Şimdi Ara

Toyota'nın Anlamsız, Olmayan Donanımları. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
1
Favori
5.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CAD34

quote:

Orijinalden alıntı: Frank Drebin

dizel otomatik'te cc olmaması
    far yıkama koyması ama mercek koymaması (corollada yok auriste var)
    davlumbazsız corollalar
    multimode vites (kardeşim tam otomatik seçeneği de koysana o dandik multimode'a mahkum ettin bizi)
    cam açma kapama tuşlarında ışık yok (corollada eskiden vardı 2007'den beri yok auriste hep vardı)

Davlumbaz olayı muamma zaten. 2014 yılı Haziran sonrası çıkanlar da var. Bende var mesela davlumbaz ve Kasım 2014 çıkışlıyım.

Şu anki kasanın ilk versiyonlarında davlumbaz yoktu, gelen şikayetler sonrasında bir süre sonra davlumbaz konmaya başlandı şu an tüm versiyonlarda olması Lazım.

Bu gün araç alacak olsam kesinlikle toyota en Sırada olurdu benim için sebebi ise Kabin içerisindeki dayanılmaz yol sesi. Şehir içi ve kısa mesafelerde müzik açarak v.s ile geliştirebilir ancak uzun yolculuklarda gerçekten sıkıntı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Frank Drebin

dizel otomatik'te cc olmaması
    far yıkama koyması ama mercek koymaması (corollada yok auriste var)
    davlumbazsız corollalar
    multimode vites (kardeşim tam otomatik seçeneği de koysana o dandik multimode'a mahkum ettin bizi)
    cam açma kapama tuşlarında ışık yok (corollada eskiden vardı 2007'den beri yok auriste hep vardı)

Davlumbaz olayı muamma zaten. 2014 yılı Haziran sonrası çıkanlar da var. Bende var mesela davlumbaz ve Kasım 2014 çıkışlıyım.

Şu anki kasanın ilk versiyonlarında davlumbaz yoktu, gelen şikayetler sonrasında bir süre sonra davlumbaz konmaya başlandı şu an tüm versiyonlarda olması Lazım.

Bu gün araç alacak olsam kesinlikle toyota en Sırada olurdu benim için sebebi ise Kabin içerisindeki dayanılmaz yol sesi. Şehir içi ve kısa mesafelerde müzik açarak v.s ile geliştirebilir ancak uzun yolculuklarda gerçekten sıkıntı...

O ses de TURANZA'ların da payı var biraz. Onlarla geliyor çünkü.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

Toyota yine iyi, ya hondayı naapmak lazım? adamlar sedana dizel koymamakta hala ısrar ediyorlar... tüplüyorlar milleti, yoksa onu da satamayacaklar.

Al buyur, Honda'da dizel yok mesela. Toyota'da dizel var ama rakiplerinden geri de.

1.6 dizel honda motoru var birde ustune 1.000.000 km garantisi var

Türkiye'den bahsediyoruz biz bay çok bilmiş..! Türkiye pazarında dizel Honda yok..!

Civic HB' de var 1.6 motor

http://honda.com.tr/otomobil/civic-hatchback/teknik-ozellikler/16l-i-dtec-sport

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Howlin Wolf

Arka yolcular için havalandırma izgaralarida yok

Bak bakalım 2015 model Ford Focus..! 07.03.2015 cumartesi günü çektim bu fotoğrafı. Onun da arkasında arka yolcular için ızgara yok. Yani Toyota Ford fark etmiyor bak.. Focus da yani çok sevdiğim beğendiğim arabadır.

Toyota'nın Anlamsız, Olmayan Donanımları.

Sadece Corolla için demedim hocam. Bu fiyata satılan bir araçta böyle bir şeyden kısılması hiç hoşuma gitmiyor. Fiat Dobloda bile var halbuki...

• hakan0403 kullanıcısına yanıt
    Corolla değilde teknoloji konusunda ondan bir üstün focus veya focustanda bir tık daha iyi megane,fluence alınabilir o segmente.

