Şimdi Ara

Hangisi sizce? Demirdöküm Nitron, E.C.A Confeo Plus, Bosch Class 6000?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
3
Favori
11.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, eski DemirDöküm Aden kombimizi değiştirip yerine başka bir kombi almak istiyoruz, ev 70-80 metrekare. Hangisini tavsiye edersiniz?
    Demirdöküm Nitron, E.C.A Confeo Plus, Bosch Class 6000
    Bunlardan daha iyi dediğiniz başka bir marka-model var mıdır?

Yoğuşmalı modelleri hem evin küçük olmasından, hem gider yeri açma sıkıntısı olmasından, hem de maddi olarak düşünmüyoruz.

Eski kombi 17000 kcal idi 20000 kcal'lik bir kombi fazla gelir mi?

Yanına kablosuz bir oda kumandası da almayı düşünüyorum, tavsiyelerinizde bunu da göz önünde bulundurursanız sevinirim.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rasengan497 -- 16 Mart 2015; 16:26:55 >

• 3 cihaz da tercih edilebilir,eca confeo plus malzeme kalitesi ve donanımsal açıdan fiyatına göre iyi bir kombi,sesli çalışan bir kombi ayrıca eca'nın yoğuşmasız kombilerinde sıcak su sabitleme sorunu var yani kronik bir sorun,bununla ilgili yıllardır foruma ciddi şikayetlere denk geldik,şahsen ben sırf bu yüzden dolayı eca confeo plus öneremiyorum ama minimum ısıl güç,modülasyon aralığı,ayrıca opsiyonel olarak oda sıcaklığına göre modülasyon ve dış hava sensörü takılabilmesi,kullanım suyunda eco-comfort gibi özellikler cihazın donanımsal özellikleri
    nitron da eca confeo plus gibi çok eski bir model,demirdökümde tercih edilecek bir cihaz,fan modülasyonlu var çok sesli çalışmaz,kombinin üstünde timer özelliği var,ayrıca minimym ısıl güç ve modülasyon aralığı iyi seviyede,oda sıcaklığına göre modülasyon (modülasyonlu oda termostatı) ve dış hava sensörü gibi özellikleri yok
    bosch class 6000w geçen yıl piyasaya geçen yıl çıktı,buderus u72 ile %100 aynı kombidir,manisada üretliyor,sessiz çalışan bir kombidir,oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir,
    kombi mutfakta olacaksa bosch class 6000w en uygun cihaz,diğerlerine göre sessiz çalışır,dd nitron'da tercih edilebilir
    ayrıca opsiyonel olarak aynı fiyat diliminde 1100-1200liraya ferroli diva öneririm.teknik özellik donanım olarak yazdığınız cihazlarla eşit seviyededir,minimum ısıl güç+modülasyon aralığı %30 - %100 ile en geniş seviyededir+kullanım suyunda eco/comfort özelliği,modülasyonlu oda termostatı ve dış hava sensörü uyumlu,güneş enerjisi sistemleri ile uyumludur
    http://www.ferroli.com.tr/ProductDetail/diva/1/182.aspx
    http://www.ferroli.com.tr/uploaded_files/file/DIVA_BROSUR.pdf
    bir de immergas'ın alpha cb 24 tf kombisine 7 yıl koşulsuz garanti veriyor,ana eşanjör ve anakart dahil komple 7 yıl garanti,ek para ödemek yok,koşul yok,bu kombinin diğer adı immergas eolo star,1200lira civarında,
    http://www.alpha-innovation.com.tr/assets/alpha-brosurrev01_l2.pdf
  • Rasengan497 R kullanıcısına yanıt
    1. Ferroli Diva(Divatech)
    2. Bosch Class 6000W
    3. Demirdöküm Nitron

20000 kcal fazla gelmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

1. Ferroli Diva(Divatech)
    2. Bosch Class 6000W
    3. Demirdöküm Nitron

20000 kcal fazla gelmez.
    Yorumlarınız için teşekkürler, ECA dan vazgeçtim sıcak su problemi benim için sıkıntı olur, Demirdöküm'de oda kumanda desteği yok mu, yoksa yanlış mı anladım dediğinizi?
    Bosch ve Demirdöküm kombileri konusunda düşünüyorum, aklıma ferroli'yi de soktunuz ama bir şeyi merak ettim, diğer kombilerin hepsi aşağı yukarı 1400 tl civarıyken ferroli daha ucuz, nedeni hakkında bir fikriniz var mı?
    Demirdöküm ya da Bosch ilk tercihlerim içinde olacak, belki ferroli de olur, yarın bakalım hangisi olursa onu alacağım, teşekkürler.
    @disintegration@Zebza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rasengan497 -- 16 Mart 2015; 21:02:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rasengan497

