Şimdi Ara

Windows 10 yaz aylarında kullanıma sunulacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Windows 10 yaz aylarında kullanıma sunulacak

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10'un henüz teknik ön izleme sürümü kullanılabilir durumda ve geliştirmeleri devam ediyor. Ancak blogs.windows.com adresinde paylaşılan yeni bilgiler Windows 10 final sürümünün yaz aylarında kullanıma sunulacağını gösteriyor.

Terry Myerson'un yazdığı iletide Windows 10'un yaz aylarında 190 ülkede kullanılacağı ve 111 dilde yayınlanacağı belirtiliyor. Windows 8 ve Windows 7 kullanıcıları da yaz aylarında Windows 10'un yayınlanmasından itibaren 1 yıllık ücretsiz geçiş haklarını kullanmaya başlayabilecekler. Ayrıca Microsoft'un Windows 10 ile birlikte özellikle Çin'de Lenovo, Tencent gibi üreticilerle işbirliğine giderek destek vereceği korsan ile mücadeleye karşı çok ciddi adımlar atacağı belirtiliyor.

• Adam gibi fiyattan sat alsın millet. Ucuz satıyorda almıyorlar sanki.

• Lisans ücreti 50 tl olursa korsan kullanan kalmaz ki. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • win 7 ultimate orjinal kullanıyorum, keşke o orjinal hali win 10'a yükseltme şansı verse Microsoft..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aazam

win 7 ultimate orjinal kullanıyorum, keşke o orjinal hali win 10'a yükseltme şansı verse Microsoft..

Windows 7 kullanıcılarına Windows 10 için ücretsiz yükseltme imkanı verilecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

quote:

Orijinalden alıntı: Aazam

win 7 ultimate orjinal kullanıyorum, keşke o orjinal hali win 10'a yükseltme şansı verse Microsoft..

Windows 7 kullanıcılarına Windows 10 için ücretsiz yükseltme imkanı verilecek

1 yıllık ücretsiz diyor ama?
  • Win 8 lilere tamamen ücretsizdi hani. Peki ne kadar olacak 8 den 10 a geçmek bilen var mı.?

• Teknik ön izleme sürümü Windows 8 ve 8.1 den daha iyi çalışıyor. Geçenlerde harddisk lerden birini makineye taktım ön izleme sürümü varmış içinde onu kullanıyorum. 8.1 enterprise deneme sürümü şirket odaklı olduğundan sanırım ağır çalışıyor. Belki de donanımdan da olabilir. Fakat ön izleme sürümü gayet sağlam aynı donanımda. Korsan kopya yazılım ne olursa olsun kullanmam sonuna kadar karşıyım. Fiyatlar ortada bunları bahane ederek korsan kullanmakta sanal hırsızlık yapıyor. Zorla kullandıran yok. Burada Microsoft yönetimini savunmuyorum. Sadece bir sürü işçi ve muhendisin hakkı yenmemeli hangi ırktan, dilden, inançtan olursa olsun hak haktır .

• Aazam kullanıcısına yanıt
    Geçiş hakkı ücretsiz, ilk yıl Windows 10'a geçebiliyorsunuz. Sonra dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz.
  • 1 yıllık nasıl oluyor 1 yıl bitince windows 7 ye mi döneceğiz tekrar

• Ms'nin yediği hiçe saydıkları ne olacak o zman?
    http://www.youtube.com/watch?v=q6oKjuvA55g&feature=related

• Şu fiyatları düzenlesinler başka bir şey istemiyorum.

• Korsan kullananlar da ücretsiz Windows 10 'a geçecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar yanlış anlaşılma var sanırım ortada. (haberi kastetmiyorum)

şuanda Windows 7, Windows 8 / 8.1 herhangi sürümlerini kullanan herkes Windows 10'a ücretsiz güncelleyebilecek ve ücret ödemeyecek. Ama bunu 1 yıl içinde yapmalılar. Eğer Windows 10 çıktıktan sonra 1 yıl geçerse bu hakları ortadan kalkacak ancak o 1 yıl içinde güncelleyenler kullanmaya devam edecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VatandA.Ş.

arkadaşlar yanlış anlaşılma var sanırım ortada. (haberi kastetmiyorum)

şuanda Windows 7, Windows 8 / 8.1 herhangi sürümlerini kullanan herkes Windows 10'a ücretsiz güncelleyebilecek ve ücret ödemeyecek. Ama bunu 1 yıl içinde yapmalılar. Eğer Windows 10 çıktıktan sonra 1 yıl geçerse bu hakları ortadan kalkacak ancak o 1 yıl içinde güncelleyenler kullanmaya devam edecek.

durum böyleyse iyiymiş o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eP_362

Korsan kullananlar da ücretsiz Windows 10 'a geçecek.

Windows 10 ücretsiz değil. Fakat elinde zaten win7 veya win8.1 lisansı olanlar için ücretsiz yükseltme imkanı veriliyor. Elinizde geçerli bir lisans anahtarı yok ise yükseltemezsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkHellKnightX

quote:

Windows 10 ücretsiz değil. Fakat elinde zaten win7 veya win8.1 lisansı olanlar için ücretsiz yükseltme imkanı veriliyor. Elinizde geçerli bir lisans anahtarı yok ise yükseltemezsiniz.

http://www.theverge.com/2015/3/18/8241023/windows-10-free-for-software-pirates

• 8.1 pro sürümüde düz 10'a mı güncellenecek? 10 pro sürümü olmayacak mı yani?
  • quote:

quote:

quote:

Bende tam bu haberi gördüm yorumumu düzenleyecektim. Windows 10 u direk bedava yapsınlar o zaman onlar da uğraşmasın biz de. Ama lisansı olanlara da en azından pro sürüm falan yapıp versinler. Ya da ekstra özellikler, yazılımlar falan.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bende tam bu haberi gördüm yorumumu düzenleyecektim. Windows 10 u direk bedava yapsınlar o zaman onlar da uğraşmasın biz de. Ama lisansı olanlara da en azından pro sürüm falan yapıp versinler. Ya da ekstra özellikler, yazılımlar falan.

Umarım öyle olur. Bende de Windows 8.1 Single Language var.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.