Bu türklerdeki toyota ve vw sevgisini anlayamıyorum.

En iyisi Audi-Merceden bence. Adamlar son teknoloji araç üretiyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Toyota yine iyi, ya hondayı naapmak lazım? adamlar sedana dizel koymamakta hala ısrar ediyorlar... tüplüyorlar milleti, yoksa onu da satamayacaklar.

Al buyur, Honda'da dizel yok mesela. Toyota'da dizel var ama rakiplerinden geri de.

Türkiye'den bahsediyoruz biz bay çok bilmiş..! Türkiye pazarında dizel Honda yok..!

Civic hb'de crv'de satilan 1.6 dizeller ne ?

• quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

quote:

Orijinalden alıntı: macropolo

Benim aracım 2012 yaris bluetooth, geri görüş kamerası, araç bilgi ekranı, usb aux girişi, çift bölgeli dijital klima, torpido soğutma, 6hoparlör 4airbag, 4 cam otomatik, abs... daha aklıma gelmeyenler... pek bi eksik göremedim... ha yağmur far sensörü yok onuda elle hallediyorum zaten rakiplerindede yok.

2010 coltta var yağmur&fa&park sensörleri fabrika çıkışlı. rakiplerinde yok demişsinizde i20 1.2 sense modelindede var. clio 3 1.2 nıgt&day donanımındada var.

Bunlarda tüm benim saydığım donanımda var mı? Yariste de opsiyon olarak var... Hadi yok diyelim o kadar şey saydım bunlar aracın "boş" olmadığını kanıtlamaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macropolo -- 13 Mart 2015; 20:23:50 >

• Icinde vw olmayan son bikac haftadir gordugum en faydali konu...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah kahretsin bizi. Toyota alan bizler sünepe de değiliz biz aptalın tekiyiz. 3.5 aydır insan içine çıkamaz oldum Toyota aldığım için. Utana sıkıla 2500 km yol yaptım. Al işte, yarın sabah hafta sonu yürüyüşü için saat 07:15'de çıkıp evden o sünepe ve aptal işi Corollama binip Caddebostan sahiline ineceğim. Ve beni almayacaklar yine oraya ve defol git çek arabanı buradan pis sünepe diyecekler ve ben kıpkırmızı yüzüm eğik park edip arabamı sahili yürüyeceğim diğer insanlar tarafından taşlanarak. Vurun kahpeye diyecekler, aptal sünepe gitmiş Corolla almış diyecekler.

Hele iş yerinde patronum her gün işten kovuyor beni de zar zor yalvarıp yakarıp kovma abi diyorum. Utanç içinde yaşıyorum 3.5 aydır. Benzin almaya gidiyorum sokmuyorlar beni içeri. Sünepeyiz çünkü, hatta beyin özürlüyüz. Öbür dünyada bile yatacak yerim yok benim Corolla aldığım için..

BENİ HOR GÖRME KARDAŞIM
    SEN ALTINSIN BEN TUNÇMUYUM
    AYNI VARDAN VAROLMUŞUZ
    SEN GÜMÜŞSÜN BEN SACMIYIM..!

AŞIK VEYSEL

• abd versiyonuyla tr versiyonu arasında çok fark var, belki donanımı kıscaz diye böyle saçmalıyorlardır
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Civic hb'de crv'de satilan 1.6 dizeller ne ?

Evet, CivicHB ve CRV de 1.6 dizel var. Yok değil ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Davlumbazsız Corollalar.

Anlık tüketimi göstermeyen yol bilgisayarı vb.

Toyota bu.

Belki bu yüzden Dünyanın en çok satanı.

Anlık tüketimi göstermiyor mu? Olmadığını yeni duydum.

Olmaması gereken bir eksiklik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Davlumbazsız Corollalar.

Toyota bu.

Evet, anlık tüketim yok. ORtalama tüketim var. Advance ve Premium'da nasıldır bilemem. Davlumbaz 2014 Kasım çıkışlı olduğundan bende var.