Yorumlarınız için teşekkürler, ECA dan vazgeçtim sıcak su problemi benim için sıkıntı olur, Demirdöküm'de oda kumanda desteği yok mu, yoksa yanlış mı anladım dediğinizi?
    Bosch ve Demirdöküm kombileri konusunda düşünüyorum, aklıma ferroli'yi de soktunuz ama bir şeyi merak ettim, diğer kombilerin hepsi aşağı yukarı 1400 tl civarıyken ferroli daha ucuz, nedeni hakkında bir fikriniz var mı?
    Demirdöküm ya da Bosch ilk tercihlerim içinde olacak, belki ferroli de olur, yarın bakalım hangisi olursa onu alacağım, teşekkürler.
    @disintegration@Zebza

demirdöküm nitron, modülasyonlu oda termostatıyla çalışamıyor normal bir oda termostatı taktırdığınızda uyumludur çalışır,anlatmak istediğim opentherm,bus...gibi iletişim protokolünü desteklemiyor,siz kablosuz herhangi bir oda termostatı alıp takarsanız çalışır
    eca confeo plus aslında malzeme kalitesi ve donanımsal açıdan çok iyi,ama foruma yıllardır eca nın yoğuşmasız kombileri hakkında o kadar çok sıcak su sabitleme sorunu şikayeti yansıdı ki şahsen eca'nın yoğuşmasız kombilerini öneremiyorum,böyle bir sorun olmazsa eca confeo plus önerilecek bir cihaz

yazdığınız bütün kombiler 1100-1200lira civarında,tabi bu fiyat netteki spot fiyat,1400lira pahalı,yerel piyasadan fiyat aldıysanız fiyat farkı olabiliyor

sonuçta eca confeo plus hariç hepsi tercih edilebilir,kombi almadan önce bölgenizdeki servisleri de araştırın

tercih sizin
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Bu netteki spot fiyat dediğimiz nedir? Garantisizlerden bahsediyorsunuz sanırım, istanbul bilişim gibi mağazalarda satılan sıfır kombiler de spot mu? Örneğin Bosch class 6000w Bosch'un kendi sitesinde 1720 tl derken istanbul bilişim'de 1280 tl diyor. Garanti 2 yıl yazıyor sayfada ama siz öyle deyince içime kurt düştü.
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/bosch-class-6000-24kw-kombi-fiyati,112198.html

Bir de bu kombi değişimi için proje gerekiyor mu? Aşağı yukarı kaç lira tutar bir fikriniz var mı? İstanbul'da yaşıyorum. Teşekkürler tekrardan.
  • Bosch Classic Plus ZWA ve Class 6000 modelleri arasında büyük fark var mı?
  • quote:

Bu netteki spot fiyat dediğimiz nedir? Garantisizlerden bahsediyorsunuz sanırım, istanbul bilişim gibi mağazalarda satılan sıfır kombiler de spot mu? Örneğin Bosch class 6000w Bosch'un kendi sitesinde 1720 tl derken istanbul bilişim'de 1280 tl diyor. Garanti 2 yıl yazıyor sayfada ama siz öyle deyince içime kurt düştü.
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/bosch-class-6000-24kw-kombi-fiyati,112198.html

Bir de bu kombi değişimi için proje gerekiyor mu? Aşağı yukarı kaç lira tutar bir fikriniz var mı? İstanbul'da yaşıyorum. Teşekkürler tekrardan.

spot piyasa derken kombi sitelerinin sattığı kombilerden bahsediyorum,ürün sıfırsa hepsi resmi garantilidir

http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-bosch-class-6000-24-kw-fiyati,2216430.html

