Şimdi Ara

Peugeot 307 cam suyu haznezi ve air bag hatası hk.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. 2 gün önce Pug 307 2004 benzin+lpg li 1.6 XR Aracımı satın aldım fakat aracın sahibi maalesef pek güzel bakmamış. Aracı aldığımda aracımın cam suyu olmadığını farkettim suyu ekledim gayet normal çalışıyor aradan 1 saat geçtikten sonra tekrar denedim birde ne göreyim hazne bomboş sıvadım kolları önce sağ ön tekeri söktüm (Yolcu tarafı) daha sonra davlumbazı çıkardım (kopça ile tutturulmuş sökmek zor oldu bazıları kırıldı yenisini aldım) su haznezi sağda tam çamurluğun altında onuda çıkardım (sökmek çok zor) haznedeki motorun hemen altından su sızdırıyordu hızlı yapıştırıcı ve karbonat ile yapıştırdım. Sorun çözüldü. Diğer hata ise airbag ışığı idi onuda yine yolcu tarafı koltuk altındaki kablo gevşemiş (soketinden ) onu da sağlamlaştırdım oda halloldu. Antipolition hatası ve benzin göstergesi dipte duruyor muhtemelen onlarıda hallederim bu tür sıkıntısı olan var ise belki yardımcı olurum diye paylaşmak istedim 307 ye daha önce de bindiğim için oldukça deneyim kazandım sorusu olan arkadaşlar olursa yardımcı olmaya çalışırım saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi argimax24 -- 12 Mart 2015; 22:10:36 >

• merhabalar.
    ben de gecen sene bir arkadasimdan 2005 307 xr aldim.
    ilk baslarda BURADAki sebeplerden dolayi inanin aracimdan cok sogumustum.
    gerci simdilik baristik ama, ne bileyim, aracimi alirkenki heyecanim yok artik nedense.

1 -
    asil sormak istedigim, bu makinedeki direksiyon motoru sesini kesilmiyor mu?
    kimisi: 'hallederim ama garanti veremem', kimisi 'bunlarda boyle abi', kimisi 'hidrolik yagini komple bosalttir, duzelir' diyor.
    neye inanacagimi sasirdim dogrusu.
    c.tesi birine gittim, direksiyonun zaman zaman sertlestigini anlattim. orada takilan adam yagina bakti,
    uzun sure degismeyen motog yagi gibiydi, kapkara.
    ama seviyesinde bir dusus yoktu. sonra usta geldi, yagini kompresorle cekmeye calisti, ancak yarim litre cekebildi.
    o da: ya sen cok pipiriklisin, o yuzden ben butun borularini sokmekle ugrasmak istemiyorum dedi basindan saldi resmen.
    yeni yagi ekledi. 20 lira aldi. cikip gittim.

sonra bu durumda da tamirciler: vay efenim isler cok kotu, piyasa berbat deyip aglaniyorlar.
    e ulen, sen isini duzgun yap ki, ben de baska arayisa girmeyeyim.

2-
    emniyet kemerimin paneldeki isigi (kemer takili degilken) sonup yaniyor.
    bazen arac durdugu yerde rolantide calisirken bile yapiyor. bir sonup bir yaniyor.

simdiden tesekkur ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.