Forum ahalisi yolda giderken önüne bakmayıp gözleri anlık tüketim de olduğu için onlar için çok önemli anlık tüketim. Anlık tüketimi olmayan araba hareket etmez. Ah o sahilde yürürken beni taşlayan insanlar yüzüme tükürüp seni yüz karası seni, seni utanmaz vatan haini seni. Anlık tüketimi bile yok aldığın arabanın deyip linç etmeye kalktılar beni de polis geldi kurtardı. Ve polis de öğrenince anlık tüketim olmadığını senin idam edilmen gerek dedi. Ya böyle işte saygı değer büyüğüm.

• Ben memnunum toyotadan.Zaten öyle bir sürü donanım istemiyorum.Yıllar geçtikçe hepsi bir bir patlar yenisini taktırman lazım.Mis gibi araba bize hiç sorun çıkarmadı.Ne döküldü ne parçası bozuldu.
    Ayrıca arabanın piyasası var.Şu an satmak istesem 2005 model corollayı iyi bir fiyata satarım.
  • Premium ile advance arasında kadran farkı var o da beni rahatsız etmişti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Davlumbazsız Corollalar.

Toyota bu.

Evet, anlık tüketim yok. ORtalama tüketim var. Advance ve Premium'da nasıldır bilemem. Davlumbaz 2014 Kasım çıkışlı olduğundan bende var.

Forum ahalisi yolda giderken önüne bakmayıp gözleri anlık tüketim de olduğu için onlar için çok önemli anlık tüketim. Anlık tüketimi olmayan araba hareket etmez. Ah o sahilde yürürken beni taşlayan insanlar yüzüme tükürüp seni yüz karası seni, seni utanmaz vatan haini seni. Anlık tüketimi bile yok aldığın arabanın deyip linç etmeye kalktılar beni de polis geldi kurtardı. Ve polis de öğrenince anlık tüketim olmadığını senin idam edilmen gerek dedi. Ya böyle işte saygı değer büyüğüm.

Valla ! Konuyu takip etmediğim için kime laf çarptırıyorsun bilemedim.

Ama ben olmamasını garipsiyorum, olmasını ve arada sırada bakılmasını cut-off değerlerini görmek açısında bilgilendirici olacağını düşünüyorum.

Mesela benim yeni aldığım C4 Cactus de devir saati yok, araç otomatik olunca pek aranmıyor, ama niye yok diye kızıp duruyorum.
    Oysa tamamen 2 adet dijital ekrana sahip bir araç, çubuk yada dijital rakam şeklinde de olsa devir gösterilebilirdi. Yapılabilir bir durumu olduğu için, eksiklik olarak görüyorum.

• quote:

quote:

quote:

Benim aracım 2012 yaris bluetooth, geri görüş kamerası, araç bilgi ekranı, usb aux girişi, çift bölgeli dijital klima, torpido soğutma, 6hoparlör 4airbag, 4 cam otomatik, abs... daha aklıma gelmeyenler... pek bi eksik göremedim... ha yağmur far sensörü yok onuda elle hallediyorum zaten rakiplerindede yok.

2010 coltta var yağmur&fa&park sensörleri fabrika çıkışlı. rakiplerinde yok demişsinizde i20 1.2 sense modelindede var. clio 3 1.2 nıgt&day donanımındada var.

Bunlarda tüm benim saydığım donanımda var mı? Yariste de opsiyon olarak var... Hadi yok diyelim o kadar şey saydım bunlar aracın "boş" olmadığını kanıtlamaz mı?

Coltta bluetooth yok USByok ama aux var. SSoğutmalı torpido var ama bence çok gereksiz soğutmalı torpido ve yol bilgisayarı bluetooth çok gereksiz. Soğutmalı torpidolu stilom vardı hic kullanmadim. Hız sabitleyici ve sensorleri diğer özelliklere tercih ederim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Davlumbazsız Corollalar.

Toyota bu.

Ama ben olmamasını garipsiyorum, olmasını ve arada sırada bakılmasını cut-off değerlerini görmek açısında bilgilendirici olacağını düşünüyorum.