eski kombi sökülüp aynı yere yenisi takılacaksa istanbulda proje çizilmiyor,igdaş değişim formu yeterli,bu form proje çizmeye yetkili bir firmadan alıyorsunuz,bir nüshası sizde diğeri igdaşta kalıyor,bu form cüzzi bir paraya 20-30liraya alıyorsunuz
    sadece kombi montajına para vereceksiniz ortalama 100-150lira tutar
  • fanican kullanıcısına yanıt
    Yoğuşmalı olarak Condense 2500W, konvansiyonel olarak Class 6000W piyasaya yeni giren cihazlardır. Classic Plus için sıcak su sabitleme sorunu var diye işittim birkaç defa hatta bir tanıdığımdaki Bosch'u o yüzden Buderus GB072 ile değiştirdik fakat tam modeli aklımda değil. Class 6000W modelini şu an tanıdıklarım kullanıyorlar ve gayet memnunlar aynı şekilde foruma da hakkında sürekli olumlu dönüşler oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Yoğuşmalı olarak Condense 2500W, konvansiyonel olarak Class 6000W piyasaya yeni giren cihazlardır. Classic Plus için sıcak su sabitleme sorunu var diye işittim birkaç defa hatta bir tanıdığımdaki Bosch'u o yüzden Buderus GB072 ile değiştirdik fakat tam modeli aklımda değil. Class 6000W modelini şu an tanıdıklarım kullanıyorlar ve gayet memnunlar aynı şekilde foruma da hakkında sürekli olumlu dönüşler oluyor.
    Bosch Class 6000 aldık, kurulumu bugün yapmışlar, şehir dışında olduğum için henüz göremedim cihazı. Teşekkürler tavsiyeleriniz ve yardımlarınız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rasengan497 -- 20 Mart 2015; 3:30:27 >
  • quote:

Bosch Class 6000 aldık, kurulumu bugün yapmışlar, şehir dışında olduğum için henüz göremedim cihazı. Teşekkürler tavsiyeleriniz ve yardımlarınız için.

Alıntıları Göster
    hayırlı olsun güle güle kullanın
    Teşekkürler, şimdi İstanbul'dayım ve kombiyi yeni gördüm ve beğendim. Fakat şöyle bir sorun var, ben bu kombiyi dedemlere almıştım ve menüsü yaşlı insanlar için kullanımı biraz zor. Oda termostatlarına bakıyorum ama bunlar kablolu mu kablosuz mu anlayamadım. Ucuz yollu bir kablosuz termostat öneriniz var mı?

Edit: Şimdi bir daha baktım da sadece TR21RF modeli kablosuzmuş galiba, fiyatı çok pahalı ama. Başka marka bir termostat uyumlu olmaz mı bu kombiye acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rasengan497 -- 20 Mart 2015; 13:34:48 >
    Sizib kombi kendi modulasyonlu oda termostatiyla oda sicakligina gore modulasyon yapabiliyor:bosch trz 200

http://www.bosch-climate.com.tr/bosch-urunler/kumanda-uniteleri/inside-temperature-controls/trz-200.html

Kablosuz f/p oda termostati: intherm mrl 300
    Çok hızlısınız ve ben leb diyemeden leblebiyi anlamışsınız çok teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Çok meşgul ettim sizi kusura bakmayın son soru, bu termostatı ben bağlayabilir miyim, ya da servise söylesem ücretsiz bağlar mı? Bağlansa garanti dışı kalır mı?
    Kombinin garantisi basladiysa servis ucret karsiligi takiyor her markada fiyat farklidir.ama kombi icin servis eve gelmesiyse iki islem (garanti baslatmak+oda term) ucretsiz
    Oda term sizde baglayabilirsiniz kablonun iki ucunu karttaki girislere takiyorsunuz.oda termostatindan kaynaklanan sorun olursa garantide sorun cikartirlar.ama boyle bir olasilik cok dusuk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 20 Mart 2015; 13:46:13 >
  • quote:

Kombinin garantisi basladiysa servis ucret karsiligi takiyor her markada fiyat farklidir.ama kombi icin servis eve gelmesiyse iki islem (garanti baslatmak+oda term) ucretsiz
    Oda term sizde baglayabilirsiniz kablonun iki ucunu karttaki girislere takiyorsunuz.oda termostatindan kaynaklanan sorun olursa garantide sorun cikartirlar.ama boyle bir olasilik cok dusuk

Garanti başlatmak için geldiler, o zaman ücret ile yapacaklar kurulumu, ben yaptığım zaman kombinin garantisinin gitmesinden korkuyorum daha çok, eğer öyle bir durum yoksa kendim bağlayabilirim.
    Her kombinin anakartinda oda term girisleri farklidir o girislere iki kablonun ucunu baglayacaksiniz.oda term alacaginiz bayiye sorun yardimci olurlar
  • quote:

Her kombinin anakartinda oda term girisleri farklidir o girislere iki kablonun ucunu baglayacaksiniz.oda term alacaginiz bayiye sorun yardimci olurlar

Tamamdır çok teşekkür ederim :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.