Şimdi Ara

ARMA HandBook U399 UMPC video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
14.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • UMPC'lerin (Ultra Mobile PC) duyurulmalarının üzerinden fazla bir zaman geçmeden bu konsepte göre hazırlanmış bilgisayarlar ülkemizde de satılmaya başlandılar. Bu video incelememizde; bir cep bilgisayarının taşınabilirliği ve kullanım kolaylıklarını, diz üstü bilgisayarın fonksiyonelliğiyle birleştiren UMPC'lerden biri olan ARMA HandBook U399'a göz atacağız.

ARMA HandBook U399, kullanması oldukça zevkli bir ürün. Boyutlarının ve ağırlığının taşımaya uygun oluşu, büyük dokunmatik ekranı, kullanıcıda sürekli ürünle çalışma isteği yaratıyor. Hiç işinizin olmadığı zamanlarda kendinizi ya oyun oynarken ya da resim çizerken buluyorsunuz. Fakat ARMA HandBook'un pil süresi burada biraz sıkıntı yaratıyor. Zira cihaz sürekli kullanımda en fazla 1.5 saat pil süresi sunabiliyor. Güçlendirilmiş batarya ile bu süreyi 3 saate kadar çıkartmak mümkün ama bu da 199$+KDV lik ek bir masraf anlamına gelmekte.

Cihazın kablosuz bağlantı yeteneklerine sahip olması, büyük özgürlük sağlıyor. Ofisimizde kablosuz ağ üzerinden internete erişirken bir sıkıntı yaşamadık fakat cihazın kablosuz ağ kartının kapsama alanı biraz düşük. Kablosuz router'a uzak olan arka odalarda kablosuz ağa erişim sorunlarıyla karşılaştık.

Cihazın performansı ofis programları, internet uygulamaları ve çoklu ortam görevleri için yeterli düzeyde. Handbook U399'un çoklu ortam yeteneklerini test ederken müzik dinlerken ve standart çözünürlükte DivX ile kodlanmış filmlerde sorun yaşamazken sadece oldukça fazla işlem gücüne ihtiyaç duyan HD videoları izlerken sorun yaşadık. Bu da ürünün boyutları ve hedef kitlesi göz önüne alındığında göz ardı edilebilecek bir şey.

U399'a alınabilecek ek aksesuarlar arasında, Bluetooth destekli kablosuz klavye, kablosuz kulaklık mikrofon seti ve cihaza 4 adet USB portu, monitör çıkışı, klavye ve fare bağlantı portları gibi ekstra giriş/çıkışlar ekleyen masa üstü istasyonu bulunmakta. Daha ayrıntılı bilgi için ürünü ülkemize getirip, dağıtımını yapan ARMA bilgisayarın " www.armacomputer.com " WEB sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Model :

• ARMA HandBook U399

Teknik Özellikler :

• İşlemci : VIA C7M NaNo Processor 1GHZ
    • Ekran : 7" dokunmatik TFT ekran (800x460 gerçek çözünürlük, 1024x600 çözünürlük desteği)
    • Bellek : 1 GB DDR2 RAM
    • Sabit Disk : 40GB ile 160GB arasında değişen depolama alanı seçenekleri
    • Ekran Kartı : Bütünleşik VIA VN800
    • Genişleme Yuvaları : 2 x USB, 1 x Hoparlör çıkışı, 1 x mikrofon girişi
    • Kablosuz bağlantı yetenekleri : Wi-Fi 802.11b/g ve Bluetooth
    • Optik Sürücü : Yok
    • Ses: Bütünleşik VT1618 (AC97) ses yongası, bütünleşik mono hoparlör
    • İşletim Sistemi : Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
    • Ebatlar : 228 x 146 x 25.1mm
    • Pil ve Pil Ömrü : Li-Ion 26W tekrar şarj edilebilir pil ile 1.5 saat, seçime bağlı 50W güçlendirilmiş pil ile 3 saat çalışma süresi
    • Klavye : Dokunmatik ekran üzerinden sanal klavye ve el yazısı ayrıca ses tanıma özelliği (Ses tanıma ve el yazısı Türkçe ile uyumsuz)
    • Aksesuarlar : Korucuyu kılıf, 2 adet kalem, kulaklık + mikrofon set, plastik masa üstü istasyonu, şarj adaptörü
    • Ağırlık : 850 gram

Satış fiyatı :

• Disk seçimine göre 1199$+KDV'den başlayan fiyatlar

İthalatçı Firma :