Mesela benim yeni aldığım C4 Cactus de devir saati yok, araç otomatik olunca pek aranmıyor, ama niye yok diye kızıp duruyorum.
    Oysa tamamen 2 adet dijital ekrana sahip bir araç, çubuk yada dijital rakam şeklinde de olsa devir gösterilebilirdi. Yapılabilir bir durumu olduğu için, eksiklik olarak görüyorum.

Lafım size değil zaten. Lafım anlık tüketimin olmamasına takılıp, dillerine dolayıp sanki anlık tüketimi olmayan yolda gitmezmiş gibi, sanki anlık tüketimi olmayan araba durmazmış gibi ve sanki kendi kullandıkları arabada olan anlık tüketim çok marifetmiş gibi alaycı tavır ile dünden beri Toyota hakkında alaycı tavırlar sergileyen, bu arabaları kullananlara alaycı şekilde yaklaşan çok bilmiş üyelere. Ve hatta az önce Nissan harici Japon alan ve hatta Toyota ve Honda alan sünepedir diyen birini de şikayet ettim silindi mesajı.

ELEŞTİRİ YAPILIR AMA YAPICI OLUR. ALAYCI DEĞİL. GÜVENLİK DONANIMLARI YETERİNCE OLDUKTAN SONRASI GERİSİ PEK SORUN DEĞİL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 13 Mart 2015; 22:49:15 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Davlumbazsız Corollalar.

Toyota bu.

Lafım size değil zaten. Lafım anlık tüketimin olmamasına takılıp, dillerine dolayıp sanki anlık tüketimi olmayan yolda gitmezmiş gibi, sanki anlık tüketimi olmayan araba durmazmış gibi ve sanki kendi kullandıkları arabada olan anlık tüketim çok marifetmiş gibi alaycı tavır ile dünden beri Toyota hakkında alaycı tavırlar sergileyen, bu arabaları kullananlara alaycı şekilde yaklaşan çok bilmiş üyelere. Ve hatta az önce Nissan harici Japon alan ve hatta Toyota ve Honda alan sünepedir diyen birini de şikayet ettim silindi mesajı.

ELEŞTİRİ YAPILIR AMA YAPICI OLUR. ALAYCI DEĞİL. GÜVENLİK DONANIMLARI YETERİNCE OLDUKTAN SONRASI GERİSİ PEK SORUN DEĞİL.

Üstüme alınmadım zaten.

Olmaması bana o kadar da konuşulacak ve sürdürülecek bir şey olarak gelmedi. Yoksa yoktur! Çokta elzem bir durum değil.
    Olsa elbette iyi olur ama olması da arcın kötü olduğunu göstermez.

Benimde Honda CivicHB aracım var. O lafları kim söylediyse ayıptır arkadaşlar, millete de fütursuzca hakaret edilmez ki!
    C4 Cactus'ünde arka camları açılmıyor, kelebek cam şeklinde. Ben özellikle öyle diye beğenip aldım, bazılarının "o nedir yahu!" demesi beni hiç bağlamıyor.

Takmayın fazla kafaya, kızdığınızı anladıklarında şımarıp daha çok saldırıya geçer, bir takım şakacı arkadaşlarımız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 13 Mart 2015; 23:16:51 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Coltta bluetooth yok USByok ama aux var. SSoğutmalı torpido var ama bence çok gereksiz soğutmalı torpido ve yol bilgisayarı bluetooth çok gereksiz. Soğutmalı torpidolu stilom vardı hic kullanmadim. Hız sabitleyici ve sensorleri diğer özelliklere tercih ederim.

Hocam, yol bilgisayarı ve bluetooth'a çok gereksiz demeyin, bence olması gereken donanımlardan.

Aux ve usb'yi de bir tutmamak lazım.
    Mini bellek aldım takınca gözükmüyor bile, oysa eski araçlarımda kablo ile boğuşmak zorunda kalıyordum ve aynı ses kalitesini de alamıyordum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.