Şimdi Ara

dijitürk kumanda sorunu. çaresizim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

cihazımı açtığımda çalışan kumandam birkaç dakika sonra işlevsiz hale geliyor ve bir dahada çalışmıyor ama cihazda bir problem yok üstündeki düğmelerle kontrol edebiliyorum. zor durumdayım. böyle bir abuk sabuk durumla karşılaşan var mıdır? lütfen yardım.

• cazsever C kullanıcısına yanıt
    Kumandanın pillerini çıkarıp 5 dakika kadar tuşlara basın pilsiz durumda sonra tekrar pilleri takip kontrol edin .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cazsever

cihazımı açtığımda çalışan kumandam birkaç dakika sonra işlevsiz hale geliyor ve bir dahada çalışmıyor ama cihazda bir problem yok üstündeki düğmelerle kontrol edebiliyorum. zor durumdayım. böyle bir abuk sabuk durumla karşılaşan var mıdır? lütfen yardım.

Vala bendede biraz sorun var ama sen kadar degil mesala kanal degistiriyorum portala giriyor portala girecem kayida giriyor.

• s.karasu02 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın dediğini yapın. Düzelecektir muhtemelen.

• Yok ben o kadar sorun yapmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: s.karasu02

quote:

Vala bendede biraz sorun var ama sen kadar degil mesala kanal degistiriyorum portala giriyor portala girecem kayida giriyor.

malesef bende de sorun sendeki gibi başladı. Sonra 10 gün içinde hiç ama hiç çalışmaz hale geldi.
    önce 1.5, 2 saat, sonra 1 saat, sonra yarım saat daha sonra 15 dakika ve son durum 1-2 dakika.
    bazen de hiç bir zaman çalışmaz oldu.
  • quote:

quote:

quote:

malesef bende de sorun sendeki gibi başladı. Sonra 10 gün içinde hiç ama hiç çalışmaz hale geldi.
    önce 1.5, 2 saat, sonra 1 saat, sonra yarım saat daha sonra 15 dakika ve son durum 1-2 dakika.

Duracell pil kullan belki duzelir bazen pil omurlerini cok cabuk yiyebilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: gefe16

Kumandanın pillerini çıkarıp 5 dakika kadar tuşlara basın pilsiz durumda sonra tekrar pilleri takip kontrol edin .

bu taktiği dijitürk yetkilisi de verdi, çok umutlandım uyguladım ama tık bile etmedi. malesef.
  • Bende cok buyuk sorun yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Duracell pil kullan belki duzelir bazen pil omurlerini cok cabuk yiyebilirler.

aynen yepyeni duracell pil koydum neler yapmadım ki yine birşey yok.
    üstelik kumandanın çalıştığından şüphem yok, çünkü kumandanın gözünü telefon video kamerasına tutup bastığımda ışığı görebiliyorum.
  • quote:

Bende cok buyuk sorun yok.

sorun yok diyorsunuz ama, digitürk bayiisine gittiğimde bizim buna yapacak birşeyimiz yok. test ettik cihazınız çalışmıyor dediler ama ben onlara güvenmiyorum çünkü yenisi ile değiştiririz ama servis ücreti alırız dediler. yani onlarda yoluna bakıyor.
    25 lira servis ücreti veririm ama sorun benim chazım humax onlar bana vestel vermek istiyorlar. humax yok diyorlar.
  • quote:

quote:

sorun yok diyorsunuz ama, digitürk bayiisine gittiğimde bizim buna yapacak birşeyimiz yok. test ettik cihazınız çalışmıyor dediler ama ben onlara güvenmiyorum çünkü yenisi ile değiştiririz ama servis ücreti alırız dediler. yani onlarda yoluna bakıyor.
    25 lira servis ücreti veririm ama sorun benim chazım humax onlar bana vestel vermek istiyorlar. humax yok diyorlar.

özür dilerim “bence çok büyük sorun yok" diyorsunuz sandım.
  • quote:

quote:

quote:

özür dilerim “bence çok büyük sorun yok" diyorsunuz sandım.

