Şimdi Ara

★ Sony Xperia Z2 - Android 5.0.2 ★

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
6.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SONY XPERIA Z2 (D6503) - ANDROID 5.0.2 (23.1.A.0.690)

Artılar

+ Yenilenen ve hızlanan arayüz
    + Uygulama açılışlarında hızlanma
    + Uygulamaların SD karta taşınabiliyor olabilmesi
    + Misafir modu
    + Kilit ekranındaki şık saat
    + Kullanışlı ve şık bildirim barı
    + Zil sesi stereo
    + Batarya performansında artış
    + Kilit ekranında telefon şarjdayken batarya dolum süresini gösterme

Eksiler

- Şarj etme süresi uzamış
    - Görev yöneticisinde toplu temizleme gitmiş tek tek uygulama sonlandırılıyor
    - Update Center kaldırılmış
    - Güncelleme daha fazla yer kaplıyor depolamada

Link

Kurulum

Yüklemeyi Flashtool ile yapacağız. (Flashtool İçin) Başlamadan önce cihazımızın dahili hafızasındaki verileri bir yere yedek alırsanız veri kaybı yaşamazsınız. Linkteki flashtool programını bilgisayarınıza indirin ve kurun. Özel konum belirtmemiş iseniz program C:Flashtool klasörünün içerisine yüklenecektir. Bu klasörde driver klasörünü bulup Xperia Z2 ve Flashmode driverlarını bilgisayarımıza kuralım (Windows 8.1'de driver sorunu yaşayanlar Link). Daha sonra programı başlatalım. Programın sol üst köşesinde yıldırım işareti var oraya tıklayalım, daha sonra Flashmode'u seçelim. Karşımıza yeni bir pencere açılacaktır, pencerenin sağ üst kısmında 3 nokta göreceksiniz buraya tıklayıp yukarıda verdiğim yazılım linkindeki .ftf uzantılı dosyayı yerleştiriniz. Wipe kısmı tüm verileri sıfırlama kısmıdır (temiz bir kurulum için 3'üde işaretli olsun) Exclude kısmı seçilen yazılımda nelerin telefona yüklenip yüklenmeyeceği kısmıdır. TA'ya tik koymanızı öneririm şebeke dosyası olduğundan cihazınız farklı şebeke dosyasıyla şebeke vermeyebilir bunu seçerseniz şebekede sorun görmezsiniz. Misc kısmından da Reset Customizations'u seçelim ve Flash düğmesine basalım. Bastıktan sonra 1 dakika boyunca program yazılımı belleğe almak için sizi bekletecektir ekranda resim gelene kadar cihazınız kapalı ve usb kablosu bağlı olmasın. Ekrana resim geldikten sonra cihazımız kapalıyken ses azaltma tuşuna basarak usb kablosuna bağlayın yükleme başlayacaktır. (ilk seferde hata alabilirsiniz aynı işlemi tekrarlayın ilk seferde driver tanıyor bilgisayar bu yüzden atmayabiliyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhat.cinar -- 27 Mart 2015; 13:34:28 >

• Bahsettiğiniz TA şebeke muhabbetine dikkat edersek farklı ülkenin (generic baltic) romunu yüklemek hiçbir sorun çıkarmaz değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagribeg

Bahsettiğiniz TA şebeke muhabbetine dikkat edersek farklı ülkenin (generic baltic) romunu yüklemek hiçbir sorun çıkarmaz değil mi?

Çıkarmaz. İstediğiniz farklı ülkenin romunu cihazınıza yükleyebilirsiniz şebeke kaybı olmadan.
  • Hocam ben yüklerken misc'den reset customuzitions seçeneğini seçmedim ne kaybım olmuş olabilir sorunsuz yükeldim ve kullanıyorum şuan ama...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lion_Army

Hocam ben yüklerken misc'den reset customuzitions seçeneğini seçmedim ne kaybım olmuş olabilir sorunsuz yükeldim ve kullanıyorum şuan ama...

Kişiselleştirmeyi sıfırla seçeneği, o kadarda önemli bir şey değil, güle güle kullanın :)
  • kardeş update servis whats new içinde yer alıyor artık.
  • Processing fota-reset.ta takılan arkadaşlar nasıl çözdünüz sorunu ?
  • Hocam bu hangi ülkenin romu acaba? Bir de operatör romu mu yoksa standart sonynin dağıttığı rom mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: se_runtome

kardeş update servis whats new içinde yer alıyor artık.

Pek kurcalama şansım olmadı şimdi düzeltiyorum teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: elfmrt

Processing fota-reset.ta takılan arkadaşlar nasıl çözdünüz sorunu ?

