Şimdi Ara

Microsoft, Windows 10 için geliştirdiği 'Windows Hello' isimli yeni giriş sistemini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft, Windows 10 için geliştirdiği 'Windows Hello' isimli yeni giriş sistemini tanıttı 

Yeni nesi işletim sistemi Windows 10 üzerinde çalışmalarına devam eden yazılım dünyasının büyük oyuncularından Microsoft, bu işletim sistemi için geliştirdiği "Windows Hello" isimli yeni giriş sistemini ve "Passport" adını verdiği şifre platformunu yayınlandığı bir video ile görücüye çıkarttı.

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz üzere 2014'ün Eylül ayında tanıtılan Windows 10, Microsoft tarafından dün yayınlanan video doğrultusunda Hello ve Passport isimli iki yeni şifre / giriş sistemi ile kullanıma sunulacak. Dahil edilecek bu yeteneklerden Hello, direkt olarak sistemin girişine odaklanıyor ve sisteme giriş için şifre yerine parmak izi, yüz tanıma ya da göz tarama teknolojilerinden yararlanılmasının önünü açıyor. Yüz tanıma için kızılötesi kameralar gibi donanım desteğiyle çalışma gösterebilen Hello, bu sayede kullanıcısını tanıyabiliyor ve Microsoft tarafından belirtildiği üzere oldukça güvenli çalışıyor. Microsoft Passport ise destekli internet sitelerine giriş için bizim kimliğimizi belirliyor ve onay aldığı zaman herhangi bir başka şifre girişine gerek kalmadan oturum açabiliyor.

Güvenlik noktasında büyük vaatler sunan yazılım devi, örneğin biyometrik bilgilerin sistemde kayıtlanmadığı veya herhangi bir fotoğraf ile yüz tanıma sisteminin geçilemeyeceğini söylüyor ve genel olarak bilgisayar kullanım deneyimini hem kolay kullanılabilir hem de güvenli hate getirdiklerini belirtiyor.

• Microsoft windowsu mobile portlamaya çalıştığı sürece hiç bir zaman kullanışlı bir arayüz elde edemeyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi There goes your life -- 18 Mart 2015; 11:23:37 >
  • biyometrik bilgilerin sistemde kayıtlanmadığı .....

Gel de bu konuda amerikalılara inan...

• Portlamıyorlar zaten, direk aynı kodlamayı yapıyorlar. Daha Windows 10 ile çalışan cihaz yok, kim neyi nereye portluyor ? Oyun mu bu ?

Keşke sadece bilgisi olanlar yorum yapabilse şu forumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

Portlamıyorlar zaten, direk aynı kodlamayı yapıyorlar. Daha Windows 10 ile çalışan cihaz yok, kim neyi nereye portluyor ? Oyun mu bu ?

Windows8 tablet kullanmadın galiba?
    port kelimesinden kastım anladığın durum değil ayrıca üslubuna dikkat et
  • quote:

Orijinalden alıntı: leventlert

quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

Portlamıyorlar zaten, direk aynı kodlamayı yapıyorlar. Daha Windows 10 ile çalışan cihaz yok, kim neyi nereye portluyor ? Oyun mu bu ?

Windows8 tablet kullanmadın galiba?
    port kelimesinden kastım anladığın durum değil ayrıca üslubuna dikkat et

Uyarı içi sağol :) Biraz fazla tepki göstermişim.

Şuan Windows tablet kullanıyorum. Ama demek istediğini anlamadım.

Port kelimesi bir yerden açıp, diğer tarafa uyumlu bir şekilde aktarılmasıdır benim bildiğim kadarıyla. Windows'ta RT uygulamalarının masaüstü sürümüne portlandığını sanmıyorum. Bu şekilde geleceğe yatırım kesinlikle olmaz ki Microsoft çoğunlukla geleceği olmayan bir işe başlamıyor. Eğer kastettiğin buysa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• güvenli hate

• Windows 8'in çok eski beta sürümünü(başlat menülü halini) bir yerden bulup sanal sistemde kullanmıştım onda değişik bir oturum açma şekli daha vardı, yanlış hatırlamıyorsam Android'deki parmağı sürükleyerek açma(tam adını bilmiyorum) gibi bir şeydi. Ancak sonraki sürümlerde bu özellik yoktu, o geldi aklıma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 18 Mart 2015; 21:04:57 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.