Şimdi Ara

Epson A3+ Yazıcı Yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
2.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Epson A3+ yazıcı almak istiyorum. Sitelerine girdiğimde görseldeki yazıcılar çıkıyor. Ancak hiç bir fikrim yok.
    Yapılan resimlerin çıktıları alınacak (satış için kullanılıyor) Bu yüzden renklerin kalıcılığı ve kalitesi önemli.
    Bu yazıcıların arasındaki farklar nelerdir? Kaç grama kadar kağıt kullanabilirim? vs.
    Eksileri artılarıyla karşılaştırma yapıp, önerileriniz nelerdir?

Epson A3+ Yazıcı Yardım!

• eloisemoon E kullanıcısına yanıt
    anladığım kadarıyla fotoğraf baskısı için kullanacaksınız.

r2000 ve sc-p600 daha pro sınıfı cihazlar kullandıkları ultrachrome(pigment) mürekkep daha dayanıklı baskılar sunar. R2000 8 ayrı renk kullanır. kartuşlu cihazlar sarf masrafı muadil kullanıldığında bile epey yüksek olur orjinal kullanmak ticari maksatlı kullanımda akıl karı değil.

L1800 ve 1500w epsonun artık klasikleşmiş 6 renk fotoğraf yazıcılardandır. 1500 kartuşlu L1800 tanklıdır. dye mürekkep kullanırlar. elbette 2sinden biri tercih edilecekse tanklı olmasında ötürü L1800 çok daha doğru bir tercih olur. 1500 de kolay dolan kartuş yada sonradan takma besleme sistemi ile kullanılabilir.

L1300 tanklı 4 renk kullanan bir yazıcı daha çok düz kağıda baskılar yada sublimasyon kuşe vs. baskılar için önerilir

bence en ideal cihaz L1800 olacaktır hem yüksek baskı kalitesi hemde orjinal tanklı olması büyük avantaj.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem baskı malzeme -- 15 Mart 2015; 17:42:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eloisemoon

Epson A3+ yazıcı almak istiyorum. Sitelerine girdiğimde görseldeki yazıcılar çıkıyor. Ancak hiç bir fikrim yok.
    Yapılan resimlerin çıktıları alınacak (satış için kullanılıyor) Bu yüzden renklerin kalıcılığı ve kalitesi önemli.
    Bu yazıcıların arasındaki farklar nelerdir? Kaç grama kadar kağıt kullanabilirim? vs.
    Eksileri artılarıyla karşılaştırma yapıp, önerileriniz nelerdir?

Epson A3+ Yazıcı Yardım!

Yazıcıyı nerede ve ne amaçla kullanacaksınız? Evde, işte, profesyonel, ticari, amatör ... vs. Bunları belirtirseniz tavsiyede bulunabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazıcıyı evde ama ticari amaçla kullanacağım...
    Canson 300g dokulu kağıt kullanıyorum.
    r2000'den çıkan sonuçlar çok güzel gördüğüm kadarıyla ve rulo kağıt kullanılabiliyor, L1800'de bu var mı?
    Çok kararsızım :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eloisemoon -- 17 Mart 2015; 19:53:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem baskı malzeme

anladığım kadarıyla fotoğraf baskısı için kullanacaksınız.

r2000 ve sc-p600 daha pro sınıfı cihazlar kullandıkları ultrachrome(pigment) mürekkep daha dayanıklı baskılar sunar. R2000 8 ayrı renk kullanır. kartuşlu cihazlar sarf masrafı muadil kullanıldığında bile epey yüksek olur orjinal kullanmak ticari maksatlı kullanımda akıl karı değil.

L1800 ve 1500w epsonun artık klasikleşmiş 6 renk fotoğraf yazıcılardandır. 1500 kartuşlu L1800 tanklıdır. dye mürekkep kullanırlar. elbette 2sinden biri tercih edilecekse tanklı olmasında ötürü L1800 çok daha doğru bir tercih olur. 1500 de kolay dolan kartuş yada sonradan takma besleme sistemi ile kullanılabilir.

L1300 tanklı 4 renk kullanan bir yazıcı daha çok düz kağıda baskılar yada sublimasyon kuşe vs. baskılar için önerilir

bence en ideal cihaz L1800 olacaktır hem yüksek baskı kalitesi hemde orjinal tanklı olması büyük avantaj.

