el alabilirsiniz

sen ne yap biliomusun bir tane bulaşık yıkamayı seven bir kız ev arkadaşı bul

bazı kızlar çok sever bulaşık yıkamayı

valla o yağ kalıntıları kurumuş yemek artıkları olan tencere ve tavaları görünce cidden midem bulanıo böylelıkle evdekı bulaşık yıkama derdınden de kurtuluorum gerçi ben tencereler hariç herşeyi bulaşık makinesi atıorum saolsun o benım yerıme yıkıo

gerçi şimdi baba evındendeyim o yüzden ahkam kesebiliorum koca evınde napıcam

*_*AsHeS to AsHeS*_*

°`°º¤ø*(¯`•¸ ஐOh my dreams it's never quite as it seemsஐ¸•´¯) *ø¤º°`°

436 Mesaj
13 Kasım 2006; 13:55:38 

quote:

Orjinalden alıntı: outlaw13

Yıka yıka nereye kadar. O işin sonu yok hoca. Ömür biter bulaşık bitmez.

Plastik tabak, çatal-kaşık kullan kirlenince atarsın..

süper yaaa

bence her yemekten sonra yıka hijyen açısından kuruyunca seni dahada zorlayacaktır

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
13 Kasım 2006; 13:57:52 

Ben de bulaşık makinası var.Nıahahahahahahahahahahahaha...Para böyle bi şey işte.

2793 Mesaj
13 Kasım 2006; 14:21:34 

quote:

Orjinalden alıntı: legend42

evde kural koyarsınız önceki günden bulaşık kalmayacak diye
bardaklar kaşıklar kategorize edilir beraber yıkanır ise daha çabuk biter

bulaşığı hemen yemekten sonra yıkamayacaksanız tabaklara biraz su dökün kaşıklarıda çukur bir tabak içine suyun içine koyarsanaız çözülür yemek artıkları kurumaz...
en kral bulaşıklarr yarım saat sürer yanına bi de arkadaş al sen köpürt o durulasın....

tabi önce tel temizlik topları yada ayrı bir bulaşık bezi ile yemek artıklarını (hiç bi şey yoksa elle) temizle yani hafif sudan geçir yemek artıkları kalmasın çünkü kalınca köpürttüğün bulaşık bezi yemeklenir .Zaman kaybı bir köpürtmede tabak ve kaşıkları bitiremezsin mesela.

önce hepsini sabunlarsın yıkanacaklar solda olur sabunladıklarını mutfak taşının sağına koyarsın sonra duruladıklarınıda tekrar sola bir tepsiye yerleştirir ve raflara öyle dizersin ...

şimdlik bu kadar
Güzel demişsin

arkadaşların ne yemek yapıyor merak ettim??.Sende bir mercimek makarna yapmaya korkuyorsan peeh derim sana.Bizim bir arkadaş vardı adam 2 sene mercimek makarna iteledi her nöbetinde o kadar basit

sıvası dökülmüş apartmanın önünde, oturma odasındaki rengi solmuş perdenin dibinde, mutfaktaki emektar masanın yanında veya pastan üzerindeki boyası atmış bahçe kapasının yanı başında, olmadı sokakta hareket etmeyen iş makinesinin dibinde takım elbisesiyle çektirdiği fotoğrafı facebook profiline yükleyen canlıya öğretmen denir.

Uzaklaştırılmış
13 Kasım 2006; 14:48:54 

arkadaşlar ben iyi yemek yaparım yani öle makarna fln diil,sulu yemek,nohut,cart curt yaparım ama evdekilerin "kalk yemek yap" trbini çekemem....daha doğrusu yemeği ben keyifli keyifli yapmak isterim....ynai zevk için....ztn burdada bazen yapıorm....

ayrıca yemek yapan arkadaşım istediğim yemeği yapıor @Raskolnikov,mantı yapçaz ilerde yeterlimi?

burda bulaşık aslında en kolay iş ondan onu seçtim ve istediğin zaman yıkayabilirsin yemek gibi değil yani

konu nerden nereye geldi.....

sorum şu : Bulaşık yıkama teknikleri

@Code X sana burdan bi uçarım warya ....ayrıca 22 saattir forumdayım

Uzaklaştırılmış
13 Kasım 2006; 14:51:51 

quote:

