Şimdi Ara

kombi alımı için yardım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    yeni ev aldık ve yeni bir kombi ihtiyacım var.
    ilk defa kombi kullanacağım bu yüzden hiç tecrübem yok.

yer: lüleburgaz
    ev 130 m2
    ara kat.
    gün boyu güneşin doğuşundan batışına kadar güneş alıyor.
    ev çift mantolamalı. yani iki tuğla arasında köpük var ve ekstradan dıştan mantolama yapıldı.
    altım ve üstüm dolu olucak.
    8 mt petek mevcut.

nasıl bir kombi alacağım konusunda pek bir bilgim yok. yakıt konusunda beni üzmeyecek bir kombi istiyorum.
    nette biraz bakınca
    baymak duo tec
    baymak falke condense
    eca confeo premix
    buderus gb 72 premix gibi ürünler yakın konusunda öne çıkmış durumda.

tecrübeli arkadaşlar ne önermektedir?
    teşekkurler...

• Evinizde isi kayiplari az kesinlikle premix yog kombi alin
    Kombi yeri balkondami icerdemi?
    baymak duo tec ve baymak falke condense ayni kombidir
    En rasyonel secim f/p baymak falke condense ve eca confeo premix
    Ayrica kombiye yakin iyi isinan peteklere kaliteli termostatik vanalar
    Evin ortasinada kaliteli oda termostati

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • öncelikle cevabınız ve önerileriniz için tesekkurler.
    kombi balkonda olacak.
    baymak için biraz ön yargım var. kalitesinden şüphem yok fakat servisten yana biraz sıkıntılıyım. klimayı taktırırken çok sorun yaşadım. kombi içinde aynı yetkili servismiş.adamlar zorla iş yapıyor ve buralarda baymak kombi kullanan nereyse yok gibi.
    kombi takılırken servis ne kadar etkilidir? yada her hangi bir sorun karsısında nasıl bir çözüm bulur?

buderus gb 72 mutlaka kalitelidir fakat 2600-2700 tl gibi rakamlarda. mecbur kalmadıkça o rakamlara çıkmak istemiyorum.

bosch condense 2500 işimi görebilirmi?

evin konumu itibariyle çok fazla performanslı bir kombiye gerek yok gibi. tek isteğim yakıtta makul bir kombi olsun.
  • Servia cok onemli
    Bosch condense 2500w iyi tercih zaten bosch kombiler buderus kombilerle aynidir.manisada uretiliyor
    Bosch fr10 modulasyonlu oda termostati taktirin. Trv vanalar yazdigim sekilde
    Kombiyi izole edin.dolabin icine strafor koyun

• baymak'ı servis sebebiyle eliyorum.
    geriye eca confea promix ve bosch condense 2500 kaldı.
    buradaki bayiler ile görüşüp uygun olanı alacağım.
  • bosch condense 2500 + bosch fr 10 oda termostatı + montaj + dolap + baca biraz daha uzatılacak herşey dahil 2600 tl fiyata anlaştım.
    internette kombi + termostat 2200 civarı yapıyor montajı vs hemen hemen aynı paraya geliyor.

ekstradan termostatik vana taktırmayı düşünüyorum. kombi balkonda mutfak ve oturma odası kombinin takılı olduğu balkona bitişik. kombiye yakınlık derecesine göre sırasıyla sırasıyla çocuk odası, salon , yatak odası ve balkon geliyor.
    sizce sadece mutfak ve oturma odasına termostatik vana taktırmam yeterli olacakmıdır?
  • tnsrkn T kullanıcısına yanıt
    Oda termostatın bulunduğu yer ve yatak odası hariç diğer yerlere takabilirsiniz, ilk tercihiniz Danfoss RA2000 serisi (RA2940 veya RA2990) olsun.
  • tesekkurler.
    vana için önerebileceğiniz bir site varmıdır?
    http://www.termostatikvana.com sitesinden alabilirsiniz.
  • hocam verdiğiniz sitede RA2940 veya RA2990 göremedim yada ben bulamadım.
  • Kesinlikle kim ne derse desin Tam yoğuşmalı premix kombi alın....Gaz her geçen gün pahalanıyor.....8 yıldır ECA CONFEO PREMİX yoğuşmalı kombi kulanıyorum.. Kombi mutfakta.. Su giderini balkon borusuna verdim..--5 C günlerde dondu.....Kombiyi mutfağın bir köşesine koymak ve su gideri hortumunu iyi yalıtım yaparak dışarı vermek lazım..Servis çağırdım yarın geliriz program dolu dediler.Kombi söndü yanmıyor....Arıza veriyor...Boru taş gibi...Donmuş...2 mt saplı badana fırçasına saç kurutma makinasını iple bağladım..Evdeki uzatma kablolarını ekleddim...Acaip kar fırtınası ve dondurucu soğukta üzerimde kalın bere, palto , kazak 2,5 saat uğraşıp su gideri hortumunu saç kurutma makinası ile ısıtarak açtım..Servise gerek kalmadı.Bir hafta içinde o soğuklar geldi geçti...Havalar iyice düzelsin yazın su gideri hortumuna izocam dolayıp en dışına alüminyum bant kuşak sarar gibi saracağım.. Özetle balkonda kombi zor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 19 Mart 2015; 10:55:50 >

• Hocam sifir daire olunca mecbur kaldik.kombiyi iceri almak baya bi maliyet boyle idare edicez.belki ileriye dogru balkonu kapatiriz.
    Bugun kismetse bosch classic condense alicam.
    Fakat kombiyi alacagim bayi hem oda termostati hem termostatik vana olmaz birini tercih et dedi.bizim buralarda pek anlamiyolar demekki bu islerden.birde au termostatik vana bir pete iki tanemi takiliyor yoksa tekmi?

Açıklama kısmında "Danfoss / 013G2990" ibaresi var, RA2990 olduğu anlamına geliyor.

https://www.termostatikvana.com/yatay-kose-uk-gaz-sensorlu-termostatik-radyator-vanasi-danfoss/detay/4D5XOxjGLTc=%7C
    İkisi aynı anda olur bir tek aynı yerde olmaz, oda termostatın bulunduğu ortamdaki peteğe termostatik vana takmamanız gerekiyor. Peteğin sadece su girişine bir tane termostatik vana takılır.
  • cevaplar için teşekkürler. tesisatı yapan ve kombiyi takan firma aynı. konuştuğum mühendis evin zaten oldukça yalıtımlı olduğunu makul değerlerde fatura geleceğini ilk etapta termostatik vanaya gerek olmadığını söyledi. önümüzdeki kış faturayı bir görelim duruma göre termostatik vana işine gireceğiz.
    Mühendisi boşverin, kombiye yakın ve güneş gören odalara termostatik vana muhakkak taktırın, misal olarak 100 TL fatura ödemek varken neden 150 TL ödeyesiniz, konforu da cabası.
  • tesekkurler...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.