Şimdi Ara

Toyota'nın Anlamsız, Olmayan Donanımları.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
1
Favori
5.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben anlamıyorum son 2 kasadır bu böyle. Corolla alırsın farlar halojendir, far yıkama koyar ama dandirik merceği koymadı için xenon olmaz.Sunroof zaten yok bütün diğer araçlarda var bir onda yok.

Auriste aynı şekil bu sefer buna merceği koyuyor far yıkamayı koymuyor hayır anlamıyorum milettin seveceği şeyi neden yapmazsın ki atıyorum ben corolla alsam hadi xenon boşverelim de neden sunroof istesemde alamıyorum diye düşünürüm.

Toyota'nın bu politikasının nedeni nedir ?

• Herşeyin kaynağı Toyota Türkiye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O çağ dışı dizel motoru da bence çok anlamsız. Hatta en anlamsız donanımı bence o
  • Bende dusunuyorum. Sanruf neden yok? Parasini basip alacagim kardesim belki. Neden yok? Misal cam tavan bir corolla fena olmazmiydi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Davlumbazsız Corollalar.

Anlık tüketimi göstermeyen yol bilgisayarı vb.

Toyota bu.

Belki bu yüzden Dünyanın en çok satanı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Davlumbazsız Corollalar.

Anlık tüketimi göstermeyen yol bilgisayarı vb.

Toyota bu.

Belki bu yüzden Dünyanın en çok satanı.

Cam acma kapama tusunda isik yok
    Auriste mercek far var corollada yok
    Auriste cam tavan var corollada yok

İnanilmaz sacma isler var toyotada

• Sizin söylediğiniz şeyler ayrıntı ve konfor için yapılan şeyler. O tür donanımlar alman arabalarında var. Japon arabasında sağlamlık sorunsuzluk var onun dışında da bişey koymuyor işte
  • Anlamsız kelimesi cuk oturmuş.

• ilk önce dizel araçlarına cc yi koysun

sonra birde 1.4d lerin yağ yakma sorununu çözsün toyota 7 bin km de bir 1.5 lt yağ koymaktan bıktık.
  • herşeyi ama herşeyi sanayideki abi japon al toyota al sırtın yere gelmez efsanesini yayan ustalara borçlular.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yurtdışında var aradığınız donanımların birçoğu

• Hacılar bence asıl olay Toyota Türkiye .

• quote:

Orijinalden alıntı: drkayzer

Sizin söylediğiniz şeyler ayrıntı ve konfor için yapılan şeyler. O tür donanımlar alman arabalarında var. Japon arabasında sağlamlık sorunsuzluk var onun dışında da bişey koymuyor işte

elegance civiclerdeki xenon,sunroof,koltuk ısıtma ne oluyor peki. honda japon değilmi?
  • quote:

Sizin söylediğiniz şeyler ayrıntı ve konfor için yapılan şeyler. O tür donanımlar alman arabalarında var. Japon arabasında sağlamlık sorunsuzluk var onun dışında da bişey koymuyor işte

ne alaka kardeşim aracım honda civic ve bu donanımlar var şimdi araam sağlam değil ve sorunlu mu ?
  • Güzel bir konu, sorgulamak gerek.. Şu an çoğu firma boş donanımlarında atmosferik motorlar kullanıyor, bunu da maliyet yüzünden yapıyorlar.

Toyota bütün ürün gamındaki benzinli motorları avrupalı turbo motor üreticileri ile aynı fiyata satıyor. (bu tercih sebebidir amacım motorların teknolojisi sorunsuzluğu değil 'maliyet' ) Bunu yaparken de rakiplerinden ekstra maliyete sahip olabilecek bir şeyler arıyorsunuz, iç donanımda da size farklı şeyler sunmuyor. Tabii logo parası + sorunsuzluk algısı için ekstra fiyatlandırma yapıyorlarsa bilemem..
    Yalnız avrupada türkiyede satılanın aksine daha donanımlı ve rekabetçi görünüyorlar. Özellikle Corolla'nın türkiye montajı olması sebebiyle daha avantajlı seçenekler sunmasını hep beklemişimdir , Ama o da olmadı. Ayrıca auris ile corolla aynı platforma sahip görüsneler de , auris 1-2 gömlek daha profesyonel işçiliğe sahip olduğunu her zaman hissettiriyor bana.

Haa bir de şunu konuşmak gerek, Türkiye'de satılan corollayı kullanan kesimin yüzde kaçı arabanın bütün donanımlarını kullanıyor? Çok corollası olan 'amca' tanıyorum, klima bile kullanmayan..

Ayrıca dünyanın en çok satan arabası 'toyota' diye komplekse girmekten çıkın, Toyota'nın en çok satan modelleri amerika ve asya pazarlarındaki otomobiller. Onlar ise bizim ülkemizdeki toyotalardan çok farklı. Avrupada toyota hiçbir zaman kafaya oynayan değil, satışlarındaki standardı düşürmemeye çalışan bir firma.. Bu yüzden asya ve amerikada saf toyota teknolojisini kullanılabilir vaziyetteyken, japonların ülkemizde ve avrupada avantajlı olduğu tek bir nokta bile yok. Avrupa toyotası, dünya toyotasından çok farklı kardeşler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaVu! -- 13 Mart 2015; 0:35:04 >

• Gerçekten çağ dışı.

Koy jet motoru
  • Ne kadar oyuncak o kadar sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a7v8x -- 13 Mart 2015; 0:42:18 >
  • Biz burda toyotadan bahsediyoruz konu toyota konusu siz niye hondadan konu açtınız?
  • Birde ön yolcu koltuğuna yükseklik ayarı koymuyor uzak doğulular, tek dokunuşla açılan camlar çoğunda yok zaten.

Cidden anlamsız...

• quote:

Biz burda toyotadan bahsediyoruz konu toyota konusu siz niye hondadan konu açtınız?

Dostum Toyotadan bahsediyoruz demişsin ama cümlende japon araçları geçiyor. Unutmadan Honda japon aracı.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.