Şimdi Ara

Microsoft, dijital asistanı Cortana'yı iOS ve Android platformlarına da getiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft, dijital asistanı Cortana'yı iOS ve Android platformlarına da getiriyor

Yazılım devi Microsoft'un şimdilik Windows Phone cihazlarında kullanılabilen, ilerleyen dönem içinse Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlara getireceği söylenen Apple Siri ile Google Now benzeri dijital asistanı Cortana, gelen son bilgilere göre iOS ve Android için de hazırlanıyor.

Microsoft Research müdürü Eric Horvitz'in Reuters'a verdiği röportaj kapsamında iOS ve Android platformlarına bağımsız bir uygulama olarak geleceği söylenen Cortana, bildiğiniz üzere asistan fonksiyonlarının yanında sesli komutlarla arama başlatabiliyor, alarm veya randevu kurabiliyor ve son gelen mailleri okuyabiliyor. Ayrıca kullanıcının o an ilgilendiği arkadaşı daha sonra kendisini ararsa veya sohbet başlatırsa, Cortana daha önce hangi konu için o arkadaşı ile ilgilendiğini kullanıcıya bildirebiliyor. Windows Phone platformunda Skype, Hulu Plus veya Facebook gibi uygulamalarla de entegre olarak çalışabilen Cortana, Microsoft CEO'su Satya Nadella'nın kendi servislerini Windows ekosistemi dışarısına çıkartma planının en son örneğini gözler önüne seriyor.

• Bi Siri değil

• quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

Bi Siri değil

Siri kimmiş...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Google basit bir YouTube uygulamasını bile yayınlamamakta diretirken Microsoft Cortana'yı getiriyor.
  • O zaman wp almaya gerek yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bi Siri değil

Siri önce dediğimizi anlasın.

Öyle melün melün bakıyor sonra.
  • Microsoft'un bu yönünü seviyorum. Apple gibi sadece kendi sistemine çalışmıyor. Ama fazla iyilik yaramaz, bunu unutmamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 13 Mart 2015; 16:42:41 >
  • Umarım Türkçe olarak gelir. Yoksa bizim için bir anlamı olmaz.

• quote:

Bi Siri değil

https://www.youtube.com/watch?v=cX4JwWSFeXo
  • Wpye özel şeylerin tamamını paylaşıyorlar bu ne saçma salak bir iş

• quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Wpye özel şeylerin tamamını paylaşıyorlar bu ne saçma salak bir iş

Umarım bunu yapmalarının gelişim politikası açısından geçerli bir nedeni/leri vardır.
  • Here maps diğer platformlara geldi
    Mix radio yakında diğer platformlara gelecek
    Ofis uygulaması diğer platformlara geldi
    Şimdide cortana gelecek diyorlar.

EE şimdi bir wp kullanıcısı olarak neden hala wp kullanayım. Wp ye özel olan herşeyi rakiplerine hediye ediyorsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple'ın iOS erişim kısıtlamaları varken nasıl maillere vs. Erişecek? Android açık kaynak olduğu için sorun olmaz belki ama iOSte Bayağı kısıtlamaya takılacağı kesin.

• gelmesin,getirme Microsoft.

• quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

Microsoft'un bu yönünü seviyorum. Apple gibi sadece kendi sistemine çalışmıyor. Ama fazla iyilik yaramaz, bunu unutmamak lazım.

Microsoft böyle yapmaya devam ederse çoğu kullanıcının WP'yi bırakmaları için geçerli sebepleri olacak.
  • Windows ilk önce Windows 10'u tamamlayıp, Türkçe Cortana yapsın. Diğer sistemlere gerek yok.

• Doğrulandı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bay H kullanıcısına yanıt
    MS elindeki her şeyi diğer platformlara getirip, kullanıcı topladıktan sonra hepsini geri çekmeyi falan mı düşünüyo acaba, anlamadım ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basteryus -- 26 Mayıs 2015; 16:02:09 >
  • Microsoft çok yanlış yapıyor. Kendine has uygulaması kalmayacak böyle giderse ve alan sayısı artmayacak, market gelişemeyecek. Hadi here maps vb verdin, cortanayı neden çıkartıyorsun. Madem çıkarttın neden onlara bedava?

• ben nokiayi özellikle here drive(navigasyonu) için çok tercih ediyorum harika bir uygulama bence buda diğer platformlara geçmiş buda androide geçmek için bence bi sebep
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.