Orjinalden alıntı: Raskolnikov

üzel demişsin

arkadaşların ne yemek yapıyor merak ettim??.Sende bir mercimek makarna yapmaya korkuyorsan peeh derim sana.Bizim bir arkadaş vardı adam 2 sene mercimek makarna iteledi her nöbetinde o kadar basit

evet ama ben ve arkadaşlarım birbirimize yemek itelemeyi düşünmüorz ...güzel yemekler yapalım diorz anladınmı arkadaşım
ayrıca peeh demen gerek yok gayet güzel yemek yaparım,bi gün gel misfirim ol istersen sanda bişiler iteliyim ...bu kadar basit

3519 Mesaj
13 Kasım 2006; 14:59:02 

Yalamayı seven dili büyük bir köpek alın boşaları yere dizin once o ön yıkama yapar sonra siz şöyle bi üstten yıkarsınız

köpeke başka şey vermeyin....

şaka bir yana sıcak suyun yokluğu kötü aslında ben yıkarken tabak elimden kaymaması lazım yani gıcır gıcır diye ses gelecek e böyle yıkamakta zor oluyo ....

Allah kolaylıklar versin...

///
Niyet hayr, akıbet hayr.

Uzaklaştırılmış
13 Kasım 2006; 15:02:41 

quote:

Orjinalden alıntı: prokizya

Yalamayı seven dili büyük bir köpek alın boşaları yere dizin once o ön yıkama yapar sonra siz şöyle bi üstten yıkarsınız

köpeke başka şey vermeyin....

şaka bir yana sıcak suyun yokluğu kötü aslında ben yıkarken tabak elimden kaymaması lazım yani gıcır gıcır diye ses gelecek e böyle yıkamakta zor oluyo ....

Allah kolaylıklar versin...

amin kardeşim ....valla sinir olurum ben kirli kalmış bulaşıklara fln burda bulaşığı seçmemin bir nedeniyde oydu ....köpek olayını düşüncem ....ya ben soğuk su fln demiorm Allah ne verdiyse dalıyorum valla tencere tava herşeyi gıcır gıcır yapıorm ama işte hem çok uzun zamanımı alıo hemde ellerim suda kalmaktan böle bayat hıyar gibi oluo ...nese bakalım

3519 Mesaj
13 Kasım 2006; 15:06:44 

kardeş tavanın tencerenın içine az bisey daterjan damlat cif bu konuda iidir bıraz da su ocakta bıraz ısıt yaglar yumusar daha kolay cıkar bi tarafı keçe olan süngerler bu iş için ideal ama bulaşık yıkamak sanıldıgı gibi kolay değildir...

bi arkadasın evıne gıttık ıkı kişi + ev sahibi arkadas anne baba tatilde bu yavrucak ne yedıyse yenı tabak almış iki kişi bi girdik yarım saati gectı hala bıtmedı fena kızmıştık ama olan bize oldu

///
Niyet hayr, akıbet hayr.

Uzaklaştırılmış
13 Kasım 2006; 15:09:34 

quote:

kardeş tavanın tencerenın içine az bisey daterjan damlat cif bu konuda iidir bıraz da su ocakta bıraz ısıt yaglar yumusar daha kolay cıkar bi tarafı keçe olan süngerler bu iş için ideal ama bulaşık yıkamak sanıldıgı gibi kolay değildir...

bi arkadasın evıne gıttık ıkı kişi + ev sahibi arkadas anne baba tatilde bu yavrucak ne yedıyse yenı tabak almış iki kişi bi girdik yarım saati gectı hala bıtmedı fena kızmıştık ama olan bize oldu

sizin gibi arkadaşa can kurban

aynen senin dediğin gibi yapıorm sayılır...ısıtma olayı hariç

valla dediim gibi işte gerçekten kusursuz yıkıyorum ama çok uzun sürüo beyaw.....hızlı hızlı yapıncada gözümden bişiler kaçıo....sinir oldum bakalım DH forumları burdada kendini göstercekmi

3519 Mesaj
13 Kasım 2006; 15:12:31 

kardeş ısıtma konusu kafama takıldı zor mu masraflı mı yanı 12 kg lık mutfak tüpü 35 ytl yi gecmiş sanırım

///
Niyet hayr, akıbet hayr.

Uzaklaştırılmış
13 Kasım 2006; 15:14:49 

quote:

kardeş ısıtma konusu kafama takıldı zor mu masraflı mı yanı 12 kg lık mutfak tüpü 35 ytl yi gecmiş sanırım

ya ne bilem ben uğraşmorm her seferinde uğraşması zor gelio bide ben çok mu çok farkını anlamıorm sıcak suyun....şimdi acilen çıkmam gerekio...gelince devam ederiz...tşkler cvplar için

4841 Mesaj
13 Kasım 2006; 15:26:21 

Askerlik yapmadan bulaşık yıkamayı öğrenemezsiniz.

