Şimdi Ara

iPhone modellerini eldivenle kullanıma uygun hale getiren ekran filmi: Glovys

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iPhone modellerini eldivenle kullanıma uygun hale getiren ekran filmi: Glovys 

Hemen hemen güncel bütün dokunmatik ekranlı telefonlar için ortak bir problem olan eldiven ile kullanım süreci, özellikle sürekli eldiven kullanmak zorunda kalan çalışanlar ve kış aylarında zorluğunu iyice hissettiriyor. Bu sorunu çözmek için hazırlanan çözümler arasına dahil edilen Glovys, iPhone modelleriyle uyumlu olarak geliştiriliyor ve hayata geçebilmek adına Kickstarter'da bağış toplamaya çalışıyor.

Apple iPhone 3'den iPhone 6 Plus'a kadar olan bütün modellerle kullanılabilen Glovys, cihazlar üzerine ekran filmi şeklinde uygulanıyor. Aralarında çok ince bir boşluk bulunan iki farklı katmandan oluşan film, üst katmana yapılan basınca bağlı olarak alt filmde elektriksel bir akım oluşturuyor ve böylece kapasitif ekranın kontrolü sağlanmış oluyor. Bu işlemi için herhangi bir ekstra güç kaynağına ya da kalibrasyona ihtiyaç duymayan ürün, kenarlarına yerleştirilen silikon bazlı yapışkanları sayesinde de istenildiği zaman rahatça çıkartılıp tekrar takılabiliyor. Bu sayede iPhone'ların arka bölümlerinde taşınabileceği belirtilen Glovys, yıkanabiliyor olmasıyla da zorlu iş şartları için oldukça güzel bir alternatif oluşturuyor.

Kickstarer'da 15,000$ bağış toplamayı hedefleyen Glovys, yapılacak en az 19$ (Dünya çapına 35$ kargo) bağış ile 2015 Eylül ayında elde edilebiliyor. Ürünü tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

iPhone modellerini eldivenle kullanıma uygun hale getiren ekran filmi: Glovys 

• Su apple in yaptigi en iyi is. Kullaniciyi mal yerine koymak.

Adamlarin eksiklerini 3.parti ureticiler kapatiyor. Ve tonla para kazaniyorlar

• Apple in full hd cozunurlugu kesfinden (retina HD !!) sonra eldivenle kullanimida ileriki cihazlarinda gorebiliriz bir kac yil oncesinin teknolojisini inovasyon gibi lanse etmesine elmacilar alismistir zaten

• Kaç yıldır Sony'de eldivenle kullanma özelliği var.Bunlar hala ekleyemedi

• Her cep telefonu modeli/markası için olması gereken bir şey bence

• quote:

Orijinalden alıntı: apokhan

Su apple in yaptigi en iyi is. Kullaniciyi mal yerine koymak.

Adamlarin eksiklerini 3.parti ureticiler kapatiyor. Ve tonla para kazaniyorlar

arkadaş doğruyu söylemiş neden eksilerler anlamam sanırım kullandıkları telefonun asla ve asla eksik noktasını kabul edemiyorlar bende şuan iphone 6+ kullanıyorum ama note 4 ekranları kıyaslayamıyorum note 4 o derece net.
  • iyi güzel düşünmüşler de kış bitti
  • samsungda olan başarılı çalışan özellik :)

• Zenfone larda bile olan basit özellikleri amiral gemilerinde görememek insanın tuhafına gidiyor...
  • Note 3'te de var bu özellik.
  • Bu özellik de mi yokmuş? Şaşırmadım.
  • Lumia 920 ile geldi ilk bu ozellik

• Önce cihazla vurgun sonra aksesuarlarla vurgun. Soyulduk!!!

• Samsung birak eldivenle dokunmayi ekrana dokunmadan bile kontrolu sagladi Apple in vay haline vayyyy

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 35 dolara bune vereceğine git 40 lira özel eldivenler var ondan al daha iyi
  • Samsung s4 ten beri herhangi bir aksesuar olmaksızın eldivenle kullanım imkanı sunuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony nin en kötüsünde bile eldiven modu varken Apple da olmaması ne kadar kullanıcı dostu olduğunu gösteriyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

Lumia 920 ile geldi ilk bu ozellik

İlk olarak Xperia Sola ile geldi hatta dokunmadan da algılıyordu...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı telefonlarda olan eldiven ile kullanım özelliği ile karıştırmayınız. O özellik ekran hassasiyetini artırarak ince eldivenler ile kullanabilmenizi sağlıyor ve her zaman her eldiven ile işe yaramıyor. Bu teknolojide ekran koruyucu gibi yapıştırdığınız katmana isterseniz tahta ile dokunun onu alt tabakaya normal bir dokunma şeklinde aktarıyor. Kendinizi boşuna yormayın telefonunuzda yıllardır var bu teknoloji diye. Çünkü yok.

Apple veya başka bir markanın eksikliklerini diğer firmaların kazanç kapısı olarak kullanması da çok normal bir durum. Sen yapmazsan başkaları yapar.

• Siteyi uzun zamandır takip edip üye olmayanlardım. Sitedeki ilk yorumum bu olacak, haberi görünce dayanamadım :'D Apple'ın aksesuarla koyduğnu diğer markalar telefonun kendisine koyuyor XDXD bide bu Apple'ın kesinlikle siyasete girmesi gerek. Apple'ın Türkiye'de niye bu kadar çok satıyor? Siyasi propagandası ülkeyi yönetenlerle aynı da ondan. Yemin ediyorum 50'yi geçmiş dede nine markası.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.