Valla cok yakinda digiyi iptal edecem turksattan izlecem digide kanal yokki diginin hic bir sorunuyla ugrasmayacam.diginin her seyi sorun dijital kartim gunde en az 1-2 kez bozuluyor bunlara gerek yok sinirsiz internetim var herseyi ordan izlemeyi dusunuyorum.

• Cihaza uyumlu Universal kumanda yokmu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimsede dememiş kumandayi degistir..

• Allah kimseyi gerçekten çaresiz bırakmasın

• Algılayıcı göz sorunludur belkide. Sorun uydu cihazında da olabilir.

• kumandanin calisip calismadigini test etmek icin. Telefonunuz kamerasiyla kumandanin sinyal gonderdigi yere bakin. siz dugmelere bastikca isik yaniyorsa(telefonun kamerasindan bakacasiniz...) kumanda duzgun calisiyor demektir..(insan gozu gibi degil telefon kamerasi. Kumandanin sinyalini yakalayabiliyor).
    hicbir degisiklik yoksa kumanda bozuktur... Universal kumandalar cozum olacaktir.. yada digiturk olmayan normal uyduculara gidin. receiverin markasini modelini soyleyin bu kumanda var mi deyin. 3-5 tl ye bulursun... Dsmartta bunu yapmistim. Birazdaha paraya kiymak istiyorsaniz, akilli kumandalar var onlardan alin.

Acikcasi ben durust olmayan uydu yayin firmalarini(Dsmart, digiturk, uydu...vs) zengin etmektense gidip akilli kumanda yapan firmalari zengin etmeyi tercih ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedehakan

kumandanin calisip calismadigini test etmek icin. Telefonunuz kamerasiyla kumandanin sinyal gonderdigi yere bakin. siz dugmelere bastikca isik yaniyorsa(telefonun kamerasindan bakacasiniz...) kumanda duzgun calisiyor demektir..(insan gozu gibi degil telefon kamerasi. Kumandanin sinyalini yakalayabiliyor).
    hicbir degisiklik yoksa kumanda bozuktur... Universal kumandalar cozum olacaktir.. yada digiturk olmayan normal uyduculara gidin. receiverin markasini modelini soyleyin bu kumanda var mi deyin. 3-5 tl ye bulursun... Dsmartta bunu yapmistim. Birazdaha paraya kiymak istiyorsaniz, akilli kumandalar var onlardan alin.

Acikcasi ben durust olmayan uydu yayin firmalarini(Dsmart, digiturk, uydu...vs) zengin etmektense gidip akilli kumanda yapan firmalari zengin etmeyi tercih ediyorum

yukarıdaki yazılarımda tel kamerası video modunda kumandanın sinyalini yakaladığımı ve buna dayanarak ta kumandamın çalıştığını tam da bu nedenle çaresiz olduğumu belirtmiştim.
    üniversal kumandaya gelince, orijinal kumandanın neredeyse tüm tuşlarını kullandığım için üniversal kumanda olsa dahi işimi tam olarak çözeceğini de sanmıyorum.
    siz değerli forumdaşlara bu saçmalığı basit bir çözümü var mıdır acaba diye sormak istemiştim. sırf humax cihazımı elden çıkartıp vericekleri vestel ile değiştirmek istemediğim için çaresizliğimi dile getirdim.
    anladığım kadarıyla bu sorunla karşılaşıp çözen yokmuş. cevaplar için çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: psirik

Algılayıcı göz sorunludur belkide. Sorun uydu cihazında da olabilir.

kumandanın algılayıcısında sorun olmadığı tel kamera testi ile anlaşılıyor ama dediğiniz gibi cihazın algılayıcı gözündeki sorunu da yetkili servis test etmeli işte sıkıntı da burada. "cihaz bozuk, değiştirelim" diyerek servis ücreti 25 TL ye tenezzül ediyorlar.
    benden aldıkları cihazı da humax için sırada bekleyen diğer müşterilere yine servis ücreti adı altında verip yollarını bulacaklar. Sanki bu sorunla hiç karşılaşmamışlar gibi davranıyorlar. yolunuz bayii lerin önünden dahi geçmesin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.