İnsan birseferde 15000*** tane tabak yıkayınca ister istemez öğreniyor.

Edit... 1500 olacak sayı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X Files -- 13 Kasım 2006; 15:27:05 >

3519 Mesaj
13 Kasım 2006; 15:56:41 

quote:

Orjinalden alıntı: X Files

Askerlik yapmadan bulaşık yıkamayı öğrenemezsiniz.

İnsan birseferde 15000*** tane tabak yıkayınca ister istemez öğreniyor.

Edit... 1500 olacak sayı...

Bende sandım 3. ordunun bulasıkhanesi 1500 düzeltmesi olmuş askere gidecekler var aramızda gözleri korkmasın....

askerde de makına vardı valla diziyorsun içine sanayi tipi zaten 90 derece suda off dehşet valla

///
Niyet hayr, akıbet hayr.

4841 Mesaj
13 Kasım 2006; 17:47:49 

Bizim zamanımızda yoktu. ama yine bulaşıkhane sanayi tipi çalışıyordu

Acemi askerler dizilir ( Zaten acemi birliğinde sanırım bulaşık yıkamadım diyen yalan söyler ) bir hortum çekilir sürekli su akar ve sıra ile tabaklar yıkanırdı. Ha diyeceksin soğuk su ile ne kadar temizleniyor ? Gidince, bu tip yerlerde askerlik yapan olursa görürsünüz ne kadar temiz oluyor

Uzaklaştırılmış
13 Kasım 2006; 22:25:57 

bulaşık makinesi alın daha zahmetsiz ve ucuz

Uzaklaştırılmış
13 Kasım 2006; 22:28:52 

quote:

Orjinalden alıntı: X Files

Bizim zamanımızda yoktu. ama yine bulaşıkhane sanayi tipi çalışıyordu

Acemi askerler dizilir ( Zaten acemi birliğinde sanırım bulaşık yıkamadım diyen yalan söyler ) bir hortum çekilir sürekli su akar ve sıra ile tabaklar yıkanırdı. Ha diyeceksin soğuk su ile ne kadar temizleniyor ? Gidince, bu tip yerlerde askerlik yapan olursa görürsünüz ne kadar temiz oluyor

görcez herşey sırayla

@gurcan1 bakalım düşeş bişi bulursak almayı düşünoz

1554 Mesaj
13 Kasım 2006; 22:38:49 

kesin çözüm yedikten sonra hemen yıkayın alışınca anlarsınız rahatlığını

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

((( CANON A720IS KULLANICILARI )))

Uzaklaştırılmış
13 Kasım 2006; 22:41:25 

quote:

Orjinalden alıntı: SpyWar

kesin çözüm yedikten sonra hemen yıkayın alışınca anlarsınız rahatlığını

yaw yedikten sonra hemen yıkamak olmuo deniorm ama ztn bilgisayarın başında zor kalkıorm .....WC,duş ve yemek için kalkıorm sadece....bide sigaram bitince

ama yedikten hemen sonra tabakları fln suya tutup öle bırakıorm...bu biraz daha kolaylaştırıo işleri

327 Mesaj
13 Kasım 2006; 22:45:01 

en ıyısı bır kız arkadasın olur o gelır bulasıklarını yıkar ve gıder

1554 Mesaj
13 Kasım 2006; 22:49:19 

quote:

Orjinalden alıntı: snoopcess

yaw yedikten sonra hemen yıkamak olmuo deniorm ama ztn bilgisayarın başında zor kalkıorm .....WC,duş ve yemek için kalkıorm sadece....bide sigaram bitince

ama yedikten hemen sonra tabakları fln suya tutup öle bırakıorm...bu biraz daha kolaylaştırıo işleri

yaparsın alıştır kendini düşün bi 3 kişilik bulaşık hemen yıkarsanız en fazla 5 dk sürer.5 dk bişey değil

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

((( CANON A720IS KULLANICILARI )))

Uzaklaştırılmış
13 Kasım 2006; 22:55:18 

quote:

Orjinalden alıntı: SpyWar

yaparsın alıştır kendini düşün bi 3 kişilik bulaşık hemen yıkarsanız en fazla 5 dk sürer.5 dk bişey değil

evet bunu denicem ve sonucu buraya yazıcam 1 hafta sonra
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Bulaşık yıkama teknikleri
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.406