Kurulum kısmında anlattığım gibi yaptınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muvensa

Hocam bu hangi ülkenin romu acaba? Bir de operatör romu mu yoksa standart sonynin dağıttığı rom mu?

Standart Sony'nin Xperia Z2 için hazırladığı stock rom. Operatör ROM'u değil. Sony ROM'larında ülkeye özel kavram olmuyor Samsung, LG gibi bütün dil seçenekleri mevcut.
  • evet dediğiniz gibi yaptım ancak anlattıklarınızda yabancı forumlara göre eksikler var

2) Enable ‘USB debugging’ on your handset: Settings > Developer options

3) Enable ‘Unknown sources’ on your handset: Settings > Security

bu kısımlara değinmemişsiniz bununla alakalı sorun yaşamış olabilirim sony pc companiondan tekrar açmaya çalışıcam cihazı ancak sonynin programında yazılım çok yavaş iniyor birde sizin verdiğiniz flash toolda z2 driver görünmüyor reset customizations kısmıda yok başka flash toolla deneyeceğim
  • arkdaşlar lolıpopa geçerken rehber silniyormu yoksa yedeklemek gereklimi
  • dediğim gibi sorun flash tooldan sonyden geri yükleyemedim. flash toolu değiştirince yükledi z3 başlığındaki flash tool ile kurdum.
  • Murt82 kullanıcısına yanıt
    temiz kurulumda siliniyor yedekle sen
  • bu arada yedek alan arkadaşlar kurulumdan sorna uygulamaları kabul etmiyor eğer sd karta yedek alıp kuracaksanız tekrar yedeği yükle dediğinde versiyon uyumsuzluğundan yedekleri atmıyor ancak pcye bağlayıp sony programında aldığınız yedekte uygulamalar yüklenmeyecek diye hata verdikten diğer dosyaları atabiliyor bu bilgiler ana başlığa eklenirse sevinirim
  • quote:

evet dediğiniz gibi yaptım ancak anlattıklarınızda yabancı forumlara göre eksikler var

bu kısımlara değinmemişsiniz bununla alakalı sorun yaşamış olabilirim sony pc companiondan tekrar açmaya çalışıcam cihazı ancak sonynin programında yazılım çok yavaş iniyor birde sizin verdiğiniz flash toolda z2 driver görünmüyor reset customizations kısmıda yok başka flash toolla deneyeceğim

Bahsettiğiniz şey usb hata ayıklama ayarlar kısmında geliştirici seçeneklerinde bulunuyo flaşlama ile alakası yok. Attığım linkteki flashtool eski olabilir güncel bir sürüm linkini paylaşıcam şimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marquis-de-Sade`

quote:

evet dediğiniz gibi yaptım ancak anlattıklarınızda yabancı forumlara göre eksikler var

Bahsettiğiniz şey usb hata ayıklama ayarlar kısmında geliştirici seçeneklerinde bulunuyo flaşlama ile alakası yok. Attığım linkteki flashtool eski olabilir güncel bir sürüm linkini paylaşıcam şimdi.

Yalnız usb hata ayıklamayı açmadan olmadı flashlama işlemi. Açınca oldu ama. Alakalı bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dostum ben herzaman tecrübelere saygı duyan birisiyim bundan oldu demedim olabilir dedimki yabancı forumlarda bu sepete kurulmadığını idda eden çok kullanıcı var nitekim bu seçenekleri aktif etmeden kurmayı başardım asıl olan yedeklemek ilgili söylediklerim. Rehberi smsleri aldımda (fotoğraf Video sms SD kartta vardı) uygulamalar yüklenmedi mesala benim whatssapp konuşmaların Shazam kayıtların ivm 4500 deki ayarlarım gittiği için tekrar 4.4.4 kurup yedekten uygulamalara geri dönüp yedekleyip tekrar lolipop kurdum :) onun için yedeklemek ilgili ilk mesajı editlersenden iyi olur. Yazılım gelince tek problemim olan ses z3 ten çok çok daha iyi bir hale gelmiş kalıbımı basarım hem hoparlör hem kulaklık konusunda hız mükemmel herşey mükemmel Bataryası nasıl gercez birde açık uygulamaları toplu Sonlandırma gitmiş sanırım ya da ben bulamadım :s

• Valla benim sorun yaşadığım 2 şey var gelen arama ve mesaj sesleri titreşim falan herşey ayarlı bazen gelen mesajlar olsun aramalar olsun ses yok mesala bugün farkettim biri aradı zil çalmadı .. Mesaj geldi zil çalmadı.. Kafasına göre çalıyor 3 arama geldi çalmadı telefona bakmasam çağrıları göremeyecektim.. Birde biraz uğraştığın zaman telefon 4.4.4 de göre çok ısınıyor..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.