Sayfanın Linki : http://www.armacomputer.com

• İşlevsel bir ürün fakat fiyatı biraz fazla geldi bana.
  • maalesef türkçe desteği yine yok , koskoca 70 milyonluk bir ülke + dünyanın çeşitli yerlerinde pek çok türk ve azerbaycan kıbrıs gibi anadili türkçe olan daha pek çok ülke ve hala türkçe desteği yok

kesinlikle ürün neye yararsa yarasın asla almam

• Türkçe desteği el yazısıyla yazarken ve ses tanımada yok gerisi Türkçe ürünün? Bu tepki bence biraz fazla olmuş...
  • kesinlikle tepkim fazla değil , malum türkiyede bile türkçe yazıları tanıyıp okuyabilen programlar var , bence el yazısında da , ses tanımada da türkçe karakterler olmalıydı. kesinlikle görüşümün arkasındayım.
  • Bunları UMPC ye değil MS Windows XP Tablet PC edition'a söylemek lazım zira bu işletim sisteminin İngilizce dışında ses tanıma özelliği bulunmuyor
  • gayet hoş bir ürün...ama fiyat gerçekten birazcık fazla gibi...1000 doların altında olmasını beklerdim şahsen tabişi bu benim düşüncem

çünki bu fiyata hafif küçük ekranlı notebook bile alınabilir...ama yine bu ürün görüntüsü ile gerçekten çok hoş duruyor...ve tamamen iş adamları için tasarlanmış sanki
  • işte zaten takıldığımız yönde tam olarak burada speedstep ; burada bu işi düzeltmek yada türkçe desteğini eklenmiş hale getirmek , bu ürünü türkiyeye ithal eden firmaların sorumluluğunda bulunuyor , neticede onlardan talep gelmezse tabii ki microsoft ta bu yazılım ürününü türkçeleştirmeyecektir.

Bugün oyunlarda bile lehce yahut letonca gibi diller bulunurken türkçenin yer almaması da oldukça ilginç...

bu konuda benim düşünceme göre ithalatçı firmaların , dolayısıylada armanın da kusuru bulunmakta.

ürün bence de başarımına göre de pahalı. ilave olarakta masa üstü istasyonunun ücreti sanırım henüz belli değil , yazıda fiyat bilgisine rastlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serenissimo -- 13 Kasım 2006; 13:40:09 >

• Yazılım geliştirmek çok masraflı bir iştir. Ayrıca Ses tanıma fonksiyonu ek bir özelliktir ve İngilizce dışında da başka dil desteklemiyor. Bunu hangi ithalatçı değiştirebilir? Cihazın ses tanımasının İngilizce dışında dil desteklememesi çalışmasına mani olmamaktadır. Burada ithalatçının yapabileceği bir şey yok. Türkçe kullanma kılavuzundan söz etmiyoruz, oldukça büyük bir ermek söz konusu...
  • Oldukça büyük bir emek söz konusu fakat bu emeği arma göstermiyor sonuçta , onlar sadece ürünü ithal ederek , kar etmek amacıyla satıyorlar. Gerisi de sanırım saldım çayıra , Mevlam kayıra deyişini çağrıştırıyor.

Türkçe sesleri tanıma desteğini getirmenin de çok zor olacağını ve müthiş bir zaman kaybı yaratacağını sanmıyorum. Neticede sadece 8 karakter ilave edilecek yazılıma hepsi bu...

İlavetende senheiser kulaklıklar için yapmış olduğunuz duyuruya çok teşekkür ederim. Sorumluluk bilincinizi ve tabii metanınkini de takdirle karşıladım.

• @serenissimo

son kez yazacağım bundan sonrasında konuyu uzatmanın gereksiz olduğu düşüncesindeyim. Microsoft Windows Tablet PC Edition sadece ingilizce için ses tanıma desteği sunmaktadır. Yani Türkçe desteği bulunmadığı gibi diğer dillere de desteği şu an yoktur. Yazılım geliştirmek zaman ve maddi kaybı beraberinde getirir demek ki büyük bir pazar görülmemiş ki geliştirilmemiş.

Ticaret para kazanma amacıyla yapılır zaten ama arma dahil uzun süredir ayakta duran büyük firmaların hiç biri getir sat sonrasında saldım çayıra mevlam kayıra tarzında bir anlayış benimsememişlerdir.
  • gereksinim duyanlar için güzel bir ürün bende deneme fırsatı bulmuştum,,
  • "Speed-Step : Türkçe desteği el yazısıyla yazarken ve ses tanımada yok gerisi Türkçe ürünün? Bu tepki bence biraz fazla olmuş..."

Bu ürünün ana özellikleri de zaten bunlar değilmi..Bu özelliklerde türkçe desteği yokswa niye alınacakki bu ürün...

Bi halta yaramaz....

• pil ömrüde 1.5 saat. buda dikkat çekici bir durum.
  • Zındık bir ürün olduğu kanaatindeyim özellikle fiyatı
  • iş adamları için çok ideal bir ürün
  • abi bence yani çok gereksiz bi ürün ben satışında patlama felan beklemiorm ayrıca çok kaba ve itici yaniiiiii dandikk...
  • ürüne
    yazılımlar yüklendiğinde (acrobat reader, antivirüs v.b. gibi) acaba performansı nasıl?
  • fiyat aralığı hakkında bir araştırma yapmalıyım diye düşünüyorum.Çok ergonomik
  • bunu alacağıma AURİ TA10 alırım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.