Canon veya Hp' de pigment ink. önerebileceğiniz modeller nelerdir?
    Epson'dan çok farklı mıdır :/

hp'de A3+'ıda aşan geniş format (plotter) yazıcılar kullanıyor pigment mürekkep.

canonun pro serisi yazıcıları var canon lucia pigment kullanan. bunlar incelenebilir.

http://www.canon.com.tr/printers/inkjet/pixma/professional_photo_printers/

hangi yazıcı olursa olsun orjinal kullanırsanız sorunsuz kullanırsınız, ama orjinal kullanımının yüksek maliyetler ve dolayısıyla yüksek bütçeler gerektirdiği sizinde malumunuz. En önemli kriter bence muadil kullandığınız takdirde en sorunsuzu hangi ürün olacağı yada orjinal kullanıldığında en ekonomik seçeneğinin hangisi olacağı bence her iki sorunun cevabıda epsonlarda.

bu arada L1800'de rulo kağıt kullanım imkanı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem baskı malzeme

hp'de A3+'ıda aşan geniş format (plotter) yazıcılar kullanıyor pigment mürekkep.

canonun pro serisi yazıcıları var canon lucia pigment kullanan. bunlar incelenebilir.

http://www.canon.com.tr/printers/inkjet/pixma/professional_photo_printers/

hangi yazıcı olursa olsun orjinal kullanırsanız sorunsuz kullanırsınız, ama orjinal kullanımının yüksek maliyetler ve dolayısıyla yüksek bütçeler gerektirdiği sizinde malumunuz. En önemli kriter bence muadil kullandığınız takdirde en sorunsuzu hangi ürün olacağı yada orjinal kullanıldığında en ekonomik seçeneğinin hangisi olacağı bence her iki sorunun cevabıda epsonlarda.

bu arada L1800'de rulo kağıt kullanım imkanı yok.

Canon Pro 10'un fiyatı çok uygun...
    Epson R2000'ne göre özellikle.
    Aralarında çok büyük fark var mıdır acaba?

Epson stylus 1500 w satiyorum dilersen iltisime geceebiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • canonun mürekkepleri nasıl bulanabiliyormu pro olan modellerininb fiyatları nekdar
  • quote:

Orijinalden alıntı: dt1907

canonun mürekkepleri nasıl bulanabiliyormu pro olan modellerininb fiyatları nekdar

Evet internette var 45 TL civarında.
  • teşekkürler
  • L1300 SATILIKTIR.

Max: 33*120 cm baskı

3 pl. kafa (Kuşe, süblimasyon, dye, pigment kullanabilirsiniz.)

HALEN KULLANIMDA, GÜNCEL NOZZLE DESENİ GÖNDERİLİR.
  • Epson r2000 ve r3000'nin hem orijinal hem de muadil mürekkepleri oldukça maliyetli olur. A3 için epson L1800 veya 1500w gibi cihazlar yeterli gelecektir. 1500w modelini tanklı kullanıyorum, mükemmel sonuçlar veriyor.Üstelik muadil mürekkeple kullanıyorum. 5 ayı geçti renklerde solma olmadı. Bu şekilde daha ne kadar sürecek ben de merak ediyorum. Muadil mürekkepler tatminkar sonuç vermezse kalıcılığı daha iyi olduğu söylenen ve L800 modelinde de kullanılan epson'un orijinal şişe mürekkepleri de kullanılabilir. Bu mürekkeplerin fiyatı diğer orijinal mürekkeplere kıyasla oldukça uygundur. Ayrıca,Epson Türkiye'de kartuştan para kazanamadığı için yazıcıların fiyatlarını yüksek tutuyor ve piyasaya tanklı modellerini sürüyor. Kartuştan ve sarf malzemesinden kazanamadığı parayı yazıcıdan kazanmaya çalışıyor. 1500w modeli Avrupa'da çok uygun fiyatlara bulunurken burada oldukça yüksek fiyatlara satılıyor.Bu fiyat farkı sadece tank eklenmiş L1800 modeli olursa daha da artıyor. Yeni piyasaya sürdüğü tanklı L850 modeli A4 yazıcısını 1500-2000 tl seviyelerinde gördükçe aklıma 180 tl'ye aldığım 6 renkli epson A4 yazıcı geliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.